Internet Satışı Konusunda Bilgi - Bir derdim var

Sakın sakın. Yıllar önce eşim girdi o işlere. Yurt dışından ürün getirip satıyordu, baskının ucundan döndük. Biz atlattık ama yaptığı satışın 3 katı vergi cezası kesilen arkadaşlarımız oldu o dönem. Fatura kesmeyecekseniz o kanallara giremezsiniz.

Çok teşekkür ederim, ben de internetten ufak bir araştırma sonucunda vergi levhası olması gerektiği ve fatura kesilebilmesi gerektiği konusunda bilgiler öğrendim, direkt vazgeçtim.

Canim ben netten satis yapiyorum bizim dukkan vardi vergi levhamiz netten derken bilindik tr...n1...gibi sitelerden yapiyorum satislarimi,mutlaka vergi levhasi imza silkusu falan lazim istersen evini ofis gisterebiliyorsun gelip denetliyorlarmis yeni edindim bu bilgileride yani orda olduguna dair bakiliyormus sonra zaten alirsin vergi levhasini falan ve azimsanmayacak gelir birakiyor boyle bir yetenegin varsa durma sakin..Esime gel netten satalim diye diye zorla baslattim ise dusun ben ilgilenicem ben alakadar olucam her konuyla diye. ama simdi hep dua ediyoki iyiki seni dinledim diye

Sizin adınıza çok sevindim açıkçası, gerçekten insan emeğini veya başarabildiği şeyleri kazanca çevirmeli, faydalı oluyor hem ev bütçesine, hem de kendisini insan yararlı faydalı hissediyor.
Benim yaptıklarım da güzel oluyor, burada da belki yayınlarım vaktim olursa, ancak dediğim gibi, satış yapabileceğim bir kanal bulmakta zorlanıyorum, vergi levhası işlerine de pek girmek istemiyorum sonuçta sürekli yapabileceğim birşey mi ondan da emin değilim, 2 çocuk var, bir tanesinin 1. senesi beni ciddi anlamda yoruyorlar, bazen çok şey yapabiliyorum bazen de hiç birşey yapamayabiliyorum.
O açıdan elimdekileri, var olanları satabilme imkanı sağlamaya çalışıyorum şimdi.
Bakalım kısmet artık, inşallah ben de birşeyler yapabilirim umarım.

Ay yazıyorum açık açık ama reklam peşinde değilim valla😂 Gardrops benim dediğim uygulamanın adı. Yani abla baya harçlık çıkarıyordu kendine. Biraz uğraşırsanız satış yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Kargo ücreti falan da yok ayrıca direkt cebinize kalıyor sattığınız.

Bir bakayım bakalım o siteye de araştırayım.
Belki birşeyler yapabilirim.
Teşekkür ederim bilgiler için, yok reklama girmez herhalde ya, siz öneride bulunuyorsunuz sonuçta

Instagram uzerinden satis yapabilirsiniz. Prosedurunden tam emin değilim ama kendi el emeginizi satmak icin vergi mukellefi olmanıza gerek yok diye duymustum bir araştırın isterseniz.
Fakat orada da bu tarz isleri yapanlar cok fazla var. Takipçi sayinizin fazla olmasi gerekiyor vs.

Aynen öyle, diyorum ya sosyal medya üzerinden birşeyler yapmaya çalışıyorum zaten.
Takipçi sayım milyonları bulmasa da fena sayılmaz ama yinede henüz bir sipariş alabilmiş değilim açıkçası :-)

Sizin adınıza çok sevindim açıkçası, gerçekten insan emeğini veya başarabildiği şeyleri kazanca çevirmeli, faydalı oluyor hem ev bütçesine, hem de kendisini insan yararlı faydalı hissediyor.
Benim yaptıklarım da güzel oluyor, burada da belki yayınlarım vaktim olursa, ancak dediğim gibi, satış yapabileceğim bir kanal bulmakta zorlanıyorum, vergi levhası işlerine de pek girmek istemiyorum sonuçta sürekli yapabileceğim birşey mi ondan da emin değilim, 2 çocuk var, bir tanesinin 1. senesi beni ciddi anlamda yoruyorlar, bazen çok şey yapabiliyorum bazen de hiç birşey yapamayabiliyorum.
O açıdan elimdekileri, var olanları satabilme imkanı sağlamaya çalışıyorum şimdi.
Bakalım kısmet artık, inşallah ben de birşeyler yapabilirim umarım.
Vergi levhasi olayina girmeyeceksen instagramdan yuru bence ozmaan birde kadin destek programlari falan oluyor tam bilemiyorum adlarini ama onlari arastir,Allah yardimcin olsun bol kazanclar ins.🙏🙏🙏

Vergi levhasi olayina girmeyeceksen instagramdan yuru bence ozmaan birde kadin destek programlari falan oluyor tam bilemiyorum adlarini ama onlari arastir,Allah yardimcin olsun bol kazanclar ins.🙏🙏🙏

Çok teşekkür ederim, bakalım kısmet nasibimizde ne varsa o.
Olmadı çalışma hayatına döneceğim... Hakikaten sıkılıyorum evde hiç bir işe yaramazmış gibi geliyor kendim.

