ikili test zulümü:((

Merhaba arkadaslar ben 21. Haftami bitirdim artik doktorum benden usg ikili test halk arasinda renkli ultrason deniliyormus . 21 ila 24. Haftalarda yapiiyormus. Cocugun genel saglik durumuna bakiliyor yapilmasi sart degil ama oneririm saglikli mi her acidan dedi. Onumuzdeki sali randevum. Simdi yorumlari okudumda sizinde bahsettginiz tes bu mu? Konuyu acan arkadasta ilk haftalsrda istenmis ama ikisi farkli sanirim . Bu down sedromu testi degil doktorumun dedigine gore.

Iyi geceler canim size guzel bi haberle gelmek isterim ama malesef cvs sonucumuz trizomi 18 pozitif cikti.bundan sonrasinda bebegimle gidebildigim yere kadar gidecegim .doktorum kurtaj onerdi ileriki haftalarda olduhunde cok zor olur diye ama hayatimi riske sokacak bir durum olmadigi icin kabul etmedim.her turlu o bana allahin bir hediyesi.. insallah senin ve burdaki diger arkadaslarin bebekleri saglikli olur.

aah canım ne kadar üzüldüm anlatamam.kendi bebeğğimin sonucunu bekler giibi bekledim sonucunu.çok üzgünüm diyecek bişey bulamıyorum.Allah yardımcın olsun canım.sık sık kontrole git bebeğine bişey olursa senin hayatın tehlikeye girmesin.inşallah rabbim sana bidaha böyle acılar yaşatmaz:KK43:((

Merhaba arkadaslar ben 21. Haftami bitirdim artik doktorum benden usg ikili test halk arasinda renkli ultrason deniliyormus . 21 ila 24. Haftalarda yapiiyormus. Cocugun genel saglik durumuna bakiliyor yapilmasi sart degil ama oneririm saglikli mi her acidan dedi. Onumuzdeki sali randevum. Simdi yorumlari okudumda sizinde bahsettginiz tes bu mu? Konuyu acan arkadasta ilk haftalsrda istenmis ama ikisi farkli sanirim . Bu down sedromu testi degil doktorumun dedigine gore.

doktorunun sana bahsettiği şey ayrıntılı ultrason. ikili test 11-14 haftaları arasında yapılan usg ve kan değerleriyle istatistiksel sonuca varılan kombine bir test.ayrıltılı ultrasonda bebeğini inceleyecekler.

tatlim hic takilma banada ilk hamileligimde doktor sinirdasin bebegin beyin ozurlu olma riski yuksek dedı....sok oldum 3 gun kendıme gelemedim hemen doktoru degistirdim gittigim doktor neden uzuluyorsun ben sana bebeginde hic bir sorun yok derım dogumda olusabilir her daim farkli riskler vardır dedı 2. hamileligim hic bir test yaptırmadım....kuzenimede 3 buyuk doktor kesin bebegin dawn sendromlu dedi sapa saglam bebegi var...hic takılma allaha bırak dua et...[/QUOTE

okadar çok duyuyorum bu durumla karşılaşıp bebeği sağlıklı doğanlar inşallah bende onlardan biri olurum. desteğin için çok teşekkür ederim Allah razı olsun içime su serptin.

cumlemizden ama gercekten diyorum ki tevekkul etmek hem inanç hemde huzur verıyor insana sonra saglikla bebegni kucagina aldıgında cektigin sıkıntı gecmiyor dogum sonrasi rahatlayamiyorsun bile o yuzden dusunme biliyorum zor ama dua et dusunmemeye calis sonucta hersey allahtan...

aah canım ne kadar üzüldüm anlatamam.kendi bebeğğimin sonucunu bekler giibi bekledim sonucunu.çok üzgünüm diyecek bişey bulamıyorum.Allah yardımcın olsun canım.sık sık kontrole git bebeğine bişey olursa senin hayatın tehlikeye girmesin.inşallah rabbim sana bidaha böyle acılar yaşatmaz:KK43:((

Allah razi olsun canim rabbimden hayorlisi boyleymis demekki elden gelen birsey uok sabirdan ve duadan baska.doktorumla daha gorusmedim nasil bir takibe alinmaliyim bilmiuorim ama sanirim haftada bir rutin kontrole gidecegim gibi duruyor benim zehirlenmemem icin bakalim zaman ne gosterecek.muhakkak haberdar ederim seni surecten.allah razi olsun canim

Allah razi olsun canim rabbimden hayorlisi boyleymis demekki elden gelen birsey uok sabirdan ve duadan baska.doktorumla daha gorusmedim nasil bir takibe alinmaliyim bilmiuorim ama sanirim haftada bir rutin kontrole gidecegim gibi duruyor benim zehirlenmemem icin bakalim zaman ne gosterecek.muhakkak haberdar ederim seni surecten.allah razi olsun canim

mutlaka haber ver canım merak ederim.dualarım seninle Allah yardımcın olsun.

