İki cocukla aldatılma

nouvellelune

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2010
389
90
Selam hanımlar, can sıkıcı bir konuyla huzurunuzdayım. 13 yıllık evliyim, yasım 42 ve iki cocugum var. Son birkac senedir eşimin işi sebebiyle yurtdısında yasıyoruz. Daha once bununla ilgili bir post acmıstım belki hatırlayanlar vardır. Yaklasık 4 sene once esimin fake hesabı oldugunu, evli kadınlarla, eskortlarla, genc kızlarla vs yazıstıgını farkedip ayrılmaya karar vermiştim. Cocuklarımı alıp anneme bırakıp evi terkettim, tum kanıtları alıp avukatla gorusup herseyi ayarladım, ama en basta ailemin aşırı baskısı sonrada eşimin yalvarıp yakarmaları sebebiyle tekrar denemeye karar verdim. Aslında başıma gelebileceklerin gayet farkındaydım ama annemin babanın senin yuzunden kalbi sıkışıyor artık kalp krizi gecirmek üzere sebebi sensin vs demesi, cocuklarımın babalarıyla evde mutlu olması ve bir çocugumun da bazı mental sıkıntıları olması sebebiyle tekrar denemeyi kabul ettim.

Sonra eşim bir sene gecmeden yurtdısından iş teklifi aldı, basta zerre kadar istememe ragmen sırf cocuklarım yabancı dil ogrenir hayatta secenekleri artar diye kabul ettim. İlk baslarda cok mutluyduk, hersey yolundaydı, cocuklarım okullara uyum sagladı, yabancı dil ogrendiler, ozellikle sıkıntısı olan cocugum epey ilerleme kaydetti artık okulda mutlu, kendine guveni geldi, mental problemleri konusunda epey yol katetti en onemlisi kendine guveniyor, bende artık yabancı dil ogreneyim iş kurayım yada maaşlı bir işe gireyim derken (yaklasık 20 yıllık deneyimimde var), bu hafta eşimin işten bir bahane edip her iki haftada bir masaj salonlarına otellere filan gitiiğini öğrendim. Bunu benim telefonumda farkında olmadan açık bıraktıgı bir uygulama sayesinde tesadüfen öğrendim. Nasıl hissettiğimi tahim edersiniz, yıkıldım, tum dunya basıma coktu sanki altında kaldım, tahmin ediyordum aslında bir gariplik vardı ama bu kadar kolaylıkla yapabileceğine yinede (nasıl bir salaklıksa) inanamıyordum. Diyordum haftalarca ayrı kaldım tam boşanma asamasında asla geri donmeyecekken bahsettiğim sebeplerden dolayı dondum ama nafile tabi, bir kere yapan hep yapar ve bu bir karakter meselesidir bunu tam olarak idrak edebilmem suana nasip oldu.

Sizi sıkmadan konuya geleyim, cunku bana bu saatten sonra sadece mantıklı olmak gerekli. Ailem tahmin edebileceğiniz üzere yanımda olabilecek bir aile değil malesef, eger Turkiyeye donersem başıma cokecekler ve hayatı zindan edecekler. Zaten cocuklugum ve gencliğim çok zor gecti, annem hep ezer babamda hep doverdi. Hala aynılar hicbirsey değişmedi. Şimdi donup aynı seyleri yada onlar olmasa bile bir cesit psikolojik baskıyı evlatlarıma yasatmak istemiyorum. Eşim olacak adamda evde gayet normal, cocuklarıyla ilgilenen eve zamanın da gelen bir tip. Cocuklar normal bir aile ortamında buyuyorlar durust olmak gerekirse, ama benim yasadıklarım hissettiklerim tabiki bambaska, evlendiğimizden beri ayda belki bir kez cinsel ilişki yaşayabiliyoruz yada iki ayda bir. Bu durumu cok canımı yaksada bir sekilde tolere edebiliyordum kendi içimde, ayrıca kendi sorunları yada para harici çok konusmayı seven bir tip değil, yani anlamaz dinlemez vs. Yani oyle sahte hesaplar haricinde sosyallesen bir tip değil, arkadas bulusmalarına bile zorla gotururdum. Hep boyle bir eziklik, kendi cocuklugundan dert yanma, en buyuk acıları bu cekmiş ayakları vs. Kendi yaşadıklarımı ona anlatmadım bile ya dinlemez yada dinlese bile sonra kullanmak için dinler. Aşırı da pintidir yani bir bosanma durumunda bana ve cocuklara birsey vermemek için hertur pisliği yapar.

Şimdi gittiği kadınlar (eskortlarla gidiyor besbelli) cok genc oldugu için beni de begenmemeye basladı, surekli çok yaşlandın kilo aldın filan diyor, begenmediğini anlıyorum, her ne kadara ara ara kırılsamda cok da umrumda degil onun ne dusundugu.. Anneme olanları anlattım, seninde belki hataların vardır, kilo aldın (10 kilo fazlam var suan ama hala cekici, hoş sohbet, arkadas canlısı, pozitif ve bakımlı bir kadınım, o 10 kiloyuda veririm dert değil) kocana guzel davran , bak sen cocuklarını alıp gelebilirsin ama onu bu noktaya sen getirdin, o mecbur sen ayrıldıktan bir süre sonra evlenir, çocukta yapar, olan sana ve asıl senin cocuklarına olur, cocukların her ozel gunde babamız yok diyip boynunu buker sende cektiğin maddi manevi sıkıntılarla kalırsın diyor.

