İçten içe korkuyordum tarih belli olduğundan beri hayli tedirginim

Kızlar birde kahve iç diyenler oluyor. Büyük paket Nescafé aldım onu sütsüz şekersiz mi içeceğim direkt acı acı sıcak suya atıp mı içeceğim ne kadar içeceğim ya da kaç gün spinalin etkisini geçirmek icin diyorlar
Sezaryenden cıkınca
Sadece nescafe o koyu kahve olanı şekersiz kremasız sütsüz.

❤️
Ben iki bardak içtim yeterli oldu

Hayır ya hıc oyle bısey yok

Spinal mi epıdural mi olacaksınız

Epıdural tercih edin neden spinal yapalım dendi?
Bilmiyorum ki özellikle sordum, spinal daha hızlı sonuç veriyor daha verimli oluyor dedi. Sonra muhasebeci ile doğum ücretini konuştuk dedi ki işte tüm doğumlar aynı para epiduralde aynı dedi. Aaa dedim spinal yapacaktı. Sezaryende spinal yapıyoruz normal doğumda uyusturma isterlerse epidural veriyorlar dedi neden öyle dedim tek uyuşukluk şekli ile çalışıyorsunuz sandım dedim öyle uygun görüyorlar dedi bilgi alamadım yabu

Kızlar birde kahve iç diyenler oluyor. Büyük paket Nescafé aldım onu sütsüz şekersiz mi içeceğim direkt acı acı sıcak suya atıp mı içeceğim ne kadar içeceğim ya da kaç gün spinalin etkisini geçirmek icin diyorlar
Kimisinin başı ağrıyor öyle öneriliyor, benim baş ağrım olmadı şükür ihtiyaç duymadım. Seviyorsanız için tabi ama sert geliyorsa size ağrı olmadab zorlamayın kendinizi.

Bilmiyorum ki özellikle sordum, spinal daha hızlı sonuç veriyor daha verimli oluyor dedi. Sonra muhasebeci ile doğum ücretini konuştuk dedi ki işte tüm doğumlar aynı para epiduralde aynı dedi. Aaa dedim spinal yapacaktı. Sezaryende spinal yapıyoruz normal doğumda uyusturma isterlerse epidural veriyorlar dedi neden öyle dedim tek uyuşukluk şekli ile çalışıyorsunuz sandım dedim öyle uygun görüyorlar dedi bilgi alamadım yabu
Eksik ve yanlıs bilgilendirme yapmıslar
Epıdural olursa kateter belınızde dogumdan sonra da kalmaya devam eder.
Biraz Ah canım yanıyor deseniz oradan epıdural ilacı gelmeye devam eder ki tamamen agrısız acısız olun
Konforunuz devam eder

Spinal de ıse dogumdan Bi iki saat sonra acılar baslıyor yataga cıkarken yataktan inerken yurume zamanı hadi... Agrınız olacak.

Ayyy çok şükür Allah kurtarmış yavrunuzu hayırla büyütün insallah 🥰

Kesim dikim açılma anı o zorlama bastırma hepsini fark edecekmişim ama acı olmayacakmış birde normal doğumda çocuk sizin yanınızda mı kaldı sezaryen için diyorlar ki çocuğu götürecekler senin işlemler drvam edecek,
Çocuğun doğması 5 dk dikim ve ameliyattan çıkış falan 45 dk yi buluyormuş

Ya sanırım herkes tedirgin oluyor ama bu kadar korkulacak bir şey olsa insanlar 2.clcugu yapmaz diye telkin ediyorum kendimi. Belli ki korku da doğal girdaba girdim çıkamıyorum 🤭🥹😁

Teşekkür ederim 🥰 şiddetli sancım benim taş çatlasın 15 dakika sürdü ve doğurdum o esnada.. çok uzun sürmedi. 10-15 dakika içinde toparlanıp odaya geçtim bebek de benle aynı yerde idi, odaya 5 dakika sonra da o geldi hemen

Çok acı çektim diyemem. Dikiş ve kesi öncesi iğne vurdu epizyotomi yaptı doktor. Sancı da geçecek algısı olduğu için doğunca rahatlıyorsun bir sıkıntım olmadı benim doğum hikayem korkunç değildi güzel geçti kısa sürdü.

Bebişi getirince hemen emzirme hemşiresi memeden tutturdu emdi o an çok başka duygular yaşıyorsun gözüne yorgunluk vs gelmiyor

Spinal olacaksa arkadaşımdan biliyorum doktoru onu uyarmayı atlamış kesinlikle boynunuzu kasmayın. Bebeğe bakıcam ya da ne yapıyorlar bakıcam diye boynunuzu hareket ettirirseniz sonrasında arkadaşımın 1.5 hafta sürmüştü boyun tutulması olmuştu doğum esnasında çok kastığı için. Ama onun dışında bir sıkıntısı yoktu öyle kötü bir tecrübeside yoktu. İnşallah çok kolay ve sıkıntısız bir doğumla bebişinize kavuşursunuz 😊

Spinal olacaksa arkadaşımdan biliyorum doktoru onu uyarmayı atlamış kesinlikle boynunuzu kasmayın. Bebeğe bakıcam ya da ne yapıyorlar bakıcam diye boynunuzu hareket ettirirseniz sonrasında arkadaşımın 1.5 hafta sürmüştü boyun tutulması olmuştu doğum esnasında çok kastığı için. Ama onun dışında bir sıkıntısı yoktu öyle kötü bir tecrübeside yoktu. İnşallah çok kolay ve sıkıntısız bir doğumla bebişinize kavuşursunuz 😊
Ayy Allah razı olsun hiç söylemedi kimse tamam dikkat edeyim bende ❤️