seni çok iyi anlıyorum , öncelikle sakin ol , ben 2-3-4 lü testlerin hiçbirine inanmıyorum ,çünkü kızıma hamileyken 2 li test sonucum 1:124 çıkmıştı o an yıkıldık resmen nasıl olur ben genc anneyim dediğimde doktora, daha çok genç bayanların başına gelir dedi ,eşim ve ben çok ama çok üzüldük dünya başıma yıkıldı sanki , sonra başka şehirde prf. bir doktora gittik ayrıntılı ultrasona girdim , orada bebeğin kanına kadar gösterdi %95 sağlıklı bir bebeğin olacak dedi ,önemli olan burun kemiği ve ense kalınlığı parmak sayısı vs. ,istersen amniyosentez yaptırabilirsin dedi ,% 1 düşük ihtimali olduğu için yaptırmadım , 1 ay sonra 3lü test yaptırdım sonuç temiz çıktı kurbanlar kestik boşuna üzülüp bebeğimi üzdüm,sonuç bebeğim sağlıklı iri ve çok zeki doğdu ,bu sonuçlar tamamen yanıltıcı önemli olan detaylı ultrason sonucu ,içini rahat tut ultrason gününe kadar dua et

merhabalar benimde ikinci hamileliğim geçen hafta ultrasonda ense ve burun yapısına baktı gelişimi herşeyi normaldi ikili test haftası istersen yaptıralım dedi kabul eetim keşke etmeseydim bugün sonuç aldım 1:120 çıktı amniyosentez dedi doktor ağlamaktan mahvoldum napıcam şimdi bilemiyorum yaptırsammı yoksa beklesemmi 6 ay yardım edin :KK43::KK43:

merhabalar benimde ikinci hamileliğim geçen hafta ultrasonda ense ve burun yapısına baktı gelişimi herşeyi normaldi ikili test haftası istersen yaptıralım dedi kabul eetim keşke etmeseydim bugün sonuç aldım 1:120 çıktı amniyosentez dedi doktor ağlamaktan mahvoldum napıcam şimdi bilemiyorum yaptırsammı yoksa beklesemmi 6 ay yardım edin :KK43:

merhabalar benimde ikinci hamileliğim geçen hafta ultrasonda ense ve burun yapısına baktı gelişimi herşeyi normaldi ikili test haftası istersen yaptıralım dedi kabul eetim keşke etmeseydim bugün sonuç aldım 1:120 çıktı amniyosentez dedi doktor ağlamaktan mahvoldum napıcam şimdi bilemiyorum yaptırsammı yoksa beklesemmi 6 ay yardım edin :KK43::KK43:

canım down sendromu riskin mi 1:120 yoksa biyokimyasal riskin mi? değerlerini yazarsan iyi olur benim de 1:189 biyokimyasal riskim amniyosentez yaptırmadım. bir perinatoloji uzmanına gidersen ayrıntılı usg de bebeğinin sağlık durumuna bakar sonra karar verirsin.

merhabalar benimde ikinci hamileliğim geçen hafta ultrasonda ense ve burun yapısına baktı gelişimi herşeyi normaldi ikili test haftası istersen yaptıralım dedi kabul eetim keşke etmeseydim bugün sonuç aldım 1:120 çıktı amniyosentez dedi doktor ağlamaktan mahvoldum napıcam şimdi bilemiyorum yaptırsammı yoksa beklesemmi 6 ay yardım edin :KK43:

zor bir durum seni en iyi ben anlarım ama ağlama bebeğini de kendini de üzme.bak ben çok üzdüm tansiyon sıkıntısı yaşıyorum şimdi. keşke yaptırmasaydım diye bende çok paraladım kendimi ama keşkeler fayda etmiyor.dün doktorum dörtlü test yapayım dedi ve ben kesinlikle yaptırmayacağım dedim.evet aklımda hep acabalar var ama kızım Allahıma emanet inşallah sağlıklı olur bebeğim hep dua ediyorum.Bu beni rahatlatıyor.

seesozden seni merak ettim canım umarım iyisindir.

Canim icine dogdu galiba dun gece zor bi geceydi yeni ciktim hastaneden.dun aksam yattim hastaneye aldilar bebegi.hayirlisi buymus buraya kadarmis .uzulmuyorum hic hayirlisi boyleymis diyorum.bebegimi aldik ve dedemin kucagina gomduler.orada huzurlu vutlu yatsin insallah.rabbim benim yasadigim gibi bir imtihan kimseye vermesin.insallah senin bebegin saglikli sihatli kucaginda buyur nasip olurda:)

Canim icine dogdu galiba dun gece zor bi geceydi yeni ciktim hastaneden.dun aksam yattim hastaneye aldilar bebegi.hayirlisi buymus buraya kadarmis .uzulmuyorum hic hayirlisi boyleymis diyorum.bebegimi aldik ve dedemin kucagina gomduler.orada huzurlu vutlu yatsin insallah.rabbim benim yasadigim gibi bir imtihan kimseye vermesin.insallah senin bebegin saglikli sihatli kucaginda buyur nasip olurda:)

çok geçmiş olsun canım.Allah bidaha böyle acı yaşatmasın sana,hayırlı sağlıklı bebeklerlar nasip etsin.dualarım seninle...bende bebeğimin cinsiyetini öğrendim kızım olcakmış.gecen hafta doktorum dörtlü tarama yaptırmamı söyledi ben istemedim.daha fazla strese girmek istemiyorum,yeterince yıprattı bu süreç beni.

