İgne tedavisiyle hamile kalan var mı ?

slm canim ALLAH kolaylik versin ne diyeyim yaa.. kadercim sence dogrumu yapiyorsun senin onlar nasipin artik onlara can verilmis, cinsiyetleri bile belli artik. onlar senin nasipin nasil kiyabilirsin bebislerine.. ben senin yerinde olsaydim ALLAH yasattigi müddetce onlara dokunmazdim, 3 tane yavrunun hayatina son veriyorsun seni üzmek istemem ama ben böyle biseye dayanamzdim, en azindan neden bu zamana kadar beklediniz???? en azindan kalp atislarini duymadan yapsaydiniz, kizicaksin ama cok bencilce bir davranis bu!!! doktorun sonucunda böyle bisey olabilicegini tahmin etmistir, seni vicdaninla birakiyorum..

böyle bir şeyde vicdanla ilgili bişi olduğunu düşünmüyorum..ben onlara bakamadıktan sonrada o 5 tene çocuğunda günahına girmek istemem..eğer 5iinde ısrar edersem aptallık olur hemonlar için hemde kendim için..diğer arkadaşlarada soruyorum..sizcede hangisi doğru olan???

ağrıların nasıll canım???batmalar felan varmı??benim çok uzun sürmüştü??uykun felan herşey normalmi??

ara ara oluyor geçiyor evet batmalar oluyor belimde agrıyor dinlenince geçiyor .ilk zamanlar genelde herkeste oluyormuş birde senin daha çok olmuştur doğal olarak .uykumda garipleşti birden geliyor saat hiç belli olmuyor uyuyorum 2 saat sonra hiçbişey yokmuş gibi uyanıyorum normalde ben günde 5-6 saat uyuyan biriyim.dr elevitle progestron verdi.kadercim canım hiçbişeye üzme kendini olurmu bu zor bir karar ama tek başına vermiyorsun bu kararı dr larla beraber alınıyordur.hem bbeklerin hemde annenin sağlığı için.benim düşüncemim hiç önemi yok belki aynı belki başka türlü karar verirdim ama seni üzmeye yargılamaya hakkım yok.sen zaten yeterince üzülüyorsundur

ara ara oluyor geçiyor evet batmalar oluyor belimde agrıyor dinlenince geçiyor .ilk zamanlar genelde herkeste oluyormuş birde senin daha çok olmuştur doğal olarak .uykumda garipleşti birden geliyor saat hiç belli olmuyor uyuyorum 2 saat sonra hiçbişey yokmuş gibi uyanıyorum normalde ben günde 5-6 saat uyuyan biriyim.dr elevitle progestron verdi.kadercim canım hiçbişeye üzme kendini olurmu bu zor bir karar ama tek başına vermiyorsun bu kararı dr larla beraber alınıyordur.hem bbeklerin hemde annenin sağlığı için.benim düşüncemim hiç önemi yok belki aynı belki başka türlü karar verirdim ama seni üzmeye yargılamaya hakkım yok.sen zaten yeterince üzülüyorsundur

teşekkür ederim canım çokk güzel söylemişsin ben burda başta insanlara destek olmak konuşarak sıkıntılarını hafifletmek vede deneyimlerimi onlarla paylaşmak istediğim için üye oldum..kimsenin yargılamaya hakkı yok gerçekten anlayışın için çok teşekkür ederim....benim o aralar uykum çok oluyordu en son adetin kaçıydı canım yani sen şimdi kaç haftalıksın tam??

teşekkür ederim canım çokk güzel söylemişsin ben burda başta insanlara destek olmak konuşarak sıkıntılarını hafifletmek vede deneyimlerimi onlarla paylaşmak istediğim için üye oldum..kimsenin yargılamaya hakkı yok gerçekten anlayışın için çok teşekkür ederim....benim o aralar uykum çok oluyordu en son adetin kaçıydı canım yani sen şimdi kaç haftalıksın tam??

