Ilgisiz es

isimsiz1985

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2023
1
0
38
Selam,
ben 37 yasindayim ve cok huzursuzum. Her gece yataga giriyorum saatlerce agliyorum. Esimle 18 sene önce evlendik. Beni sevdiginden emindim ve 1. senemiz cok güzeldi. Daha sonra bana ilgi göstermemeye basladi. Yatakdada ilgi göstermiyordu. Ben ona neden böyle oldugunu sordugumda, bana " zaman gelecek hic birlikte olmayacaz, buna hazirlikli ol, evlilik sadece cinsellik degil" diyordu. Ben sorunun bende oldugunu ve artik geri cekilmem gerektigini düsünüp yaklasmadim kendine ama duygularima engel olamayip sinirlenip ona kizip bagirip cagirdigimda yaklasiyordu ama ben birsey demesem 2-3 ay yaklasmazdi. Bizim iki tane cocugumuz oldu. Bu sekilde 18 sene gecti. Ama artik dayanamiyorum. Artik sadece güzel iki kelime yada ilgi bekliyorum ama bunlari sadece ben dile getirdigim zaman seviyorumya seni daha ne istiyorsun diyor. Yada, sen 18 yasindamisin ne bu haller diyor. Cok iyi bir baba cok iyi bir insan ama artik dayanamiyorum. Cirkin degilim bakimliyim ama bir türlü ilgisini cekemiyorum. Disardan görenler "ne istiyorsun calisiyor kari kizi yok kumar oynamiyor" diyorlar ama benim ihtiyacim olanlar bunlar degilki. Ona artik birsey söylemiyorum cünki cok zoruma gidiyor. Sevgi dilenmek cok zoruma gidiyor. Her haftasonu cocuklari alip ailesine gidiyor. Birlikte hic vakit gecirmiyoruz. Cocuklarimiz büyük evde yanliz kalabiliyorlar ama birgün olsun gel cikalim dememistir. Neden birseyler yapmiyoruz dedigimde dün alisverise ciktikya diyor. Ben artik dayanamiyorum ayrilmak istiyorum umrunda degil. Bazen ben sevgi acligi yasiyorum hicmi korkmuyorsun dedigimde bile kafasini kaldirip bu kadin ne demek istiyor demiyor. Kimseye anlatamiyorum gururuma dokunuyor. Arzulanmiyorum, sevilmiyorum, ilgi görmüyorum. Bazen bosver diyorum cocuklar var artik gecti diyorum ama hormonlarim izin vermiyor. Sinirleniyorum ona tavir yapiyorum ama umrunda degil. Bana dokunmayan yilan bin yasasin diyen bir tip. Disariya karsi kendini ilgili bir es olarak gösteriyor. Gidip geldigimiz aileler yok. Ya ben yanliz cikarim yada o. Bana maddi anlamdada bir katkisi yok hesaplarimiz ayri. Neden halen evliyim bilmiyorum ama hep bir ümit belki farkeder beni diye.

Eşiniz başından beri böyleymiş ama siz kabullenip, üstüne iki çocuk yapmışsınız.18 sene sonra değişir diye bekliyorsanız hiç beklemeyin, boşanın.Üzgünüm ama eşinizin gay olma ihtimali bile var, evlilikte cinsellik çok önemlidir.Sevgi ve saydı da yok, 18 sene nasıl dayandınız?

Kimseden sevgi dilenmek zorunda değilsiniz çok haklısınız. Bence siz yıllardır bu adamın üstüne çok düşmüşsünüz, biraz kendinize dönün onu görmezden gelin. Kendi kendinize yettiginizi gösterin. Bir gün kuaföre gidin, bir gün çocukları alıp sinemaya, bir gün arabayla tek başınıza turlamaya ne bileyim. Siz kendinizi fark ettikçe o da sizi fark edecektir. Ayrıca yatakta kötü olduğunu, ilginizi çekmediğini söyleyin (kaç yıl gecmis bunun söylemesinin vakti gelmiş de geçmiş). Kendine ilaç al, ben mutlu olmak istiyorum diyin.
Eşiniz cinsel bir problemi olduğundan mi size yaklaşmiyordu bir de ?
Haftasonu siz niye gitmiyorsunuz onlarla onu da anlayamadım ama?
Bir ihtimal daha var siz eşinize iltifat edip, onun ruhunu okşuyor musunuz bir de bunu deneyin
Aklıma gelenler bunlar

