İçinden Çıkamıyorum

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.648
1.572
Çocuğum doğduktan sonra hayatım karardı. Çok kötü şeyler yaşıyorum. Doğuma kadar çok mutlu bi insandım. Doğumda yanıma kayınvalidem geldi. Eşim ve kv için tek önemli şey bebek ağlamasın. Bebeğim kolikmiş, ağlayan huzursuz sadece memede susan bi bebekti. WCye bile gidemedim, hep memedeydi, mememde bebekle tek kolla karnımı doyururdum. 5-6 emzirme danışmanı ile görüştüm o dönem normal dediler. Ama ben cahillikten anlamamışım bebek beni emzik yapmış. Gün içinde 4-5 kolik krizi yaşardı, hiç uyku düzenimiz yoktu, ben yorgun perişan uykusuzdum, kv evine gitmedi. Zaten kendi çocuğu sanıyor o kadar düşkün. Memelerimde sıkıntı vardı ne olduğunu anlamadım başta o kadar bitkindim. O günlerde çocuğu aşı İçin götürünce aile hekimine de randevu aldım ama eşimle gitmiştik doktor erkek diye göstertmedi. Önemsiz bişey sanmıştım, o halde iki hafta daha emzirdim meğer egzama imiş. Bi memem aşırı kötü durumda iyileşmiyor. Eşimi affedemiyorum, beni sakat bıraktı. İki aydır canım yanıyor sütten kesmek istiyorum diye ağlıyorum zorla memede çocuk uyutturuyorlar. Kv hep diyor ki mama verelim memende uyut.Doktorlar çocuğu emzir ama kesinlikle memede uyutma diyor. Çocuk da o kadar inatçı ki memeye gelene kadar yıkılıyor ev. Uyumuyor uyumuyor uyumuyor. Üç aydır sürekli deniyorum emzik de almıyor. Memede bile çok çok zor uyuyor. Canım çok yanıyor mememi saatlerce geveliyor. İki aydır kronik acıdan aklımı kaybetmek üzereyim. İki aydır bana yardım edin diye eşime KVme sürekli yalvarıyorum. Öylece suratıma bakıyorlar. Artık eşim bıktım senden sürekli huzursuzluk çıkarıyorsun demeye başladı. Beşiklerde sallayarak uyutmayı deniyorum, kv geliyor git sen yorgunsun yat ben sallarım diyor. Bi bakıyorum iki dakika sonra çocuğu almış, evin içinde gezdiriyor, ağlatmamak İçin beni uzaklaştırıyormuş meğer, sonra getiriyor yanıma al memede uyut diye. Bebeğim 4.5 aylık, artık çaresizlikten uyku eğitimi aldım. Başlayacağımız gün atağa girdi erteledik, bayramda veririz diye anlaştık çocuk öksürmeye başladı. Zaten kayınvalidem sürekli eğitim sırasında çocuk kalp krizi geçirirse ne olacak, şu olursa ne olacak bu olursa ne olacak deyip duruyor. Bebeğime de kıyamıyorum can acısına da dayanamıyorum artık. Dün akşam yine iki saat mememi geveledi ama uyumadı, çıktım odadan baktım ana oğul pasta yiyip çay içiyor. Ben 4.5 aydır bi odaya kapalı yaşıyorum, hayatımda tv bile yok. Zevk alacağım hiç bişey yok. Gece sabaha kadar sürekli uyanıyor, uykusuzluktan yıkılmak üzereyim. Ben delirmek üzereyim keyif yapıyorlar. Bi anda geldi bana intihar edicem artık rezil olacaksınız elaleme diye bağırdım. Kıyamet koptu eşim beni evden kovdu kaynanam üstüme yürüdü. Akşamdan beri itip kakıyorlar. Şuan gidecek hiç bi yerim yok. İçimden çocuğu bırakıp kaçmak geliyor, can acısı tüm hayatımı ele geçirdi. Çocuğu gözüm bile görmüyor. Eşim bana sen nasıl annesin diyor. Ama kronik başım ağrıyor, canım yanıyor, çocuk uyumuyor, koliği çok azaldı ama çok huysuz hiç durmuyor. Ya meme emecek ya kucakta gezecek. 3 beşik, 2 ana kucağı,2 oyun halısı aldım hiçbirinde durmuyor. Aşırı mutsuzum, çaresizim. İçinden çıkamıyorum. Çok üzülüyorum bebek bu kadar memeye alıştı diye, ama o dönem düşünemedim, çaresizlikten cahillikten memede susturduk. Şimdi çocuğu nasıl memeden uzaklaştırıcam nasıl uyutucam ben :KK43:(( evde çocuk ağlatmak tabu. İki dakika bile ağlatmıyoruz, napıcam ben