Ne düsüneceğimi bende sasırdım. Cok temkinli mantıklı bir insanımdır. Aklımdan gecen burada dil ogrenip işe girip yada bir iş kurup kendi paramı kazananıp elimi guclendirmek ve oyle ayrılmak, yoksa suan ayrılırsam zavallı duruma dusecegim farkındayım, onun o kadar maddi sıkıntılarını cekip onu bu duruma getirdikten sonra yaslandıgım aldatıldıgım için ayrılımak benimde agırıma gidiyor, ben bunları hakedecek hicbirsey yapmadım, inanılmaz durust namuslu, onun ailesini bile kendi ailesi gibi goren bir kadındım, her zaman evim tertemiz, yemeklerim dort dortluk olmustur, cocuklarımı da onu da hep sevip kolladım, her seylerine dikkat ettim ozendim. Simdi hakediyormuyum ben bu durumu haketmiyorum ama konu benim haketmem değil bu sorun benden kaynaklanmıyor eminim, onu da gozden cıkardım artık sevgi de hissetmiyorum. Ama bu yaptıklarının yanına kar kalmasını da istemiyorum. Ya onu işten attıracagım (elimde deliller var), ya bir tarafına zarar verecegim ki o işi bir daha hiçbir kadınla yapamasın yada kendimin ve cocuklarımın hayatını saglama alıp oyle ayrılacagım. Ama ne olursa olsun yanına bırakmak istemiyorum artık. Çektirdiklerinin bu dunyada bir bedeli olmalı. İçim kin doldu. Çocuklarımın sıkıntılarıyla uykusuz geçirdiğim geceler, ne yapacagımı sasıracak gecirdiğim yıllar, gecelerce aglayarak uykuya dalmalarım, bunları hakedecek bir eş olmadım ben ona. Düsündüklerim mantıksız mı, sizin onereceginiz benim goremediğimbirseyler var mı yada benzerlerini yasamıs ve altından sag cıkmıs birileri var mı?

Son düzenleme:
Türkiye'ye dönmeyi düşünmeyin aileniz size ve çocuklarınıza değer verecek insanlara benzemiyor, kendiniz ev tutup çocuklarınızla yalnız yaşamayı düşünürseniz de şu an bu ekonomide geçinebilmek için ciddi maaş veren güzel bir iş bulmanız gerekir ki bence yine de dönmeye değmez. Yaşadığınız ülkenin dilini öğrenin, iş bulun ve şartlar sizin adınıza maddi olarak olgunlaşınca ayrılın. O adamın da size cinsel yol veya temasla bulaşan bir hastalık bulaştırmadığından emin olun. Biliyorum söylemesi kolay, yaşadığınız sürecin size nasıl hissettirdiğini tahmin bile edemiyorum. Ama Allah'ın izniyle altından kalkarsınız inşallah

Eşiniz bir şerefsiz ve o..ç
Madem adam gibi durmayacaktın bu kadını neden kaldırıp başka bir ülkeye götürdün kardeşim?? Haydi gittin baktın ki çocukların mutlu ve huzurlu bari onlar için adam ol be ey şerefsiz. İnsan çocuğuna acır.
Hemen avukat bulun. Bu iş onun pinti olup olmamasına bakmaz madem aldattı bedelini köpek gibi ödeyecek. Olduğunuz ülkeden bir ev ve nafaka isteyin. Kanıtları fotoğrafını iyice çektiniz mi? Ya parayı verir ya da çocuğu yaşında kızlarla yaptığı fuhuş ailesine, işyerine, tüm çevreye duyurusunu bunu böylece söyleyin sizi uğraştırmayın parayı versin o.ç.

