İçimi kemiren bir durum

Butimar-

Söyle Bana Hindiba
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2015
1.605
2.366
28
Hayırlı geceler herkese

Bu gece beni huzursuz edem bir durumdan bahsetmek istiyorum aslında bi çözümü yok ama bi nevi iç döküş biraz karmaşık ama olabildiğince toparlamaya çalışacağım

Aile apartmanında yaşıyorum oldukça kalabalığız hala amca vs her haftasonunu bir arada geçiriyoruz sabah kahvaltıdan akşam yemeğine kadar. Eskiden daha sıktı yeme içme hep beraberdik.

Yengelerimi çok seviyorum amcalarımı da keza bana emeklerini inkar edemem. Ama beni gıcık eden bi durum var utanarak yazıyorum küçük çocukla ne alıp veremediğin var diyeceksiniz ama amcamın 10 yaşındaki kızı beni delirtiyor sadece beni değil tüm aileyi.

Şımarık ukala tavırları. Hakaret içeren cümleleri çıldırtıyor adamı. Şu an kafam davul gibi hala sesi yankılanıyor . Bugün bizde toplandık başka bi yere davet edilmeme rağmen ayıp olmasın diye gitmedim. Beraber yedik içtik güzelce bu kız sürekli laf dinliyor hani telefonu tableti alıp kenara çekilen çocuklardan değil üstelik lafın ortasında araya girip millete laf yetiştiriyor. Kahve içtik kendine de fal baktırıyor 🤦🏻‍♀️Anne-babasının en ufak bi müdahalesi yok tamamen freni patlak kamyon gibi. haliyle diğer yengem kuzenler vs de hazmetmiyorlar ama hatır gönül ses edemiyoruz. Boncuklarla el işi yapıyorum gelip karıştırıyor bilgisayarımı verdim çizgi film izlesin oyalansın diye yok. Telefonumu kilidi açık yakaladı bi türlü alamıyorum elinden. Özel eşyalarımı sürekli alıp babasına soruyor ablam bana bunu versin diye babası da bekliyor vermemi ama kıyamıyorum eşyalarıma bi yere kadar🙈Ben de çok değer verdiğim şeyleri vermek istemiyorum bi kere kumbaramı götürmek istemişti vermemek için ona benzerini aldım. Elimden geldiğince diğer çocuklarla eşit davranmaya çalışıyorum. Diğer amcalarımın çocuklarına ne yapsam onlara da yapıyorum. Bugün battaniyemi istedi vermedim direkt söyledim zaten. Canımı sıkan nokta da şu biraz çıkıştım sesimi yükselttim farkında olmadan boyalarını saçıp yere kağıt parçalarını kırpıp kırpıp atmıştı. Bir de çocuklarla kavga ederken diğerlerine inşallah ölürsünüz salaklar falan dedi artık bende kayış kopuyor.

Bu yaramazlıklar hiç önemli değil sonuçta çok çocuk baktım sabrederim ama terbiyesizliklere dayamıyorum. Gel gelelim bana düşmez tabi ama elimde değil halimden tavrımdan belli ediyorum malesef ve bu yüzden yengemle amcamı kırdığımı düşünüyorum çok mutsuzum şu an. Annem de akşam ‘sabırlı ol kızım bu zamana kadar kırmadık’ dedi iyice kötü oldum . Bilmiyorum belki de ben çocukken dedem nenem bırakın bu hareketleri sesli gülmemize bile izin vermezdiler gürültü yapmamak için mumya gibi büyüdük kardeşimle ben. Sonradan aile genişledi diğer çocuklara bize yapılanların hiç biri yapılmadı. Çizgi film bile bize rüyaydı. Canım annem ne kadar sabırlı 30 senedir neler çeliyoruz anlatsam bitmez . O yüzden burda aile apartmanı konusu açan tüm kadınlara bıkamadan ‘asla’ diyorum. Velhasılı bu gece de uyku yok canım çok sıkkın kendimi suçlu hissediyorum belki telafi etmeye çalışırım yengeme karşı ama ne yapacağımı da bilmiyorum :KK43:

Birinin gerçekleri de söylemesi gerek 10 yaşında ki çocuk laftan anlamayacak değil ya uyarsınlar çünkü söyledikleriniz gibiyse gerçekten bi terbiye eksikliği var
Gerçekleri söylemek değil de biraz çıkıştım elimde olmadan sesimi yükselttim . Anne babasına normal geliyor tüm davranışları ben sadece kendi yapıtığım harekete pişmanım

Ben şahsen sevmem bu tarz şeyleri, herkes haddini bilmeli. Kim olursa olsun ağzının payını veririm, bebek değil, laftan anlaması gerek.
Ben de sevmiyorum haftada bir gün katlanmaya çalıyorum :KK43: annem de ayıp ettin dedi şok kötü hissediyorum şu an

