Hpv bu konuda bilgisi olan varmı

Bide esim doktorla konusmus doktora kadinin ne is yaptigini anlatmis parasini vermis teste gondermis ama doktor neden genitopileme yaptirmadigini anliyamiyoruz. Orta risk var dusuk risk var yapilan teste sadece yuksek risk 13 tane tip bakilmis ve negatif doktor hanim bunu yeterli gormus cilte sigil yok oyle diyor ama gozle gorunmeyen sigiler var okudum bunun icin asit kulaniyorlarmis emin olmak icin ama asite kulanilmamis doktor isini eksik yapmis supesindeyiz.
Bide esim doktorla konusmus doktora kadinin ne is yaptigini anlatmis parasini vermis teste gondermis ama doktor neden genitopileme yaptirmadigini anliyamiyoruz. Orta risk var dusuk risk var yapilan teste sadece yuksek risk 13 tane tip bakilmis ve negatif doktor hanim bunu yeterli gormus cilte sigil yok oyle diyor ama gozle gorunmeyen sigiler var okudum bunun icin asit kulaniyorlarmis emin olmak icin ama asite kulanilmamis doktor isini eksik yapmis supesindeyiz.
Devlette de yapılıyor hpv genotiplemesi üniversite hastanesine gidebilirsiniz erkeklere de hpv bakılması rutinde yok diye biliyorum

bulunan tiplere asi koruyuculuk saglamaz. Bulunmayan tiplere saglar ama negatif oldugunuzda asi koruma sagliya bilir o yuzden doktorlar asilanin diyor ama
Hpv genitopileme testi verdiniz ve smear testi verdiniz demi esinizde test verdimi. Eger tekrar vercekseniz bunu gelisim labratuarinda yaptirin viral yukunuzu ogrenmis olursunuz aradan 1 sene gectiginde 2ci seferde gelisimde yaptirdiginizda viral yuku karsilastirip azaldigini veya yukseldigini anlamis olursun 2 sene icinde esinizle konomsuz iliskiniz olduysa pin pon etkisi oluyordur ahcc arastirmasi 10 kadinda denendi 6 tanesi 6 ay icinde negatif oldu 3 kadin 9 ay icinde ama digeri olamadi. Ahcc kulandiginda cinsel perizlik yap pinpon etkisi olmasin sadece ahcc degil diger vitaminler ve takviyeler de kulan
Biz ömür boyu HPv taşıyıcısi mi olacağız çok korkunç geliyor bu bana 2-3 gündür stretsen gözüme uyku girmiyor

Biz ömür boyu HPv taşıyıcısi mi olacağız çok korkunç geliyor bu bana 2-3 gündür stretsen gözüme uyku girmiyor
Doktorlara göre 2yilda vücuttan atılıyor ama herkeste böyle olmuyor maalesef

Merhaba kızlar rahim.ağzımda hpv yüksek riskli bi tıp çıktı 2 yıldır gitmiyor ne yaptıysam negatif olmadı ben şimdi aşılama yaptıracağım hamile kalamadığim için rahim içi bi girişim rahim ağzında ki hpv rahimin içine gidermi o alet iç kisima gidiyor ya sonuçta rahim ağzına deyip bu konuda bilgisi olan varmi
Eşinizde veya sizde siğil falan varmıydı , kaç yıllık evlisiniz?

Merhaba kızlar rahim.ağzımda hpv yüksek riskli bi tıp çıktı 2 yıldır gitmiyor ne yaptıysam negatif olmadı ben şimdi aşılama yaptıracağım hamile kalamadığim için rahim içi bi girişim rahim ağzında ki hpv rahimin içine gidermi o alet iç kisima gidiyor ya sonuçta rahim ağzına deyip bu konuda bilgisi olan varmi
Birde hangi tip çoktı 16 mı 18 mi?

peki nasıl oluyor eşinizde yok mu bu virüs, sonuçta cinsel yolla bulaşıyor ondan geçmedi mi size, nerden geldi bu virüs diye konuştunuz mu eşinizle. Bende şüphe var smear aldılar çok endişeliyim
Hpv nin riskli türleri siğil yapmıyor ki hiç bi belirti bile vermiyor zaten

peki nasıl oluyor eşinizde yok mu bu virüs, sonuçta cinsel yolla bulaşıyor ondan geçmedi mi size, nerden geldi bu virüs diye konuştunuz mu eşinizle. Bende şüphe var smear aldılar çok endişeliyim
Siğil yapan hpv tipi tıp 6 ve 11 dir

Ne şüpheniz var sigil mi çıktı

X