İkinci evliliğimi yapmak istiyorum ama işin içinden çıkamıyorum

ikilemlerin

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
36
88
28
6 sene önce boşandım. 6 yaşında bir kız çocuğum var ve 3 senedir biriyle görüşüyoruz çok mutluyuz ikinci evliliğinizi yapmak istiyoruz işler o kadar karıştı ki evleneceğim adamın 10 yaşında erkek çocuğu var ve velayaeti annesinde idi biz tanıştığımızda evlilik kararı almamız ile birlikte çocuğun annesi velayeti babaya bıraktı ve çocuk babada kalmaya başladı bu süreç içersinde evliliğin çıkmaza gireceğini düşünürken üstüne kayınvalidem olacak insanı kaybettik herşeyi üst üste yaşadık bu sürece kadar bütün evimizi kurmuş esyalarimiz alinmis eve sadece geçip oturması kalmis iken şuanda Çok büyük bir ikileme girdik benim kızım henüz çok küçük onun erkek çocuğu var kaynanam yok ve mecbur şuan kayinpederim ile altlı üstlü aynı mustakil binamızda oturcagiz ben çalışan bir anneyim ve kızıma kendi annemin bakmasını istiyorum fakat semt uzaklığı var ben kızımdan vazgecmem hayatta seçim şansım yok bu evlilik kararından vazgeçeceğim gibi duruyor fakat kopamiyorum çok iyi anlaşıyoruz benim ilk evliligimde çok sorunlar yaşadım şiddet darp aldatılma fakat şuan hayatın bana ikinci şansı herşeyi konuşarak asabildigim bir adam ince düşünen beni mutlu eden gerçekten kızıma baba olan bir adam akıl verin ben bu durumdan nasıl çıkayım çok bunalimdayim ben ya eski eşim de sorun evlendigim taktirde velayet davası açacağını söylemeye basladi şuan nişanlım ile aramda hiç bir sorun yokken sırf bu konulardan birbirinizi yemeye başladık benim evlilik konusunda ikilemde kalmam bizi mahvediyor

Burda tecrübeli yaş olarakta yaşanmışlık olarakta arkadaşlar daha iyi fikir verirler ama şu an anlaştığınız birinden sırf oğlu sizle yaşayacak diye vazgeçmeyin derim. 3 senedir size bir yanlışı yoksa anlaşıyorsanız konuşmaktan anlıyorsa bu büyük bir şey bence kafanızdaki tek sorun oğluysa sizinde kızınız var yapacak hiçbir şey yok…

6 sene önce boşandım. 6 yaşında bir kız çocuğum var ve 3 senedir biriyle görüşüyoruz çok mutluyuz ikinci evliliğinizi yapmak istiyoruz işler o kadar karıştı ki evleneceğim adamın 10 yaşında erkek çocuğu var ve velayaeti annesinde idi biz tanıştığımızda evlilik kararı almamız ile birlikte çocuğun annesi velayeti babaya bıraktı ve çocuk babada kalmaya başladı bu süreç içersinde evliliğin çıkmaza gireceğini düşünürken üstüne kayınvalidem olacak insanı kaybettik herşeyi üst üste yaşadık bu sürece kadar bütün evimizi kurmuş esyalarimiz alinmis eve sadece geçip oturması kalmis iken şuanda Çok büyük bir ikileme girdik benim kızım henüz çok küçük onun erkek çocuğu var kaynanam yok ve mecbur şuan kayinpederim ile altlı üstlü aynı mustakil binamızda oturcagiz ben çalışan bir anneyim ve kızıma kendi annemin bakmasını istiyorum fakat semt uzaklığı var ben kızımdan vazgecmem hayatta seçim şansım yok bu evlilik kararından vazgeçeceğim gibi duruyor fakat kopamiyorum çok iyi anlaşıyoruz benim ilk evliligimde çok sorunlar yaşadım şiddet darp aldatılma fakat şuan hayatın bana ikinci şansı herşeyi konuşarak asabildigim bir adam ince düşünen beni mutlu eden gerçekten kızıma baba olan bir adam akıl verin ben bu durumdan nasıl çıkayım çok bunalimdayim ben ya eski eşim de sorun evlendigim taktirde velayet davası açacağını söylemeye basladi şuan nişanlım ile aramda hiç bir sorun yokken sırf bu konulardan birbirinizi yemeye başladık benim evlilik konusunda ikilemde kalmam bizi mahvediyor
Vazgeçme sebebinsebebiniz çocuğu olmasımı tam olarak ne anlayamadım.
Çocuklar sorun olmamalı ikinizin de çocuğu var.
Ancak diğer konularsa sorun onu bilemem. Ki sorunu aynı apartman sorunu problemli eski eşler bunlar ciddi sorun.

