Hsg

Gzlgunler

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2023
465
131
28
Merhaba kızlar. Geçen hafta dış gebelik ameliyatı oldum dün dikişlerim alındı doktorum 3 ay sonra anestizili hsg cekilmem gerektiğini söyledi. Daha önce cektirenlerden bilgi alabilirmiyim sonuç aynı gün çıkıyor mu , tüpleri açık çıkanlar kapalı çıkanlar biraz bilgi verirseniz sevinirim

merhaba. ben çektirdim bir kaç ay önce. hemen çıktı sonuç. bir tüpüm zaten yoktu. diğeri de komple kapalı çıktı. ameliyatla alındı ama dış gebelik değildi benim enfeksiyon kapmış

merhaba. ben çektirdim bir kaç ay önce. hemen çıktı sonuç. bir tüpüm zaten yoktu. diğeri de komple kapalı çıktı. ameliyatla alındı ama dış gebelik değildi benim enfeksiyon kapmış
Çok geçmiş olsun benim 4 ay önce vajinal enfeksiyondan hastanede yattım 4 gün karın içinde sıvı birikmesi olmuştu 3 ay sonra da dış gebelik oldu ama tüpüm alınmadı hsg cekilip durumuna bakılıcakmış ama korkuyorum tıkalı cıkarsa tüpleri alırım dedi doktorum enfeksiyon geçmişi yüzünden dış gebelik oluşmuş cok endişeliyim

Çok geçmiş olsun benim 4 ay önce vajinal enfeksiyondan hastanede yattım 4 gün karın içinde sıvı birikmesi olmuştu 3 ay sonra da dış gebelik oldu ama tüpüm alınmadı hsg cekilip durumuna bakılıcakmış ama korkuyorum tıkalı cıkarsa tüpleri alırım dedi doktorum enfeksiyon geçmişi yüzünden dış gebelik oluşmuş cok endişeliyim
endişenlenmeyin öncelikle sakin olun. enfeksiyon geçmişiniz nedir? ben daha önce 3 ameliyat olmuştum. bu dördüncü oldu iki tüpümde yok şu an mesela

Mantar enfeksiyonu ama ilerlemiş antibiyotiklere cevap vermedi o yüzden yatırıp damardan antibiyotk tedavisi ve vajinal yıkama yapıldı
çok geçmiş olsun. bir sorun varsa zaten çıkacak ve artık her şeyin çözümü var. basit bir tıkanıklıksa film çekilirken açıyorlar onu

İnşallah öyle olur canım senin durumun ne şuan tıkalı cıkarsa tüp bebek mi oluyor
benim tüpüm 19 yaşında alınmıştı kist nedeniyle zaten. bir bu olunca mecbur tüp bebek tedavisi gördüm. ameliyat öncesinde yumurta toplama embriyo oluşturma vs bütün işlemler yapıldı. ameliyat çok riskli olduğu için garantiye alındı yani. şimdi transfer için gün bekliyorum. yaniii demem o ki olumsuz da çıksa gerçekten artık her şeyin çözümü var tıpta böyle düşünün kendinizi rahtlatın

benim tüpüm 19 yaşında alınmıştı kist nedeniyle zaten. bir bu olunca mecbur tüp bebek tedavisi gördüm. ameliyat öncesinde yumurta toplama embriyo oluşturma vs bütün işlemler yapıldı. ameliyat çok riskli olduğu için garantiye alındı yani. şimdi transfer için gün bekliyorum. yaniii demem o ki olumsuz da çıksa gerçekten artık her şeyin çözümü var tıpta böyle düşünün kendinizi rahtlatın
İnşallah olumlu sonuçlanır sağlıklı da ilerler gebeliğin cok yıpratıcı süreçler ama sonu en güzel şekilde olsun inşallah

Ben öek
Merhaba kızlar. Geçen hafta dış gebelik ameliyatı oldum dün dikişlerim alındı doktorum 3 ay sonra anestizili hsg cekilmem gerektiğini söyledi. Daha önce cektirenlerden bilgi alabilirmiyim sonuç aynı gün çıkıyor mu , tüpleri açık çıkanlar kapalı çıkanlar biraz bilgi verirseniz sevinirim

Anestezi ile çekindim ben.
Bir gün öncesi saat 11den sonra yiyip içmiyorsun birşey.
Sabah gidiyorsun, damar yolu açıyorlar.
Üzerine rahat birşeyler giyin.
Önlük veriyorlar. Herşeyi çıkarıp onu giyiyorsun.
Seni hsg çekilecek yere götürüyorlar.
Sonra o damar yolu açılan yere sıvı verip uyutuyorlar.
Uyanınca herşey bitmiş oluyor.
Ben kusmuştum bir kaç saat.
Yanına çubuk kraker ve poşet al.

Sonuçlar bir saate çıkıyor aynı gün.
Eğer kapalıysa açıyorlar hemen.

Ben öek

Anestezi ile çekindim ben.
Bir gün öncesi saat 11den sonra yiyip içmiyorsun birşey.
Sabah gidiyorsun, damar yolu açıyorlar.
Üzerine rahat birşeyler giyin.
Önlük veriyorlar. Herşeyi çıkarıp onu giyiyorsun.
Seni hsg çekilecek yere götürüyorlar.
Sonra o damar yolu açılan yere sıvı verip uyutuyorlar.
Uyanınca herşey bitmiş oluyor.
Ben kusmuştum bir kaç saat.
Yanına çubuk kraker ve poşet al.

Sonuçlar bir saate çıkıyor aynı gün.
Eğer kapalıysa açıyorlar hemen.
Sonucun ne cıktı peki? Anestezi yüzünden mi kustun acaba ?

X