Seesozden cok gecmis olsun canim kismeti bukadarmis.benimde basimdan 2dusuk gecti.biri 9hafta digeri 15 haftaydi.simdi bikez daha hamileym we 12haftalik.bana dr 2li test yaptrmami soyledi ama ben kararsizm.

çok geçmiş olsun canım.Allah bidaha böyle acı yaşatmasın sana,hayırlı sağlıklı bebeklerlar nasip etsin.dualarım seninle...bende bebeğimin cinsiyetini öğrendim kızım olcakmış.gecen hafta doktorum dörtlü tarama yaptırmamı söyledi ben istemedim.daha fazla strese girmek istemiyorum,yeterince yıprattı bu süreç beni.

Allah razi olsun canim rabbim kimseyi evladiyla sinamasin.yine olur bebegimiz allah izin verir de.yipratmiyorum kendimi fazla.kendimi dusunuyorum da 3 haftada nasil bir stres yasadim ama emin ol bilmemek daha az yipratiyor sanki.bol dua edelim ve isteyelim bizi yaratandan istiyoruz rabbim sglikli hayirli evlatlar versin bize.birdaha insallah kuzularimizla ilgili bir problemm yasamayiz canim.benim de dualarim seninle.

Allah razi olsun canim rabbim kimseyi evladiyla sinamasin.yine olur bebegimiz allah izin verir de.yipratmiyorum kendimi fazla.kendimi dusunuyorum da 3 haftada nasil bir stres yasadim ama emin ol bilmemek daha az yipratiyor sanki.bol dua edelim ve isteyelim bizi yaratandan istiyoruz rabbim sglikli hayirli evlatlar versin bize.birdaha insallah kuzularimizla ilgili bir problemm yasamayiz canim.benim de dualarim seninle.

Canımmmmm allah eşine ve sana sağlık sıhhat vesin bi daha denersiniz..bebişin şimdi dedesinin yanında guvendedir..
Umarim en kısa zamanda sağlıklı sıhhatli eli ayağı düzgün aklı fikri yerinde bi evlat nasip eder Allah..ben inanıyorum meleğin çok kısa bi zaman sonra kardeşini gönderecektir..

Seesozden cok gecmis olsun canim kismeti bukadarmis.benimde basimdan 2dusuk gecti.biri 9hafta digeri 15 haftaydi.simdi bikez daha hamileym we 12haftalik.bana dr 2li test yaptrmami soyledi ama ben kararsizm.

evet canım kısmeti bu kadarmış bebeklerimizin bu dünya ile bağlantıları bu kadar olacakmış rabbim inşallah bir daha yaşatmaz bize böyle bişey.walla eğer allah'tan gelen kabulümdür diyebiliyorsan hiç yaptırma derim. çünkü şimdi bile yaptırdığım için gerçekten çok pişmanım belki içim daha rahat olacaktı belki sonraki aylarda bu durumu farketsem de stresli geçirdiğim zaman daha az olacaktı..3 hafta bile benim içime kor gibi işledi.insan merakla yaşayabiliyo ama kötü haberle yaşayamıyor.sen düşüklerinle ilgili sebepleri biliyorsan tedbirlerini al ALLAH de gerisini bırak..

Canim mujdeli habeimi buradan seninle paylasmak istedim tekrar hamileyim.allahima binlerce sukurler olsun haftasonuna kalp atislarini dinlemeye gidecegim allah nasip ederse.sen nasilsin bir sikintin yok dimi??

Canim mujdeli habeimi buradan seninle paylasmak istedim tekrar hamileyim.allahima binlerce sukurler olsun haftasonuna kalp atislarini dinlemeye gidecegim allah nasip ederse.sen nasilsin bir sikintin yok dimi??

canım benim inan çok sevindim bugün aldığım en güzel haber:21: inşallah bu kez herşey yolunda gider ve aynı şeyleri yaşamazsın.bende kızımı büyütüyorum 29 haftalık oldu artık ara sıra sıkıntılar yaşıyorum ama çok üzmüyorum kendimi, hamileliğimin tadını çıkarmaya çalışıyorum. süreçten beni haberdar et güzel haberlerinin devamını bekliyorum. dualarım seninle..

X