İlişkilerim uzun soluklu olmuyor

Evet öyle istiyorlar ama bende yok o benim yanlışım yanlıştır kimse doğru diyemez diyeni haşlayınca dişil enerjisi az birisi oluyorum artık kimse evlenmeye yanaşmıyor tek gecelik ilişki ya da takılmalık insanlar istiyor bizim gibi evlendikten sonra isteyeni de yaftalayıp ayrıştırıyorlar
Onların ne düşündüğü kimin umrunda. Üzen tek şey gerçek sevginin nasip olmaması.
Yoksa maksat evlilik ya da ilişki olsa her köşe başında bekliyorlar. İyi gelin rolü kesip, saçma sapan biriyle evlenip, sonra başta böyle değildi demek, bir de yaşım geçiyor diye o çekilmez evliliğe çocuk yapmak zor değil.

Ruh doymadan, bedene edilen temas nereye kadar sürer.

İşin kötü yanı da kadınlar artık evlilik istemeyi küçültücü bir şey sanıyorlar. Çünkü erkekler bunu empoze etti, evlilik meraklısı kız diye bir lakap takarak.

Evlilik istemek hukuken ben sözleşmeye hazırım, sen de hazır mısın, aşkına sevgine bu kadar güveniyor musun demek.
Erkek için de gözümün önünde olmanı istiyorum, seni kaybetmek istemiyorum demektir bence.

sana gerçekten iğrenç tipler denk gelmiş
hemen buluşmak istemeleri anormal değil ben asıl yüz yüze buluşma teklifinde bulunmayanları garip buluyorum
dışarıda bi kahve bi yemek teklif etmeleri kötü bişi değil
ha kalkıp eve geçelim derse niyet zaten bellidir
ama yüz yüze gelmeden tanıyamazsın kimseyi
bende sosyal medyadan ara sıra tanışmalar yapan biriyim, birkaç muhabbetten sonra görüşmek istiyor karşı taraf
tabi ki herkesle görüşmüyorum bakıyorum konuşma biçimi , profili, takip ettiği hesaplar
paylaşımları vs doğru düzgünse şans veriyorum
buluşma teklifini kötü bişi olarak algılama yani kimse sanaldan sadece yazışarak tanımaz kimseyi

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-02-08 at 10.52.10 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-08 at 10.52.10 (1).jpeg
    26,3 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Image 2024-02-08 at 10.52.10 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-08 at 10.52.10 (2).jpeg
    24,1 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Image 2024-02-08 at 10.52.10.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-08 at 10.52.10.jpeg
    39,9 KB · Görüntüleme: 44
Cidden merak ediyorum 22 yaşında ciddi ilişki bulsan ne yapacaksın? Bir kaç ay sonra evlenecek misin okulunu bitir. Atanacaksan atan. Yuksegini yap. Ayakların bir yere bassın. Ciddi ilişki zaten olacak. Şimdi gez toz yaaa arkadaş biriktir.

Neden bu tipler hep size denk geliyor acaba ? Bir iki tane Okey ama hep aynı tipler denk geliyorsa sadece problem onlarda değil sizde de vardır
Ama daha çok küçük calci ya 22 yaş ne ki hala ergen bir yaş grubu . Fazla odaklanmış ilişki durumuna sürekli olsun olsun modi ters tepiyor.

22 yaş çooook erken evlilik için. Niçin bunları kafaya takıyorsun ? Zorlama. Zorla olan hiçbirşey güzel olmuyor. Acı tecrübelerim sonucu geç kavradım ben de.

22 yaş çok erken ama bence sen biraz dur. Bırak gelsinler eleyerek seç. Her gelene bi bakim iyi mi deme. Sosyal medyadan tanışılan ilişkilerin pek iyi olduğunu düşünemiyorum. Benim etrafımdaki en mutlu evlilikler genellikle çevreden görüp seçilmiş kişilerle olan evlilikler. Okuldan olmasa arkadaşın arkadaşı olur ya da ileride iş hayatında olur. Sırf olsun diye çer çöple görüşme.

Sosyal medyadan yazan erkeklerden ne bekliyorsunuz ki? Çoğu cinsellik ve takılma için yazıyor zaten. Size özel bir durum değil. Yeni nesil erkekler takılmalık tipleri arıyor. İnstagramdan her yazana cevap vermeyin, sosyal medyaya ara verin. Yarın işe girince,kurslara gidince belki birisi olur. Ben de ilk ciddi ilişkimi 22 yaşında yaşamıştım. Geç değil. Bu işler biraz da nasip,kısmet işi. Deneye deneye öğreneceksiniz. Hep beni böyle tipler buluyor diye ağlarsınız tabii ki öyle tipler sizi bulur. Biraz salın ve olumlu düşünün.