canım yumurtalarım çabuk büyüdü 10.gün çatlattık son adet tarihim 17 nisan dı ama iğneye göre adetim 12 mayısta olmalıymış ondan tam bilmiyorum 3-4 hafta yada tam 4 hafta

canım yumurtalarım çabuk büyüdü 10.gün çatlattık son adet tarihim 17 nisan dı ama iğneye göre adetim 12 mayısta olmalıymış ondan tam bilmiyorum 3-4 hafta yada tam 4 hafta

en son adet gördüğün gün diyor doktorlar benimde 17mart tam 4hafta fark var yane aramızdaa..benimki ler artıkk abimi ablamı olcak bilmiyorum???:KK60::KK60:

en son adet gördüğün gün diyor doktorlar benimde 17mart tam 4hafta fark var yane aramızdaa..benimki ler artıkk abimi ablamı olcak bilmiyorum???:KK60::KK60:

ewet doğumu tahmin etmek için öyle yapılıyor biliyorum ozaman benimki çok bücür :))) bende zannettimki normalde yumurtalama 14 .gün ya benim 10. gün yapıldıya 4 günü ordan saydım dr da 12 mayısta adet olursun dedi yoksa 16 mayısta olmalıydı zaten.neyse 3 gün sonra 4 olacam ozaman .seninkiler abi abla oldular artık sağlıklı olsunlarda ne olursa olsun dimi

ewet doğumu tahmin etmek için öyle yapılıyor biliyorum ozaman benimki çok bücür :))) bende zannettimki normalde yumurtalama 14 .gün ya benim 10. gün yapıldıya 4 günü ordan saydım dr da 12 mayısta adet olursun dedi yoksa 16 mayısta olmalıydı zaten.neyse 3 gün sonra 4 olacam ozaman .seninkiler abi abla oldular artık sağlıklı olsunlarda ne olursa olsun dimi

normal doğum günü 22aralık benim seninde 22ocak felan olur heralde..tabe sezeryanla erken doğum yada yerlerini çok beğenip ordan çıkmak istemezlerse:))bilemem...

yanlış düşünüyosun aynur..doktorunda bir bildiği var elbette..1.si keselerin boş çıkma ihtimali vardı..2.si 5taneyi vücudum kaldıramıcak yaa hepsi giderse ya bana bişi olursa...bunu kimse istemez ama mecbursun elimden gelen yapcak bişi yok hangisinin bu dünyada ekmek yicek nasipi varsa o kalcak ben öyle düşünüyorum..doktorum2 taneyi bile taşıyamayacağımı zor geçcceğini söylüyor ki genede bu riski göz önüne alıyorum...6.kesenin gelişmemesi gibi risk diğer 5 kese içinde geçerli..şu anda onlar bile kendi içinde mücadele veriyor bundan eminim..

kadercim bizim düşüncelerimize göre hareket edecek değilsin ya neticede o yüzden kimseye ne sorr nede sorulmasına müsadee etcnım..bu durum zaten yeterince zor bi durum olsun diye uğraşş oluncada mecburiyetten aldırr çok kötü ama şartlar neyi gösteriyorsa herşeyi düşünerek hareket etmek gerekiyor canım benim o yüzden hakkında hayırlısı diyorum Allah yardımcınız olsuun :)) darısı da başımıza inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :))

geçen ki sorunuda cevaplayamadım canım romatoid artrit iltihaplı eklem romatizması demek..ben de 1 sene bunun tedavisini gördüm kortizonlu ilaçlar kulandım fakat bebek istemiyle geçen sene mayısta bıraktım tam 1 yıl oldu..ilaçların vücuttan atılmasını bekledik 3 ay sürdü.ağustosta çocuk çalışmalarına başladık.bu süreçte doğum kontol hapı falan içmiştim onlarıda mayısta bıraktım ama ağustosa kadar normal korunduk..ağustos adetinden sonra 3 ay adet olmadım hamileyim sandım falan işte o zaman polikistik over çıktı aralıktan beri onun tedavisini görüorum adet olmuyorum diye duphaston kullandım hep en son geçen ayda doğum kontrol hapı aldım tekrar işte bu aya kadar böle geldik bakalım önümüzdeki ay için klomen verdi adet olunca 5.günü ilacı içmeye başlıcam 10.günü doktora gidicem işte bakalım nolcak hayırlısı inşallahh ne diim yalvarıyorum Allah'ıma hayırlısı olsun inşallah hepimiz için :))

