İdrar yolu enfeksiyonu ve bel kalça agrısı

Dünden beri koyuyorum oda terletıyor galıba . Sırkelı suyla sıldırıyorum
Ama ayaga kalmayı bırak oturacak sevıyeye gelmek ıcın bıle cok acı cekıyorum
O terletıyor sanki daha cok kitliyor gibi
Ben acilemi gitsem napsam dayanılacak gıbı degıl

Sirkeli su terletiyordur. Tedavi edici bir etkisi yok, kullanmayi birakin iyice bunaltmasin sizi.
Acile gidin isterseniz ancak birde ortopedi dr una gorunun derim.

Ya annemde böyle benim. Tutuluyor boyundan aşağısı ama o dediğiniz kalça kemiği ve belden sonra ne hareket edebiliyor ne yatabiliyo, doktorlar hep ilaç fizik verdi ama bugün ilkdefa birisi omurilik iltihapi dedi bezmialemde.

Hafif yanma var gibi ama ne kasıklarda agrı ne akıntı vs bısey yok
Kıme sorsam en son kan gelıyor bıle dıyen var
Benım sadece kalca ıcındekı kemıkler sızlıyor
Ama sırtımdakı kemıklerde..
Yanı emın gıbıyım enfeksıyondan kemık ve kaslarımda tutulmalar yasadıgıma ..
Ama yorumlarda alakası yok dıyende var
Yürüyemıyorum kemıklerım parçalanacak gıbı..
Pekı nasıl gectı sizinki
Antıbıyotıkte ıcıyorum bugun 3. Gun azaldı gıbı ama hala dayanılmayacak agrılar var cok kotu
Cam kemık hastalarını gosterırlerdı ya oyle ayaga kalktıgımda kırılacak gıbı cok agrıyor
Bana bir antibiyotik ( bol suyla alınan ve sonrasınsa yarım saat ayakta durulması gereken) bir vajinal fitil birde enfeksiyon ilacı yazdılar 10 gün kullandim şuan çok daha iyiyim ama bence genede bir ortapediye görünün belji daha farklı bir şey vardır

Evet arastırdım onuda benzettım ,teshısı cok zor fılan dıyor
Ama kan be ıdrar testınde kanda enfeksıyon
Be ıdrarda enfeksıyon var dün tahlıl yaptırdım
Ve bu olay bohaz enfeksıyonunda fılan olmuyor
İdrar da enfeksıyon olumca meydana gelıyor
Belkıde tetıklıyor
Dedıgınız gıbı oturmak kalkmak tuv gıtmek ıskence
Gercı yatarkende kemıklerım sızlıyor gecmıyor
3 gun yatıcam dıyorum zamanın gecmesını beklıyorum ama dayanılcak gıbı agrı degıl cok kotu
Ortaoedımı norolojıyemı gıttınız
Kanda idrarda enfeksiyon olunca kemikte ağrı yapar
Benimde kanda enfeksiyon b12 eksik d vitamin eksik ağrı yapıyor doktora gittim b12 iğnesi verdi d vitamin damla kullanıyom ağrı çok zor bitki çayları içiyorum
Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin 🤲🤲

Bana bir antibiyotik ( bol suyla alınan ve sonrasınsa yarım saat ayakta durulması gereken) bir vajinal fitil birde enfeksiyon ilacı yazdılar 10 gün kullandim şuan çok daha iyiyim ama bence genede bir ortapediye görünün belji daha farklı bir şey vardır
Gidicem mutlaka tatile denk geldi işte acılden baska kımse yok:KK43:( banada daha etkılı bırsey gerekıyodu bence

gecmiş olsun insallah degıldır . İsmi bile korkunc .parol ıcıyorum banamısın demıyor
Ya annemde böyle benim. Tutuluyor boyundan aşağısı ama o dediğiniz kalça kemiği ve belden sonra ne hareket edebiliyor ne yatabiliyo, doktorlar hep ilaç fizik verdi ama bugün ilkdefa birisi omurilik iltihapi dedi bezmialemde