Selam hanımlar, can sıkıcı bir konuyla huzurunuzdayım. 13 yıllık evliyim, yasım 42 ve iki cocugum var. Son birkac senedir eşimin işi sebebiyle yurtdısında yasıyoruz. Daha once bununla ilgili bir post acmıstım belki hatırlayanlar vardır. Yaklasık 4 sene once esimin fake hesabı oldugunu, evli kadınlarla, eskortlarla, genc kızlarla vs yazıstıgını farkedip ayrılmaya karar vermiştim. Cocuklarımı alıp anneme bırakıp evi terkettim, tum kanıtları alıp avukatla gorusup herseyi ayarladım, ama en basta ailemin aşırı baskısı sonrada eşimin yalvarıp yakarmaları sebebiyle tekrar denemeye karar verdim. Aslında başıma gelebileceklerin gayet farkındaydım ama annemin babanın senin yuzunden kalbi sıkışıyor artık kalp krizi gecirmek üzere sebebi sensin vs demesi, cocuklarımın babalarıyla evde mutlu olması ve bir çocugumun da bazı mental sıkıntıları olması sebebiyle tekrar denemeyi kabul ettim. Sonra eşim bir sene gecmeden yurtdısından iş teklifi aldı, basta zerre kadar istememe ragmen sırf cocuklarım yabancı dil ogrenir hayatta secenekleri artar diye kabul ettim. İlk baslarda cok mutluyduk, hersey yolundaydı, cocuklarım okullara uyum sagladı, yabancı dil ogrendiler, ozellikle sıkıntısı olan cocugum epey ilerleme kaydetti artık okulda mutlu, kendine guveni geldi, mental problemleri konusunda epey yol katetti en onemlisi kendine guveniyor, bende artık yabancı dil ogreneyim iş kurayım yada maaşlı bir işe gireyim derken (yaklasık 20 yıllık deneyimimde var), bu hafta eşimin işten bir bahane edip her iki haftada bir masaj salonlarına otellere filan gitiiğini öğrendim. Bunu benim telefonumda farkında olmadan açık bıraktıgı bir uygulama sayesinde tesadüfen öğrendim. Nasıl hissettiğimi tahim edersiniz, yıkıldım, tum dunya basıma coktu sanki altında kaldım, tahmin ediyordum aslında bir gariplik vardı ama bu kadar kolaylıkla yapabileceğine yinede (nasıl bir salaklıksa) inanamıyordum. Diyordum haftalarca ayrı kaldım tam boşanma asamasında asla geri donmeyecekken bahsettiğim sebeplerden dolayı dondum ama nafile tabi, bir kere yapan hep yapar ve bu bir karakter meselesidir bunu tam olarak idrak edebilmem suana nasip oldu. Sizi sıkmadan konuya geleyim, cunku bana bu saatten sonra sadece mantıklı olmak gerekli. Ailem tahmin edebileceğiniz üzere yanımda olabilecek bir aile değil malesef, eger Turkiyeye donersem başıma cokecekler ve hayatı zindan edecekler. Zaten cocuklugum ve gencliğim çok zor gecti, annem hep ezer babamda hep doverdi. Hala aynılar hicbirsey değişmedi. Şimdi donup aynı seyleri yada onlar olmasa bile bir cesit psikolojik baskıyı evlatlarıma yasatmak istemiyorum. Eşim olacak adamda evde gayet normal, cocuklarıyla ilgilenen eve zamanın da gelen bir tip. Cocuklar normal bir aile ortamında buyuyorlar durust olmak gerekirse, ama benim yasadıklarım hissettiklerim tabiki bambaska, evlendiğimizden beri ayda belki bir kez cinsel ilişki yaşayabiliyoruz yada iki ayda bir. Bu durumu cok canımı yaksada bir sekilde tolere edebiliyordum kendi içimde, ayrıca kendi sorunları yada para harici çok konusmayı seven bir tip değil, yani anlamaz dinlemez vs. Yani oyle sahte hesaplar haricinde sosyallesen bir tip değil, arkadas bulusmalarına bile zorla gotururdum. Hep boyle bir eziklik, kendi cocuklugundan dert yanma, en buyuk acıları bu cekmiş ayakları vs. Kendi yaşadıklarımı ona anlatmadım bile ya dinlemez yada dinlese bile sonra kullanmak için dinler. Aşırı da pintidir yani bir bosanma durumunda bana ve cocuklara birsey vermemek için hertur pisliği yapar. Şimdi gittiği kadınlar (eskortlarla gidiyor besbelli) cok genc oldugu için beni de begenmemeye basladı, surekli çok yaşlandın kilo aldın filan diyor, begenmediğini anlıyorum, her ne kadara ara ara kırılsamda cok da umrumda degil onun ne dusundugu.. Anneme olanları anlattım, seninde belki hataların vardır, kilo aldın (10 kilo fazlam var suan ama hala cekici, hoş sohbet, arkadas canlısı, pozitif ve bakımlı bir kadınım, o 10 kiloyuda veririm dert değil) kocana guzel davran , bak sen cocuklarını alıp gelebilirsin ama onu bu noktaya sen getirdin, o mecbur sen ayrıldıktan bir süre sonra evlenir, çocukta yapar, olan sana ve asıl senin cocuklarına olur, cocukların her ozel gunde babamız yok diyip boynunu buker sende cektiğin maddi manevi sıkıntılarla kalırsın diyor. Ne düsüneceğimi bende sasırdım. Cok temkinli mantıklı bir insanımdır. Aklımdan gecen burada dil ogrenip işe girip yada bir iş kurup kendi paramı kazananıp elimi guclendirmek ve oyle ayrılmak, yoksa suan ayrılırsam zavallı duruma dusecegim farkındayım, onun o kadar maddi sıkıntılarını cekip onu bu duruma getirdikten sonra yaslandıgım aldatıldıgım için ayrılımak benimde agırıma gidiyor, ben bunları hakedecek hicbirsey yapmadım, inanılmaz durust namuslu, onun ailesini bile kendi ailesi gibi goren bir kadındım, her zaman evim tertemiz, yemeklerim dort dortluk olmustur, cocuklarımı da onu da hep sevip kolladım, her seylerine dikkat ettim ozendim. Simdi hakediyormuyum ben bu durumu haketmiyorum ama konu benim haketmem değil bu sorun benden kaynaklanmıyor eminim, onu da gozden cıkardım artık sevgi de hissetmiyorum. Ama bu yaptıklarının yanına kar kalmasını da istemiyorum. Ya onu işten attıracagım (elimde deliller var), ya bir tarafına zarar verecegim ki o işi bir daha hiçbir kadınla yapamasın yada kendimin ve cocuklarımın hayatını saglama alıp oyle ayrılacagım. Ama ne olursa olsun yanına bırakmak istemiyorum artık. Çektirdiklerinin bu dunyada bir bedeli olmalı. İçim kin doldu. Çocuklarımın sıkıntılarıyla uykusuz geçirdiğim geceler, ne yapacagımı sasıracak gecirdiğim yıllar, gecelerce aglayarak uykuya dalmalarım, bunları hakedecek bir eş olmadım ben ona. Düsündüklerim mantıksız mı, sizin onereceginiz benim goremediğimbirseyler var mı yada benzerlerini yasamıs ve altından sag cıkmıs birileri var mı?
İntikam soğuk yenen bir yemektir bi bedel ödeniyorsa bi bedel alınmalı bencede fevri davranıp zarara uğramayın öfkeyle kalkan zararla oturur kendinizi sağlama alın

Ailenin dediklerini niye ciddiye alıyorsun ki? Sence aklı mantığı yerinde,sözü dinlenecek akıllı insanlar mı? Bence ikisini de toplasan karakter olarak beş kuruş etmezler. Babanın kalbine inecek,sorumlisi da sensin.
Bu nasıl bir baba ki aldatılmış kızı bosanirsa kalp krizi geçiriyor. Ama kuyruğunu kistirip aldatan adamın evine gidip ona kadınlık yapmaya devam ederse sağlığına kavuşuyor. Hiç içine oturmuyor,kızım o evde mutsuz mu, umutsuz mu...
Tutup da bu insanların aklını kendine neden rehber ediniyorsun ki? Sen çekersin,çocukların boynunu buker vs vs...bunlar fikirleri beş kuruş etmeyecek anne babanın dusunceleri. Kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmazmis. Önce anne babani kılavuz edinmekten vazgeç,onların saçma sözlerinin beyninde yankilanmasina engel ol.
Sonra bir araştır bakalım, o ülkede boşanan kadına, geliri olmayan kadına yardım,destek falan var mı. Belki bu skeilde kadınları istihdam etmek için projeleri vardır... Bazı şeylerle ilk zamanlarını garantiye aldıktan sonra da kov adamı evden . Yüklü miktar tazminat ve nafaka ile anlaşmalı bosanacagini, yoksa yasaların verdiği yetkiye dayanarak donuna kadar alacağını soyle. Hatta biriyle anlaştığıni, şimdilik düşük bir ücret odeyeceğini ama çıkan tazminattan ona da pay verecini soyle, gözü korksun , yalnız olmadığını anlasın. O zaman anlaşır senle .. böylece annenin dediği gibi sen sıkıntı çekerken o keyfini süremez, çocuklar 18 olana kadar maddi kulfetini çeker en aizndan.
Ayrıca babalarından bosanmiyorlar ya. Uygun şekilde bölüşürsunuz günleri, o da babaligini yapar.

Sakin olun ve öncelikle iş konusunda bir şeyler yapmaya çalışın. Türkiye'ye dönmeyin. Aileniz ile bu konuda konuşmayın. Sen de kilo aldın ne demek ya, bu kadar basit mi aldatılmak?
Erkekler kilo alabilir, kel olabilir ama kadınlar kilo alamaz.
Neyse iş konusunda bir ilerleme kaydettikten sonra iyi bir avukat bulun kendinize. Maddi olarak alabildiğiniz kadarını talep edin acımayın. Ama nolur sizi aldatan biriyle devam etmeyin. Çünkü sizin içinizdeki mutsuzluk ve öfke anneliğinize yansıyacak ve evde huzursuzluk ve kavgalar olacaktır. Ve o ortamda olan çocuklarınıza olur.

