İdrar kaçırma miktarı

Aşk çok iyi oldu bunları yazdığın. Mustelanın setini aldım hem bebe hem benim için.
Süt yapma konusu şöyle geçen gün istemsiz göğüsümü sıkma gafletinde bulundum ve sütüm geldi sarımtırak bir renkte. Birde gebeliğimin tedavi aşamasından beri geçmek bilmeyen bir ishalim var hala var, hafif ishali kesmesi için günde 3 muz yiyorum yok yok devam ediyor ishal..
Çantalarda neler olmalı/olmamalı? İstersen ben sana çantalarımızı sayayım sen eksik yada fazla varsa bana söyle olurmu?
İyi yapmışsın kuzum…
Gögsünü sıkma kız. Doğumu tetikler… bir de o sarımtrak süt çok çok kıymetli. Hiç boşa harcama onu. Bebişin altın sütü o ☺️
Üşenmezsen say anacığıım sen bilirsin 😄

İyi yapmışsın kuzum…
Gögsünü sıkma kız. Doğumu tetikler… bir de o sarımtrak süt çok çok kıymetli. Hiç boşa harcama onu. Bebişin altın sütü o ☺️
Üşenmezsen say anacığıım sen bilirsin 😄
Damızlık camış gibiyim aşkım yerleştirirken istemsiz olmuştu hahahahah yoksa gebe okulunda da özellikle tembihlemişlerdi🤣🤣
Foruma girmeyi unuttum kaç gündür🙈 asla üşenmem yazıyorum hemen 🥰
- Kızımın çantası -
30 adet 0 numara sleepy
1 damak bir normal 0 numara emzik
Emzik tutacağı
50 cc lik biberon ve 0 numara uç
2 adet ıslak mendil 100 lü izotonik sulu
75 mg lık kapta saf sıkma zeytinyağı
4 adet çoraplı son
4 adet kimona üst uzun kollu
5 adet çıtçıtlı kolsuz zıbın
4 adet yenidoğan hastane çıkışı
6-7 adet çorap (bunu ısrarla istediler üşüyormuş bebeklerin ayakları)
3 adet battaniye hepsi yaza uygun peluş, penye, müslin
1 adet manuel burun pompası
12 adet ağız silme mendili
2şer adet ekstradan şapka ve eldiven

- Benim Çantam -
3 adet pijama takımı kısa kollu, uzun kollu, hırkalı lohusa takımı ( 2 pijama takımı da önden düğmeli gömlek gibi birini hastane çıkışı giyebilirim düşüncesi ile aldım)
2 adet rahat ve bol t-shirt göğüslerim rahatça çıkabiliyor
9 adet depend cırt cırtlı bez
Gümüş göğüs kapağı
Silikon göğüs ucu emmeye yardımcı başlık
Mustelanın seti (losyon, pişik kremi, nemlendirici gibi)
Terlik
5 çift çorap
1 büyük boy havlu 1 baş havlusu (neden niye koydum bilmiyorum)
20 adet yatak pedi
3 adet emzirme sütyeni

Şuan aklımda olan tümü bu şekilde gidip baksam eminim aaa şuda varmış derim ama eksiği yok 🤣 lütfen fazlalıklar ve eksikliklerim konusunda bana yardımcı olurmusun 🥰

Damızlık camış gibiyim aşkım yerleştirirken istemsiz olmuştu hahahahah yoksa gebe okulunda da özellikle tembihlemişlerdi🤣🤣
- Kızımın çantası -
30 adet 0 numara sleepy
Emzik tutacağı
4 adet çoraplı son

- Benim Çantam -
3 adet pijama takımı kısa kollu, uzun kollu, hırkalı lohusa takımı ( 2 pijama takımı da önden düğmeli gömlek gibi birini hastane çıkışı giyebilirim düşüncesi ile aldım)
Gümüş göğüs kapağı
Terlik
5 çift çorap
20 adet yatak pedi
3 adet emzirme sütyeni

Şuan aklımda olan tümü bu şekilde gidip baksam eminim aaa şuda varmış derim ama eksiği yok 🤣 lütfen fazlalıklar ve eksikliklerim konusunda bana yardımcı olurmusun 🥰
Merhaba ilk önce idrar kaçırma konusuna geleyim. 30 haftadan sonra hapşırıkken veya öksururken sıkışıksanız kaçabiliyor.

Bu konu ise aşırı fazla değil mi yanınıza aldıklarınız bende yeni yapıyorum doğum çantasını çevreme sordum dediklerini aldım. Hemşire 6-7 tane çorap al demiş size mesela bana dediler ki paçalı zıbın ya da alt al ama ben yine de 2 tane çorap attım yanima

Merhaba ilk önce idrar kaçırma konusuna geleyim. 30 haftadan sonra hapşırıkken veya öksururken sıkışıksanız kaçabiliyor.

Bu konu ise aşırı fazla değil mi yanınıza aldıklarınız bende yeni yapıyorum doğum çantasını çevreme sordum dediklerini aldım. Hemşire 6-7 tane çorap al demiş size mesela bana dediler ki paçalı zıbın ya da alt al ama ben yine de 2 tane çorap attım yanima
Kuzum günaydın öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim ❤️ idrar değilmiş malesef suyum gelmiş, fakat ertesi günde sızıntı durmuştu. Mukus tabaka dökülmeye başlamış fakat açılmam yoktu.
28 Nisan'da sıvı azalması tespit edildi bebiş için ve ringer serum yapıldı.(27 Nisan'da amcamı trafik kazasında kaybettim çok fazla ağladığım için düzensiz sancılarım mevcut fakat su gelme durumum devam etmiyor)
Kuzum çorapları eksiltmem mi doğru olur ? Yada fuzuli/eksik gördüğün başka neler var? Sen neler almıştım?

