Inofolic combi kullanan

Nithan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
43
6
22
Kızlar ınofolic combi kullanan ve hamile kalan var mı bu ilaç kolaylaştırıyor mu
Benim yumurtalıklara çok iyi dedi ama takviye olarak verdi günde bir tane içiyordum sonra kutusundan okuyunca faydası olması için 2 kapsül öneriliyordu bende 2 ye çıkardım sabah akşam aç karnına ama bu sefer başımda agrı yorgunluk ve mide bulantısı gibi bir şey yaptı bilmiyorum 2 kapsül agır mı geldi ama gebe kalmak için bırakma istemiyorum bir tanesi bitti diğeride yarım kaldı
Etkisini gören var mı ilacın

Kızlar ınofolic combi kullanan ve hamile kalan var mı bu ilaç kolaylaştırıyor mu
Benim yumurtalıklara çok iyi dedi ama takviye olarak verdi günde bir tane içiyordum sonra kutusundan okuyunca faydası olması için 2 kapsül öneriliyordu bende 2 ye çıkardım sabah akşam aç karnına ama bu sefer başımda agrı yorgunluk ve mide bulantısı gibi bir şey yaptı bilmiyorum 2 kapsül agır mı geldi ama gebe kalmak için bırakma istemiyorum bir tanesi bitti diğeride yarım kaldı
Moral bozmak istemem hem pembe hem de mavi kutusunu kullandığım halde hamile kalamadım

Bende kullandım günde sadece 1 tane.( 1. Kutunun sonunda hamile olduğumu öğrendim darısı sana inşallah.).bnde çok araştırdım ama 2 tane kullanmaya tırstım açıkcası ama başta Allah'ın izniyle sonra ilacında etkisinin olduğunu düşünüyorum

Ay inşallah bende etkisini görürüm adetliyken başladım kullanmaya ama inşallah bir yan etkisi olmaz

valla araştırdığıma göre önerilen 40:1 oranla almak yani günde 4 gram alınca inositolün etkisi artıyor. bunu ben de çok geç fark ettim. inofolicten 2 kapsül alınca, 2 gram almış oluyorsunuz ve 400 mg da folik asit oluyor 2 kapsülde. ama 4 gram almak için 4 kapsül alırsanız folik asiti fazla alacağınızdan bu uygun olmayacaktır. ben kendimce şöyle bi şey yapmaya başladım. inofolicten günde 2 tane alıyorum, geri kalan 2 gramı da toz şeklinde miyo inositol aldım onu suya katıp içiyorum. dilerim işe yarar. internette yazanlara göre de genelde inofolic i 2 3 ay kullanan kişilerde gebe kalma oranı yüksek oluyor , tahminim sürekli kullanınca 2 gram da alsalar vucütlerinde etkisi zamanla artıyor olabilir.

Ben günde 1 tane içmiştim, düzenli beslenmeye de başlamıştım şu an çok şükür doğdu bebeğim. Allah en hayırlı zamanda size de nasip etsin inşallah

X