Çocukları da büyütmüşsünüz, artık sizi bağlayan bir şey yok. 37 yaşında çıtır bir kadınsınız. Tutku, sevmek sevilmek her kadının hakkı. Boşan demek kolay bize, size zor evet ama 37 yaşınıza kadar olan gençliğinizi heba etmişsiniz. Bi 17 yılı daha heba etmeye değmez adam hayata sadece erkek ve baba olmak için gelmiş başka bi görevi yok. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Selam,
ben 37 yasindayim ve cok huzursuzum. Her gece yataga giriyorum saatlerce agliyorum. Esimle 18 sene önce evlendik. Beni sevdiginden emindim ve 1. senemiz cok güzeldi. Daha sonra bana ilgi göstermemeye basladi. Yatakdada ilgi göstermiyordu. Ben ona neden böyle oldugunu sordugumda, bana " zaman gelecek hic birlikte olmayacaz, buna hazirlikli ol, evlilik sadece cinsellik degil" diyordu. Ben sorunun bende oldugunu ve artik geri cekilmem gerektigini düsünüp yaklasmadim kendine ama duygularima engel olamayip sinirlenip ona kizip bagirip cagirdigimda yaklasiyordu ama ben birsey demesem 2-3 ay yaklasmazdi. Bizim iki tane cocugumuz oldu. Bu sekilde 18 sene gecti. Ama artik dayanamiyorum. Artik sadece güzel iki kelime yada ilgi bekliyorum ama bunlari sadece ben dile getirdigim zaman seviyorumya seni daha ne istiyorsun diyor. Yada, sen 18 yasindamisin ne bu haller diyor. Cok iyi bir baba cok iyi bir insan ama artik dayanamiyorum. Cirkin degilim bakimliyim ama bir türlü ilgisini cekemiyorum. Disardan görenler "ne istiyorsun calisiyor kari kizi yok kumar oynamiyor" diyorlar ama benim ihtiyacim olanlar bunlar degilki. Ona artik birsey söylemiyorum cünki cok zoruma gidiyor. Sevgi dilenmek cok zoruma gidiyor. Her haftasonu cocuklari alip ailesine gidiyor. Birlikte hic vakit gecirmiyoruz. Cocuklarimiz büyük evde yanliz kalabiliyorlar ama birgün olsun gel cikalim dememistir. Neden birseyler yapmiyoruz dedigimde dün alisverise ciktikya diyor. Ben artik dayanamiyorum ayrilmak istiyorum umrunda degil. Bazen ben sevgi acligi yasiyorum hicmi korkmuyorsun dedigimde bile kafasini kaldirip bu kadin ne demek istiyor demiyor. Kimseye anlatamiyorum gururuma dokunuyor. Arzulanmiyorum, sevilmiyorum, ilgi görmüyorum. Bazen bosver diyorum cocuklar var artik gecti diyorum ama hormonlarim izin vermiyor. Sinirleniyorum ona tavir yapiyorum ama umrunda degil. Bana dokunmayan yilan bin yasasin diyen bir tip. Disariya karsi kendini ilgili bir es olarak gösteriyor. Gidip geldigimiz aileler yok. Ya ben yanliz cikarim yada o. Bana maddi anlamdada bir katkisi yok hesaplarimiz ayri. Neden halen evliyim bilmiyorum ama hep bir ümit belki farkeder beni diye.
Evlilikte cinsellik çok önemlidir. Ne demek hazırlıklı ol, gün gelecek hiç cinsellik olmayacakmış? Bir kadın için de bir erkek için de cinsellikte reddedilmek, yok sayılmak büyük saygısızlık ve de çok rencide edici, kırıcı bir durum. Adam da baştan söylemiş bir de. Siz belli ki daha aktif bir cinsel yaşam beklerken, adam ise pasif bir cinsel hayatı tercih ediyor. Eşinizin bu anlamda bir sorunu var mı acaba? Gücü mü yetmiyor, ne bileyim hormonlarında mı sıkıntı var, psikolojik mi ya da neden istek azlığı var? Bunu çözmeniz lazım gerçekten, size eziyet olur. 18 sene nasıl sabrettiniz hayret ettim. Bunun çok erken dönemlerde konuşulup, halledilmesi lazımdı. Belki bir cinsel terapiste gitseniz ya da aile terapisi?