Herşeyden önce ondan ne kadar çok tazminat alabileceğine odaklan. Aldatıldığını kanıtla. Ailene kulak asma. Hayat senin hayatın. Başkaları için tüketme. Sana ihanet eden bir karaktersizle aynı çatı altında yaşamaya mecbur değilsin.
Bende 15 senenin ardından boşandım, aldatıldım. Dünyaya küsmek yerine daha da hırslandım. Kendime baktım, özel spor hocası tuttum. Yeni sayfa açtım. Tekrardan evlendim.
Hayatta herşey insanlar içindir. Bizim hayır gördüğümüzde şer, şer gördüğümüzde hayır olabilir. Karalar bağlayacağına yeni hayatına bir an önce başlamalısın.
Savaş ve kazan. Çocuklarına ilham veren güçlü bir anne ol. Haksızlıkları sineye çeken, mutsuz bir kadın olma.

Sizden rica etsem kendi konunuzu okur musunuz, paragrafsız bölmesiz kolay okunuyor mu size göre?

Anne babaların yuvanı bozma demelerinin gerçek sebebi "başımıza kalmasın bu kız"dır. Tüm sülalenin barıştırma isteğinin arkasında, boşanırsa çoluğu çocuğuyla kim ilgilenecek bunlarla vardır. Benim şahsi düşünceme göre, gerçek bir anne baba evlenmiş çocukları bile olsa evladının mutluluğunu gözetir. Otellerde eskortlarla düşüp kalkan bir pisliğin kalbinin sıkışması yerine kendi kızlarının kalp sağlığını önemser.

Dönmeyin kalın orada, eğer hiç dil bilmiyorsanız online çeviri yapan bir sözlükten "Türkçe bilen bir avukata ihtiyacım var" yazın gösterin bir memura. Mutlaka yardımcı olurlar hele de kadınsanız. Psikolojik veya fiziksel şiddet uygulayan erkekleri muma çevirirler. Bizim muhtarlık ya da belediye gibi kaldığınız muhitle ilgilenen bir kurum vardır. Yaşadığınız ülkeyi bölgeyi yazarsanız size buradan yol gösterebiliriz.
Aileniz sizi düşünmemiş gereken desteği vermemiş ama siz çocuklarınıza bunu yapmayın. Kocam aldattı boşandım naparım burada kadın başıma demeyin lütfen çocuklarınızın geleceğini düşünün. Eğitim için burada millet yemesinden içmesinden kısıp okula veriyor.

Hem dönerseniz anne babanızla uğraşacaksınız bir de onlar canınızı sıkacak. Başınıza kaktıkları yetmiyormuş gibi çocuklarınızın da huzuru bozulacak. Acımasız olacak ama şimdilik anne babanız hayatta değilmiş gibi düşünün. Biraz zaman geçsin düzeninizi oturtun belki sonra herşey yoluna girince seslerini keserler. Güçlü olun kimsenin desteğine ihtiyaç duymayın.

Nafaka falan vermezse naparım demeyin seve seve öder kocanız, resmen adamın cebinden parayı alıp size ve çocuklarınıza verirler kaçarı göçeri yok orada. Parası yoksa da donunu sattırırlar, sokak temizletir, çöp toplattırırlar ve o nafakayı ödettirirler böyle adamlara.

Aman sakın adamın bir yerine birşey yapmayın, başınızı belaya sokmayın. Adam zaten baba olarak başlarında değil bir de siz suç işlerseniz kim bakar çocuklara, haklıyken haksız olmayın. Kocanız dışarda serbest serbest gezer siz hapse girersiniz bakın şakası yok sakın fiziksel temasta bulunmayın hatta adama birşey bile fırlatmayın. Görmezden gelmezler diye bir şey yok, çocuklar adamla kalır sizi sınırdışı ederler.

Avrupa ülkesinde misiniz bilmiyorum ama eğer öyleyse bu adamı defedip çok rahat yaşarsınız ilgilenirler sizinle. Hiç sağda solda düşman aramayın sizde bu anne varken. Bu adamdan kurtulmak, yeni arkadaşlar edinmek tek başına veya arkadaşlarınızla gezmek dolaşmak falan bunlar size çok iyi gelir. En büyük intikam böyle şerefsiz adamları dışarıda tutmaktır. Yardım isterseniz lütfen özelden yazın elimden geldiğince cevaplarım yol gösteririm.