Ne okudum ben böyle :KK57:
Neden idare ediyorsunuz katlanıyorsunuz bu tavırlara. Böyle yalvarıp size merhamet etmelerini mi bekleyeceksiniz? Acı çekiyorsunuz doktora bile gidemiyorsunuz. Bebeğinizi onların komutlarına göre büyütmeye çalışıyorsunuz.
Tek sorununuz bebeğinizin memeye alışmış olması değil ki. Kayınvalide ve kocanızı kapı dışarı ederseniz bütün sorunlarınız çözülür 😑
Sizin aileniz yok mu?

Esinizle annesini evden gonderin. Kapiya yemek biraksinlar sadec3 . Bebekle basbaşa kalin duzelir. O aylar alişkanlik olmaz bevekte merak etmeyin memedr uyutmayin iki aglar alisir hemen sonra. Kucaga alip pişpişlayın gezdirin. Nane cayi icin gaza iyi gelir. Dedigim gibi onları evden gonderip bebekle basbaşa kalmaniz iyi olur

Mevzu çocuğun memeye alışması falan değil sizin artık bitikleri oynamanız ve gerilmeniz . Siz aslında iyi bi annesiniz eminim çocuğunuzda sorunsuz bi cocuk ama sizi size bırakmamışlar hiç belli. Bebeginle sen tek olsan eminim daha iyi olacaksınız. Bebek bu ağlar yahuu!! Benim ki 1.5 yaşında hala agliyo bazen bırakıyorum kendi haline bi kaç dakika agliyo sonra susuyo buluyo illa ki oyalanacak bişey. Size karismamayi öğrensinler en büyük sorunjnuz bu bence

Kaynananıza artık evine dönebileceğini söyleyin gönderin. Ayrıca gönül ister ki memede uyumasın, kendi kendine desteksiz uyusun ama birçoğumuzun bebeği öyle uyudu. Bu dünyanın sonu ya da çok yanlış bir durum değil. Çok takılmayın ona. Bunalmakta haklısınız ama sebep eşiniz bence, bebeğiniz değil.

