İlk çocuğumu sevmiyor muyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hem kendiniz, hem de sizin sebebiyet vermeniz gerekcesiyle çocuğunuzun yardım almasi gerek.
Baba ne alemde?
Bebege bile zarar verebilirsiniz, korkun
Merhaba. Ben yedi yaşında oğlu olan bir anneyim. Yaklaşık iki ay önce bir çocuğum daha dünyaya geldi. İlk oğlum kardeşi olmasını çok istiyordu ve açıkçası en çok onun için istedik. Çok şükür de oldu... Ancak oğlumun davranışlari o kadar değişti ki bakın normal bir değişim değil bu. Hep böyle miydi yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum...Başından beri oğlumun değişik tuhaf davranışları vardı ancak kardeşinden sonra daha da arttı. Yerleri yalamalar mi dersiniz, bir geçtiği yere bir iki kere dokunmadan geçmemek mi dersiniz. Ve soru sorarken çok basit bilindik şeyleri on kere farklı şekilde sormalar. Artık canımızdan bezdirdi bizleri. İnanır misiniz içimden kötü şeyler geçiyor oğluma karşı ve oturup ağlıyorum... Eğitimli ve çalışma hayatı olan bir insanım. Ne kitaplar okudum ama şu an çok zorlanıyorum. Önceden yavrum için dünyaları yakabilecek ben şu an nasıl böyle şeyler düşünüp hissedebiliyorum :'(Size sormak isterim benimle aynı şeyleri yaşayanlar var mı?ben artık oğlumu sevmiyor muyum?:'(

Merhaba. Ben yedi yaşında oğlu olan bir anneyim. Yaklaşık iki ay önce bir çocuğum daha dünyaya geldi. İlk oğlum kardeşi olmasını çok istiyordu ve açıkçası en çok onun için istedik. Çok şükür de oldu... Ancak oğlumun davranışlari o kadar değişti ki bakın normal bir değişim değil bu. Hep böyle miydi yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum...Başından beri oğlumun değişik tuhaf davranışları vardı ancak kardeşinden sonra daha da arttı. Yerleri yalamalar mi dersiniz, bir geçtiği yere bir iki kere dokunmadan geçmemek mi dersiniz. Ve soru sorarken çok basit bilindik şeyleri on kere farklı şekilde sormalar. Artık canımızdan bezdirdi bizleri. İnanır misiniz içimden kötü şeyler geçiyor oğluma karşı ve oturup ağlıyorum... Eğitimli ve çalışma hayatı olan bir insanım. Ne kitaplar okudum ama şu an çok zorlanıyorum. Önceden yavrum için dünyaları yakabilecek ben şu an nasıl böyle şeyler düşünüp hissedebiliyorum :'(Size sormak isterim benimle aynı şeyleri yaşayanlar var mı?ben artık oğlumu sevmiyor muyum?:'(
Kazen Kazen Burada destek almak amacıyla geldim ama daha çok karamsarlığa sürüklüyorlar. Lütfen konu başlığımı silebilir misiniz? Rica ediyorum. :'(

Evet tabii ki götürdük. İleri düzeyde değil ancak durtusellik dozunda olduğunu söyledi doktor. Ancak ilaç kullanmadik. Açıkçası kardeşi doğana kadar da uyarı ve ilgimizle idare ediyordu. Okulda öğretmenleri tarafından çok sevilen ve onlarla güzel iletişim kuran bir çocuktur. Ne olduysa kardeşinden sonra oldu. Bir nevi patlak verdi sanki olaylar.
Peki çözüm ne? Bir uzmana mı gittiniz sadece?
Ergoterapi vs önermedi mi?
Evet altta yatan bir şeyler varmış. Kardeşten sonra tetiklenmiş olabilir.
Bu olmadı bunu görmezden mi gelelim diyeceksiniz anlamadım ben konunun amacını.
Oğlunuzun takıntılı davranışları için destek almanız gerekiyor şu an.
Sizin de ihtiyacınız var belli ki lohusa depresyonu ile birleşmiş olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X