Ikili tarama testinde risk:((

slm kızlar benimde riskli olduğu söylendi çıkan sonuç bu bakıpta anlayan varsa yorumlarsa sevinirim..

IMG_20200616_114434.jpg

İyi günler bora bey. Ben de degerlerimş yazmak istiyorum çok endişeli ve tedirginim sizden de yorum yapmanızı bekliyorum

PAPP-A 2.44 IU/L mom 0.82
fbhcg 24.2 ng/ml mom 0.49
Yaş riski 1.890
Biyokimyasal trisomy 21 riski<1.10000
Kombine trisomy 21 riski<1.10000
Trisomy13/18+Nt <1.10000
Gebelik yaşı 11+3
Crl ölçümü 49
Nuchal tramslucency mom 0.49
Metod Crl robinson
Nadal bone bilinmiyor
Yaşım 25
Doktorum amniyoseentez önerdi doen sendromlu olma ihtimali var dedi sizin yorumunuzu da bekliyorum

Bora bey lutfen sizde yorum yapin.. Arkadaslar ikili test sonucum kotu cikti ama ultrason degerlerim ense kalinligi,burun kikirdagi hersey normal.Lutfen yardim yardim edin moralim cok kotu..Degerlerim soyle ; KLİNİK DETAYLAR VE TEST SONUÇLARI
---------------------------------
Önceki NTD:Hayir
Önceki Down sendromu:Hayir
Daha önceki preeklemsi hi
İnsulin bağımlı diabet:Hayir
Sigara:Hayir
Termdeki maternal yaş: 32 yil
US ölçümü (CRL) : 55mm
Örnek tarihindeki gebelik: 11 hafta 5gun(SAT ile hesaplanan) 12 hafta 1 gun(CRL US ile)
Kullanılan gebelik: US tahmini CRL
Ağırlık :63kg
Nuchal Tr. Ölçüm: 1.7mm; 1.31 MoM
PAPP-A seviyesi : 1.15 mİU/ml ; 0.45 MoM
Freeß-hCG seviyesi: 82 Miu/ml ; 2.81 MoM
YORUM
-----
Tarama sonucu : TARAMA POZİTİF
Neden : Artmis Down sendromu riski
Down sendromu riski : 1/90 (Miadında)
(veriler kullanılarak alınan sonuç)
Dusunce: Yalnız maternal yaş nedeniyle olan Down sendromu
riski ise 1/660 dir
Dusunce: Erken Gebelik Nedeniyle bu Test NTD için Tarama
Yapmaz.
Dusunce: Trisomy 18 için yüksek risk kategorisinde değildir
Merhaba lutfen söyler misiniz sizin hamilelik nasıl sonuçlandı? Bebeginiz nasıl?

Uzun zaman olmuş ama yanitiniza ihtiyacım var umarım sağlıklı doğum yapmışsınız dir. Bebeğiniz sağlıklı dogdumu bir sıkıntı oldumu lütfen cevap verin 🙏

lütfen bana da yardım edin,ilk bebeğime 12 haftalık hamileyim,ultrasonda bebeğimin ense kalınlığı yüksek çıktı ve doktorum bizi bir prof. a yönlendirdi,o da ense kalınlığının 4 mm olduğunu ve CVS yapılması gerektiğini söyledi.çok üzgünüm,hemen yaptırmamız gerekiyo galiba bu işlemi,riskleri ben ve bebek için nelerdir ve kesin sonuç mu verir lütfen en kısa zamanda yardımınızı bekliyorum
Çok uzun zaman olmuş ama merak ettim bebeğiniz sağlıklı doğdu mu acaba?

Sonucunuz beni tedirgin etmedi. Sonuçların hiçbiri amniosentez önerdiğimiz 1/270 ve üstünde çıkmamış. Ben Kombine risk sonucuna göre yorum yapıyorum. O da 1/2060 çımış. Yani sizin yaşınızda sizin değerlerinize sahip 2060 kadına amniosentez yapsak 1 Down sendromlu çocuğa rastlarız. Riskiniz bu ve siz istemedikçe size amniosentez önerilmeyecektir. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...
Bora bey merhaba benim 2li sonucumu da yorumlarmisiniz pappa 0709
Fb hcg 38.7
Mom 0.73
Yas riski 1:112
Biyokimyasal trisomy 21 1:424
Crl ölçümü 48.7
Nuchal translucencey moment ise 0.76

Sonucunuz beni tedirgin etmedi. Sonuçların hiçbiri amniosentez önerdiğimiz 1/270 ve üstünde çıkmamış. Ben Kombine risk sonucuna göre yorum yapıyorum. O da 1/2060 çımış. Yani sizin yaşınızda sizin değerlerinize sahip 2060 kadına amniosentez yapsak 1 Down sendromlu çocuğa rastlarız. Riskiniz bu ve siz istemedikçe size amniosentez önerilmeyecektir. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...
Lütfen bunuda yorumlar mısınız

Eklentiler

• IMG_20231024_142013.jpg
    IMG_20231024_142013.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 230
Merhabalar . 15+6 haftalık gebelik durumum var . Normalde sıkıntı görünmüyor du ama dün geceden beri uyuyamıyorum içime kurt dustu . Doktorumda açıklayıcı konuşmadı çok da severim iydiir aslında ama . Amniyosentez yaptırmak ister misjn dedi ikili taramayı gördükten sonra devlet hastanesi . Yani sorun mu var dedim bişey de demedi . Yardımcı olur musunuz

Eklentiler

• IMG_20240220_120947.jpg
    IMG_20240220_120947.jpg
    142,9 KB · Görüntüleme: 64
Merhabalar . 15+6 haftalık gebelik durumum var . Normalde sıkıntı görünmüyor du ama dün geceden beri uyuyamıyorum içime kurt dustu . Doktorumda açıklayıcı konuşmadı çok da severim iydiir aslında ama . Amniyosentez yaptırmak ister misjn dedi ikili taramayı gördükten sonra devlet hastanesi . Yani sorun mu var dedim bişey de demedi . Yardımcı olur musunuz
IMG_20240220_120947.jpg

X