Çocuğum doğduktan sonra hayatım karardı. Çok kötü şeyler yaşıyorum. Doğuma kadar çok mutlu bi insandım. Doğumda yanıma kayınvalidem geldi. Eşim ve kv için tek önemli şey bebek ağlamasın. Bebeğim kolikmiş, ağlayan huzursuz sadece memede susan bi bebekti. WCye bile gidemedim, hep memedeydi, mememde bebekle tek kolla karnımı doyururdum. 5-6 emzirme danışmanı ile görüştüm o dönem normal dediler. Ama ben cahillikten anlamamışım bebek beni emzik yapmış. Gün içinde 4-5 kolik krizi yaşardı, hiç uyku düzenimiz yoktu, ben yorgun perişan uykusuzdum, kv evine gitmedi. Zaten kendi çocuğu sanıyor o kadar düşkün. Memelerimde sıkıntı vardı ne olduğunu anlamadım başta o kadar bitkindim. O günlerde çocuğu aşı İçin götürünce aile hekimine de randevu aldım ama eşimle gitmiştik doktor erkek diye göstertmedi. Önemsiz bişey sanmıştım, o halde iki hafta daha emzirdim meğer egzama imiş. Bi memem aşırı kötü durumda iyileşmiyor. Eşimi affedemiyorum, beni sakat bıraktı. İki aydır canım yanıyor sütten kesmek istiyorum diye ağlıyorum zorla memede çocuk uyutturuyorlar. Kv hep diyor ki mama verelim memende uyut.Doktorlar çocuğu emzir ama kesinlikle memede uyutma diyor. Çocuk da o kadar inatçı ki memeye gelene kadar yıkılıyor ev. Uyumuyor uyumuyor uyumuyor. Üç aydır sürekli deniyorum emzik de almıyor. Memede bile çok çok zor uyuyor. Canım çok yanıyor mememi saatlerce geveliyor. İki aydır kronik acıdan aklımı kaybetmek üzereyim. İki aydır bana yardım edin diye eşime KVme sürekli yalvarıyorum. Öylece suratıma bakıyorlar. Artık eşim bıktım senden sürekli huzursuzluk çıkarıyorsun demeye başladı. Beşiklerde sallayarak uyutmayı deniyorum, kv geliyor git sen yorgunsun yat ben sallarım diyor. Bi bakıyorum iki dakika sonra çocuğu almış, evin içinde gezdiriyor, ağlatmamak İçin beni uzaklaştırıyormuş meğer, sonra getiriyor yanıma al memede uyut diye. Bebeğim 4.5 aylık, artık çaresizlikten uyku eğitimi aldım. Başlayacağımız gün atağa girdi erteledik, bayramda veririz diye anlaştık çocuk öksürmeye başladı. Zaten kayınvalidem sürekli eğitim sırasında çocuk kalp krizi geçirirse ne olacak, şu olursa ne olacak bu olursa ne olacak deyip duruyor. Bebeğime de kıyamıyorum can acısına da dayanamıyorum artık. Dün akşam yine iki saat mememi geveledi ama uyumadı, çıktım odadan baktım ana oğul pasta yiyip çay içiyor. Ben 4.5 aydır bi odaya kapalı yaşıyorum, hayatımda tv bile yok. Zevk alacağım hiç bişey yok. Gece sabaha kadar sürekli uyanıyor, uykusuzluktan yıkılmak üzereyim. Ben delirmek üzereyim keyif yapıyorlar. Bi anda geldi bana intihar edicem artık rezil olacaksınız elaleme diye bağırdım. Kıyamet koptu eşim beni evden kovdu kaynanam üstüme yürüdü. Akşamdan beri itip kakıyorlar. Şuan gidecek hiç bi yerim yok. İçimden çocuğu bırakıp kaçmak geliyor, can acısı tüm hayatımı ele geçirdi. Çocuğu gözüm bile görmüyor. Eşim bana sen nasıl annesin diyor. Ama kronik başım ağrıyor, canım yanıyor, çocuk uyumuyor, koliği çok azaldı ama çok huysuz hiç durmuyor. Ya meme emecek ya kucakta gezecek. 3 beşik, 2 ana kucağı,2 oyun halısı aldım hiçbirinde durmuyor. Aşırı mutsuzum, çaresizim. İçinden çıkamıyorum. Çok üzülüyorum bebek bu kadar memeye alıştı diye, ama o dönem düşünemedim, çaresizlikten cahillikten memede susturduk. Şimdi çocuğu nasıl memeden uzaklaştırıcam nasıl uyutucam ben :KK43:(( evde çocuk ağlatmak tabu. İki dakika bile ağlatmıyoruz, napıcam ben
Allah aşkına bir sirkelen kendine gel.O senin çocuğun babası dahil hiç kimse senden iyi bilemez.Bastan ipleri gevşek bırakmışsin ama artık bitti şimdi azıcık ağlasın ama sonrası için ikiniz içinde konforlu bir sürece adım at.İnan kv,kp bana gıcık oldu ama ben bildiğimden şaşmadim.Kvnin,kardeşimin İkiz çocuklara bir gün bakmasına ya da karışmasına izin vermedim.Kotu oldum mu öyle böyle değil hem de.Bosanma durumlarına kadar geldim.Ama ben anneyim benim çocuğum ben büyütecem diye dolandım durdum😅Sonra ne oldu biliyor musun??Maşaallah ruhum buruk 10 çocuğa bakar,ne becerikli...Kvyi gönder eşine sakin ol ben doğurmasini bildim bakmasını da bilirim de ve olaya el koy.Aglayip sizlamalari,can acısını bırak hemen bugünden kendince eğitme başla.3 gün sürecek azıcık sabırlı ol.Tikandigin konuda gerekirse bana yaz.Benim kızımın biri de kolikti anlıyorum seni ama 6.Aydan sonra rahatlıyor.Simdi masaj,kimyon bitki çayı yardımcı olur

