ikinci üniversite

nebilimben

Guru
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2012
2.958
3.465
Merhaba arkadaşlar ben hemen konuya gıreyım okuduğum bolumde iş bulmakta zorlanıyorum bolumden devlete alım oluyor fakat çok az bu sene kpss den 74 puan aldım ve daha fazlasını alamam dıye düşünüyorum

Yasım 28 daha da kpss ye gırecek gucum yok aslında ıkıncı unıv gucum yok ama sımdıye kadar bılseydım okurdum ve sımdıye mezun olmuştum herseyın benden gectıgını düşünüyorum ama cok uzuluyorum halıme

Sımdı sole düşünüyorum ıstanbul unıv ve Anadolu unıv bılıyorsunuz sınavsız ıkıncı unıv fırsatı var

Lısans puanı ıle onlısansa başvuru oluyormuş mezun olunca

Bende ıkı yıllık okuyup 2016 hazıranda mezun olduğumda son atamaya 2014 puanımla yetısecegım

Sızce ben hangı bolumu okumalıyım sağlık alanında fazlaca atama oluyor ama burada mesela tıbbı sekreterlik var onunda alımlarına baktım doğu bıle 80 lerle

Benım sormak ıstedıgım atanma olmasa bıle ole bı bolum olmalı kı rağbet gören ve ışsiz kalınmayacak bır bolum olmalı

Bana yardım eder mısınız

Ist unıv bolumler

Coğrafya Lisans

Felsefe Lisans

İktisat Lisans

İşletme Lisans

Sosyoloji

Tarih

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği

Kültürel Miras ve Turizm

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Sosyal Hizmetler

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Anadolu unıv bolumler

• Adalet
  • Bankacılık Ve Sigortacılık
  • Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri
  • Dış Ticaret
  • Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı ****
  • Emlak Ve Emlak Yönetimi
  • Ev İdaresi
  • Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • İlahiyat
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • İşletme Yönetimi
  • Kültürel Miras Ve Turizm
  • Laborant ve Veteriner Sağlık *
  • Lojistik
  • Marka İletişimi
  • Medya ve İletişim
  • Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
  • Özel Güvenlik ve Koruma ***
  • Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
  • Radyo ve Televizyon Programcılığı
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği
  • Sosyal Hizmetler *
  • Spor Yönetimi
  • Tarım
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği *
  • Turizm ve Seyahat Hizmetleri *
  • Yerel Yönetimler

Lisans mezunu olduğunuz için önlisans bölümü okusanız da önlisans olarak atanamazsınız. Artık sadece lisans kpss ye girebilirsiniz. O yüzden aöf de önlisans okumanızın kamu için bir manası yok. Ona göre bölüm seçmelisiniz.

Lisans mezunu olduğunuz için önlisans bölümü okusanız da önlisans olarak atanamazsınız. Artık sadece lisans kpss ye girebilirsiniz. O yüzden aöf de önlisans okumanızın kamu için bir manası yok. Ona göre bölüm seçmelisiniz.

evet evet lisanstan kpssye girersiniz. ön lisans işe yaramaz....

bu arada 74 puan çok az. üniversite okuyacağınıza kpss ye daha güzel hazırlansanız daha iyi olmaz mı?

suanda yapılıyor dıye bılıyorum ve cogu kısı bu sekılde yapmayı planlıyor
yanı unıv mezunu bıre ıkı yıllık okuyup mezun olunca ısterse ıkı yıllık bolum kadrolarına basvurabılıyor

suanda yapılıyor dıye bılıyorum ve cogu kısı bu sekılde yapmayı planlıyor
yanı unıv mezunu bıre ıkı yıllık okuyup mezun olunca ısterse ıkı yıllık bolum kadrolarına basvurabılıyor

Hayır başvuramıyorlar. Yanlış biliyorsunuz. Kılavuzu okuyun isterseniz.
Bölümünüz nedir?

evet evet lisanstan kpssye girersiniz. ön lisans işe yaramaz....

