Hpv tip 18 pozitif olduğumu öğrendim

lilium123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2023
3
0
smearim temiz çıktı ama hpv yüksek risk grubundan 18 in ve birkaç türünün daha pozitif olduğunu öğrendim. 28 yaşındayım, sigara kullanıyorum, en son cinsel birlikteliğim 1 yıldan daha uzun bi süre önce oldu. Gerçekten vücutta uyuyan bi virüs bu mutlaka baktırmak gerekiyo. Öğrendiğimden beri nefes almadan ağlıyorum, smear temiz olmasına rağmen doktorum kolposkopi yapmayı önerdi. Rahim ağzımda bi bozukluk var mı veya cin kaçıncı seviyede olduğuma bakmak istiyor sanırım. Cin3 olursa zaten direkt ameliyata gidecek iş. Kendimi çok kötü hissediyorum. Zaten hayatıma birini almayı biriyle ilişkiye girmeyi artık aklıma bile getiremiyorum. Kimsenin günahına giremem bunu bile bile karşı taraf kabul etse bile ben yapamam. Bu illetten kurtulma şansım var mı onu da bilmiyorum şu yaşımda bunlarla uğraştığım için kendimden nefret ediyorum. Keşke zamanında bilseydim aşısını olsaydım hayatıma böyle nasıl devam ediceğimi bilmiyorum. Negatife dönme ihtimali çok düşük olsa da varmış 18 in ama daha sonra yine çıkabiliyomuş sanırım. Ömrümün sonuna kadar tetikte yaşayacak olmak mahvediyo beni

smearim temiz çıktı ama hpv yüksek risk grubundan 18 in ve birkaç türünün daha pozitif olduğunu öğrendim. 28 yaşındayım, sigara kullanıyorum, en son cinsel birlikteliğim 1 yıldan daha uzun bi süre önce oldu. Gerçekten vücutta uyuyan bi virüs bu mutlaka baktırmak gerekiyo. Öğrendiğimden beri nefes almadan ağlıyorum, smear temiz olmasına rağmen doktorum kolposkopi yapmayı önerdi. Rahim ağzımda bi bozukluk var mı veya cin kaçıncı seviyede olduğuma bakmak istiyor sanırım. Cin3 olursa zaten direkt ameliyata gidecek iş. Kendimi çok kötü hissediyorum. Zaten hayatıma birini almayı biriyle ilişkiye girmeyi artık aklıma bile getiremiyorum. Kimsenin günahına giremem bunu bile bile karşı taraf kabul etse bile ben yapamam. Bu illetten kurtulma şansım var mı onu da bilmiyorum şu yaşımda bunlarla uğraştığım için kendimden nefret ediyorum. Keşke zamanında bilseydim aşısını olsaydım hayatıma böyle nasıl devam ediceğimi bilmiyorum. Negatife dönme ihtimali çok düşük olsa da varmış 18 in ama daha sonra yine çıkabiliyomuş sanırım. Ömrümün sonuna kadar tetikte yaşayacak olmak mahvediyo beni
Önemli bir durum evet. Kendine dikkat etmen bağışıklığını kuvvetlendirmen gerekiyor. Yılda 2 3 kere kontrolden geçersin. Bir anda kansere çevirdiği yok. Ama yıllar içinde umursamaz ve sigara alkol sağlıksız beslenme yaparsan ve yaşlanıncaya kadar baktırmazsan o zaman başına iş açar onun dışında çık bu psikolojiden sandığından çok insanda var. Kendini önemse kontrollerini yaptır tedavini ol ve kesinlikle sigara kullanma ve stresten uzak dur. Ölmüyorsun, sadece kendine dikkat etmen lazım.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bu hastalıktan vefat eden henüz görülmedi merak etmeyin:) telaşınızı anlıyorum çok normal bende yaşadım. Fakat ilk önce kolposkopi biyopsinizi yaptırın ve cin kaç olduğunu öğrenin. Cin3 dahi çıksa bağışıklığını pik seviyesine çıkarıp 6 ayda leep olmadan cin1 e düşüren kişiler var. Erken farkettiğiniz için sevinin ve nereden bulaştı diye düşünmeyi bırakın. Lazer epilasyon aletlerinden bile sıkça bulaş görülmüş. Sigara içiyorsanız azaltmayın direkt bırakın en önemlisi bu. Gardasil aşısını vurulun ve ahcc veya imutor kompleks gibi takviyeleri kullanın. Vitaminlerinize ve yediklerinize dikkat edin gerisi kolay iş. Oldukça yorucu bir süreç evet ama asla kendinizi kaybetmeyin güçlü olup bebek gibi bakın kendinize.

Merhaba bugün kolposkopi sonucumu aldım, cin 3 geldi ne yazık ki :KK43:
İşlem yapılacak en azından kanser çıkmadığına seviniyorum, umarım hepimiz bu beladan tez vakitte kurtuluruz.

Smear temiz allahtan. Korkma takviye ile geçiyor

Geçmiş olsun 💐 Leep operasyonu olursanız korkmayın ağrı sızı olmuyor. Operasyon sonrası hijyeninize çok dikkat edin.

Geçmiş olsun 💐 Leep operasyonu olursanız korkmayın ağrı sızı olmuyor. Operasyon sonrası hijyeninize çok dikkat edin.
Bundan çok korkuyorum kafaya taktım ve kolposkopi sonucum cikicam mutlak operasyon olacağım bu hpv çilesi beni piskoloji olarak yıprattı bi kaç aydır kesin olucem bu hastalık tan diye düşünce böyle hep bi ilaç adı gördüm burda coriolus diye virüsü öldürdüğünü yazmış biri sogrumu

X