Saç Kesim Şekilleri ince telli saç için kesim nasıl olmalı?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Benim saçlarım da düz ve ince telli ve katlı:KK43: Uçlarda kat olması fena durmayabilir ama bende 6 kat var en yukardan baslayan ve cok kötü, saç uzadıkça cılızlaşıyor.Hele saçımın en uzun yeri belimde,en kısa yeri ise çene altımda. gel de kestir saçını offf... Düz kesim gercekten harika...:KK37:

Kesinlikle arkaları düz kestirmeni tavsiye ederim..
Benimde saclarım uzun ama ince Telli ve seyrek, hep arkalara ve one kat yaptiriridm kuaförden çıkınca fonlu fonlu cok hoş duruyor ama bir süre sonra saclar yıpranmaya başlayınca fonsuz evden çıkamıyorsun ve dahada ince duruyor saclar. Son zamanlarda sırf önlerde kat(kahkul) arkaları ise düz kestiriyorum cok daha dolgun duruyor saclar

Son düzenleme:
ben kuaföre sormuştum bana kendisi demişti;saçın ince telli kat yapalım diye..zaten ince birde düz aynı boyda olunca birde az durur saç ondan katlı dolgun gösterebilir bencede..bende o gün uzun saçlarıma kat verdiemiştim..bakımlı duruo birde..iyice seyrekse saçlarınız aynı boyda uzun yapmayın bence..birinde görmüştüm uzun ve incecik telli saçı vardı yağlı ve elektriklenmiş duruyodu..

çok kat verildikçe uç kısımlara, alttaki parça tüy gibi kalıo ve daha da ince gözüküyo bence. o yuzden olabildğnce az kat ama saçın ön kısımlarna hafif uzun yada yan kahküller verilebilir.

ince telli saçlarda katlı kesim yaptıranların çoğunda üstler çim adam gibi ama altlar da kılkuyruk duruyor.bence eğer saçlarınız ince telli ve de gür değilse kat attırmayın.

kesinliklee katılıyorumm..benim saçlarımda düz ve ince telli saçın uzunsa katlı kesim çok kötü görünüyor.eğer omuz hizanda falansa o zaman belki olabilir.

Benim saçlarım da ince telli eskiden katlı kesim kullanıyordum. Arkası v şeklindeydi. Daha hacimli olur diye düşünmüştüm ama nerdeee :)
Saçlarım iyice uzadıktan sonra bikaç ay önce katsız kesime geçtim heryeri düz ve perçem var eskisine göre daha hacimli ve hareketli görünüyor bence ince telli saçlar için düz kesim tercih edilmeli :)

Son düzenleme:
kesinlikle düz kesim arkadaşlar, benimde saçık düz ve ince telli işte düz kesim kullanmaya başlamıştım son 2 yıldır ama şeytan dürttü beni sadece önlere kat istiyordum aslında arkalardan da sadece uçlarından aldırmak istiyordum ama kat verilmeden, adam beni hiç dinlemeden hemde tecrübelerime göre en sevmediğim dahada saçı incelten şekilde jiletle kesti!! makas kesimi daha gür gösteriyoorr, üstelik daha başında ben makas kesimi istiyorum dedim, istesende yapmam dedi yaaa!!!! ve kuşa döndürdü beniii çok az çok az diye diyeee arkasınıa da kat verdi daha doğrusu zaten şöyle tutsm tutam alıp jiletle fıtfıt attırdı saçlarımı anlayamıyosunda öyle olunca naptığını bi bittiii en istemediğim helde kaldı yine tepeler çim adam uçlar kılkuyruk yaa sinir oldum!! en güzeli bence arkalar hepsi aynı boy, önlerde yani iki yan seyrek katlı o zaman yanları dışa fönlüde kullanıldığında arkalar düz ve gür duruyor çok hoş oluyor. Şimdi ben tekrar bekliyceğim bakalımdaaaa uzayacakdaaa hepsi aynı boy kesitrcem tekrar daa sonra önleri istediğim gibi düzelttirceeem ooff ooff!!!

canım benim saçımda ince telli ve kendi deneyimimden biliyorum bence kesinlikle düz kesim ha illa kat mı istiyorsun altlara azıcık arttır ama fazla olmasın :KK34:

