Çocuk Hastalıkları İnek sütü alerjisi ve rotavirus aşısı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sfkgndgms

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
28
4
32
Merhaba kizlar 2 buçuk aylık bebeğimde doktorlar yuzundeki kızarıklıklardan, mukuslu kakadan ve devamlı ağlamasından dolayı inek sütü alerjisi olabilecegini söyledi ama bir yandan da rotavirus aşısı tarihi yaklasti. Kimi doktor alerjisini daha kötü yapabilir önermiyorum dedi kimisi de rotavirus aşısının önemli bir aşı olduğunu ve mutlaka yaptırmam gerektiguni söyledi. Sizlerin bu konuda bir bilginiz veya tecrübeniz var mıdır kizlar 14 ocağa kadar karar vermem gerekiyor.

Merhaba kizlar 2 buçuk aylık bebeğimde doktorlar yuzundeki kızarıklıklardan, mukuslu kakadan ve devamlı ağlamasından dolayı inek sütü alerjisi olabilecegini söyledi ama bir yandan da rotavirus aşısı tarihi yaklasti. Kimi doktor alerjisini daha kötü yapabilir önermiyorum dedi kimisi de rotavirus aşısının önemli bir aşı olduğunu ve mutlaka yaptırmam gerektiguni söyledi. Sizlerin bu konuda bir bilginiz veya tecrübeniz var mıdır kizlar 14 ocağa kadar karar vermem gerekiyor.
Hayır yaptırmayın
Zaten doktor onay vermiyor.
Süt alerjili çocukta riskli.
Ya aicl müdahale odasında yaptırın hastane de ya da yaptırmayın.
Ama tek olay o değil sonrasında alerji ciddi ilerleyebilir.
Çok duydum çünkü. Egzemaları çok arttı vs diyen.

Hayır yaptırmayın
Zaten doktor onay vermiyor.
Süt alerjili çocukta riskli.
Ya aicl müdahale odasında yaptırın hastane de ya da yaptırmayın.
Ama tek olay o değil sonrasında alerji ciddi ilerleyebilir.
Çok duydum çünkü. Egzemaları çok arttı vs diyen.
Süt alerjisi var mı yok mu o konuda da bir şey demiyorlar ama en iyisi risk almamak

Süt alerjisi var mı yok mu o konuda da bir şey demiyorlar ama en iyisi risk almamak
Bizim de durumumuz aynı.
Gerçi biz aşı seçiyoruz yani yaptırmadığımız aşılar var zaten ama rotovirüsü aşısını bulunduğumuz il sebebi ile yaptırmak istedik.
Burada her sene 4 5kere salgın oluyor neredeyse.
Maalesef doktorumuz onay vermedi.

X