Allah aşkına! Boşanmak böyle bir adamdan 2 çocuk yapıp 18 sene geçirmekten daha mı zor?
Kusura bakmayın ama ben böyle bir durumda kadının sığınabilecegi bir yer varsa ve ona rağmen boşanmıyorsa o kadını da normal görmem. 18 seneye yazık.

Bence evlilikte cinsellik çok çok önemli. İnsanları yakınlaştıran bir durum. Benim de boşandığım eşim benden daha az istekliydi ve bu durumun da beni soğuttunu düşünüyorum

18 sene boyunca olmayan şey bundan sonra bir gecede olmaz diye düşünüyorum. İki kişilik bir hayat yaşarken yalnızsanız mutsuzsanız,tek kişilik bir hayat yaşayın en azından ilgi görmüyorum diye canınız sıkılmaz. Karı kızı yok diye madalya mı verelim,zaten olması gereken o.

Size ruhsuz davranan adam dışarıda yeni bir kadınla tanışınca 18 yasindaki haline dönebilir. Resmen uyarı veriyorsunuz eşinize, bak sevgi açlığı yaşıyorum diye ama adam umursamıyor. Aldatmaya açıksınız ve adamın umrunda değil. Yaşınız genç niçin devam edesiniz bu hayata ? Sonunda geçip giden ömrünüze baktığınızda değmediğini anlayacaksınız ama çok geç olacak. Büyük konuşmayayım böyle ilişkiye 1 sene zor dayanırdım

Benden geçti mi 😂 37 yaşındasınız 67 değil. Neden sizden geçsin. İnsanlar 40 yaşında ilk evliliğini yapabiliyor artık. Evlilik terapistini denediniz mi? Belki boşanmanıza gerek kalmaz.

Eşinizin bütün davranışları, ilk günden beri hiç değişmemiş. Yani size mutluluk vaat etmemiş zaten. Yani aslında eşinizde negatif yönde de olsa bir istikrar var.
Siz buna neden 18 sene direndiniz?
Şu an 37 yaşında iseniz, henüz reşit olduktan sonra evlenmiş olmalısınız. Diyelim o yaşlarda ayıkamadınız, doğrudur. Fakat yıllarca adam çizgisini hiç bozmadan tekrarlamış. Hatta ilk yılınızda daha, dürüstçe söylemiş ben buyum, daha beteri olacak diye. Bakın eşinize hak verdiğim için değil ama o adam dün ak dediğine bugün kara demiyor. İlk günden beri rengi belli ama siz onu başka renklere boyamaya kalkıyorsunuz.
Şimdi bir kadının en güzel yaşlarındasınız. Halen çözümü eşinizde arıyorsanız, kaç 18 yıl daha geçer gider böyle. Siz de üzgünüm ama hayatı hiç yaşayamadan pişmanlıklarla ölürsünüz.
Nedendir bilmem, eşinizin sizden yaşça büyük olduğunu düşündüm. Onun her davranışını bir şekilde içinizde haklı çıkarma eğilimi göstermişsiniz yıllarca. Normalleşmiş artık yaşadığınız psikolojik şiddet.
Sizi fark etmemesini bile kendi kabahatiniz sanıyorsunuz.
Söyleyeyim, sizi hiçbir zaman fark etmeyecek. Siz değer görmek istiyorsanız, önce kendinizin değerini bilin. Yetmiş olması lazım bunca yönlendirme, artık bu benim hayatım ve mutlu olmak istiyorum deyin ve bambaşka bir yol çizin. O eşle ancak ömrünüz çürür. Ama başka türlü bir hayat mümkün. Ve sizin değerinizi belirleyecek kişi eşiniz değil, sizsiniz.

X