Hpv Tip40

tiffany22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
28
3
Arkadaşlar merhaba adet düzensizliği için gittiğim rutin kontrolde doktorumun tavsiyesi üzerine Hpv testi yaptırdım ve sonuç tip 40 pozitif geldi araştırdım ama tip 40 ile ilgili bir şey bulmadım düşük riskli olduğunu okudum sadece çok üzüldüm aranızda tip40 tanısı alan var mı? Ne yapacağımı bilmiyorum dünyam başıma yıkıldı tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden herkese şifa diliyorum

Benim de hpv44. Maalesef pek bir bilgi bulunmuyor. Doktorunuz ne önerdi. 6 ay smear takip mi? Yoksa kolposkopi mi?

Evet üzücü oluyor maalesef. Ama zamanla alışıyorsunız bu duruma. Geçmiş olsun doktorunuz sizi yönlendirir. Çok panik yapmayın

Patalojik kolposkopi önerdi fiyatı 15binmiş fazla geldi :KK43: düşük risklerde kolposkopi önermiyorlar aslında şimdi başka bir doktora geldim
Evet açıkçası benim doktorum da isterseniz yaparız demişti kolposkopi için. Ben hala kararsızım yaptırmak konusunda Mart'ta başka doktora gidip onun da fikrini alacağım. Bana nakit verirseniz 10k olur demişlerdi. Sizinki biraz pahalıymış.

Smear ile
Evet açıkçası benim doktorum da isterseniz yaparız demişti kolposkopi için. Ben hala kararsızım yaptırmak konusunda Mart'ta başka doktora gidip onun da fikrini alacağım. Bana nakit verirseniz 10k olur demişlerdi. Sizinki biraz pahalıymış.
smear ile takip edilebilir dedi diğer doktorum sizde siğil çıktı mı benim ki siğil yapmayan düşük riskli olan tip 40. Bir de hemen gardasil 9 1.dozumu oldum doktor papil off diye bir fitil verdi bende c vitamini vitamin takviyeleri aldim kısa zamanda atacağız virüsü insallah sizde siğil oldu mu?

Smear ile

smear ile takip edilebilir dedi diğer doktorum sizde siğil çıktı mı benim ki siğil yapmayan düşük riskli olan tip 40. Bir de hemen gardasil 9 1.dozumu oldum doktor papil off diye bir fitil verdi bende c vitamini vitamin takviyeleri aldim kısa zamanda atacağız virüsü insallah sizde siğil oldu mu?
Benim de aynı şekilde. Aynı durumda gibi bir şeyiz sizinle. Bende de siğil problemi olmadı çok şükür. hpv44 ve 40 aynı kulvardalar. Doktor bana da papiflor immuno takviye ve iside hpv diye fitil önerdi onları aldım. Henüz fitile başlamadım ama. Yarın başlarım.

Benim de aynı şekilde. Aynı durumda gibi bir şeyiz sizinle. Bende de siğil problemi olmadı çok şükür. hpv44 ve 40 aynı kulvardalar. Doktor bana da papiflor immuno takviye ve iside hpv diye fitil önerdi onları aldım. Henüz fitile başlamadım ama. Yarın başlarım.
Ben de gardasil ilk dozu oldum. İkinci doz Mart'ta.

Yok. Bana kolposkopi önerdi ya da takip dedi sadece. Ben henüz karar vermedim ama önerdiği fitili ve vitamin takviyesini kullanıyorum. O nasıl bir işlemmiş? Düşük riskli de pek işlem önerilmiyor okuduğum kadarıyla. Yaşınız da genç sizin başka bir hekime görünmenizde fayda var. Ya da belki içiniz rahat etsin diye de önermiş olabilir.

Yok. Bana kolposkopi önerdi ya da takip dedi sadece. Ben henüz karar vermedim ama önerdiği fitili ve vitamin takviyesini kullanıyorum. O nasıl bir işlemmiş? Düşük riskli de pek işlem önerilmiyor okuduğum kadarıyla. Yaşınız da genç sizin başka bir hekime görünmenizde fayda var. Ya da belki içiniz rahat etsin diye de önermiş olabilir.
çok pardon kolposkopi diyeceğime laparoskopi demişim bana da kolposkopi önerdi ben de bir doktora daha gittim düşük riskli olduğu için smear ile takip edilebilirmiş. Bu arada papil off fitili adet bittikten sonra 10gün kullanılacak sadece değil mi sonra tekrar adet olunca 10 gün böyle değil mi?

Ahcc mi aldınız?

Kolposkopiyi şüpheli ya da yüksek risk taşıyan kişiye yapıyorlarmış boşuna yaptırmak istemiyorum fiyatı az değil hem de o psikoloji bile strese sokuyor insanı. 2 yıl için de belki de daha önce atacağız bu virüsü diye düşünüyorum.

Virüsün atılımı için bir şey söyledi mi doktorunuz atabilirsiniz vs

Bu arada sizde de bendeki gibi siğil çıkmamış nasıl şüphelendiniz hpvden? Ben çok tesadüfen öğrendim ilişkide kanamam oldu onu söyleyince ilişkide kanama önemli dedi ve hpv testi yaptık

X