Selam hanımlar, can sıkıcı bir konuyla huzurunuzdayım. 13 yıllık evliyim, yasım 42 ve iki cocugum var. Son birkac senedir eşimin işi sebebiyle yurtdısında yasıyoruz. Daha once bununla ilgili bir post acmıstım belki hatırlayanlar vardır. Yaklasık 4 sene once esimin fake hesabı oldugunu, evli kadınlarla, eskortlarla, genc kızlarla vs yazıstıgını farkedip ayrılmaya karar vermiştim. Cocuklarımı alıp anneme bırakıp evi terkettim, tum kanıtları alıp avukatla gorusup herseyi ayarladım, ama en basta ailemin aşırı baskısı sonrada eşimin yalvarıp yakarmaları sebebiyle tekrar denemeye karar verdim. Aslında başıma gelebileceklerin gayet farkındaydım ama annemin babanın senin yuzunden kalbi sıkışıyor artık kalp krizi gecirmek üzere sebebi sensin vs demesi, cocuklarımın babalarıyla evde mutlu olması ve bir çocugumun da bazı mental sıkıntıları olması sebebiyle tekrar denemeyi kabul ettim. Sonra eşim bir sene gecmeden yurtdısından iş teklifi aldı, basta zerre kadar istememe ragmen sırf cocuklarım yabancı dil ogrenir hayatta secenekleri artar diye kabul ettim. İlk baslarda cok mutluyduk, hersey yolundaydı, cocuklarım okullara uyum sagladı, yabancı dil ogrendiler, ozellikle sıkıntısı olan cocugum epey ilerleme kaydetti artık okulda mutlu, kendine guveni geldi, mental problemleri konusunda epey yol katetti en onemlisi kendine guveniyor, bende artık yabancı dil ogreneyim iş kurayım yada maaşlı bir işe gireyim derken (yaklasık 20 yıllık deneyimimde var), bu hafta eşimin işten bir bahane edip her iki haftada bir masaj salonlarına otellere filan gitiiğini öğrendim. Bunu benim telefonumda farkında olmadan açık bıraktıgı bir uygulama sayesinde tesadüfen öğrendim. Nasıl hissettiğimi tahim edersiniz, yıkıldım, tum dunya basıma coktu sanki altında kaldım, tahmin ediyordum aslında bir gariplik vardı ama bu kadar kolaylıkla yapabileceğine yinede (nasıl bir salaklıksa) inanamıyordum. Diyordum haftalarca ayrı kaldım tam boşanma asamasında asla geri donmeyecekken bahsettiğim sebeplerden dolayı dondum ama nafile tabi, bir kere yapan hep yapar ve bu bir karakter meselesidir bunu tam olarak idrak edebilmem suana nasip oldu. Sizi sıkmadan konuya geleyim, cunku bana bu saatten sonra sadece mantıklı olmak gerekli. Ailem tahmin edebileceğiniz üzere yanımda olabilecek bir aile değil malesef, eger Turkiyeye donersem başıma cokecekler ve hayatı zindan edecekler. Zaten cocuklugum ve gencliğim çok zor gecti, annem hep ezer babamda hep doverdi. Hala aynılar hicbirsey değişmedi. Şimdi donup aynı seyleri yada onlar olmasa bile bir cesit psikolojik baskıyı evlatlarıma yasatmak istemiyorum. Eşim olacak adamda evde gayet normal, cocuklarıyla ilgilenen eve zamanın da gelen bir tip. Cocuklar normal bir aile ortamında buyuyorlar durust olmak gerekirse, ama benim yasadıklarım hissettiklerim tabiki bambaska, evlendiğimizden beri ayda belki bir kez cinsel ilişki yaşayabiliyoruz yada iki ayda bir. Bu durumu cok canımı yaksada bir sekilde tolere edebiliyordum kendi içimde, ayrıca kendi sorunları yada para harici çok konusmayı seven bir tip değil, yani anlamaz dinlemez vs. Yani oyle sahte hesaplar haricinde sosyallesen bir tip değil, arkadas bulusmalarına bile zorla gotururdum. Hep boyle bir eziklik, kendi cocuklugundan dert yanma, en buyuk acıları bu cekmiş ayakları vs. Kendi yaşadıklarımı ona anlatmadım bile ya dinlemez yada dinlese bile sonra kullanmak için dinler. Aşırı da pintidir yani bir bosanma durumunda bana ve cocuklara birsey vermemek için hertur pisliği yapar. Şimdi gittiği kadınlar (eskortlarla gidiyor besbelli) cok genc oldugu için beni de begenmemeye basladı, surekli çok yaşlandın kilo aldın filan diyor, begenmediğini anlıyorum, her ne kadara ara ara kırılsamda cok da umrumda degil onun ne dusundugu.. Anneme olanları anlattım, seninde belki hataların vardır, kilo aldın (10 kilo fazlam var suan ama hala cekici, hoş sohbet, arkadas canlısı, pozitif ve bakımlı bir kadınım, o 10 kiloyuda veririm dert değil) kocana guzel davran , bak sen cocuklarını alıp gelebilirsin ama onu bu noktaya sen getirdin, o mecbur sen ayrıldıktan bir süre sonra evlenir, çocukta yapar, olan sana ve asıl senin cocuklarına olur, cocukların her ozel gunde babamız yok diyip boynunu buker sende cektiğin maddi manevi sıkıntılarla kalırsın diyor. Ne düsüneceğimi bende sasırdım. Cok temkinli mantıklı bir insanımdır. Aklımdan gecen burada dil ogrenip işe girip yada bir iş kurup kendi paramı kazananıp elimi guclendirmek ve oyle ayrılmak, yoksa suan ayrılırsam zavallı duruma dusecegim farkındayım, onun o kadar maddi sıkıntılarını cekip onu bu duruma getirdikten sonra yaslandıgım aldatıldıgım için ayrılımak benimde agırıma gidiyor, ben bunları hakedecek hicbirsey yapmadım, inanılmaz durust namuslu, onun ailesini bile kendi ailesi gibi goren bir kadındım, her zaman evim tertemiz, yemeklerim dort dortluk olmustur, cocuklarımı da onu da hep sevip kolladım, her seylerine dikkat ettim ozendim. Simdi hakediyormuyum ben bu durumu haketmiyorum ama konu benim haketmem değil bu sorun benden kaynaklanmıyor eminim, onu da gozden cıkardım artık sevgi de hissetmiyorum. Ama bu yaptıklarının yanına kar kalmasını da istemiyorum. Ya onu işten attıracagım (elimde deliller var), ya bir tarafına zarar verecegim ki o işi bir daha hiçbir kadınla yapamasın yada kendimin ve cocuklarımın hayatını saglama alıp oyle ayrılacagım. Ama ne olursa olsun yanına bırakmak istemiyorum artık. Çektirdiklerinin bu dunyada bir bedeli olmalı. İçim kin doldu. Çocuklarımın sıkıntılarıyla uykusuz geçirdiğim geceler, ne yapacagımı sasıracak gecirdiğim yıllar, gecelerce aglayarak uykuya dalmalarım, bunları hakedecek bir eş olmadım ben ona. Düsündüklerim mantıksız mı, sizin onereceginiz benim goremediğimbirseyler var mı yada benzerlerini yasamıs ve altından sag cıkmıs birileri var mı?
Ailenizin yanına dönmeyin. Bulunduğunuz ülkede iş imkanlarına bakın ve çalışmaya başlayın. Hem özgüveniniz tazelenir hem ayaklarınız yere daha sağlam basar.
Ülkeye dönseniz hem iş bulma problemi hem aile dırdırı çekeceksiniz.
Aileniz korkunç derecede bencil kocanız ise bir ş... iki taraftanda hayır yok size

Aslinda uzun yazilari seviyorum ben,sonuna kadar da okudum...
Simdi senin kocandaki tavir su..
Eline kadin eli degmemistir,ilk kez bir kadinin sicakligini senin teninde hissetmistir..Sayende karsi cins uzerinideki korkusunu yenmis,pipisini nasil kullanmasi gerektigini ogrenmistir.
Buradan da kendisine bir ozguven depolamistir..
Sonrasinda maddi olarak cok fazla darlanmis,cevresindekilerden de pek saygi gormemistir.Akabinde parayi buldugunda oradan da biraz ozguven depolamistir..