Ama daha çok küçük calci ya 22 yaş ne ki hala ergen bir yaş grubu . Fazla odaklanmış ilişki durumuna sürekli olsun olsun modi ters tepiyor.
İşte diyorum ya hiç bir kriteri yok. Direk önüne gelene şans veriyor. Ama yine de her denk gelen de böyle değildir ya. Sanrım sürekli böyle adamlara denk geldiği için o da gardını almış olabilir ve karşısındakine farklı davranıyor olabilir farkında olmadan

Sertsin, dişil enerjin az derken şeyi kastediyor, az saf ol her şeye he de alttan al cilve yap.
Instadaki kadınlar gibi bekliyorlar artık. Millet makyajını, ilişkisindeki ev içi hallerini, yakınlaşmalarını, duştan sonra bacaklarına sürdükleri kreme kadar çekip gösterdikleri için beklentiler değişti.
Kadınları suçlayacaksanız yanlış seçimler yapan tarafı suçlayın. Yani konu sahibi ve onun gibi sürekli düzgün erkek yok, erkekler hep cinsellik peşinde diye hayatının sorunu bunu edinmiş kadınları.
Ben ortalama bir kadınım. Her erkeğe hitap eden bir güzelliğim yoktur ama kendimi güzel bulurum. Şu ana kadar beraber olduğum erkekler de saç boyasını bile fazla süs gören erkek tipleri oldu. Yani öyle çilekli duş jeliyle her gün bacaklarını ayrıca foşurtan kız isterim triplerinde erkekler olmadılar. Zaten belli bir yaşı geçince erkekler de ne istediğini biliyor ona göre bir çevre edinip o beklentilerini karşılayan kadınlarla sosyalleşiyorlar.

Cinselliği her ilişkimde yaşadım ama internetten tanıştıklarım da dahi hiçbirinde konu hemen cinselliğe gelmedi. Kendi çevremde de gerek uzun ilişkisi olan gerek sadece flörtleri olan kadınlar var onlar da bu şekilde bir isyan içinde değiller.
Birazcık kendimize iğneyi batıralım başkalarını parmakla göstermek yerine.

Kendi fakültenden bak demişlerdi ama bizim fakülte öğretmenlik üstüne ve erkek sayısı yok denecek kadar az olanlarda bizim fakülteden değil zaten yan myodan geliyorlar kızları görmeye o yüzden fakültemden çok zor (fen-edebiyat)
Hoff bakıp ne yapmanı bekliyorlar acaba. Bul diyenlere ezelden beri gıcığım, eşimi de kendim bulmadım zaten. Aynı şekilde eğitim fakültesindeydim ve bizim bölümde erkek sayısı on bile değildi (ingilizce öğrt). Atanınca ancak oldu bir şeyler, hiçbiriyle de yürümedi çünkü eşimle yürüyecekmiş. Velhasılkelam herkes sevgili bulmak mecburiyetinde değil. Seçici olmak bir tercihtir, hesabını sormak kimseye düşmez. Kimseyle yalandan takılma gerek yok

Kadınları suçlayacaksanız yanlış seçimler yapan tarafı suçlayın. Yani konu sahibi ve onun gibi sürekli düzgün erkek yok, erkekler hep cinsellik peşinde diye hayatının sorunu bunu edinmiş kadınları.
Ben ortalama bir kadınım. Her erkeğe hitap eden bir güzelliğim yoktur ama kendimi güzel bulurum. Şu ana kadar beraber olduğum erkekler de saç boyasını bile fazla süs gören erkek tipleri oldu. Yani öyle çilekli duş jeliyle her gün bacaklarını ayrıca foşurtan kız isterim triplerinde erkekler olmadılar. Zaten belli bir yaşı geçince erkekler de ne istediğini biliyor ona göre bir çevre edinip o beklentilerini karşılayan kadınlarla sosyalleşiyorlar.

Cinselliği her ilişkimde yaşadım ama internetten tanıştıklarım da dahi hiçbirinde konu hemen cinselliğe gelmedi. Kendi çevremde de gerek uzun ilişkisi olan gerek sadece flörtleri olan kadınlar var onlar da bu şekilde bir isyan içinde değiller.
Birazcık kendimize iğneyi batıralım başkalarını parmakla göstermek yerine.
Ben bir suçlama göremedim yorumumda.
Dinamiklerin, beklentileri değiştirdiğinden bahsettim.
Nasıl tv dizileri ya da instagram fenomenleri kadınların beklentilerini değiştiriyorsa, söylediğim şeyin erkekleri değiştirmiş olması suçlayıcı bir tutum değil aslında.

Sadece artık herkesten aynı beklentiler içine giren bir kesim erkek ve yine ülke ülke gezip, kombin yapmayı isteyen bir kesim kadın var.
Gönül ister ki özel hayatında herkes hayal ettiği gibi yaşayıp, beklediğini bulsun ama ben sosyal medyanın insanlar üzerindeki baskısını kastettim.
Her kadın cilvesini, güzelliğini, alametifarikasını daha yeni tanıştığı birine sergilemek istemeyebilir.

Ancak sosyal medyada herkese açık yapılan paylaşımlar, hadi hemen tanıştığım da böyle yapsın isteği uyandırıyor.

Birinin karşısına çıkan insanların, kendi suçu olduğuna da hiç inanmıyorum. Bu her konuda böyledir, bir kesime hitap etmek gerçeği vardır.
Dış görünüş, karakter, duruş, bakış ilk anda bile belli tipleri çekiyor olabilir.

X