Ben de emziğim ama cok muyluyuz çünkü diğer sorunlar yok. Bu kısmı belirtmek isterim. Yani gidecek bi yerim yok dediniz diye bi sey diyemiyorum. Uyku eğitimi basarılı olsun insallah sonra toparlanırsınız. Bebeği hiç dışarda gezdirmiyor musunuz?

Siz 20 gun once ve dun baska bir kullanici adiyla “Dogum Yapanlar” bolumune benzer konu acan uyesiniz muhtemelen. Ayni sorun ve ayni yasta bebeginiz var.

Neyse; bebeginizin sizden baska guven duydugu kimse yok. O durumu emziren annelerin tamami yasadi.

Size bir kac oneri vereyim:

1- Her emzirme sonrasi karbonatli suyla meme ucunu yikayin ya da steril bir bezle silin.

2- Emzirme sonrasi memeye 5 dakika da olsa gumus kapak takin.

3- Memeleri hep acikta birakin.

Bana en cok memeleri acikta birakmak yaramisti. Hic kapatmiyordum. Ama evde esimden baska kimse yoktu. Pandeminin avantaji diyeyim.

Yasadiginiz duygu durumu bebekli hayati kabullendiginizde gececektir.

Halen psikolojik acidan lohusa sayilirsiniz. Ama fizyolojiniz artik bebek bakimina yeterli. Kayinvalidenizi kendi evine gonderin. Bebeginize sahip cikin. Ona sizden iyi kimse bakamaz bunu kendinize hatirlatin ve diger herkese hissettirin.

Bugunler gececek taze anne unutmayin. 🌸

Kızım 1.5 yaşında emzik modundayim diş dönemi. 6 ay kolikti ama bebek sizin stresinizi de hissediyor. Doktor erkek diye muayeneye izin vermeyen koca mı? Sütten kesseniz mecbur mamayla büyüyecek. Ama bu bebeğe haksızlık. (İntiharı düşünüyorsanız annesizliktense mamaya buyusun)Belki de çocuk aç bilmiyorum çünkü siz bilinçsiz yeni annesinin, yanınızdakiler dümdüz insan bile değiller ne desem yetersiz yaratıklar . 1.5 ay sonra koligi hafifler genelde sığınacak kimseniz yok mu . Evden kovuyorlar birde . Kolik bebek hava almayı sever sürekli evde durmayın alın bebegi dışarı çıkın ikinizde iyi gelir. Karnını ve ayaklarını sıcak tutun, gaz msji yapın . Özellikle akşam üstüne doğru çıldırır bebekler atın kendinizi dışarıya

İğrenç bir oğul iğrenç bir anne.

Niye kendinizi ezdiriyosunuz anlamıyorum? Erkek doktora bile gözükme demiş siz de uysal uysal tamam demişsiniz. Adam sizi evden kovuyor siz bir ses bile çıkarmıyosunuz. Kovsanıza şu iki miskini evden ya? Neyi bekliyosunuz? Ayrıca niye onların emirlerini yerine getiriyosunuz madem çocuğa bakan sizsiniz o zaman kendi bildiğiniz neyse onu yapacaksınız.

İnanamıyorum mühendismişsiniz üstelik. Çalışan kadın kendini ezdirmemeli.

