İkinci mucizem 🤗🤰

Fit mutlu anne

Bşlngç-84.35🥺Güncel-79.75🌿Hedef-68💥💃
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
27.547
81.123
30
Slm kızlar beni belki gebelik bölümlerinden tanırsınız zira bı buçuk senedir topik topik geziyorum benden daha fazla bekleyen arayan arkadaşlar var biliyorum Rabb'im isteyen herkese nasip etsin aratmasın insAllah 🤲
Kızım 5 yaşını doldurdu ve bu bı buçuk senedir sürekli kardeş isteğini söyledi haliyle hem çok sevindim hem de daha fazla stres oldum..
Kızımdaki hamilelik hikayemde hiç aramadım desem yeridir üçüncü denemede gelmişti kuzum gerek kilo, sağlık problemleri derken ikinci bı turlu olmadı bilmiorum hep diyorlar stres kafaya takmak süreci uzatıyor diye belki de ondan uzadı süreç bu kadar 🤷 benim uzunca bir süre zaten insülin direncini kurmakla geçti zamanım kilo problemim var kilo vermezsen insülin direnci kırılmiyor direnç kirilmadigi için kilo veremiyorum çok zor bı kısır döngü cidden uzun süre ilaç kullandım ama işin sırrı yürüyüş yapmaktaymis sonraları anladm aynı dertten muzdarip olan arkadaşlar okursa tavsiye olsun düzenli yürüyüş direk kırıyor direnci. Geçen sene Eylül'de kanda 4.99 görünce dedim oldu keisn hamileyim ama malesef kimyasalmis düzenli artış olmadı kimyasaldan sonra hemen hamile kalırsın klişesi var ya bekledik olur mu diye ama aylar geçti yok artık Dr gittik eşim spermiogram testi ben de rutin kontrollerini oldum şükür önemli bı sebep yoktu bende polikistik görünümü olduğunu söyledi Dr inofolik combi diye bı ilaç verdi ama kutusu 50₺ falan aylık üç kutu gider dedik bu bizi aşar kalsın bı kutu kullandım biraktm ve baktım hamirl kalkamıyorum kiloma taktm bu sefer bende 14 Şubat 2019 da kesin olarak diyete başladım 95 kiloyla 79.4 a kadar düştüm ama hala takıyorum tabi niye olmuyor o kadar kilo vermeye sürekli bı çöküş bı vazgeçis hiç kolay olmadı gerçekten daha çevredeki baskı olayını hiç saymıyorum "kızın büyüdü neyi bekliyorsun" " arayı açma aman hemen yap ikinciyi" "kızıma kardeş olsun mu?" Demeler inanın herşeyi geçtim minicik yüreğiyle kızımın benim niye kardeşim olmuyor diye ağlamasına çok üzülüyordum bı gün hiç unutmuyorum hastaneden geliyoruz yol boyu ağladı önce benim niye kardeşim olmuyor falan diye bende artık sıkılmış olacağım ki olmyacak senin kardeşin falan sus artık dedim o an ki bana bağrisini unutamam asla tmam istemiyorum kardeş falan diye uzunca ağladı o ağladı bende ağladm Rabbim kızımın dualarını kabul etti belki de 18 Ağustosta baktık bi seneyi geçti artık ilaç tedavisine başlayalım dedim hala ideal kiloda olmasamda baya vermiştim cunki o bı ay çok stresliydi gerçekten hormon ilaçlarının etkileri çevremdeki yorumlar Allah tan tedaviyi söylemedim sonuç mu 🤔 bilmiorum olmadı bu bı ayda aylarca uğraşarak verdgm kiloların 2 kilosunu aldm ve dedim olmaz böyle adet olunca o ay bal çörek otu tarçın kürünü denemeye karar verdim aniden Dr gitmekten vazgectim adetin ikinci günü başladım 8 gününe kadar sabah akşam aç karna bı tatlı kaşığı karışımdan yedim adetin sekinci günü ovulasyon testi yaptm anında pozitif gördüm nasıl mutlu oldum anlatamam