İNEK SÜTÜ ALERJİSİ SORUNU?????

fulcicek01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2012
84
8
37
Arkadaşlar merhaba ... 3,5 aylık bebegim boyun altı yani gıdığı pişik oldu yaklaşık 15 gündür sönüyor tekrar kızarıyor ... kolunda da kuruluk ve hafif derisinde dökülme vardı doktora götürdük inek sütü alerjisi olabilir dedi IGE testi yaptı sonuç negatif cıktı ama yine de bu alerji olmadığı anlamına gelmez dedi ... hem anne sütü hem mama veriyordum mamayı bıraktırdı kendi önerdiği antialerjik Pregomine AS mamasını kullan dedi ve diyet uygulattı 2 gündür süt ve süt ürünlerini bana da yasakladı... bioderma merhem verdi ve şampuanını değiştirdi kolundaki deri dökülmesini ben kuruluktan diye düşünüyordum ki 1 gün krem ile nemlendirince geçti ama gıdım bölgesi hala pişik... cok canım sıkkın mamayı doğru düzgün yemiyor tadı cok kötü diye vanilya ekleyip veriyorum ama mamayı seven cocuk mamadan soğudu ve alerji var mı yok mu resmen stres oldum benzer sorun yaşayanlar vardır mutlaka cevap yazarsanız sevinirim bir de bu alerjik durum hiç geçmez ise nolacak cok korkuyorum

Alerji değil de egzama olmasın.Eşimin yeğeninde de bebekken oldu böyle.Egzama teşhisi kondu.Dört yaşında şimdi.Atlattı sayılır.Çok iyi bakım gerekiyor.İlacı kremi çok uğraştılar.Allah şifa versin.

kuzenimin inek sütüne alerjisi olduğu için annesi keçi sütü veriyordu ama gece yatarken yani mama yaşını geçmişti bizimki 7 yaşında da alerjisi geçti, içebiliyor şu an.

Neden sadece emmiyor? Vanilyayı da mı doktor önerdi? Geçici bir durum mu bilmiyorum ama kuzenimin çocuğunda da vardı böyle bir şey. 1 yaşından sonra hiç bahsetmediler alerjisinden. Bi çözüm buldular sanırım.

Kullandığın deterjan veya şampuandan olabilir mi? Değişiklik yaptın mı son zamanlarda?

Bebeklerin birçoğunda oluyor inek sütü alerjisi ve çoğunlukla emzirdiğiniz için sizin sütünüzden geçiyor laktoz. Benim bebeğimde de vardı doktorumuz mamayı kesmedi ama ben diyet yapmıştım. İçinde süt ürünleri olan hiçbirşey tüketmedim. Çok canım istediğinde keçi sütünden peynir alıyordum biraz. Keçi yoğurdu ve sütü kullanamadım çok kokuyordu. Genelde de peynirler karışık oluyor inek,koyun vs. Gerçek keçi sütünden olanı bulmak zor. Genelde 1 yaş civarı düzeliyor.
Bebeğinizin kakası ne durumda,çünkü kakadanda belli oluyor. Sarı köpük köpükse ve içinde beyaz iplik tarzı şeyler varsada alerji çıkıyor büyük ihtimalle. Alerji popoda veya başka yerlerde pişikle de kendini gösteriyor. Siz diyetinizi hiçbir şekilde bozmayın ve gözlemleyin 1 hafta içerisinde düzeliyor laktoz intolaransı varsa bebeğinizin.
Ek gıdaya geçince ben yoğurdunu peynirini keçi sütünden mayalamıştım

Kakasında anormallik yok baska hiç bir şikayetimiz yok... anne sütü yeterince gelmediği için doğduğu günden beri mama takviyesi yapıyorum ama bunca ay birşey yoktu şimdi mi oldu anlamadım ki... şampuan doğduğu andan itibaren sebamed kullandım daha yeni doktor onu değiştir dedi diye değiştirdik mantar mı oldu o nasıl oluyor bilmiyorumki doktor direkt kendimiz deneyerek göreceğiz dedi 2 hafta bu şekilde nasıl beklenir ki sadcee diyet verdi

Konu hakkında 18 aydır inek sütü ve yumurta alerjisi ile yaşayan bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum. 4 yaşından önce kanda yapılan ıgg testleri yanıltıcı olabilir alerji yoktur denemez esas olan tepkimelerdir. Egzama atopik dermatitin altında %50 alerji ihtimali vardır. Sizde ki tepkiler nedir
Mukuslu kaka
Gürültülü bagırsak hareketleri
Huzursuz ve sürekli ağlamalar
Kaka da gizli kan
Deride döküntü
Meme reddi yaşıyormusunuz

Benim kızımın da inek sütü alerjisi 3. ayında çıktı benim yediğim kremadan kaynaklandığını öğrendik.. Kakasında kan vardı .. Bizde Aptamil Progamine AS kullandık hala kullanıyoruz.. 11. ayında geçti. Şuan süt ve süt ürünlerine dair herşeyi yiyoruz ve içiyoruz sorun yok. Korkulacak bir şey de yok.

