İkinci Bir Hayata Paytak Adımlar

gucbendeartik

Popüler Üye
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
552
661
Merhaba sevgili site sakinleriii
(İlk olarak benim hikayem şurada -> https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/ve-guc-bende-bosadim.1011632/ )
Ayrılmamızın üzerinden taam 7 ay geçtiii. Kah ağladım kah güldüm kah depresyona girdim amaaa yılmadım yıkılmadım düşmediiim. İşe girdim çalıştıım. İşi bırakıp hayallerimin peşinden koşmaya bile başladım. 7 ay kısa gibi geliyor ama insan 1 dakikaya bir ömür bile sığdırabiliyor. Bende 7 ayda adeta yeniden doğdum veee biriyle tanıştım. Bir süredir kendisiyle görüşüyoruz benden 8 yaş kadar büyük ve bu benim için iyi bir durum. Boşanmış bir hanım olduğumu söyledim kendisine çünkü çok ciddi bir şekilde tanıştık. Bilerek bir adım atması gerektiğini düşündüm. Vee çok olgun bir şekilde karşıladı benim ne anlatmam gerektiğini bileceğimi ve ben anlatmadıkca sormayacağını yalnızca benim ve karakterimin önemli olduğundan bahsetti. Açıkcası bir daha bir beyle bu şekilde bir adım atabileceğim hakkında şüphelerim vardı, bir daha kimseye gönlüm kıpırdamaz gibi deliyordu. Ama yeni boşanmış veya boşanmakta olan hanımlar sakkın kendinize olan inancınızı Rabbimize olan güveninizi yitirmeyin. Herşey bazen o kadar umutsuz görünüyor ama bir rüzgara bakıyor. O kapkara bulutlar dağılıveriyor. Ben acılarımdan ders alarak ilerledim. Psikoloğuma gidip farkındalık edindin. Birşeyleri fark etmeye başladığınız da hayat berraklaşıyor ve direnç kazanıyorsunuz. Gel gelelim derdimee şuan gönlüme ılık rüzgarlar estiren bey bir iki aya kadar evlenme teklifi edeceğini telli duvaklı gelin alacağını hatta bana kalsa şuan yüzüğü takacağını üstü kapalı bir şekilde dokundurdu. Ben henüz erken olduğundan beklememizin iyi olacağından bahsettim ona. Daha önce ikinci kez herşeyi yaparak evlenen hanımcıklarımdan fikir almak istiyorum. 2. kez evlendiğinizde isteme söz nişan düğün nasım yaptınız? İlk düğününüz çağırdığınız herkesi 2.’ye de çağırdınız mı? Ben çekiniyorum bu konularda ne yapacağımı bilemiyorum. Bana biraz destek olursanız çok mutlu olucağım birazcık uzun yazdım affedin benii şimdiden çoook teşekkür ederim

İkinci kez düğün bir külfet amaan bir nikah yeter.Ama adamın ilk evliligi ise yapın herşeyi tabi.

İkinci kez düğün bir külfet amaan bir nikah yeter.Ama adamın ilk evliligi ise yapın herşeyi tabi.
Evet onun ilk olucak bende öyle sadece nikah düşünüyorum ancak işte ilkinde yanımda olan herkesi 2.’ye de çağırma hissi beni geriyor garip geliyor

Evet onun ilk olucak bende öyle sadece nikah düşünüyorum ancak işte ilkinde yanımda olan herkesi 2.’ye de çağırma hissi beni geriyor garip geliyor
Haklısın tabi.Kendi durumunu izah ederek orta halli birşeyler yaparsınız .Sen pek kimse çağırma diyecem ama telli duvaklı istiyomus :) Yani ilki bile zor inci tele duvaga hiç gerek yok :)

Hiç mi hiç çekinmeyin. Yaşadınız ve bitti , şimdi yine yeniden telli duvaklı düğün yapın.
Hiçbir şey den çekinmeyin, eksik yapmaya çalışmayın. Kimseyi takmayın ayrıca.
Cümbür cemaat duysun ; yeniden aşık olmak uzeresiniz ve evleniyorsunuz.

Yeterince tanıdığınıza eminseniz , yaşadıklarınızı size yeniden yaşatmayacak biriyse , ailesi olumluysa evliliğin , hazırlıkların tadını çıkarın.
Çabuk karar vermeyin ama iyi düşünün .

Çok mutlu olun Inşaallah.

Hiç mi hiç çekinmeyin. Yaşadınız ve bitti , şimdi yine yeniden telli duvaklı düğün yapın.
Hiçbir şey den çekinmeyin, eksik yapmaya çalışmayın. Kimseyi takmayın ayrıca.
Cümbür cemaat duysun ; yeniden aşık olmak uzeresiniz ve evleniyorsunuz.

Yeterince tanıdığınıza eminseniz , yaşadıklarınızı size yeniden yaşatmayacak biriyse , ailesi olumluysa evliliğin , hazırlıkların tadını çıkarın.
Çabuk karar vermeyin ama iyi düşünün .

Çok mutlu olun Inşaallah.
Kesinlikle 1 yıl kadar bekleme taraftarıyım kader ne getirir bilinmez ama inşallah herşey iyi gider teşekkür ederiiiim iyi dilekleriniz için

Şuan ben ayriyim 2 aydir esimden bosanma asamasindayiz ve kötüyüm tabi biraz ileriyi düşündüğüm de artık kimseye güvenim kalmadığını anlıyorum
Çok iyi düşünün acele karar vermeyin hakkınızda hayırlısı olsun ...

Ben yaptım hepsini.Söz nişan düğün.Şakkıdı şakkıdı da oynadım düğünümde.Yemekli yüz kişilik düğün yaptık.Çok yakınlarımız geldi.Hiç utanma mutluluk hakkın.Onlar da seninle mutlu oluyor inan.Erken olduğu konusunda haklısın.İyice tanı adımlarını dikkatli at.Çooookkkkk mutlu ol.

X