Eksik ve yanlıs bilgilendirme yapmıslar
Epıdural olursa kateter belınızde dogumdan sonra da kalmaya devam eder.
Biraz Ah canım yanıyor deseniz oradan epıdural ilacı gelmeye devam eder ki tamamen agrısız acısız olun
Konforunuz devam eder

Spinal de ıse dogumdan Bi iki saat sonra acılar baslıyor yataga cıkarken yataktan inerken yurume zamanı hadi... Agrınız olacak.
Aaa çok şaşırdım bu ilk kez duydum, ben sandım ki ağrı kesici koldan gelecek devam edecek acı oldukça, o zaman spinal daha kısa sürede etki eden ve etkisi kısa süren bir şey. Anlatımdan şunu hatırlıyorum sanki dedi ki daha hızlı etki ediyor etkisi daha hızlı geçiyor daha az zararı var gibi bir şeyler dedi.
Son kontrole gittim ama doğum sabahı ben bunu tekrar talep edeyim o zaman spinal yapmasın sağ olun 🥰

Aaa çok şaşırdım bu ilk kez duydum, ben sandım ki ağrı kesici koldan gelecek devam edecek acı oldukça, o zaman spinal daha kısa sürede etki eden ve etkisi kısa süren bir şey. Anlatımdan şunu hatırlıyorum sanki dedi ki daha hızlı etki ediyor etkisi daha hızlı geçiyor daha az zararı var gibi bir şeyler dedi.
Son kontrole gittim ama doğum sabahı ben bunu tekrar talep edeyim o zaman spinal yapmasın sağ olun 🥰
Yıne sen danış bir
Kendisi daha detaylı anlattıgında kafanıza yatacak mı bakalım

Hersey kolaylıkla gelsın gecsın ınsallah dogum ne zaman

Bende son 1 haftamı korku ile geçirmiştim ne yapcam hissedecek miyim ? Acaba genel anestezi mi olsam diye düşünüp durdum. Ama sezeryan anından korkacağın hiç bir şey yok spinal anestezi ile doğum yaptım hiç bir şey hissetmedim (çekiştirme,bastırma dahil) o an seninle konuşuyorlar seni sakinleştiriyorlar eğer bir problem olmazsa hızlıca bitiyor (20 dk kadar) 10. Dakkada bebeği çıkartmışlardı düşün o yüzden hiç korkma o andan

Bende son 1 haftamı korku ile geçirmiştim ne yapcam hissedecek miyim ? Acaba genel anestezi mi olsam diye düşünüp durdum. Ama sezeryan anından korkacağın hiç bir şey yok spinal anestezi ile doğum yaptım hiç bir şey hissetmedim (çekiştirme,bastırma dahil) o an seninle konuşuyorlar seni sakinleştiriyorlar eğer bir problem olmazsa hızlıca bitiyor (20 dk kadar) 10. Dakkada bebeği çıkartmışlardı düşün o yüzden hiç korkma o andan
Ayy çok sağ olun tamam bu dediklerinizi aklıma yazdım ❤️

Selam kızlar,

Cuma günü sabah spinal sezaryen doğum yapacağım. Aslında tüp bebek ve senelerdir uğraşıyorum böyle olacağımı düşünmezdim şaşkınım, ama doğum zamanı belli olduğundan beri korkularım başladı. Doğumda neler yaşayacağım korkutuyor olabilir. Doğumun mucizevi bir şey olduğunun farkındayım ama bu korku neden çözemedim. Mesela doğum anında acı yok ama kesildiğini dikildiğini anlayacaksın ya da kalkınca zor oluyor organların asagi kayıyor fark edeceksin vb diyorlar aklıma geldikçe tedirgin oluyorum bana destek olun tecrübeye çok ihtiyacım var 🥲
Selamlar. Bende de doğum yaklaştıkça korku ve stres olmuştu. Doğum anında hiçbirşey hissetmedim. Ne yazıkki bizim ülkemizde doğum yapan kadınların, henüz doğum yapmamış kadınları korkutma gibi bir fantezi var. Her doğum kendine has bir başkasına iyi gelen size iyi gelmek zorunda değil veya tam tersi. Bebeğinizin sesini duyacağınıza ve onu göreceğinize odaklanın bir daha o ana dönemeyeceksiniz dolu dolu yaşayın 💕

Kızımı genel anesteziyle dünyaya getirdim, oğlumu spinal. Spinal o kadar iyi geçti ki keşke kızımda da öyle olsaymış diye düşünmeden edemiyorum. Ben de telaşlanırsam diye korkuyordum fakat evladıma kavuşma isteğinden hiç bir olumsuz düşünce gelmedi o an aklıma. Bebeği çıkarıp size gösterdikten sonra hemşire odasına götürüyorlar. Benim odaya gelişim bir saati bulmuş fakat bebeği çıkardıktan sonra sakinleştirici mi artık neler veriyorlarsa 5 dk gibi geldi bana o süre. Mide bulantısı, baş ağrısı vs asla yaşamadım. Tabi ki ilk ayağa kalkış vs çok zordu ama hepsi iki gün sürdü bende. İnşallah sizin de çok güzel geçer. Sağlıkla gelsin bebiş. ❤️

X