Gidicem mutlaka tatile denk geldi işte acılden baska kımse yok:KK43:( banada daha etkılı bırsey gerekıyodu bence
Ama o kalça bacak kramplarını ben de çok ağır atlattım yolda yürürken ağladığımı biliyorum ama gerçekten enfeksiyon ilaçlarından sonra geçti o da fazla kilon var mı basenlerde veya kalçanda ani alınan kilolar da buna neden oluyormuş

Acilde ortopedik travmalara da bakiyorlar cihazlari var ,tamam enfeksiyonda vardir ama e gecmiyor iste belki birbirini tetikleyen baska bir seyler vardir

Merhaba son ıkı uc yıldır
Birgün birden bır kalcamın ıcınden kemıkte agrı olusuyor
Sonra ıkı tarafada gecıyor yoğun tutulma
Sanki kalcamın ıcındekı kemıkler bırbırıne ezıyor ve kırılacak gıbı
Tam kalcamın ustu belimede aynısı oluyor
Gidip test yaptırıyorum idrar yolu enfeksiyonu cıkıyor

Kıme sorsam kasık agrısı ,idrarda yanma,kan gelmesi filan

Bende kesinlikle öyle şeyler yok
Benım direk kalcamın ıcındekı kemıkler sankı kırılacak gıbı adım atamıyorum
Tuv gıdıp gelmek ıskence ,mılım milim hareket edıyorum yok dayanamıyorum bu agrıya

Antıbıyotık bırde kas gevsetıcı verdıler
Ikı gundur yatıyorum yatarkende agrıyor
Kalkacakken birden küt diye heryerim kırılıcak gibi feci agrı

Bunu yasayan bir benmiyim ..
Gece cok zordu su bile içmek için dönemiyorum
Ambulans cagıracaktım aglaya aglaya bir hal oldum
Böyle ıdrar yolu enfeksıyonumu olur
2 yıl önce falan bu şekilde belim agriyordu . Doktora gittik meğerse kum dönüyormuşum. Tabi kanda da enfeksiyon çıktı. Ultrasonla bakınca kum doktugumu anladılar. Bir de acildeki doktor çok kızmıştı geç gittim diye. Bel fıtığı ağrısı sanmıştım 🤷 Boyle birşey de olabilir ,o yüzden en iyisi ultrason çektirmek.

Evet arastırdım onuda benzettım ,teshısı cok zor fılan dıyor
Ama kan be ıdrar testınde kanda enfeksıyon
Be ıdrarda enfeksıyon var dün tahlıl yaptırdım
Ve bu olay bohaz enfeksıyonunda fılan olmuyor
İdrar da enfeksıyon olumca meydana gelıyor
Belkıde tetıklıyor
Dedıgınız gıbı oturmak kalkmak tuv gıtmek ıskence
Gercı yatarkende kemıklerım sızlıyor gecmıyor
3 gun yatıcam dıyorum zamanın gecmesını beklıyorum ama dayanılcak gıbı agrı degıl cok kotu
Ortaoedımı norolojıyemı gıttınız
ortopediye gitmistim yasin cok genc diyip hareketli sportif bir yasam onerdi, yaslilik agrisi bu yaslaninca daha da artar demislerdi bana, sol tarafim ozellikle tutmuyordu.

Cok tesekkurler 500 lük cıpro dıye bır antıbıyotık verdıler hala bır ıse yaramadı
Parol be kas gevsetıcı hocbıseye yaramadı zaten
Beklıyorum acı ıcınde
Şansıma benımde cocuklarında hastalıkları haftasonuna denk gelır
Özellerı aradım heryer kapalı
Cok sglun kalkamıyorum ambulans cagırcam galıba
Ama kanda da varmis enfeksiyon.
Ikisi birden olunca bu kadar zorlanmanız normal.
Acile gidebilirsiniz belki daha etkili bir antibiyotik verirler,belki iğne olarak verirler bilemedim.
Klasiktir zaten hep tatillerde,hafta sonları olur o hastalık. 2 çocuğum var,bizde öyleyiz.