Kuzum günaydın öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim ❤️ idrar değilmiş malesef suyum gelmiş, fakat ertesi günde sızıntı durmuştu. Mukus tabaka dökülmeye başlamış fakat açılmam yoktu.
28 Nisan'da sıvı azalması tespit edildi bebiş için ve ringer serum yapıldı.(27 Nisan'da amcamı trafik kazasında kaybettim çok fazla ağladığım için düzensiz sancılarım mevcut fakat su gelme durumum devam etmiyor)
Kuzum çorapları eksiltmem mi doğru olur ? Yada fuzuli/eksik gördüğün başka neler var? Sen neler almıştım?
Başınız sağ olsun gebelik strese gelmiyor ya 😞 2 tane battaniye 2 tane muslin 2 tane çorap 2 tane atlet 2 tane iç atlet uzun kollu oluyor ya hani, 3 takım patikli olanlardan.
10 tane bez aldım ben fazla bile dediler mesela

- Kızımın çantası -
30 adet 0 numara sleepy
Emzik tutacağı
4 adet çoraplı son

- Benim Çantam -
Gümüş göğüs kapağı
Terlik
5 çift çorap
20 adet yatak pedi
3 adet emzirme sütyeni

Bez 15 tane olabilir sanki kuzum. O biraz fazla gibi geldi
Emziği de bence bebiş memeye alıştıktan sonra ver. Bir haftalıkken falan dene enazından bana sorarsan. Meme reddi yaşamamak için doktorlar 1 aydan sonra öneriyor. O kadar beklemesen de enazından memeyi tuttuğuna emin ol, sonra ver derim 😄
🌸Bebişe yedek şapka/ eldiven ekle. Özellikle eldiven düşebiliyor
🌸Tek kullanımlık alt açma örtülerinden bence koy yanına 1 tane. Ben bebişi getirdikleri beşiğin içine koymuştum. Temiz olduğuna emin olmak adına…
Bence emzirme sütyeni tek olsun. Yanına 2. Bir yedek en fazla al.. %90 gerek bile kalmayacak😄
🌸Kendin için yedek toka, tarak, belki makyaj malzemesi(çıkmadan evvel illa fotoğraf çekersin), gelen gidene dökmeye kolonya, bir paket ıslak mendil, bir rulo peçete, gögüs kalkanı(bunu eve al ama kesinlikle al hastaneye gerek yok)
🌸 kendine çorap hatta bir kalın hırka/ sabahlık ( doğumdane soğuk çıkınca bir üşüme olabiliyor )
Silikon gögüs ucu yanında olsun ama mecbur kalmadıkça kullanma. Sonradan silikonsuz emmek istemeyebiliyorlar. Hemşireler alın derse kullan lakiin kendin acıyor diye silikon uç kullanma …
🌸Ben yanıma küçük bir kahve makinesi götürmüştüm. Neskafe, karton bardak ve küçük bir kap şeker götürmüştüm. Hem yanında kalana iyi olur. Hem de sezaryen olursan neskafe/kahve bol bol içmen öneriliyor anesteziyi atmak adına. Ben çokça kullandım 😄
Sonracığımaaa
Bence pijamalar yeterli olur. Tişört alma yanına
Losyon, pişik kremi vs şeylerin hiçbirini götürme
Bebekler doğduklarında beyaz , verniks kozeoza denilen bir madde kaplı oluyor. Bu onları enfeksiyondan, cildini tahrişten vs koruyor. Cilt onu da emiyor zaten. Temizlemen gereken bir şey değil. Kendi nemlendiricileriyle doğuyorlar yani 😄
Pişik kremini de sürekli kullanma zaten. Benimki 5 aylık olacak. Toplasan 3-4 defa kullanmışımdır. Hiiç gerek yok. Her bezi açtığında temizledikten sonra , 1 dk kuruması için, hava alması için bekle. Pişik mişik olmaz. Baktın gene de hafif pembeleşmiş pişik olacak gibi o zaman kullan
🌸Bir de eczaneden hamazinc krem al. Olası bir pişik durumu olursa onu kullan. Musteladır, bepantendir falan onlar pişik önleyici krem. Yani olmasın diye. Pişik olduktan sonra ya hamazinc kullan. Ya da bebek vazelini al onu kullan. İkisi de çok çok iyi geliyor. Ama yanına alma yani 😄
🌸 rezene çayını ve kuru kayısıyı kaynatıp, blender geçip yanına almayı unutma
🌸Lansinoh gögüs ucu kremini al yanına. Her emzirmeden sonra muhakkak nemlendir onunla. Çatlamasın
Gözüme çarpanlar, aklıma gelenler bunlar kuzum. Rabbim kolaylıkla, sağlıklıca kucağına almayı nasip etsin inşallah 😍😍

Başınız sağ olsun gebelik strese gelmiyor ya 😞 2 tane battaniye 2 tane muslin 2 tane çorap 2 tane atlet 2 tane iç atlet uzun kollu oluyor ya hani, 3 takım patikli olanlardan.
10 tane bez aldım ben fazla bile dediler mesela
Çok teşekkür ederim canımın içi hala atlatamadım hala kabul edemiyorum cenazeye hem farklı şehirde olduğum hemde daha kötü olurum diye gitmedim gidemedim..
Peki kendin için neler almıştın kuzum benim? Özelde mi doğum yaptın ? Şunu mutlaka al dediğin eşyalar nelerdir?

X