Benim ikinci evliliğim onu baştan söyleyeyim ama ben çocukla ikinci evliliğe karşıyım. Hemde kızım varken tamamen karşıyım. Güzel yurdumda insana güvenim kalmadı belkide ondan. Üvey baba hadi ona tamam (bence değil ama linçlenicem muhtemelen tamam diyeyim) ama hiç kan bağı olmayan üvey kardeşle kızımı aynı evde büyütemezdim.

Sanırım ben hayatını çocuklarına adayan ve seninde bir hayatın var sende kadınsın diye kınanan bir anne oldum. Sizden onu beklemiyorum ama kızınızı daha çok düşünmenizi rica ediyorum.

Sorun onun çocuğunun da sizle yaşayacak olması mı...Çocuk nasıl uysal ve uyumlu mu..Sizin kizinizla tanıştı mi
Hayır çocuklarımı tabiki tanışıyor ve çocuklar arasında da bir sorunumuz yok çok şükür biz evlenmeden aile olduk resmen diyebilirim sorun aralarındaki yaş farkı erkek çocuğunun biraz fazla çok bilmiş ve bana karşı saygısız olmasi babası her seferinde kizmasina rağmen çokça bişey değişmiyor ve bu sefer kendimi ara bozucu gibi hissediyorum bunun ilerde çok sorun olacağını düşünüyorum. Üstelik ben şuan baba evinde kalıyorum ailemde bu yüzden kizima bakmaya devam edeceklerini benim zaten çalışacağımi bu konuda kızımı bana göndermeyeceklerini söylemeleri bizim amacımız kimsenin gönlünün kırılması ilkinde yanmış olmak ikincisinde yanmak istememek kafayı yemek üzereyiz gerçekten

Cocuk 7 yaşına gelince mahkeme kime gideceğini çocuğa soruyor . Eski esin şu anda dava açsa bile cocuk iyi şartlarda bakılıp, sevgi görüyorsa sırf canı istiyor diye mahkeme çocuğundan ayırmaz seni. Olmazsa kızına işe giderken bakıcı tutarsın, anaokulu yaşı gelmiş zaten anasinifina yazdır. Mahkemede de iyi bakılır çocuğun okula gidiyor oluşuna. Huzurunu da bozma , çocuğundan da ayrılma. Rabbim kolaylık versin , inşallah mutlu olursunuz . Eşinin eski eşi içinde zor kabullenilemez bir durum onunla da empati kur ve kalbini kırma. Yıkılan yuvasına yanıyor oda , boşanmış bir kadın olarak onuda anlıyorum, seni de 🙏😔

Benim ikinci evliliğim onu baştan söyleyeyim ama ben çocukla ikinci evliliğe karşıyım. Hemde kızım varken tamamen karşıyım. Güzel yurdumda insana güvenim kalmadı belkide ondan. Üvey baba hadi ona tamam (bence değil ama linçlenicem muhtemelen tamam diyeyim) ama hiç kan bağı olmayan üvey kardeşle kızımı aynı evde büyütemezdim.

Sanırım ben hayatını çocuklarına adayan ve seninde bir hayatın var sende kadınsın diye kınanan bir anne oldum. Sizden onu beklemiyorum ama kızınızı daha çok düşünmenizi rica ediyorum.
Bütün ikilmemim şuan bu çocuk annesinde kalırken bı sorunum yoktu aynı evde olmayacaklardi çünkü ama şuan çocuk bizimle ve sanırım şuan onun çocuğuna bakmak istemiyorum gibi bı algı oluştuğu için bende linclendim konu o değil tabiki onun evladı benimde evladım şuan bile ikisini ayirmiyorum ama sanki bişeyleri oturtamiyorum kafamda bı hiç mi desem bı düşüncemi desem beni çok fazla ikileme sokmaya basladi