Böbrek civa

rında agrım yok, ıdrardada agrı yok yanma yok
Ama kanda enfeksıyon ve ıdrarda bol lökosit cıktı .
İdrar enfeksıyonu var bel fıtıgı dıyecegım ama
Uc senedır boyle olumca test yaptırıyorum hep ıdrar yolu enfeksıyonu cıkıyor
Ozellerı aradım yarım gun calışıyorlarmıs
Ambulans cagırsam bır ıgne vurup gondermek istiyorlar
Dün acıldeydım ıgne vuralım dıyor baska bısey yapmıyor .
Kalcamın ıkı ıcındekı kemıkler kırılacak adımda atamıyorum

Siz dediğimi yabana atmayın.

Kum dökerken de dediğiniz tip ağrılar olur, enfeksiyona sebep olur.

Bu kadar sık enfeksiyon geçirme sebebini de araştırmalısınız.

Ama kanda da varmis enfeksiyon.
Ikisi birden olunca bu kadar zorlanmanız normal.
Acile gidebilirsiniz belki daha etkili bir antibiyotik verirler,belki iğne olarak verirler bilemedim.
Klasiktir zaten hep tatillerde,hafta sonları olur o hastalık. 2 çocuğum var,bizde öyleyiz.
Sglun acıle gıttım agrı kesıcı yaptı cok rahatlattı .birde şase ılac verdı

Siz dediğimi yabana atmayın.

Kum dökerken de dediğiniz tip ağrılar olur, enfeksiyona sebep olur.

Bu kadar sık enfeksiyon geçirme sebebini de araştırmalısınız.
Kac kere ultrasonlara gırdım .
Gece ıgne vuruldum rahatladım
Benımkı tamamen hastalıkta eklemler tutulurya o

ortopediye gitmistim yasin cok genc diyip hareketli sportif bir yasam onerdi, yaslilik agrisi bu yaslaninca daha da artar demislerdi bana, sol tarafim ozellikle tutmuyordu.
Evet hareketsızım .yaşlıları düşündüm gercekten kafayı yıcek bır agrı igne yaptırdım rahatladım 3 gundur bosa cekıyormusum

2 yıl önce falan bu şekilde belim agriyordu . Doktora gittik meğerse kum dönüyormuşum. Tabi kanda da enfeksiyon çıktı. Ultrasonla bakınca kum doktugumu anladılar. Bir de acildeki doktor çok kızmıştı geç gittim diye. Bel fıtığı ağrısı sanmıştım 🤷 Boyle birşey de olabilir ,o yüzden en iyisi ultrason çektirmek.
Ultrasonlara kac kez gırdım bısey yok
Bırtek bel ıcın gıtmedım ,ona gıdıcem
Benımkı hastalıkla heryerın tutulurya o
Boğaz enfeksiyonunda butun sırt
Bu alt taraf enfeksıyonda belım
Gece acıle gıttım ıgne yaptılar yumusadım resmen

Merhaba, benzer döküntüler yaşıyorum ben de. Gittiniz mi doktora, umarım geçmiştir ağrılarınız.

Belimde özellikle sağ böbrek üstünde ağrı oluyor. Bu ağrı sırtıma ve kalçama kadar vuruyor sanki. Kanda crp biraz yüksek ve idrar da lökosit çıktı. İdrarda yanma kan yok, ama o bölgede hat boyu bir sızı hissediyorum gün içinde. Üşütmüş gibi. Ultrasonda birşey görmediler. Antibiyotik verdi doktor geçmezse gel tekrar bakalım dedi. Biraz korktum açıkcası, benzer durumları yaşayan var mı

Ultrasonlara kac kez gırdım bısey yok
Bırtek bel ıcın gıtmedım ,ona gıdıcem
Benımkı hastalıkla heryerın tutulurya o
Boğaz enfeksiyonunda butun sırt
Bu alt taraf enfeksıyonda belım
Gece acıle gıttım ıgne yaptılar yumusadım resmen
Merhaba umarım geçmiştir rahatsızlığınız. Gittiniz mi doktora acaba. Benzer durumlar yaşıyorum ben de, ne olduğundan da emin değilim.

X