Tahammül sınırlarını zorlayan çocuklar gerçekten olabiliyor
Evet aileden öğrenip,yetişmesi lazım ama böyle kalabalık yerlerde kendini aşan çocuklara ben çok tahammül edemiyorum
Evet çocuktur,yapar,eder ama işte o ama var ya anlatamıyorum ya.
Benim öz yeğenim de bu çocuklardan 🤦
En son 2 sene önce ailesinin yanında bana öyle bir laf söyledi ki tüm bağım koptu çocukla.
Şuan asla sevmiyorum çocuğu(13 yaşında),ailesi de biliyor, muhattap olmamaya calisiyorum, tahammülüm asla yok.
Açıkçası bu halimden pişman değilim.
Ben senin yerinde olsam kötü hissetmem.birilerinin normali görüp böyledir demesi lazım.tabii anlamazlar o ayrı.

Aile de sivrilmek istemiyorsunuz haklısınızda o çocuk diye siz tahammülsüz kötü olacaksınız malasef sizden büyükler var ailede onların uyarıda bulunması lazım kötü olmamak için görmezden gelmek en iyisi yada çocuğa böyle davranışlar sana yakışmıyor diye hoşça uyarın belki kendisi de fark eder durumu
Ayrıca böyle bu çocuk gerçekten sinir bozucu

Ben de sevmiyorum haftada bir gün katlanmaya çalıyorum :KK43: annem de ayıp ettin dedi şok kötü hissediyorum şu an
Aile apartmanı faciası biz de yaşadık. Benim de yeğenlerim terbiyesizdi, ben lafımı esirgememeye başladım. Bir iki ses etmedim, yeğenim ağız yüz eğince, hadsiz laf çarpmaları, eşyalarımı sahiplenmeleri, özelime saygı duymayıp yaşlarından büyük tavırlar sergileyince verdim veriştirdim. Böyle susarak tepenize çıkarırsınız. Ben çıkartmıştım, indirmesi zor oldu. Kötü hissedecek bir şey yok.

Bu kadar iç içe yaşıyorsanız bir abla olarak bazen çıkışmanız, 'hayır' demeniz sorun olmamalı. Hiç mi uyarmayacaksınız, "hayır ablacım veremem, olmaz, yapma etme" demeyeceksiniz?
Bence samimi sık görüşülen ailelerde bu kadarı olabilir. Siz yine saygınızı bozmazsınız yengenize o ayrı. Ama kıza da olumsuz cevaplar verebilmelisiniz. Bağırıp çağırmadan tabi.
Biraz terbiye yoksunuymuş ama o da sizin vazifeniz değil malesef. İnşallah durulur ergenlik eşiğini atlayınca.

Tahammül sınırlarını zorlayan çocuklar gerçekten olabiliyor
Evet aileden öğrenip,yetişmesi lazım ama böyle kalabalık yerlerde kendini aşan çocuklara ben çok tahammül edemiyorum
Evet çocuktur,yapar,eder ama işte o ama var ya anlatamıyorum ya.
Benim öz yeğenim de bu çocuklardan 🤦
En son 2 sene önce ailesinin yanında bana öyle bir laf söyledi ki tüm bağım koptu çocukla.
Şuan asla sevmiyorum çocuğu(13 yaşında),ailesi de biliyor, muhattap olmamaya calisiyorum, tahammülüm asla yok.
Açıkçası bu halimden pişman değilim.
Ben senin yerinde olsam kötü hissetmem.birilerinin normali görüp böyledir demesi lazım.tabii anlamazlar o ayrı.
Aynen öyle oldu yazın arkadaşım bizdeyken yanımıza gelip evlilik konusunda ‘bu da evde kaldı başımıza kaldı’ dedi benle arkadaşım şok olduk. Kızlar bana çok sabırlısın falan diyor

Çok sinir bozucu bir durum. Odam dağınık diye kitleyebilir misiniz? , Ayy sinirim bozuldu okurken gözümde canlandı.

