içime atmaktan çok yoruldum :(

Whovc

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
3
-1
23
Merhaba arkadaşlar 3 yıllık evliyim bir kız çocuğum var eşimle kavgalıyız konuşmuyoruz şuan ayrı odalarda takılıyoruz o kadar saçma şeylere takılıyor ki. Hakaret etmeleri başladı yüzüme bakmamalar dün hazırladığım kahvaltıyı yemedi bende bardakları kırdım sonra sen napıyosun diye üstüme yürüyor senden bi s…. Olmaz a….. k….. salağı dedi bana neler neler sana artık bu saatten sonra bak neler yapacam bir sürü şeyler çıkıp gideceğim bebeğim var 5 aylık hayatının benim gibi olmasını istemiyorum ben anne babasız büyüdüm mutsuz bir hayatın içinde onunda böyle olmasını istemiyorum ama üzülmekten kahroluyorum napacağımı bilmiyorum içime atmaktan çok yoruldum çok doldum kimseye anlatamıyorum :KK43:

Okuyunca çok üzüldüm ama çocukluğumun bir kısmı sürekli kavga olan anne baba ile bir kısmı da baba ile tamamen görüşmeyerek anne ile geçti bir çocuk olarak sadece anne ile olan hayatı tercih ederdim. Şuan büyüdüm hala kavgasız anne ile olan hayatı seçerim. Babasız büyümesin diye daha çok travmaların olduğu bir hayat yaşatmayın eğer ki eşiniz iyi bir baba olmaya karar verirse kızını görüp yanında olur zaten ayrı olmanız buna engel olmaz 🌸

Merhaba arkadaşlar 3 yıllık evliyim bir kız çocuğum var eşimle kavgalıyız konuşmuyoruz şuan ayrı odalarda takılıyoruz o kadar saçma şeylere takılıyor ki. Hakaret etmeleri başladı yüzüme bakmamalar dün hazırladığım kahvaltıyı yemedi bende bardakları kırdım sonra sen napıyosun diye üstüme yürüyor senden bi s…. Olmaz a….. k….. salağı dedi bana neler neler sana artık bu saatten sonra bak neler yapacam bir sürü şeyler çıkıp gideceğim bebeğim var 5 aylık hayatının benim gibi olmasını istemiyorum ben anne babasız büyüdüm mutsuz bir hayatın içinde onunda böyle olmasını istemiyorum ama üzülmekten kahroluyorum napacağımı bilmiyorum içime atmaktan çok yoruldum çok doldum kimseye anlatamıyorum :KK43:
Evlilik re aradaki mesafeyi korumak lazım insanın bir birine saygısı bitimi sevgide kalmıyor neden bu vadeye getiriyorsunuz madem ayrılık düşünmüyorsunuz o zaman orta yolu bulun insan sonuçta karşınızdaki sen bana kusemezsin ben sensiz sen bensiz olamaz diyip çocuklasin siz asi o asi yersiniz birbirinizi böyle olmamali

bende bardakları kırdım sonra sen napıyosun diye üstüme yürüyor senden bi s…. Olmaz a….. k….. salağı dedi
Bakın madem eliniz kolunuz bağlı,madem ayrilmak imkansız keşke kocalarınızı bu noktaya getirmeseniz. Ben genelde her zaman kadınların tarafındayım aslında ama bardak vs kırıp olayları tırmandırıyorsunuz.

Sonra zaten halihazırda ruh hastası manyak kocalar iyice yoldan çıkıp sapıtıyor. Sonra da ayrılamam diyorsunuz.

Cok seçenek yok ki. Ya bu deveyi güdeceksiniz,ya bu diyardan gideceksiniz. Madem gidemiyorsunuz geriye deveyi (yani hayvanoglu hayvan kocanizı) gütmek kalıyor.

Bakın madem eliniz kolunuz bağlı,madem ayrilmak imkansız keşke kocalarınızı bu noktaya getirmeseniz. Ben genelde her zaman kadınların tarafındayım aslında ama bardak vs kırıp olayları tırmandırıyorsunuz.