Simdi ise bastirilmis duygularini disa vuruyor iste..
Eger ki evde bekleyen bir karisi olmasa;korkusundan baska bir kadina bile yeltenmeye cesaret edemez..
Senin kocan gibiler genelde korkak olur..
Eger ki cebinde 3 kurus parasi olmasa: Yine silik,bitik ve pisirik bir ruh hali icerisine girer..
Cunku kocan gibilerin genelde oturmus bir kisilgi yoktur..
Senin ona verecegin en buyuk ceza ise ne isten attirmak,ne de zarar vermek..
Bir ise girmek,imkanlarin olgunlastiginda da bosanmak..
Ve sonrasinda sana gercekten deger veren birileriyle birlikte olmak.
Zaten kocan ayrildiktan sonra senin biriyle gorustugunu ogrenirse biber gibi kizarir kofte gibi catlar..

Son düzenleme:
Türkiye'ye dönmeyi düşünmeyin aileniz size ve çocuklarınıza değer verecek insanlara benzemiyor, kendiniz ev tutup çocuklarınızla yalnız yaşamayı düşünürseniz de şu an bu ekonomide geçinebilmek için ciddi maaş veren güzel bir iş bulmanız gerekir ki bence yine de dönmeye değmez. Yaşadığınız ülkenin dilini öğrenin, iş bulun ve şartlar sizin adınıza maddi olarak olgunlaşınca ayrılın. O adamın da size cinsel yol veya temasla

Uyarında haklısın, benimde aklıma gelen ilk bu oldu, ogrendiğimden beri farklı odada yatıyorum, çok canını sıktı bu durum ve anlayamıyor, bende renk vermemeye calısıyorum. Yaşım ve kilolarımı bahane ettiği için, kusura bakma iki ayda bir ancak birseyler yasıyoruz bende sırf bunun için seninle aynı odada uyuyamam artık dedim. Sen birlikte mi olmak istiyorsun diyerek keyfi yerine gelir gibi oldu, alakası yok artık istemediğim için rahatlıkla söylüyorum dedim.

Eşiniz bir şerefsiz ve o..ç
Madem adam gibi durmayacaktın bu kadını neden kaldırıp başka bir ülkeye götürdün kardeşim?? Haydi gittin baktın ki çocukların mutlu ve huzurlu bari onlar için adam ol be ey şerefsiz. İnsan çocuğuna acır.
Hemen avukat bulun. Bu iş onun pinti olup olmamasına bakmaz madem aldattı bedelini köpek gibi ödeyecek. Olduğunuz ülkeden bir ev ve nafaka isteyin. Kanıtları fotoğrafını iyice çektiniz mi? Ya parayı verir ya da çocuğu yaşında kızlarla yaptığı fuhuş ailesine, işyerine, tüm çevreye duyurusunu bunu böylece söyleyin sizi uğraştırmayın parayı versin o.ç.

O kadar guzel ifade etmişsin ki, aynı seyleri geciriyorum aklımdan ama avukatla zaten konustum elimde kanıtta olmasına ragmen malesef bizi gecindirmeye yetecek kadarını bile alamıyorum. Ancak onun rızası olursa ki ona da asla rıza gostermez. Bu olaylar ilk basıma geldiğinde benim boşanma için kararlı oldugumu gorunce o zaman herseyi al istediğin nafakayıda verecegim sadece yeniden evlenme bana bununla ilgili sozlesme senet vs birseyler ver demişti, bende kabul etmemiştim, omrumun 10 yılını senin için zaten heba ettim geri kalanınıda ipotek altına aldıramam kusura bakma, ayrıca senin bahsettiğin sekilde bir sozlesmede yapılamaz hiç mi düşünemiyorsun demiştim. Yine en mantıklısı alelacele boşanmak değilde mantıklı hareket ederek boşanmak gibi duruyor. Zaten bu saatten sonra bana koca olamaz bu net.
Ailenizin yanina dönmeyi düşünmeyin derim. 42 yas bir kadının en güzel zamanları, ver fazla kilonu, yap bakımlarını, şartlar sen ve çocukların adına iyileştiğinde bas tekmeyi. Sen değiştikçe o kudursun.

Dogru soyluyorsun, kendimi de bir taraftan toparlamalıyım. Bana asıl kendi bedenim lazım.

Orada bir işe girip kendinizi maddi manevi herseye guclendirin. İyice para biriktirip belki ondan sonra turkiyede rahat yasarsiniz. Hukuki boyutları iyi arastirin derim yanına kâr kalmasin bu bekleme sureclerinde mahkemeler adiniza ne karar çıkarıyor deliller falan bilmiyorum cok. Allah yardimciniz olsun.

Mahkeme süreclerini arastırdım bulundugum ulkede benim yararıma bir durum yok malesef, Turkiyede de oyle, sadece maddi manevi tazminat davası açabiliyorum ondan ve diğer bolusmelerden elde edebileceklerimle bir ev bile alamam. Yine en mantıklısı hayata tutunmak.

İntikam soğuk yenen bir yemektir bi bedel ödeniyorsa bi bedel alınmalı bencede fevri davranıp zarara uğramayın öfkeyle kalkan zararla oturur kendinizi sağlama alın

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Ailenin dediklerini niye ciddiye alıyorsun ki? Sence aklı mantığı yerinde,sözü dinlenecek akıllı insanlar mı? Bence ikisini de toplasan karakter olarak beş kuruş etmezler. Babanın kalbine inecek,sorumlisi da sensin.
Bu nasıl bir baba ki aldatılmış kızı bosanirsa kalp krizi geçiriyor. Ama kuyruğunu kistirip aldatan adamın evine gidip ona kadınlık yapmaya devam ederse sağlığına kavuşuyor. Hiç içine oturmuyor,kızım o evde mutsuz mu, umutsuz mu...
Tutup da bu insanların aklını kendine neden rehber ediniyorsun ki? Sen çekersin,çocukların boynunu buker vs vs...bunlar fikirleri beş kuruş etmeyecek anne babanın dusunceleri. Kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmazmis. Önce anne babani kılavuz edinmekten vazgeç,onların saçma sözlerinin beyninde yankilanmasina engel ol.
Sonra bir araştır bakalım, o ülkede boşanan kadına, geliri olmayan kadına yardım,destek falan var mı. Belki bu skeilde kadınları istihdam etmek için projeleri vardır... Bazı şeylerle ilk zamanlarını garantiye aldıktan sonra da kov adamı evden . Yüklü miktar tazminat ve nafaka ile anlaşmalı bosanacagini, yoksa yasaların verdiği yetkiye dayanarak donuna kadar alacağını soyle. Hatta biriyle anlaştığıni, şimdilik düşük bir ücret odeyeceğini ama çıkan tazminattan ona da pay verecini soyle, gözü korksun , yalnız olmadığını anlasın. O zaman anlaşır senle .. böylece annenin dediği gibi sen sıkıntı çekerken o keyfini süremez, çocuklar 18 olana kadar maddi kulfetini çeker en aizndan.
Ayrıca babalarından bosanmiyorlar ya. Uygun şekilde bölüşürsunuz günleri, o da babaligini yapar.