Arkadaşlar merhaba ... 3,5 aylık bebegim boyun altı yani gıdığı pişik oldu yaklaşık 15 gündür sönüyor tekrar kızarıyor ... kolunda da kuruluk ve hafif derisinde dökülme vardı doktora götürdük inek sütü alerjisi olabilir dedi IGE testi yaptı sonuç negatif cıktı ama yine de bu alerji olmadığı anlamına gelmez dedi ... hem anne sütü hem mama veriyordum mamayı bıraktırdı kendi önerdiği antialerjik Pregomine AS mamasını kullan dedi ve diyet uygulattı 2 gündür süt ve süt ürünlerini bana da yasakladı... bioderma merhem verdi ve şampuanını değiştirdi kolundaki deri dökülmesini ben kuruluktan diye düşünüyordum ki 1 gün krem ile nemlendirince geçti ama gıdım bölgesi hala pişik... cok canım sıkkın mamayı doğru düzgün yemiyor tadı cok kötü diye vanilya ekleyip veriyorum ama mamayı seven cocuk mamadan soğudu ve alerji var mı yok mu resmen stres oldum benzer sorun yaşayanlar vardır mutlaka cevap yazarsanız sevinirim bir de bu alerjik durum hiç geçmez ise nolacak cok korkuyorum
Canim merhaba benimde var oğlum 1 yaşında ağzının kenerlarinda sivilce gibi kazariklikvar çözemiyorum sirtinda da olunca bugün de gittik daha doktora alerji testi yaptırdım perşembe çıkıcak olabiliyo muş buyüzünce gecermi bilmiyorum

Bizim sadece gıdık bölgesinde pişik var bir de kolunun derisi baya bir kurumuştu pütür pütürdü baska hiç bir şey yok... kolundaki pütürlük 1 kere bioderma krem sürdüm gecti yağlandı hemen orası ama boynu iyice azdı o krem nemli olduğu için bu aksam boynuna sudokrem sürücem normal de pişiklere iyi geliyordu o krem ...

Benim benegimde 17 gunlukken kabuk kabuk olup kizarmaya basladi doktorun ilk suphesi sut alerjisiydi test yapildi dusuk seviye cikti ama bebegimin en guzel zamanlari yara kabuk icinde gecti boyundaki kizariklik bizdede ck uzun zaman kaldi ve 14 aylik olan oglumun kafasinda hala az da olsa konak var ne deniz kum gunes ne yaglar sampuanlar gecirmedi vicik vicik zeytinyagi olduk 14 ayda aptamil pregomin as mama ve sut urunleri diyetin yaninda fransiz tarzi banyo onerirm yani kuvetinde kopuklu su hazirlayip bebegi icine koyup kopuklu suda vucudunu kafasini ovalayip duruladim ben 1 yasina kadar yaz kis demeden hergun yikadim hemde tek basima sabah oglen aksam kremledim tam duzeliyo derken yine kuruyup kizarip kabuk bagliyodu kiyafetlrini yikadiktan sonra ekstra duruladim ve bakkaldan aldigim dalin sampuandan sonra rahatlamaya basladim hala ara ara kizarir ama 2 tas su dokup islakken kremleyince geciyo uzulme ben cok uzuldum ama 14 ay oldu alisiyosun simdide her onune gelen cikolata vermeye calisiyo fikirtta bogasim geliyo

Yarın alerji uzmanına götüreceğim bakalımm ne diyecek
Bizde getirmistk bioderma yerine cetaphil diye bi losyon onermisti onu kullaniyorz bu arada yun polar vs kasindiran kiyafetler ve sicak ortam yasak cildini bol bol havalndir 5 1o dk ciplak birakiyorum yataga koynuma aliyorm usumesn diye arada cis kazalrina dikkat

Alerji doktoru testler uyguladı kan sonuçlarını bekliyoruz prick testi temiz çıktı yama testi de yaptı onun sonucu da yarın cıkacak ... doktor %90 yumurta alerjisi dedi o da benim yedigim yumurtalardandır cünkü daha gıdaya başlamadık bebekte Bakalım bekliyoruz sonucları...

Alerji doktoru testler uyguladı kan sonuçlarını bekliyoruz prick testi temiz çıktı yama testi de yaptı onun sonucu da yarın cıkacak ... doktor %90 yumurta alerjisi dedi o da benim yedigim yumurtalardandır cünkü daha gıdaya başlamadık bebekte Bakalım bekliyoruz sonucları...
Hadi bakalim insallah guzel sonuclar gelir

X