bu arada 74 puan çok az. üniversite okuyacağınıza kpss ye daha güzel hazırlansanız daha iyi olmaz mı?
bılıyorum puanım cok az ama aslında bu puan bızım bolumde kabul goren bır puandı ama son zamanlarda yukseldı puanlar ve bızım bolumden de atama cok az ya 3 kısı ya 4 kısı alınıyor ben kendı bolumumde 5. oldum yanı basarısız sayılmam bolumume gore
ben bundan daha yuksek alabılcegımı sanmıyorum matematık sıfırdı kendı kendıme ogrendım sınavda 16 tane yaptım ama tarıh benı bıtırdı
buyk haalım memur olmak ama olamayacagım bolumu okuduguma pısmanım
dogduguma bıle pısmanım valla

Hayır başvuramıyorlar. Yanlış biliyorsunuz. Kılavuzu okuyun isterseniz.
Bölümünüz nedir?
mütercım tercumanlık
o halde herkes yanlıs yapıyor
mesela boyle tanıdıgım cok var ısletme mezunu 80 almıs ama bu puanla atanamam dıyor
gıdıp ıkı yıllık ataması yuksek olan puanı dusuk olan bı bolum okuyum 2016 hazıranda mezun olurum hazıran 2014 son atamasına yetısırım dıyorlar ve sınavsız ıkıncı unıv kayıt oluyorlar

bılıyorum puanım cok az ama aslında bu puan bızım bolumde kabul goren bır puandı ama son zamanlarda yukseldı puanlar ve bızım bolumden de atama cok az ya 3 kısı ya 4 kısı alınıyor ben kendı bolumumde 5. oldum yanı basarısız sayılmam bolumume gore
ben bundan daha yuksek alabılcegımı sanmıyorum matematık sıfırdı kendı kendıme ogrendım sınavda 16 tane yaptım ama tarıh benı bıtırdı
buyk haalım memur olmak ama olamayacagım bolumu okuduguma pısmanım
dogduguma bıle pısmanım valla

yaparsın bence... matematikse sorunun dershane şu bu halledersin bir şekilde...ön lisansın işe yaramayacağı için 4 sene okumak pek mantıklı gelmiyor bana. kaldı ki o bölümünde 4 sene sonra atamaları nasıl olur belli olmaz...

okuduğun bölüm yükseldikce diğeri devlet kadrosunda geçerliliğini yitiriyo diye biliyorum bende. nasıl ki üni. mezunları lise mezunu olarak devlette atanamıyosa o da oyle tabi :)
lisans okuycaksan coğrafya okuman güzel olur hem formasyon şansıda var ( kalkmadıysa tabi )

ne mezunusun peki ?

mütercım tercumanlık
mesela boyle tanıdıgım cok var ısletme mezunu 80 almıs ama bu puanla atanamam dıyor
gıdıp ıkı yıllık ataması yuksek olan puanı dusuk olan bı bolum okuyum 2016 hazıranda mezun olurum hazıran 2014 son atamasına yetısırım dıyorlar ve sınavsız ıkıncı unıv kayıt oluyorlar

Evet maalesef yanlış yapıyorlar. Bakın kılavuzda ilgili madde.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve
lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Ancak, Danıştay 12.Daire Başkanlığının
27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık
Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara
ilişkin kadrolara (Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık
Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim
düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara
başvuru yapabileceklerdir

Sadece teknik ve sağlık bölümleri okuyanları kapsıyor. Bir işletme mezunu ya da bir tercüman önlisans olarak tercih yapamaz.

74 gibi bir puanla bölümünüzde 5. olabildiyseniz bir kez daha sınavı zorlayın bence. Benim tavsiyem tabi. Ya da uzmanlıkları düşünmez misiniz? AB bakanlığı dış işleri bakanlığı mütercim alımı yapıyor merkezi atama haricinde. Bölüm sıralamanız çok iyi kazanırsınız diye düşünüyorum.

mütercım tercumanlık

benim arkadaşım hem iki yıllık hem dört yıllık mezun. önlisans kpssye başvuramadı.

benim bildiğim lisans okuyanlar birde ön lisansa başlıyor. lisans bitmeden ön lisans bittiği için öle atanıyorlar... merak ediyorsan ÖSYM sınav merkezlerini arayabilirsin.