Canım aynı beni anlatmışsın zamanında ben de böyle korkunç günler geçirmiştim anneligimi sorguladigim hayattan sogudugum dönemler olmuştu Allah'ım öleyim de kurtulayım dediğim zamanlar da çok oldu.Sadece şunu söyleyeyim bu günler geçecek çocuğuna alışacaksin çocuğun da normale dönecek ama sen sana bu iğrenç günleri yaşatan iğrenç insanları unutmayacaksin

Sizde bu kayinvalide ve koca varken derdiniz bitmez o yuzden bebeginizle ilgili yorum yapayim.
Bu aylarda ellerini agzina goturmeye baslamis olması lazim. Benim bebegim emzigi birakip parmagini emerek uyumaya basladi. Ellerini agzina goturmesine engel olmayin, su an kesif doneminde, ek gidaya gecince yemeklerini agzina goturmesi icin zemin hazirliyor.

Besik olarak sallanan park yatak kullanıyorum tavsiye ederim.

Bebeginiz artik oyuncaklariyla ilgilenebilir. Cingiragini goz hizasinda tutup çevirmesini saglayabilirsiniz. Yumusak, hışırtılı oyuncaklardan alip guzelce yikayin. Kendisi tutup agzina goturerek oyalanabilir(gozetiminiz altinda). Bebegi pusete koyup ayak ucuna poset koyuyorum. Tekme attikca cikan sesi ariyor. Bu sekilde bebeginizi oyalayabilirsiniz.

Bu ne😏😯 yeminle daral geldi okurken…
Cocuk memede uyutulmamali.. ha bende yaptim
Bu tarz hatalar.. zorunda kaliyordum cunku afedersin wc ye bile gidemedigim zamanlar…sutun yeterli mi acaba?

Bazi cocuklar emzik
Alirlar bazisi almaz.. tecrubelerimden yola cikarsam gec verirsen emzik
Sevmiyor cocuk genelde.. ilk bebemde agiz yapisi bozulur diye emzik vermedim 1 ay sonra vermeye calistim
Asla emmedi
Emzik cok cektim .. digerlerinde tecrube edindim ve hastanede dogar dogmaz agzina emzik tiktim ve cok sevdiler emzik. Hatta 2. Oglum
O
Kadar sevmisti ki dis yapisi bozulmaya dogru gitmisti…cerraha goturdum ve emzikten dedi biraktirdim duzeldi. Dunyada bir cok seyin caresi var, bunlar basit kaliyor. Bazen cok okumak filan bos…pratik cok baska seyler ogretiyor insana..

Senin durumuna gelirsem eger cocuk ac degilse emzik almiyorsa.. ellerini yikayip serce parmagini ver agzina.. tirnak kismin bebegin diline gelecek sekilde… bi sure oyalanir ama memelerini yipratmaz.

Ayrica hekim
Erkek
Diye gostermemis esin, hala kaldi mi bunun gibi yobazlar? Bizim gibi senelerce erkek jinekologa gitsen herhalde katil olurdu herif. Sen sanki bebegin annesi degilde bakicisisin.. sen nasil kocanla kv ne bu haddi verirsin? Herkes yerini bilsin bi zahmet.. annesi sensin onlar degil.. cok kolay birseyse emzirmek vs. Kendileri emzirsin.

Ha buarada ben hep anne sutu derim
Ama senin durumunda ben olsam
Mama verirdim
Cocuga…yoksa sen sagligindan olacaksin o zaman bebege kim bakacak?

Kaynananı gönder, memede uyutmak acı çekmediğin sürece büyük bir problem değil. Ağlatarak uyku eğitimi verme bence ileride daha büyük problemler yaşarsınız. Adem güneşin “güvenli bağlanma” kitabını okumanı tavsiye ederim faydasını görürsün. Bir de bebeğin memeyi doğru tutuyor mu bi araştır. Bebeğin anlayabilir sen yanında olup ona sakinleştirici bindiler söylediğin sürece ağlamanın uzunluğunu stres yapma

Oyhh çok kötü olmuşsunuz ama bebek bu ağlar canım yaaa
Katıla katıla ağlıyorsa bir sıkıntısı vardır birşeyi eksik yapıyorsunuzdur
Kakasını yapıyormu kabızmı açmı gazmı biz bilemeyiz
Mesela benim çocuklarımda kaka sorunu vardı yapmayı bilmediklerinden hep müdahale ettim
4.5 aylık bebeğin kucak delisi olacağını sanmam başka bir sorun olabilir
Gerginliğini hissediyordur belkide
4. Aylarda katıla katıla ağlamak yerine etrafı keşfetmeyi denerler genelde kucakta gezmek, etrafa bakınmak, çıngırakla oynamak, dönmeye çalışmak, yavaştan konuşmalara cevap vermek gibi 7/24 ağlamaya hazırsa bi sıkıntısı vardır

