Kekler - Pastalar İki Renkli Yumuşak Kek - Dr. Oetker Kakao Sponsorluğunda

Yine bir yarışma ve yine ben karşınızdayımmmmm :rolleyes:

Her tarifte illa birşey bulmak için baya çaba sarfediyorum . Bu seferde bu çilekler için o kadar çoook uğraştım ki. En son ' amannn bee süslemeside eksik kalsın ' diyeceken karşıma çıktı :KK8:

Şimdi Kek Tarifim bütünnn incelikleriyle , Püf noktalarıyla karşınızda .

Şimdiden yarışmaya katılan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum .

İnşallah yine ben kazanırım :sus: :KK70: :KK70: :skandal:

Eki Görüntüle 2176961
Malzemeler;
  • 5 adet yumurta
  • 2 çay bardağı Şeker
  • 2,5 yemek kaşığı kakao
  • 1 çay bardağı Tereyağ (eritilmiş )
  • 1 çay bardağı Süt
  • 1 çay bardağı Siviyag
  • Yarım çay bardağı Sicak su
  • 1 paket Vanilya
  • 1 paket Kabartmatozu
  • 1 tatlı kaşığı Limon suyu
  • Bir fiske Tuz
  • 6 çay bardağı Un

Üzeri için:
  • Benmari usulü eritilmiş çikolata
Hazırlanışı ;
  • İlk başta kek kalıbımızı tereyağı ile yağlıyoruz ve dolaba kaldırıyoruz. ( Dolaba kaldırma sebebı kek harcını hazırlarken yağ eriyip kek harıcını döktüğümüzde kekle karışmasın diye.. )
Eki Görüntüle 2176962 Eki Görüntüle 2176956 ( Her yerıını iyice yağlayın. )
  • Daha sonra 5 yumurta akını çırpma kabına alın . (İçinde azıcık bile yumurta sarısı olmasın yoksa kar haline gelmez. )
  • İçine bir fiske tuz.
Eki Görüntüle 2176975 Eki Görüntüle 2176960
  • Yumurta akı köpürdüğünde içine bir çay bardağı şekeri ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu ilave ediyoruz.(Limon suyu yumurta akınızı asit oldugu için tutma görevi görecek . Kekınızın sonradan çökmesını engelleyecek. )
  • Yumurta akı 2. resımdekı gibi olunca işlem tamamdır.
Eki Görüntüle 2176955 Eki Görüntüle 2176973
  • 5 yumurta sarısını kaseye alalım . 1 çay bardağı şeker , 1 paket vanilya ve yarım çay bardağı sıcak su(serçe parmağınızı içine soktuguuzda hafif yanıyor gibi olması yeterlı.) Sıcak suyu eklememizin sebebi şekerin kolay erimesi ve köpürmesi artsın diye.
Eki Görüntüle 2176965 pembe kap alçak geldiği için değiştirdim. Eki Görüntüle 2176978 köpürmüş hali.
  • 6 çay bardağı unu ve kabartma tozunu elekten geçirelim. ( Un havalansın ve kabartma tozu eşit dağılsın dıye. )
Eki Görüntüle 2176968
  • Hazırlamış oldugumuz Yumurta sarılı karışıma 1 çay bardağı sıvı yağ , 1 çay bardağı süt , 1 çay bardağı eritilmiş tereyağı . ( Tüm malzemeler oda ısısında olucak) . Kısa bir süre spatula ile karıştırın.
Eki Görüntüle 2176953
  • Unu ve yumurta akını dönüşümlü olarak yumurta sarılı karışıma ilave ediyoruz. Bu işlemleri Spatula ile yapıyoruz. Mikser falan kullanmayın..
Eki Görüntüle 2176976 Eki Görüntüle 2176978 ( pürüssüz ve akışkan bir karışım olucak. )
  • Daha sonra karışımı ikiye bölelim ve bir kabın içine 2,5 yemek kaşığı kakoyu koyup. Spatula ile karıştıralım.
Eki Görüntüle 2176964 Eki Görüntüle 2176969
  • Kalını buz dolabından alıp . Kakaolu karışımı alta beyaz karışımı üste döküyoruz. Üst kısımları çizik atar gibi hareketler yapın ki kek yamuk yumuk kabarmasın .
Eki Görüntüle 2176971 Eki Görüntüle 2176963
  • 170 derece fırına veriyoruz. Yaklaşık olarak 55 dk da pişiyor. İlk 40 Dk dan önce sakın fırını açmayın kekınız söner. Ben 55 dk sonra hiç kürdan falan sokmadan direk çıkardım .
Eki Görüntüle 2176967 Eki Görüntüle 2176952 ( Hay maşşaaallaaaahhh ) :KK70: :KK70:

Eki Görüntüle 2176958

Veee Sunum ... :21::21::21::21::21::21:

Eki Görüntüle 2176954

Eki Görüntüle 2176957
Eki Görüntüle 2176959

Eki Görüntüle 2176966
Eki Görüntüle 2176970
Eki Görüntüle 2176972 Eki Görüntüle 2176974 Eki Görüntüle 2176977
Ay sütlü tatlı kategorısınde aldıgım hedıyemle sunum yaptım :21: :21:

Tekrar teşekkürler Kazen ve Lisabella :KK15:
Ellerine sağlık canım, sunumun her zaman ki gibi yine çok güzel olmuş, kekin de süper görünüyor, başarılar dilerim :KK36:

Yine mi çilek, yine mi şampiyon :rolleyes: aradığına değmiş heee :KK73: çilekler efsane yakışmış kekine. Benim çilek güzeli arkadaşım :KK19: ellerine sağlık, ben seni tutuyorum :KK25:

Bu mesajı saatler önce yazmıştım oysaki, gitmemiş :cry:ben de diyorum bu kız bana neden cevap yazmamış :KK43:
Ay benımm kendı güzzeelll , kedisi ayrı güzell arkadaşımmm çok teşekkür ederim ..
Senın tarifi heyecanla beklyorum ona göre morelımı bozacam :cry:
Bende senı tutuyorum :sus: yasminsay yasminsay duymasın :sus:

Ellerine sağlık balım çok güzel görünüyor hediyeler de yakıyor ortalığı güle güle kullan :KK68:

Şaka maka yasminsay yasminsay ile kekiniz kapışır ben diyeyim :KK76:
Sende yapınca 3 müzmü kapışcaz :eek::eek::eek:

Bence 25 tarifte kapışcak :deli: Kek buu keeeekk :KK53:
Yisem yyiiseemm deee heeçç yimemiş gibi olsaaammm :KK59:

kekımde bitti :mad:
Gözüm hep burdaki keklerde :KK53:

Yaptıgım keki biizim kuzen grubuna gönderdim hepsi bayıldı. Muhakkak bizede yap dıyolar .
Dedim çileği getirim yaparım :KK53::KK53::KK53::KK53:

Sende yapınca 3 müzmü kapışcaz :eek::eek::eek:

Bence 25 tarifte kapışcak :deli: Kek buu keeeekk :KK53:
Yisem yyiiseemm deee heeçç yimemiş gibi olsaaammm :KK59:

kekımde bitti :mad:
Gözüm hep burdaki keklerde :KK53:

Yaptıgım keki biizim kuzen grubuna gönderdim hepsi bayıldı. Muhakkak bizede yap dıyolar .
Dedim çileği getirim yaparım :KK53::KK53::KK53::KK53:
Yok ben yapınca tek başıma kapışıcam :KK53: zira altın çilekli kek yapıcam :rolleyes:

Sen niye dertsiz başına dert alıyon ki :deli: şimdi sülalenin bütün kekleri sana kakalanıcak :KK70:

• Beğen
Reactions: H E
Yok ben yapınca tek başıma kapışıcam :KK53: zira altın çilekli kek yapıcam :rolleyes:

Sen niye dertsiz başına dert alıyon ki :deli: şimdi sülalenin bütün kekleri sana kakalanıcak :KK70:
Altın çilekli keeekk mii :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Sülalemı :deli:
Çalıştıgım için kımseye bişey yapmam :KK70: Dışarda söylerım :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Hepsi tanır benı .
Dediim işi bırakayım söz yaaparım :KK47:

ellerinize sağlık çook güzel görünüyor :kk77::kk77::kk77::kk77: ahhh diyette olmasaydım kalkar yapardım :kk77::kk77: favorilerime ekliyorum bi gün diyeti bırakırım nasılsa :KK66::KK66:

• Beğen
ellerinize sağlık çook güzel görünüyor :kk77::kk77::kk77::kk77: ahhh diyette olmasaydım kalkar yapardım :kk77::kk77: favorilerime ekliyorum bi gün diyeti bırakırım nasılsa :KK66::KK66:
Çileğinde bol oldugu bır zamanda muhakkak dene. Sadece sade yaparsan daha çok kabarır bılgın olsun .

Çok teşekkür ederim :KK15::KK200:

Hiç oldu mu? Olmadı bencee. Çok pis canım çektii :kk77::cry: Enfeeees gözüküyor. :sampiyon:

• Beğen
X