yaparsın bence... matematikse sorunun dershane şu bu halledersin bir şekilde...ön lisansın işe yaramayacağı için 4 sene okumak pek mantıklı gelmiyor bana. kaldı ki o bölümünde 4 sene sonra atamaları nasıl olur belli olmaz...
ıkı sene calıstım dıl bolumu oldugumuz ıcın bızde mat yok kendı kendıme ogrendım ınternetten ders dınledım cocuk uyuyunca calıstım ıkı sene boyunca ders calısıcam dıye uyku uyumadım
tamam aldıgım puanı methetmıyorum ama bu kadar yapabıldım dershaneye gıdemem ama bellı olmuyor matematıgı zayıf olan adam ne yapsa olmuyo ıste
keske sımdıkı aklım olsaydı da mezun olur olmaz okusaydım baska bolum sımdıye mezun olmustum

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve
lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Ancak, Danıştay 12.Daire Başkanlığının
27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık
Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara
ilişkin kadrolara (Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık
Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim
düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara

Sadece teknik ve sağlık bölümleri okuyanları kapsıyor. Bir işletme mezunu ya da bir tercüman önlisans olarak tercih yapamaz.

74 gibi bir puanla bölümünüzde 5. olabildiyseniz bir kez daha sınavı zorlayın bence. Benim tavsiyem tabi. Ya da uzmanlıkları düşünmez misiniz? AB bakanlığı dış işleri bakanlığı mütercim alımı yapıyor merkezi atama haricinde. Bölüm sıralamanız çok iyi kazanırsınız diye düşünüyorum.
işte o dedıgım arkadaslar da tıbbı dokumantasyon ve sekreterlık bolumune basvuruyorlar

insallah atanırım ama ole degıl ıste her atama donemınde 1 kısı alıyorlar bazen o da olmuyo 0 kadro oluyo

işte o dedıgım arkadaslar da tıbbı dokumantasyon ve sekreterlık bolumune basvuruyorlar
Anlatamadım galiba :) Bir kere lisans mezunu olduysanız artık yalnızca lisans mezunu olarak atanabilirsiniz. Bunun yalnızca iki istisnası vardır. Ya önlisans teknikerlik bölümü ve aynı zamanda mühendislik mezunusunuzdur ya da sağlık bölümü önlisans mezunu ve aynı zamanda 4 yıllık bir sağlık bölümü mezunusunuzdur. Bu şartlar altında lisans kpss puanınızla önlisans kadrosuna (o da mezun olduğunuz bölümün kadrosuna) başvurabilirsiniz.Onun haricinde işletme mezununun tıbbı sekreterlik okumasının hiç bir manası yoktur. Şimdi daha açık oldu sanırım :)

Siz yine de takip edin ilanları belki alım olur belli olmaz sıralamanız çok iyi. :KK51:

Anlatamadım galiba :) Bir kere lisans mezunu olduysanız artık yalnızca lisans mezunu olarak atanabilirsiniz. Bunun yalnızca iki istisnası vardır. Ya önlisans teknikerlik bölümü ve aynı zamanda mühendislik mezunusunuzdur ya da sağlık bölümü önlisans mezunu ve aynı zamanda 4 yıllık bir sağlık bölümü mezunusunuzdur. Bu şartlar altında lisans kpss puanınızla önlisans kadrosuna (o da mezun olduğunuz bölümün kadrosuna) başvurabilirsiniz.Onun haricinde işletme mezununun tıbbı sekreterlik okumasının hiç bir manası yoktur. Şimdi daha açık oldu sanırım :)

Siz yine de takip edin ilanları belki alım olur belli olmaz sıralamanız çok iyi. :KK51:
sagolun tabıkı alımları takıp edıcem puanımı kullanıcam ama bılmıyorujm son atamadan bıle umudum yok
acıktan alımlara bakmam bıle cunku cok zorluyolar yada torpıl oluyo
taa ankaralara mulakata gıttıgımle kalıyorum merkezı ıle atananlar cok mu ıyı fr bılıyolar sankı
bende ancak merkezı ıle oldu oldu yoksa yok carem baska
suan bı ıste calısyorum ama aklım memurlukta her yere basvuruyorum bakalım kyk ya da basvurucam belkı olur

X