Hukuki bir şey yapılabilir mi?

hazalizaaa

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
452
224
HUKUKİ BİLGİSİ OLAN Bİ BAKABİLİR Mİ RİCA ETSEM?
Seneler önceki bir olaydan bahsetmek istiyorum. Annemin sürekli çay içtiği bir kafe vardı. Orada gözünün aşina olduğu ismen de tanıdığı ama sohbetinin olmadığı bir adam annemden telefonunu rica ediyor. Diyor ki “abla bi arkadaşımı arayabilir miyim burada bayadır bekliyorum da gelmedi.” annem de sürekli gördüğü biri olduğu için güvenip veriyor. Sonra konuşuyor gibi yaparken bi yandan aşağı iniyor “aa geldin mi dur kapıya çıkayım” gibi bir katakulli ile bir anda yok oluyor. Ben de anneme o telefonu alalı henüz 3. gün falan. Hakikaten o dönem fukaralıktan ağzımız kokuyordu ama istedim ki annemin ilk defa sıfır bi eşyası olsun. Taksitle almıştım üstelik en çok da o koydu:) Neyse biz adamın numarasını bulduk aradık vs her seferinde bi işim çıktı yoksa getirecektim gibi bahanelerle oyalamaya çalıştı ama biz durmadık aynı gün içinde falan karakola gidip şikayetçi olduk. Adamın ismi soyismi numarası fotoğrafı her şeyi de götürmüştük aslında ama bi süre sonra eve kağıt geldi. İçeriği tam hatırlamıyorum açıkçası çok uzun zaman oldu, özetle “malınızı kendi rızanızla verdiğiniz için bu durum karşı taraf için herhangi bir suç teşkil etmemektedir” gibi böyle saçma sapan bir cevaptı. Neyse biz hattı falan da kapattırmıştık tabii ve ben arayıp kontrol ettim hiç alan oldu mu diye ama hep kullanılmamaktadır demişti. Eski hattım vardı açık olmayan geçen telefonuma taktım rehberi kontrol etmek için bir de ne göreyim annemin numarasının whatsappı hala aktif. Hattı aradım kontrol ettim hala kullanılmamaktadır diyor ama wp aktif. Mesaj atıyorum mavi tık oluyor ama cevap vermiyor. Demek ki adam alenen kullanmaya devam ediyor. Bu durum aşırı sinirimi ve moralimi bozdu, şuan bu durumda hukuki olarak yapabileceğim bir şey var mı? Buraya kadar okuyan hakkını helal etsin uzun uzun anlattım ama detaylı anlatmak istedim… Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Adamın isim soyisim ve kamera görüntüleri varsa direkt savcılığa gitseniz keşke. Nice dava açılacak konu ne yazık ki karakoldakilerin kanun bilmezliği yüzünden görmezden geliniyor ama şimdi suçun üzerinden bayağı zaman geçmiş anladığım kadarıyla doğru düzgün bir soruşturma yapılacağını sanmıyorum

Adamın isim soyisim ve kamera görüntüleri varsa direkt savcılığa gitseniz keşke. Nice dava açılacak konu ne yazık ki karakoldakilerin kanun bilmezliği yüzünden görmezden geliniyor ama şimdi suçun üzerinden bayağı zaman geçmiş anladığım kadarıyla doğru düzgün bir soruşturma yapılacağını sanmıyorum
o kafede kamera yoktu ama yan esnaflarda kamera mutlaka vardır zaten şikayet dilekçemizde kamera görüntülerinin incelenmesini talep ettiğimizi de eklemiştik ama ilgilenmedikleri için kaldı öyle. Haklısınız artık bir şey olmaz sanırım

X