Evet ne yazık ki bu konuda çok yalnızım, ailemin ne dediği çok da umrumda değil aslında. Bu ülkede yok malesef o yuzden kendim garantiye almaya calısmalıyım birseyleri.
Sakin olun ve öncelikle iş konusunda bir şeyler yapmaya çalışın. Türkiye'ye dönmeyin. Aileniz ile bu konuda konuşmayın. Sen de kilo aldın ne demek ya, bu kadar basit mi aldatılmak?
Erkekler kilo alabilir, kel olabilir ama kadınlar kilo alamaz.
Neyse iş konusunda bir ilerleme kaydettikten sonra iyi bir avukat bulun kendinize. Maddi olarak alabildiğiniz kadarını talep edin acımayın. Ama nolur sizi aldatan biriyle devam etmeyin. Çünkü sizin içinizdeki mutsuzluk ve öfke anneliğinize yansıyacak ve evde huzursuzluk ve kavgalar olacaktır. Ve o ortamda olan çocuklarınıza olur.

Benim kilo almamla yaşımla vs hiç ilgisi yok konunun tamamen kendi haltına kılıf uydurmaya calısması, ilk yaptıgında çok zayıftım o zamanda gidip balıketli evli bir kadınla gorusmeye calısıyordu. Kendisi koca gobekli bir adam zaten beni eleştirebilecek bir fiziğe de sahip değil.

Herşeyden önce ondan ne kadar çok tazminat alabileceğine odaklan. Aldatıldığını kanıtla. Ailene kulak asma. Hayat senin hayatın. Başkaları için tüketme. Sana ihanet eden bir karaktersizle aynı çatı altında yaşamaya mecbur değilsin.
Bende 15 senenin ardından boşandım, aldatıldım. Dünyaya küsmek yerine daha da hırslandım. Kendime baktım, özel spor hocası tuttum. Yeni sayfa açtım. Tekrardan evlendim.
Hayatta herşey insanlar içindir. Bizim hayır gördüğümüzde şer, şer gördüğümüzde hayır olabilir. Karalar bağlayacağına yeni hayatına bir an önce başlamalısın.
Savaş ve kazan. Çocuklarına ilham veren güçlü bir anne ol. Haksızlıkları sineye çeken, mutsuz bir kadın olma.
Hayret ettim yazdıklarınızı okuyunca, helal olsun, insallah bende kendi hayatımı kurabilirim. Cocuklarım oldugu için benim onları buyutmeden evlenme şansım yok, onlar buyudukten sonra da ben istermiyim yada beni isterler mi bilemiyorum tabi.

Sizden rica etsem kendi konunuzu okur musunuz, paragrafsız bölmesiz kolay okunuyor mu size göre?

Anne babaların yuvanı bozma demelerinin gerçek sebebi "başımıza kalmasın bu kız"dır. Tüm sülalenin barıştırma isteğinin arkasında, boşanırsa çoluğu çocuğuyla kim ilgilenecek bunlarla vardır. Benim şahsi düşünceme göre, gerçek bir anne baba evlenmiş çocukları bile olsa evladının mutluluğunu gözetir. Otellerde eskortlarla düşüp kalkan bir pisliğin kalbinin sıkışması yerine kendi kızlarının kalp sağlığını önemser.

Dönmeyin kalın orada, eğer hiç dil bilmiyorsanız online çeviri yapan bir sözlükten "Türkçe bilen bir avukata ihtiyacım var" yazın gösterin bir memura. Mutlaka yardımcı olurlar hele de kadınsanız. Psikolojik veya fiziksel şiddet uygulayan erkekleri muma çevirirler. Bizim muhtarlık ya da belediye gibi kaldığınız muhitle ilgilenen bir kurum vardır. Yaşadığınız ülkeyi bölgeyi yazarsanız size buradan yol gösterebiliriz.
Aileniz sizi düşünmemiş gereken desteği vermemiş ama siz çocuklarınıza bunu yapmayın. Kocam aldattı boşandım naparım burada kadın başıma demeyin lütfen çocuklarınızın geleceğini düşünün. Eğitim için burada millet yemesinden içmesinden kısıp okula veriyor.

Hem dönerseniz anne babanızla uğraşacaksınız bir de onlar canınızı sıkacak. Başınıza kaktıkları yetmiyormuş gibi çocuklarınızın da huzuru bozulacak. Acımasız olacak ama şimdilik anne babanız hayatta değilmiş gibi düşünün. Biraz zaman geçsin düzeninizi oturtun belki sonra herşey yoluna girince seslerini keserler. Güçlü olun kimsenin desteğine ihtiyaç duymayın.

Nafaka falan vermezse naparım demeyin seve seve öder kocanız, resmen adamın cebinden parayı alıp size ve çocuklarınıza verirler kaçarı göçeri yok orada. Parası yoksa da donunu sattırırlar, sokak temizletir, çöp toplattırırlar ve o nafakayı ödettirirler böyle adamlara.

Aman sakın adamın bir yerine birşey yapmayın, başınızı belaya sokmayın. Adam zaten baba olarak başlarında değil bir de siz suç işlerseniz kim bakar çocuklara, haklıyken haksız olmayın. Kocanız dışarda serbest serbest gezer siz hapse girersiniz bakın şakası yok sakın fiziksel temasta bulunmayın hatta adama birşey bile fırlatmayın. Görmezden gelmezler diye bir şey yok, çocuklar adamla kalır sizi sınırdışı ederler.