Sonra zaten halihazırda ruh hastası manyak kocalar iyice yoldan çıkıp sapıtıyor. Sonra da ayrılamam diyorsunuz.

Cok seçenek yok ki. Ya bu deveyi güdeceksiniz,ya bu diyardan gideceksiniz. Madem gidemiyorsunuz geriye deveyi (yani hayvanoglu hayvan kocanizı) gütm

Cok seçenek yok ki. Ya bu deveyi güdeceksiniz,ya bu diyardan gideceksiniz. Madem gidemiyorsunuz geriye deveyi (yani hayvanoglu hayvan kocanizı) gütmek kalıyor.

Suan evi terketmek istemiyorsaniz. Sinirlerinize hakim olup , yokmuscasina hayatiniza devam edin.
Muhatap oldugunuzda kibar bir sekilde konusun ve size hakaret ederse benimle bu sekilde konusamazsin deyin.

Benbefiniz kucuk haklisiniz. Evlilikte tartismalarda olur. Ama saygi cok onemli bence .. bunu korumaya calisin.

bende bardakları kırdım sonra sen napıyosun diye üstüme yürüyor senden bi s…. Olmaz a….. k….. salağı dedi
İkinizde yanlışsınız. Bosanmayip devam edeceksen ilişki terapistine gidin veya al karşına s*lağa anlatır gibi ne bu hareketlerin diye konuş kendi yaptığınında yanlış olduğunu bunu onaylamadığını ama bu küsmelerinin sizi üzdüğünü anlatın.

Boyle bir ortamda buyumesindense cocugunuz ayrilmis ailede buyusun daha iyi. Evlilik terapisine gidin diyenlere katiliyorum tek sorun esiniz degil sizinde ofke kontrolunuz yok belliki. Bardak kirmalarda normal degil.

Eşiniz kahvaltıyı beğenmeyip yemedi diye bardakları kırmak da çok normal bir tepki değil sanki. Şöyle bir ortamda büyüten bir çocuk ne kadar sağlıklı bir psikolojiye sahip olabilir ki? Lütfen bir karar alırken uzun vadede çocuğun yüksek yararını göz önünde bulundurun.

O dedigi küfürleri ona bir bir yedirtmek vardida neysee.Böyle kaba adamla ömür geçmez.Illa boşanmıyıcam diyorsan terapiste falan gidin bari böyle bir ortamda o çocuk zaten saglikli şekilde büyüyemez piskolojisi bozulur bu igrenç küfürleri şiddeti gördukten sonra.

Normalde sağlıklı idiyseniz ne taşıdınız bu kadar bardak kırmalara kadar getirmiş sizi. Belli ki işe yaramıyor. Tavır değiştirin.

Yaptığınız kahvaltıyı yemiyor mu? Bir dahakine daha mükellef bir kahvaltı hazırlayın oturun kendiniz yiyin. Bir yandan sevdiğiniz birini arayın abartılı hareketlere kaçmadan muhabbet edin. Adama bu kadar tepki verecek kadar önemsemediğinizi gösterin. Çünkü o size bundan daha beterinin yapıp gözümde değerin yok imajı veriyor.

Hakaret ederse sakin, net, kararlı konuşun. "Hakaret benim için kabul edilebilir değil." deyin. Küfür hele ağzına kürekle vurmalık.

Kavga mı çıkardı? Ortak noktayı bulamadınız mı? Alın bebeğinizi, çayınızı kahvenizi gezmeye gidin. Oturup karalar bağlarsanız, kırıp dökerek hakkınızı ararsanız daha çok koz verirsiniz eline. Adam merak etsin bunda bir değişiklik var beni sallamıyor hayırdır diye.

Eşiniz o bardağı kafasına yemeyi hakediyor diye sizi böyle çileden çıkarmasına izin vermeyin. Pasif olmayın ancak soğukkanlı ve sağlam bir duruşuz olsun.

Yine olmuyorsa o adamdan olmaz zaten.

Normalde nasıl? İlk defa mı böyle bir patlak verdi? Bardakları neden kırdınız?

X