Arkadaşlar hepiniz haklısınız çok iyi anlıyorum. Kayınvalidem zaten bir hafta sonra gidiyor, faydası olacak biliyorum ama benim en büyük sıkıntım bebek ağlamasın diye öyle bi ruhuma işlemişler ki dünyanın sonu gibi geliyor. Bebeğim aç değil kilo alımı çok iyi, hatta mama vermek istediğimde zar zor biraz içiyor. Asıl sıkıntım meme dışında asla uyutamıyorum, sabah beşte uyandı. On dakika önce uyudu. Gözleri kıpkırmızıydı artık uyuduğunda. 4 aylık bi bebek nasıl beş saat uyanık kalabilir. Hangi anne bebeğinin beş saat ağlamasına dayanabilir. Ama canım yanıyor. O gün eşim doktora gösterme deyince neden göstermedim kendime çok çok çok kızıyorum, nasıl yaptım böyle bişey aklım almıyor ama artık her hafta doktordayım geç kalındığı İçin iyileşmiyor. Hatta kortizonlu kremler nedeniyle mastite çevirdi. Bebeğim Kolik olduğu İçin mamalar bağırsaklarını mahvediyor kıyamıyorum da anne sütü alsın diye uğraşıyorum. Bari uyku eğitimi vereyim dedim ama öyle olumsuz konuşuyorlar ki uyku eğitimi için haftalarca bebeğimi nasıl ağlatıcam. Böyle devam etsin desem can acısına ne kadar dayanıcam. Parmağımla sakinleştirmeyi de denedim direk diliyle itiyor. Ne yapacağımı bilememekten kendimi toparlayamıyorum.

Oyhh çok kötü olmuşsunuz ama bebek bu ağlar canım yaaa
Katıla katıla ağlıyorsa bir sıkıntısı vardır birşeyi eksik yapıyorsunuzdur
Kakasını yapıyormu kabızmı açmı gazmı biz bilemeyiz
Mesela benim çocuklarımda kaka sorunu vardı yapmayı bilmediklerinden hep müdahale ettim
4.5 aylık bebeğin kucak delisi olacağını sanmam başka bir sorun olabilir
Gerginliğini hissediyordur belkide
4. Aylarda katıla katıla ağlamak yerine etrafı keşfetmeyi denerler genelde kucakta gezmek, etrafa bakınmak, çıngırakla oynamak, dönmeye çalışmak, yavaştan konuşmalara cevap vermek gibi 7/24 ağlamaya hazırsa bi sıkıntısı vardır
Sürekli doktordayız fiziksel bi sıkıntısı yok. Kucakta tüm gün gezince ve uykusu gelince memeye gelince çok mutlu. Hadi tüm gün gezdirdim o tamam ama memem açıyor özellikle de egzaması geçmeyen memeyi seviyor onu istiyor

Kaynananı gönder, memede uyutmak acı çekmediğin sürece büyük bir problem değil. Ağlatarak uyku eğitimi verme bence ileride daha büyük problemler yaşarsınız. Adem güneşin “güvenli bağlanma” kitabını okumanı tavsiye ederim faydasını görürsün. Bir de bebeğin memeyi doğru tutuyor mu bi araştır. Bebeğin anlayabilir sen yanında olup ona sakinleştirici bindiler söylediğin sürece ağlamanın uzunluğunu stres yapma
Zaten benim derdim canım yanıyor. Başlarda sevinmiştim çocuğu uyutmak İçin yol buldum diye o kadar uyumayan bi bebekti ki kolikten ama şimdi canım yanıyor, doktorlar asla memede uyuma diyor, egzamaya enfeksiyon da eklendi. Çocuğu başka türlü uyutamıyorum. 5-6 saat uyumuyor memeye gelene kadar. Çok çaresiz hissediyorum

X