Avrupa ülkesinde misiniz bilmiyorum ama eğer öyleyse bu adamı defedip çok rahat yaşarsınız ilgilenirler sizinle. Hiç sağda solda düşman aramayın sizde bu anne varken. Bu adamdan kurtulmak, yeni arkadaşlar edinmek tek başına veya arkadaşlarınızla gezmek dolaşmak falan bunlar size çok iyi gelir. En büyük intikam böyle şerefsiz adamları dışarıda tutmaktır. Yardım isterseniz lütfen özelden yazın elimden geldiğince cevaplarım yol gösteririm.
Hiç farkında değildim iyi oldu soylediğiniz, duzenledim. Bulundugum ülke bir avrupa ulkesi değil malesef o yuzden burada kadın hakları vs mevzuları yeterli değil, arastırdım. Burada cocuklarımla yasayabilemem için kendi ayaklarımın üzerinde durmak zorundayım öncelikle, baska şansım yok. Turkiyeye donersem ailemle yaşayacaklarım zaten ortada, bana gelirsen boşanmadan gel etrafımızdakilere çocukların okulu için eşinden önce döndü vs deriz diyorlar. Zaten bizimle oturacaksın dul kadın olarak ayrı oturamazsın da diyorlar. Cocuklarımın lokmaları bile sayılır bundan o kadar eminimki. Yazarken bile içim daralıyor.

Ailenizin yanına dönmeyin. Bulunduğunuz ülkede iş imkanlarına bakın ve çalışmaya başlayın. Hem özgüveniniz tazelenir hem ayaklarınız yere daha sağlam basar.
Ülkeye dönseniz hem iş bulma problemi hem aile dırdırı çekeceksiniz.
Aileniz korkunç derecede bencil kocanız ise bir ş... iki taraftanda hayır yok size
Malesef oyle, bunları yazarken utanıyorum ama iki taraftan da hayır yok. Tespitiniz çok dogru.

Ailenizle birşey paylaşmayın damadı olacağa anlatabilirler zihninizi bulandırdıkları ortada zaten.
Dil öğrenin,iş bulun delilleri saklayın haklarınızı öğrenip davayı açın.
Bunu hiç düşünmemiştim aslında ama haklı olabilirsiniz, artık anlatmıyorum gerci sebebi bu değildi konusunca varolan derdime dert ekleniyor.

bunu yaparken onun parasını bol bol kullanmayı ihmal etmeyin. yolunuz açık olsun

Ya çok teşekkür ederim gülümsettiniz beni. Beni kendisi gibi korumak isteyen kızkardeslerimin olması ne guzel.

Aslinda uzun yazilari seviyorum ben,sonuna kadar da okudum...
Simdi senin kocandaki tavir su..
Eline kadin eli degmemistir,ilk kez bir kadinin sicakligini senin teninde hissetmistir..Sayende karsi cins uzerinideki korkusunu yenmis,pipisini nasil kullanmasi gerektigini ogrenmistir.
Buradan da kendisine bir ozguven depolamistir..
Sonrasinda maddi olarak cok fazla darlanmis,cevresindekilerden de pek saygi gormemistir.Akabinde parayi buldugunda oradan da biraz ozguven depolamistir..

Simdi ise bastirilmis duygularini disa vuruyor iste..
Eger ki evde bekleyen bir karisi olmasa;korkusundan baska bir kadina bile yeltenmeye cesaret edemez..
Senin kocan gibiler genelde korkak olur..
Eger ki cebinde 3 kurus parasi olmasa: Yine silik,bitik ve pisirik bir ruh hali icerisine girer..
Cunku kocan gibilerin genelde oturmus bir kisilgi yoktur..
Senin ona verecegin en buyuk ceza ise ne isten attirmak,ne de zarar vermek..
Bir ise girmek,imkanlarin olgunlastiginda da bosanmak..
Ve sonrasinda sana gercekten deger veren birileriyle birlikte olmak.
Zaten kocan ayrildiktan sonra senin biriyle gorustugunu ogrenirse biber gibi kizarir kofte gibi catlar..
Tespitleriniz o kadar dogru ki, tamamen katılıyorum hepsine. Paranın verdiği imkanları kullanarak zevklerini tatmin edip erkeklik yapmaya calısıyor. Ve parayla yapıyor olmasından dolayı utanacagına boyle garip bir ozguvende geldi üzerine. Gerizekalı bu erkekler ya. En azından yapanları oyle. Acaba diyorum ben evde pısırık yada kolayca ezebileceği çıtkırıldım bir kadın olmadım hiç, bu onun durumunu etkiliyor olabilir mi hiç. Narin davranacak imkanları da sunmuyor ki bana, herseyle ben ilgileniyorum, ben yapmasaydım iki tane çekyat alır aksam açar üzerinde uyur sabah toplar üzerinde oturur, elimizde en son teknoloji cihazlarla oyun oynar, cocukları da ortaya salar kendi kendilerine buyumelerini seyreder, evden hiç çıkmayan yemekleride her öğün dısardan soyleyen tipler olurduk, bakış açısı tam olarak boyle çünkü. Kendi iş sıkıntılarını bile bana anlatıp yorum yapıp yonlendirmemi bekliyor.

yurtdışında da mı masaj salonlarının amacı başka?
emin misiniz aldattığına?

Erkeğin yaşadığı hemen her yerde var bu olusumlar malesef, ama masaj salonu ama başka birşey. Gittiği yerlerde amacı o eminim, yoksa niye birgun otele bir gun masaj salonuna gitsin. Yada niye bana soylemesin. Bir de tarihleri saatleri kontrol ettim gitmeden once genellikle bana mesaj atmış toplantıya giriyorum ararsan açamam diye. Son gittiği gun ramazandan onceydi o gunu net hatırlıyorum o kadar mutlu gelmişti ki eve. Yuzunde gulucukler bir sevgi patlaması, gelir gelmez beni alnımdan opmustu ve ertesi gun aksam farketmiştim tüm olanları.

Çocuklarınin annesine cimrilik yap, zırnık koklatma, eskortlarla parayla beraber ol. Çocuklarının annesine kilolusun su bu de, eskortluk için vücuduna ozen göstermek zorunda olan, genç, ahlaksiz kadınları beğen.

Ben olsam bir guzel delil toplar, sonra donuna kadar alırdım kart zamparanin. O kadar aşağılık bir tip ki eşiniz, parasız kimse beraber olmuyor demek ki. Pislik.

X