Hayır çocuklarımı tabiki tanışıyor ve çocuklar arasında da bir sorunumuz yok çok şükür biz evlenmeden aile olduk resmen diyebilirim sorun aralarındaki yaş farkı erkek çocuğunun biraz fazla çok bilmiş ve bana karşı saygısız olmasi babası her seferinde kizmasina rağmen çokça bişey değişmiyor ve bu sefer kendimi ara bozucu gibi hissediyorum bunun ilerde çok sorun olacağını düşünüyorum. Üstelik ben şuan baba evinde kalıyorum ailemde bu yüzden kizima bakmaya devam edeceklerini benim zaten çalışacağımi bu konuda kızımı bana göndermeyeceklerini söylemeleri bizim amacımız kimsenin gönlünün kırılması ilkinde yanmış olmak ikincisinde yanmak istememek kafayı yemek üzereyiz gerçekten
Evlenirseniz mutsuz olacaksınız bu bir gerçek…İlişkinizi böyle devam ettirin, ilişkinizin bu haliye daha mutlusunuz zaten.

Kızınız çok küçük siz evlenince anneannede kalınca kendini dışlanmış hissedebilir ve sizin asla iç huzurunuz olmaz kendi kızınıza bakamayip başka bir çocuga baktığınız için..Bende 2 çocukla boşanmış bir kadınım öncelik çocuklarımın huzuru ve mutluluğu tabi ki anne olarak bizde cok önemliyiz ama bu mutluluğu çocuğumuzu bırakarak bulamayız

Bütün ikilmemim şuan bu çocuk annesinde kalırken bı sorunum yoktu aynı evde olmayacaklardi çünkü ama şuan çocuk bizimle ve sanırım şuan onun çocuğuna bakmak istemiyorum gibi bı algı oluştuğu için bende linclendim konu o değil tabiki onun evladı benimde evladım şuan bile ikisini ayirmiyorum ama sanki bişeyleri oturtamiyorum kafamda bı hiç mi desem bı düşüncemi desem beni çok fazla ikileme sokmaya basladi
Çocuk sizin eve gelecekte,kalacakta çünkü sevgiliniz o çocuğun babası.Siz çocuktan pek hoşlanmamışsınız anlaşılan ama bu çocuğun babasının evinde kalamayacağı anlamına gelmez.Yanlış anlamayın ama kızınızı da o evde güvende büyütmeniz zor.Çok saçma bir devirde yaşıyoruz malesef.

Hic tecrubem yok ama cocugun babaya gelmeyecegine nasil bu kadar kesin emin olup ev filan dizdiniz ki. Bu adamin cocugu var, bugun gelmese evlendikten sonra bir şey olurdu gelebilirdi yani babasi bu adam. Cidden bunu düşünemediniz mi işinize mi gelmedi bilemedim ama en önemli şey cocuklar.
Hayır tabikide çocuğun babaya gelmesi sorun değildi olmazda üstüne kayınvalidemi kaybetmemiz sorun oldu artık nikah tarihi konuşmaya başladık anlaştık herşey oldu tarih belli oldu derken kaynanamin hiç biseyi yokken bı anda uykusunda fenalaşıp kaybetmemiz oldu normal şartlar altında evde kadın var iken zaten bir sorun yoktu ve kızıma kayinvalidemle birlikte bakacak bir oyun ablası bulmuştuk bile şuan bütün dengelerinin kayinvalidemin ölümüyle değişti o yüzden herşeyi düşünmeye başladık ve işin içinden bu yüzden çıkamıyoruz herşey kafamızda çok karıştı ve çok fazla düşünmeye basladik

Çocuğuna bakmak istemeniz farklı kızınız olmasa bu yaklaşımınız olsa bende kızardım çünkü onu bilerek evlilik yoluna girmiş olurdunuz. Adamın çocuğunu atacak hali yok. Benim çekincem hiç bir şekilde kan bağı olmayan iki farklı cins çocuğu aynı eve sokmak. Ergenliğe girmek üzere olan bir erkek çocuk hemde. Kendinizin yetiştimediği. Zamanın çok kötü olduğunu hatırlatmama gerek yok herhalde. Yine diyorum ben kızımı böyle bir yerde yaşatmazdım. Kafamda ikilem filanda olmazdı gayet net kızımı düşünürdüm sadece

Evleneceğin adam senin çocuğunu problem etmiyorsa , sende onunkini etmemelisin. Onun oğlu kaç yaşında. Kızını taciz eder vs diye mi çekiniyorsun acaba ?

X