Bu kadar iç içe yaşıyorsanız bir abla olarak bazen çıkışmanız, 'hayır' demeniz sorun olmamalı. Hiç mi uyarmayacaksınız, "hayır ablacım veremem, olmaz, yapma etme" demeyeceksiniz?
Bence samimi sık görüşülen ailelerde bu kadarı olabilir. Siz yine saygınızı bozmazsınız yengenize o ayrı. Ama kıza da olumsuz cevaplar verebilmelisiniz. Bağırıp çağırmadan tabi.
Biraz terbiye yoksunuymuş ama o da sizin vazifeniz değil malesef. İnşallah durulur ergenlik eşiğini atlayınca.
Diğer yengemin çocuklarına kızardım yeri gelince ama bu yengem biraz garip çok kutsal görüyor çocuklarını haliyle bugün biraz alındı

Aile apartmanı faciası biz de yaşadık. Benim de yeğenlerim terbiyesizdi, ben lafımı esirgememeye başladım. Bir iki ses etmedim, yeğenim ağız yüz eğince, hadsiz laf çarpmaları, eşyalarımı sahiplenmeleri, özelime saygı duymayıp yaşlarından büyük tavırlar sergileyince verdim veriştirdim. Böyle susarak tepenize çıkarırsınız. Ben çıkartmıştım, indirmesi zor oldu. Kötü hissedecek bir şey yok.
İçim rahatladı sağolun . İnternetten battaniye bakıyordum aynısını bulabilir miyim diye 😅

İnanın çok daha fazlası. Çocuklara karşı tüm sevgimi bitirdi.
Üyeler yazmışlar, abartmadan hayır canım veremem, hayır canım bunu alamazsın bu başkasının. Falan diyin.
Ona vakit ayırmayın mümkün mertebe vari Siniriniz bozulmasın.
Kızıyorum ama suç çocukta değil, onu yetiştiren anne babada

Aynen öyle oldu yazın arkadaşım bizdeyken yanımıza gelip evlilik konusunda ‘bu da evde kaldı başımıza kaldı’ dedi benle arkadaşım şok olduk. Kızlar bana çok sabırlısın falan diyor
İşte buna benzer lafta asla kendimi tutamam ben zaten yüzümden anlaşılır.
Bence de fazla sabırlı gibisin
Tamam kavga et,bağır falan demiyorum ama aranızdaki mesefa belli olsun.
Ailesini kirmayayim diye yapmacık gibi davranma.
O çocuğunda sınırlarını bilmesi lazım diğer yaptıklarına sizin yapacaginiz bişey yok ailesi sorumlu.
En temizi aynı ortama çok çok az girmek.
İstediği şeyi vermek istemiyorsanız vermeyin,istemesin diye almayın zaten ne münasebet.

Aile de sivrilmek istemiyorsunuz haklısınızda o çocuk diye siz tahammülsüz kötü olacaksınız malasef sizden büyükler var ailede onların uyarıda bulunması lazım kötü olmamak için görmezden gelmek en iyisi yada çocuğa böyle davranışlar sana yakışmıyor diye hoşça uyarın belki kendisi de fark eder durumu
Ayrıca böyle bu çocuk gerçekten sinir bozucu
Evet kesinlikle bir de anne babası hazır cevaplılığını Zeki oluşuna bağlıyorlar 🤦🏻‍♀️

Bende dayanamaz kızardım sanırım . Bence bir eşyanızı alırsa asla vermeyeceğinizi söyleyin yenisini ona almayın alıştırırsınız. O gelince odanızı kilitleyin odam müsait değil deyin . Çocuk küçük belli ki ailesinde yetiştirme hatası var

İşte buna benzer lafta asla kendimi tutamam ben zaten yüzümden anlaşılır.
Bence de fazla sabırlı gibisin
Tamam kavga et,bağır falan demiyorum ama aranızdaki mesefa belli olsun.
Ailesini kirmayayim diye yapmacık gibi davranma.
O çocuğunda sınırlarını bilmesi lazım diğer yaptıklarına sizin yapacaginiz bişey yok ailesi sorumlu.
En temizi aynı ortama çok çok az girmek.
İstediği şeyi vermek istemiyorsanız vermeyin,istemesin diye almayın zaten ne münasebet.
Evet deniyorum uzun zamandır görmezden gelmeye çalışıyorum

Evet deniyorum uzun zamandır görmezden gelmeye çalışıyorum
Bakın yengem üzülüyor,amcam darılıyor ama çocuklardan nefret ettirdi bu çocuk diyorsunuz.
Bence bu kadar ince dusunmeyin.
Ben öz kardesimin çocuğu yüzünden çocukları görmek istemedim uzun süre.
Gerçekten sevgi kırıntısı bile besleniyorum o çocuğa karşı ve ailesi de biliyor.asla saklamam açık açık sevmiyorum ben o çocuğu dedim yani
Özellikle istedim bizi aynı ortama sokmayın kalbi kırılır,sizi de kırarım dedim.
Yani çocuk sevmek,çocuğa karşı şevkat içten gelir.
Kendinize boşuna eziyet etmeyin o çocuk 20 yaşına gelse de sizin içinizdeki bu duygu devam edecek ben eminim.
Sevgi,saygı nasıl içimizde kalıyorsa birinden nefret etmek,sevmemek de içimizde bizimde oluyor.bunu düşünün ve uzak kalın.

X