İğneli Epilasyon İğneli epilasyon uzmanının paylaşım alanı

merhaba Aysel Hanım, sanırım Adana'dan kalkıp İzmir'e geleceğim sizin için; ama öğrenci olduğumdan ha diyince de olmuyor:KK17:
Adana'da duyduğunuz bildiğiniz bir isim var mı acaba iğneli epilasyon konusunda:26::26:

Aysel hanım meraba. Ben 2 yıl önce çene bölgeme iğneli yaptırdım 3 ay kadar gittim. hafta da 1 kez gidiryordum ki yaklaşık 12-13 seans gittim. Kıllarda herhangi bi azalma olmadı ancan cımbızla tuttuğumda hemen yerlerinden çıkıyrlardı kabuklanma arasıra oldu şuan izde yok ancak ben sonuç alamadığım için 3. ayda bıraktım devam etseydim biter miydi yanlış uygulama olduğunu düşünerek bıraktım .

Aysel hanım
Diyelim ki bir yere 2-3seans gittik. Herhangi bir azalma göremedik. Devam etmeli miyiz bırakmalı mıyız acaba??

Ben konyada yaşıyorum yüzüme iğneliye başaladım. Yüzümdeki tüyler siyah ama ince ve çok yoğun. 3 kez gittim 10 ar gün arayla gidiyorum. Yarım saat çalışıyoruz. Hafif bir şişme oluyo 1 saat sonra geçiyo. Kabuk veya yara olmadı henüz. Tüyler yoğun diye beni 10 günde bir çal mi acaba? Bide kadın yarım saat çalıştı 3 veya 4 kılı cımbızla alırken hissettim diğerlerini hissetmedim. Ama daha önce defalarca lazere gittim lazerdeki gibi şöyle tamamen tüysüz olamıyorum. Hala küçük küçük tüyler var malesef:KK43:

Canım merhaba bende Konya da yaşıyorum.istanbul caddesinde gittiğim yer İğneli epilasyona başladım 1 ay önce ara ara yaptırdım acısına daynamadığım için toplam 4 saat sürdü 1 seansı 2.seansta hepsi çıkmazmış 2 saate düşecekmiş süre şu an ufak ufak çıkmaya başladı bazı yerlerde ben acı dışında kıloı çekerken ya da iğnenin girişini hisetmiyorum sonucun ne olacağını da bilmiyorum yapan bayan 6 ayda biteceğini söyledi fakat benim en çok korktuğum iz kalması :KK43:Kabuklanma oldu hep ve kabuklar döküldükten sonra kırmızı lekeler kaldı yer yer de iğne izleri var.Yapan bayan zamanla geçeceğini söylüyor tamam o kızarıklık geçebilirde oyuk oyuk kalmasından korkuyorum. Sen nerde yaptırıyorsun canım memnun musun?Bu arada lazer mağduruyum bende lazer daha da arttırdı tüylerimi malesef iğneliden başka çaremde yok:KK43:

Aysel Hanim merhaba, oncelikle iyiki sizin gibi bir uzman varda burdaki herkesi bilgilendiriyor. Ben 2 farkli yerde igneli epilasyon yaptirdim ilk yaptirdigim yer tek elle calisiyor kil kokune akimi 2-3 defa veriyor ve yaptiktan sonra kabuklanma kabarma kizarkli oluyor 6 ay sonraya kadar geciyordu simdi baska bir yere basladim bu yaptirdigim yerde 10 parmak calisiyor kil kokune tek akim veriyor ve akim dozu dusuk sanirim ki akimi hissetmiyor gibi oluyorum hatta yapilirken uykum bile geliyor diger yaptirdigim yerde dişimi sıkmaktan çenem kasılırdı ancak ilk yaptirdigim yerden aldigim sonuctan gayet memnun oldum ilk seansta %60-70 basarili oldu kil yok etmede ikinci yaptirdigim yerin sonuclarini daha goremedim cunku bi kac gun oldu. Suanki yer gayet hizli acisida yok gibi hatta kabarma da olmadi ancak etki olarak pek etkili olmayacak gibi sizce hangisi daha dogru yapiyor islemi hangisine devam ediyim ? Birde uzmana akim az mi veriyoruz dedigimde en dogru akim koku yokeden akimdir o yuzden fazla akim bi anlam ifade etmez dedi. Cevabiniz icin simdiden tesekkurler

Kanımca iğneli epilasyon uygulamasında 10 parmak çalışmak, işinin ehli olmanın en önemli göstergelerinden biridir. En doğru akım kökü yok eden akımdır ifadesine de kesinlikle katılıyorum. Bu düşüncelerime rağmen müsadenizle, hangisi daha iyi sorunuza bir yorum getirerek kıyaslama yapamayacağım. Zira uygulama sonuçlarını görmeden yorum yapmak doğru olmayacağı gibi uzmanlar arasında kıyaslama yapmak etik de olmaz.