gelişmeleri yaz canım bekliyorum bebişlrin haberlerini çok öptüm :):KK64:

yanlış düşünüyosun aynur..doktorunda bir bildiği var elbette..1.si keselerin boş çıkma ihtimali vardı..2.si 5taneyi vücudum kaldıramıcak yaa hepsi giderse ya bana bişi olursa...bunu kimse istemez ama mecbursun elimden gelen yapcak bişi yok hangisinin bu dünyada ekmek yicek nasipi varsa o kalcak ben öyle düşünüyorum..doktorum2 taneyi bile taşıyamayacağımı zor geçcceğini söylüyor ki genede bu riski göz önüne alıyorum...6.kesenin gelişmemesi gibi risk diğer 5 kese içinde geçerli..şu anda onlar bile kendi içinde mücadele veriyor bundan eminim..

herkesin görüsü, kalbi,vicdani, dini inanci farkli o yüzden bisey demiyorum artik. ben kendi adima yanlis düsündügümü sanmiyorum canim. kalp atislarini dinlemeden kese bosmu dolumu saten anlasiliyorki, beni anlamadigim niye bu kadar beklemeniz, madem doktorun cok iyi biliyor kendiniz bilirsiniz, resmen 3 cocugun canina kiyicaksiniz, cöpe aticaksiniz gercekler aci gelir ama bunlar bir gercek arkadasim, doktorun umrundami kimbilir kac kisi bebegini aldirmaya gidiyordur ona, internette bakmistim o gece uyuyumadim, daha 8 haftalik bebegi kürtas ederken ibret olsun diye koymular, minicik elleri ayaklari vardi yaratilmisti coktan!!! beni ilgilendirmez saten, senin yaziyi okuyunca cevap veremeden duramadim kusura bakma..

slmlar artik ben bu konuyu kapatiyorum, cünkü benim sorunum yumurtalarla, ilgisi yokmus, bosbosuna yillardir umutla bekledim taki 1 hafta öncesine kadar, laparoskopi yapildi karnimdan 3 delik delip kamerayla baktilar, nasil olduysa artik hamile kalmam Allahin mucizesiymis, rahimde yapisiklik, sagdaki tüp tikali, bunlarin hepsi oglumdan sonra yasadigim iltihaplar ve yanlis tedavi, ALLAH herkesin yardimcisi olsun, gönlüne, kalbine göre versin... hoscakalin:KK71::KK71::KK71:

Arkadaşlar merhaba bu konuyu görünce yazmak istedim ben de 5 gün Femara isimli ovulasyon ilacını kullandım sabah akşam 1 er tane içtim 9. günümde gittim folikülüm 11 mm di 11. günümde gittim 12mm olmuş büyümesi duracak gibi dedi hemen iğnelere geçelim dedi menogon verdi 3 gün vurul aynı satte pazartesi yine gel dedi etki eder mi sizce büyür mü kutuda 5 tane var doktor 3 tane vurul dedi cuma cumartesi pazar aynı saatte.pazartesi ge gidicem işte.benim ilk hamileliğim günde 2 klomen +ovitrelle ile olmuştu 8 haftalık düşük oldu şimdi tekrar başladık klomen e cevap vermedi bu Femara isimli ilaca geçtik o da yeterli gelmeyince iğne takviyesi yapıyor sanırım inşallah büyür...bugün 2. iğnemi yaptırdıktan sonra kasıklarımda şişkinlik kalçamda ağrı ve akıntım başladı şeffaf renkli bunlar büyüme belirtilerimi acaba?