sanki HCG testiydi o tabi deli gibi değerlendirdi o ay çok erken yumurtlama olduğu için çokta erken adet oldum şüpheye hiç mahal kalmadı yani 10 ekim 😍 son adet tarihim bu ay farklı adımlar attım dedim artık olmuyor kabulleneyim yeniden kilo vereyim kendimle meşgul olayim spora yazıldım haftada üç gün ama her günüm dolu gibi hiç düşünmeye fırsat kalmıyor bu arada eşim yola gidip geliyor iki üç günlüğüne şu an düşünüyorum belki de yumurtlama agrisiydi o kasık karın ağrılarım ben hep spora gidiyorum ya kaslar çalışıyor ondan diye düşünüyorum kilo verdim mi hayır ama çok iyi hissettim farklı ortam iyi geldi 1 kasimdi snrm diyetisyen randevusu aldm spor yaptığım yerden tahlil falan istedi neyse 5 Kasım'da tahlil verdim ben hala acaba mi diyorum ya bı umut dedim sanmiuorum ama sağlık ocağınfaki doktora HCG ye de bakalım tamam dedi yine merak tabi ertesi günü gittim tabiki koca bı negatif 1.20 dedim en azından diğer tahlillerin güzel sevineyim 9 Kasım cumartesi saat 15:00 diyetisyen randevum gittim ölçümler detoks metabolizmayı hızlandıran çay tarifi aldm geliyorum iki gündür ovu testi yapiordum bu arada pik değildi ama koyuydu saolsun kk nin şüpheci tatlı hatunları bana test yapmamı tavsiye etti o gün diyetisyen dönüşü eczaneye gittim test aldm geldim eve bı saat sonra falan yaptm sonra kenara koyacaktm yok diye ki t çizgisinin belirdiğini gördüm inanamadm olamazdi yani hemen diğer odaya gittim ışık olan vallaha var o anki duygu karmasami anlatamam hem seviniyorum hemde yok ya keisn yanlış diyorum gozyaslarimi tutamadım hemen komşuma gittim ki Allah razı olsun çok destek olanlardan biriydi kimseyi boşa umitlendirmemeliydim göründüğünden Emin olmak iicn testi de aldm koştum dedim sende görüyor muusun evet deyip coşkuyla nasıl sarıldık bilmiorum ben ağlıyorum o hala teste bakıyor ama hala emin değilim tabi ertesi günü iki test aldm birini daha yaptm çok şükür yine anında ikinci çizgi çıktı ve dhaa koyu 😍 şaka gibi ya ama kan negatifti diyorum hala pazartesi sabahı yine yaptm test || iki çizgi hemen sağlık ocağına gittim kan verdim aksa uzeri ebe aradı gebesin diye şaka gibi 🤲😍 Rabbim sana şükürler olsun geç döllenme olmuş büyük ihtimal dedi 110 çıkmış değerim 🤲 ummadığım yerden çiçeklendirdi Rabbim sonsuz şükürler olsun 🤗🤰
Dün kızımın sevinci herşeye değerdi gelip gidip karnımı seviyor kardeşim olacak küçücük demi ben abla olcam hep dua ettim dedi durdu...Rabbim isteyen herkese nasip etsin insAllah 🤲🤗
öyle zor ki aramak ilk ya da ikinci bence farketmiyor şu an ilk gibi tecrübesizim sanki nasıl ilerliycek hatrlamiorm bile sağlıkla ilerler insAllah🤲
Evet polikistik görünümü vardı, yumurta tembelliği, rezerv azlığı, kilo problemi, prolaktin yüksekliği....
Rabbim ol dedi mi hiç bişey engel değil ❤
Biraz uzun oldu okuyan herkesten Allah razı olsun Rabbim isteyen herkese nasip etsin ❤ sormak istedikleriniz olursa yanıtlarım benim hikayem de böyle 🤰🤗
güncel not= şimdi aklıma geldi henüz test yapmadan önce bı sabah kalktığımda sanki demir yalamışim gibi bı tat vardı ağzımda ben hamilelige yormadm tabi şimdi düşününce anladm 🤭🤗