Aysel hanım merhabalar. Bu konuyu açıp insanları bilgilendirmeniz çok güzel ve çok dua alıyorsunuzdur eminim. yazılarınızda gördüğüm kadarıyla pudra kullanmamızı önermişiniz. bu pudra bildiğimiz bebek pudrası mı yoksa kozmetik ürünü olan renkli pudra kullanabilirmiyiz. yada pudralı fondöten kullanabilirmiyiz lekeleri kapatmak açısından.bende 9 seans kadar diod lasere gittim yüzüm için ancak bitmiyor pek farketmiyor maalesef. iğneliye geçmek istiyorum. ancak yüzde leke meselesi bir problem. seans aşamasında acıyı önlemek açısından krem vs. öneriyor musunuz? teşekkürler

Benim tavsiyem sadece bebek pudrasıdır. Uygulama esnasında ki acıya karşı herhangi bir krem (emla) kullanılmasını tavsiye etmemekle birlikte kullanmak isteyenleri de anlayışla karşılıyorum ancak tecrübelerim kapsamında etkin bir fayda sağlamadığını da belirtebilirim.

Aysel hanım meraba. Ben 2 yıl önce çene bölgeme iğneli yaptırdım 3 ay kadar gittim. hafta da 1 kez gidiryordum ki yaklaşık 12-13 seans gittim. Kıllarda herhangi bi azalma olmadı ancan cımbızla tuttuğumda hemen yerlerinden çıkıyrlardı kabuklanma arasıra oldu şuan izde yok ancak ben sonuç alamadığım için 3. ayda bıraktım devam etseydim biter miydi yanlış uygulama olduğunu düşünerek bıraktım .

İğneli epilasyon uygulamasından kesin netice almak için 3 ay yeterli bir süre değildir.

Aysel hanım
Diyelim ki bir yere 2-3seans gittik. Herhangi bir azalma göremedik. Devam etmeli miyiz bırakmalı mıyız acaba??

İğneli epilasyon uygulamasında, sözkonusu bölgeye daha önce herhangi bir işlem yapılıp yapılmaması gibi neticeye etki eden faktörler vardır ve 2-3 uygulama, netice alma konusunda değerlendirme yapabilmek için yeterli değildir.

Aysel hanim merhaba. Acaba işlem yapilan yerden tekrar tüy cikmayacagina dair garantiniz var mi .

İğneli epilasyon uygulaması neticesinde, doğru bir uygulama ile tahrip edilen kökten yeniden oluşum sözkonusu değildir. Ancak bu ifade tek bir uygulama ile neticeye ulaşılır anlamı taşımaz zira yaşamsal döngü nedeni ile uygulama anında cild yüzeyinde olmayanlar için müteakip uygulamalara mutlaka ihtiyac duyulacaktır.

Benim anlamadığım birşey var izmirde iğneli epilasyonla ilgili hangi yazıyı okusam sadece lady denilen üye yorum yazmış.her açtığım konunun altında lady üyesinin yorumları.başka kimse aysel hanıma gittim tüylerden kurtuldum dememiş.ancal lady hanım her başlıkta izmir dışında oturuyorum,aysel hanıma gittim kurtuldum yazıyor.başka kimse olumlu birşey yazmıyor.heryerde lady lady lady.biz nereden bilicez lady denilen üyenin aysel epilasyonun reklamını yapmadığını ya da tanıdığı olmadığını.insanların umutlarıyla ve cebindeki paralarıyla oynamayın.insanlar bu gibi yazılara güvenip paralarıyla rezil oluyor.yapmayın. Sevgiler...

Aysel hanım merhaba,
iğneli epilasyondan dolayı oluşan şişliği engellemek veya en azından hafifletmek için işlem sonrasında ödem giderici kremlerden (arnica krem örneğin) kullanmanın bir sakıncası var mıdır sizce?

Aysel Hanım merhaba,

Benim deyimi yerindeyse vücudumun akla gelebilecek her yerinde ayva tüyler var ve çok sıklar. Lazerin fayda etmeyeceğini biliyorum acaba iğneli epilasyonda biter mi? Ve kesin bir sonuç alabilir miyim? Tahmini kaç seans sürer sizce ve çok maliyetli olur mu benim için? Şimdilik sadece tüm karın ve sırt düşünüyorum buna göre cevap verirseniz daha iyi olur benim için. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. :)

Aysel hanım merhaba,
ben bacak bölgem için 3 yıldır hiç aksatmadan iğneli epilasyona gittim. neredeyse % 80 i bitti. fakat şuanda hamileyim ve gebelikte gitmeyi istemiyorum. bu 8 aylık süreçte tüyleri hangi yöntemle temizlememi önerirsiniz? ağda yaptırısam zayıflayan kökler yeniden sil baştan güçlenir mi? yani beni 3 yıl önceye götürür mü ve yeniden çıkma olasılıkları nedir?

merhaba ayse hanım ben 25 ekim 2013te ilk iğneli epilasyon seansına gittim. kollarım için. ilk seansta ellerimin üstündeki tüyleri kısmen uygulama yapıldı . uygulamadan sonra yaklaşık1-2 gün şişlik olup bitiyor.sonra her kökte kabuklanma oluyor. onlarda 1 yada 1,5 hafta kadar süre sonra dökülüyor.fakat cildim eski renginde değil yani kökler kahverengi izler olarak devam ediyor. bactroban ve madecassol kullandım ama düzenli değil malesef.. kahverengi iz olması normal mi? 4ay oldu fakat hala izler belirgin . zamanla geçer mi yoksa yanlış uygulama mı yapılıyor? RESİMDE KOYUYORUM
Eki Görüntüle 982340
cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler

Son düzenleme:
evt tüm yüz için gidiyorum daha bir ay oldu sanırım ama 2 3 kez aralıklarla gittim çıktıkça toplamda 1 saat kadar çalıştık yüzüm biter bitmez diğer bölgelerede başlamak istiyorum.aysel hanım gerçekten işinde uzman ve hiçbir ticari kaygı gütmüyor bu işi severek yaptıgı o kadar belliki.şanslıyımki evimede çok yakın
Merhabalar epilasyon için aysel hanıma gidiyordunuz.durum nedir yüzünüzdeki tüyler bittimi? Kendisini önerir misiniz?

merhaba arkadaşlar,ben yaklaşık 1 yıldır Aysel Hanım a gidiyorum.Geçen yıl ekimden beri tüylerimi uzatmaya başladım ve aralık ayındada da seanslarıma başladım.bu iş gerçekten sabır ve ciddi maddiyat gerektiren bir süreç.ben koltukaltı ve komple bacak olarak başladım.şu an için size bitti diyemem ama seanslarımın son olmasını umuyorum artık.ve bittiğinde iğneli epilasyon sürecini en detaylı şekilde anlatacağım.şimdiden herkese kaymak gibi vücutlar diliyorum:)

Merhabalar aysel hanıma epilasyona gidiyordunuz.durum nedir acaba? Memnun musunuz? Ciddi anlamda azalma var mı yoksa sadece incelme mi var?

kızlar bugün aysel abladaydım.
12.seansta toplam 26 saat çalıştık.
tüm vücut neredeyse bitti.
bundan sonra herhalde ayda 1 kere 2 saatlik seanslara gidicem.
çok sabır isteyen bir süreç, hem zaman hem de maddi olarak oldukça yıpranıyorsunuz.
bu iş için toplam olarak 2.500 tl.ye yakın ücret ödedim; ancak ödediğimiz paranın karşılığını aldığımızı söyleyebilirim

Canım merhaba aysel ablaya epilasyon için gitmişssin durum nedir.bitti mi tüyler?ayrıca yüze yaptırdın mı sadece vücut için mi gittin?

değerli uzman arkadaşım öncelikle soruları anlaşılabilir uzmanca cevaplmandan dolayı teşekkür ediyorum...ayrıca burada sizin gibi işini ciddi;uzman biliçli yapan arkadaşlar olması beni çok mutlu ediyor..size iyi çalışmalar:)

merhaba bende sağlık personeliyim.(radyoloji tek)başımdan geçeni anlatayım.kayseride sayannora diye bi güzellik salonunda lazere başladım.IPL Elight mış cihaz ne olduğunu bilmeden başladım.5 seans girdim yüzümde olmayan yerde kıllar çıktı yayııld ıtüy değil baya uzun kıllar oldu.faul bölgesinden giröiştim.şimdi yanağıma ve çeneme doğru çıktılar.napcağımı şaşırdım.alex lazerde yayma ihtimali varmışondan şikayetçi olanlarda var.en etkili yöntem sanırım iğneli epilasyon.yüzümdeki bu uzun belirgin tüyler için iğneli yaptırsam riskleri nedir.yanık iz kalma ihitimali yüksek diyorlar ondanda korkuyorum.kaç gün boyunca yüzüme su temas etmemeli.uygulama yapılan yere bepanthen hametan gibi kremler kullanabilirmiyim çok mutsuzum...
güzellik salonlarının lazer yapma yetkisi yokmuş.savcılığa şikayet etsem sonuç alabilirmiyim sizce..parayı peşin vermiştim geri alamıyorumda yüzümde mahvolmuş durumda.her taraf tüy içinde kaldı

Kanımca iğneli epilasyon uygulamasında 10 parmak çalışmak, işinin ehli olmanın en önemli göstergelerinden biridir. En doğru akım kökü yok eden akımdır ifadesine de kesinlikle katılıyorum. Bu düşüncelerime rağmen müsadenizle, hangisi daha iyi sorunuza bir yorum getirerek kıyaslama yapamayacağım. Zira uygulama sonuçlarını görmeden yorum yapmak doğru olmayacağı gibi uzmanlar arasında kıyaslama yapmak etik de olmaz.

Aysel hanım merhaba.Lazerden dolayı yüz bölgemdeki tüyler arttı.Son çarem iğneli epilasyon.Bir yere başladım iğneli epilasyon için ama yüzümde izler oluştu iğne başı kadar oyuk ve kırmızı.Bu izler normal mi yoksa epilasyoncumu değiştirmeli miyim?Bir de Konya da önerebileceğiniz bir uzman var mı?Liütfen yardım edin.Bu arada uzmanım 10 parmak çalışıyor.Şimdiden teşekkürler.

X