Son düzenleme:
rahim filmi değildir bence doktorun istediği...çünkü regl iken rahim filmi çekilmez...ultrasondur bence...

bu arada kızlar ben dün regl oldum...hani ufacık %0,01 bir ihtimal vardı hamiş olmam için ama olmadı..

neyse alıştım artık zaten....bu gidişle de olacağını sanmıyorum...hep stres hep stres....

Rabbim size nasip etsin inşallah....

panik yapma bende ayni yoldan gectim rahim testide yaptilar yarin ilk ignem vurulacak ayrivca rahim testinide malesef regl iken cekiyolar

evet oyle ama sanki organlarim yer degistirmisti yinede yaptiracak olan arkadaslar korkmasin arkadasin dedigi gibi 5dk suruyo

:naz

merhaba rahim filmi adetin 7-11. günleri arasında çekilir yani adetiniz bitmiş olur devlet hastaneleri anestesiz ve ücretsiz yapıyor ne yalan söyliyim ağrılı oluyorancak ağrısı zamanla azalıyoıri ilk başta yürürken de biraz zorlanıyorsunuz aleti yerleştirirlerken kasıyorsunuz ( özelde belki daha itinalı olunur devlethastanesinde çabuk çabuk yapıyorlar önemsemiyorlar pek):98: tabi kendisini bir den sıvı ilacı veriyorlarişte o zaman süper bi ağrı saplanıyo o anda çekiyorlar filmi sonra aleti çıkarıyorlar vs. benim yaklaşık 5-6 saat sürmüştü hafifleyerek tabi ki ama ertesi güne hiçbir şey kalmıyor bebekiçin her şeyi yapıyoruz canım benim filmim temizçıkmıştı umarım senin ki de temiz çıkar ama anestezi olursandaha rahat olur canım geçmiş olsun:emir_bebek:

herkeze allah sabir versin.sabirli olmamiz lazim

Arkadaşlar merhaba bu konuyu görünce yazmak istedim ben de 5 gün Femara isimli ovulasyon ilacını kullandım sabah akşam 1 er tane içtim 9. günümde gittim folikülüm 11 mm di 11. günümde gittim 12mm olmuş büyümesi duracak gibi dedi hemen iğnelere geçelim dedi menogon verdi 3 gün vurul aynı satte pazartesi yine gel dedi etki eder mi sizce büyür mü kutuda 5 tane var doktor 3 tane vurul dedi cuma cumartesi pazar aynı saatte.pazartesi ge gidicem işte.benim ilk hamileliğim günde 2 klomen +ovitrelle ile olmuştu 8 haftalık düşük oldu şimdi tekrar başladık klomen e cevap vermedi bu Femara isimli ilaca geçtik o da yeterli gelmeyince iğne takviyesi yapıyor sanırım inşallah büyür...bugün 2. iğnemi yaptırdıktan sonra kasıklarımda şişkinlik kalçamda ağrı ve akıntım başladı şeffaf renkli bunlar büyüme belirtilerimi acaba?

canım merhaba. yazı oldukça zaman önce yazmışsın gerçi ama sonuç alabildin mi merak ettim. ben de şu an iğne tedavisi görüyorum da hiç cevap vermiyorum yumurtalıklarım.

bende menagon ve adini hatirlamiyorum ikicesit igne kullandim ama öyle bi iki kutu degil baya bi kullandim nerdeyse 3 4 ayimi almistir artik

karnimda yer olmuyodu igne yapicak morariyodu ama sükürler olsun rabbime suanda ikiz evlatlarim var

ALLAH isteyen herkese versin tabi isin basinda sabir ve umut cok önemli bol sanslar:KK49:

Merhaba arkadaşlar bende 1yıl 4aylık evliyim pko luyum bununla yaşamaya çalışıyorum spor yapıyorum 3kilo verdim henüz cumartesi dr uma gittim iğne ye başladık bugün 2.günüm çarşamba günü kontrolüm var bakalım ama bu arada da aşılama yöntemini düşünmemi istedi allah yar ve yardımcımız olsun

X