Son düzenleme:
Merhaba, ben de ikinci bebeğime hamile oldugumu yeni ogrendim. Ve dogum tarihlerimiz ayniymis seninle 😊 hayirli olsun, Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin
Mrb canım amin insAllah 🤲😍 Rabbim isteyen herkese nasip etsin insAllah 🤲
Sen ne kadardır deniyordun canım kan verdin mi

Canım ne zor yollardan geçmişsin ama Allah sabrının sonucunu çok güzel ödüllendirmiş. Kızın içinde çok sevindim. Benim kız da biraz büyüyünce böyle tutturmaz inşallah 😁

Sana şeyi sormak istiyorum. İlk bebekte de böyle sıkıntılar oldu mu yoksa ikinci mi böyle zorladı

Canım ne zor yollardan geçmişsin ama Allah sabrının sonucunu çok güzel ödüllendirmiş. Kızın içinde çok sevindim. Benim kız da biraz büyüyünce böyle tutturmaz inşallah 😁

Sana şeyi sormak istiyorum. İlk bebekte de böyle sıkıntılar oldu mu yoksa ikinci mi böyle zorladı
Allah razı olsun cnm 🤗 çok şükür sağlıkla tamamlariz insAllah 🤲
Yok kuzum kızımda bilmiyordum hiç bir şey hiç kontrole falan gitmemiştim korunmayı bıraktıktan sonra üçüncü ay denememizde hamile kalmıştm

Mrb canım amin insAllah 🤲😍 Rabbim isteyen herkese nasip etsin insAllah 🤲
Sen ne kadardır deniyordun canım kan verdin mi
bizimki tamamen sürpriz oldu diyebilirim. şöyle ki, ilk bebeğimde hiçbir sorunumuz olmamasına rağmen 1 buçuk yıl boyunca hamile kalamadım ve aşılama tedavisiyle oldu. bunda ne olur ne olmaz diye korunurken oldu:) kan verdim. biraz yüksek değerler, ben de ondan tedirgin oldum. dün 1800lü değerlerdeydi, normal mi acaba

bizimki tamamen sürpriz oldu diyebilirim. şöyle ki, ilk bebeğimde hiçbir sorunumuz olmamasına rağmen 1 buçuk yıl boyunca hamile kalamadım ve aşılama tedavisiyle oldu. bunda ne olur ne olmaz diye korunurken oldu:) kan verdim. biraz yüksek değerler, ben de ondan tedirgin oldum. dün 1800lü değerlerdeydi, normal mi acaba
Yaaa ne güzel korunurken oldu demek MasAllah cnm sağlıkla ilerlesinn insAllah adet günün ne zmndi normal bence eğer zamanında dollendiyse ben geç döllenme olduğu için düşük degeirm

Ahh gözlerim dolu dolu okudum. 16 ay beklemiş biri olarak o kadar iyi anlıyorum ki ama en çok kızınızın o kadar çok istemesi olmaması üzdü beni. İnşllh sağlıkla ilerler sağ salim kucağına alırsın. O kadar büyük bir mucize ki evlat rabbim kimseyi bu yolda umutsuz bırakmasın 🙏

Ahh gözlerim dolu dolu okudum. 16 ay beklemiş biri olarak o kadar iyi anlıyorum ki ama en çok kızınızın o kadar çok istemesi olmaması üzdü beni. İnşllh sağlıkla ilerler sağ salim kucağına alırsın. O kadar büyük bir mucize ki evlat rabbim kimseyi bu yolda umutsuz bırakmasın 🙏
Aynı şeyleri yaşamayan anlayamıyor zaten cnm Rabbim isteyen herkese nasip etsin gerçekten çok zormuş aramak amin insAllah güzel dileklerin iicn tşk ederim 🤲😍

inşallah hepimizinki sağlıkla devam eder:) bir daha kan vermem heralde ya, haftaya da dra gidicem perşembe günü. sen verecek misin tekrar?
Ben vericem cnm değerim düşük cunki benim geç döllenme olmuş snrm yükselmeye bakicaz yarın vericem kan haftaya perşembeye randevu aldm

X