kesinlikle düz kesim arkadaşlar, benimde saçık düz ve ince telli işte düz kesim kullanmaya başlamıştım son 2 yıldır ama şeytan dürttü beni sadece önlere kat istiyordum aslında arkalardan da sadece uçlarından aldırmak istiyordum ama kat verilmeden, adam beni hiç dinlemeden hemde tecrübelerime göre en sevmediğim dahada saçı incelten şekilde jiletle kesti!! makas kesimi daha gür gösteriyoorr, üstelik daha başında ben makas kesimi istiyorum dedim, istesende yapmam dedi yaaa!!!! ve kuşa döndürdü beniii çok az çok az diye diyeee arkasınıa da kat verdi daha doğrusu zaten şöyle tutsm tutam alıp jiletle fıtfıt attırdı saçlarımı anlayamıyosunda öyle olunca naptığını bi bittiii en istemediğim helde kaldı yine tepeler çim adam uçlar kılkuyruk yaa sinir oldum!! en güzeli bence arkalar hepsi aynı boy, önlerde yani iki yan seyrek katlı o zaman yanları dışa fönlüde kullanıldığında arkalar düz ve gür duruyor çok hoş oluyor. Şimdi ben tekrar bekliyceğim bakalımdaaaa uzayacakdaaa hepsi aynı boy kesitrcem tekrar daa sonra önleri istediğim gibi düzelttirceeem ooff ooff!!!

seni o kadar iyi anlıyorum ki. bende bi hafta önce kuaföre gittim ve arkalarından kırıklarını almasını önlere yani kahkül kısımlarına kısadan uzuna kat verilmesini istedim arkasıyla oynama die de tembih ettim. bi baktım kucağıma büyük bi saç tel düştü. neyse bitti bir de ne göreyim kulağımın hizzasında kat atmış saçlarıma altları tüğ gibi zaten saçm inanılmaz ince ve seyrek. toplayınca o kdr komik oluoki. nasıl uzar bu saç bilmiorum olmadı küt kestiricem yoksa böle geçmez bu kış. üç gün ağladım yahu.:KK59:

olaya mantıken bakarsak ince telli saçlar "küt" kesimlerle yani küt derken dümdüz kesimlerle daha yoğun durur. o yüzden saçlarınız inceyse asla ve asla kat attırmayın!!

açıklamakta gerekirse eğer;

1- diyelim kat var. kat jiletle, usturayla yapılıyor. ve jilet saçın çabuk kırılmasını sağlar, saçın zaten ince 1-2 haftada kırık saçların olur.

2- diyelim kat var. kat ne demek saç boyu ne kadarsa o saç tutamlarında var olan tüm saç uçlarının kırılması gerek. diyelim 6 bölüm kat var yani saçları aç şöyle 6 bölümde de kırık kırık pufuduk bi görüntü olucak, süpürge gibi.

3- sonra o kırıkları aldırıcam diye yine ustura vurulacak, kat var ya hani :) kısaldı saçlar gitti.

zaten uzun saçta kat olmaz. saçın kalınsa da olmaz çirkin durur. o yüzden en güzeli ip gibi düz kestirmek. inanmayın kuaförünüze de kat atalım çok şık olur olayına. bunlar amatör kuaför lafları, adamın işine geliyor jilet kullanmak. dikkat edin jiletle yapılan kesim 5 dk. makasla yapılan düz kesim en az 30 dk. sürer. ve şunu bilin ki herkeste düz kesim yapamaz. jilette istediğin kadar hata yapma hakkın vardır. belli olmaz, kimse de anlamaz. ama diyelim beline kadar saçların var, düz kesim yaptırdın bi tek hata var... o kadar çok göze batar ki.. kuaförlerde bunu göze almak istemez genelde :KK66:

benim saçlarımda ince telli ve yağlı. gür görünsün diye arkadaşların dediği gibi kat kestiriyordum. ama daha da sönük ve cansız duruyordu. düz kestireceğim artık. hatta bu hafta sonu :)) perçem de düşünüyorum bakalım nasıl olacak.

kesinlikle ve kesinlikle düz kesim tecrübe ile sabittir. okadar ince telli ve az saçım varki ördüğümde bir parmak kalınlığında oluyor, bugüne kadar hep kuaförlerin kat atalım havalı durur lafına inanarak kat kestirmiştim eğer saçınızda fön vs. yoksa okadar cansız ve bakımsız duruyorki katlı kesim tahmin edemezsiniz. zaten saç az sen onları kat atıcam die bi uzun bi kısa kesiosun iice azalıyor uçtaki saçlar. mecburen topluyordum insan her zamanda fönlü gezemiyorki dimi ama ağustosta hepsini bir boy kestirdim şimdi açtığımda daha gür duruyorlar. aramızda kuaförler olabilir ve kızacaktırlar ama pek de inanasım gelmiyor artık doğru söylediklerine, kendi burnumun dikine gitmemin daha doğru olduğunu gördüm. tavsiye ederim :KK34::KK76: :emir_bebek:

Son düzenleme:
benim saçlarımda ince telli ve yağlı. gür görünsün diye arkadaşların dediği gibi kat kestiriyordum. ama daha da sönük ve cansız duruyordu. düz kestireceğim artık. hatta bu hafta sonu :)) perçem de düşünüyorum bakalım nasıl olacak.

şimdiden sıhhatler olsun o zaman. eğer uygun olursan yeni saçının fotolarını da görmek isteriz :KK66:

X