Çok teşekkür ederim, bakalım kısmet nasibimizde ne varsa o.
Olmadı çalışma hayatına döneceğim... Hakikaten sıkılıyorum evde hiç bir işe yaramazmış gibi geliyor kendim.
Bende yillarca calismis biri olarak evde patlamak uzereydim artik ve bu guzel ugras oldu heleki su pandemi doneminde bal kaymak oldu Allaha bin sukur Allah guc kuvvet versinde calis valla en guzeli

Bende yillarca calismis biri olarak evde patlamak uzereydim artik ve bu guzel ugras oldu heleki su pandemi doneminde bal kaymak oldu Allaha bin sukur Allah guc kuvvet versinde calis valla en guzeli

Pandemi döneminde herkes birşeylere yöneldi tabii ki, bence faydalı da oldu bir çok kişi için.
Diyorum ya hiç yoktan kenarımda bir param oldu, kim derdi ki...
Ama olsun, akmasa da damlasa bana yeter, maksat zaten keyifli yapılan bir şeyi kazanca dönüştürmek benimkisi.
Umarım ben de bir yol çizerim kendime...

Takipci sayiniz ne kadar? Hic reklam verdiniz mi sayfalar uzerinden ya da Instagram'in kendisine?

900 civarlarında, diyorum ya, çok değil. Ama az da değil bana göre, sadece aile çevrem normalde takipçimdi.
Sadece yaptığım şey doğrultusunda bir isim edindim (hesap) bu hesap adında email açtım.
Ürünlerin fotoğraflarını daha profesyönel görünmesi açısından tek tip, düz fon ile çektim.
Hatta bugün "çekim kutusu" denilen birşey varmış, onu araştırdım ve evde bir tane yapacağım kendime de, yapımı çok basitmiş.
Kısaca kendi imkanlarım ile birşeyler yapmaya çalışıyorum.
Hiç reklam vermedim ama reklam vermeyi planlıyorum.
Sayfa üzerinden vermedim, instagramın kendisinden reklam vermek daha mantıklı geliyor nedense.

Güzel bilgiler vermişsiniz, teşekkür ederim, bunu araştıracağım.
Sosyal medya üzerinden şu ana kadar herhangi bir satış sağlayamadım zaten.
Öyle bir problemim var.
Kuzenim sizin gibi, dijital pazarlama ile uğraşıyor, o baya bir fikir vermişti.
Onun sayesinde biraz görüntüye çeki düzen verebildim, daha çok takipçi edinebildim vs.
Ancak satış anlamında bir fayda olmadı.
Reklam vermeyi düşündüm, zaten sosyal medya reklamları çok ciddi rakamlar değil, cüzi miktarlarla 1-2 günlük reklamlar verilebiliyor.
Nihayetinde büyük ölçekli bir iş olmadığı için, elimdekileri satabilsem o da fayda sağlar benim için.
Akmasa damlar mantığı.

Pazarda tezgah mı açsam bile dedim kendimce. :-)
Pazar daha mantikli geliyor bana da 😂😂
Ben dikise yoneldim
Lif amigurumiden sonra ins sayfani mesaj olarak atar misin takip etmek isterim

Ben dikise yoneldim

Aynen, temiz iş.
Aç tezgahı, günün kârı ne olursa kısmete artık.
Ama o işler de dışardan göründüğü gibi değil tabii, tezgah ücreti var, tezgah kiralama derdi var vs.
Tefarruatlı işler, ama en kolayı tezgah kesinlikle.

Ben dikise yoneldim
Aaa sizde mi dikiş dikiyorsunuzz :KK36:
Bende tasarlayıp diktiğim şeyleri Instagram da satış yapıyorum ama satış yok yaaa hiç..:işsiz: Instagram da satış işi çok Zor..
Başka böyle el emekleri için satış önerisi olan? 2.el uygulamalar var ama ordan da kimse almıyor yani..

Kisa vaktim var detayli anlatamayacagim ama kadin girisimci destegi var , onun ismiyle satis yaparsaniz guvenilir oldugunuz icin alan cok olur
Bir de bir grup var orda urunlerini tanitiyor kadinlar , bana ozelden yazin musait oldugumda anlatiyim size
Kadin girişimci desteği dediğinizin ismini alabilir miyim lütfen bende kendi tasarlayıp diktiğim ürünleri satıyorum da.
.

Bende tasarlayıp diktiğim şeyleri Instagram da satış yapıyorum ama satış yok yaaa hiç..:işsiz: Instagram da satış işi çok Zor..
Başka böyle el emekleri için satış önerisi olan? 2.el uygulamalar var ama ordan da kimse almıyor yani..
Sayfanizin adini mesaj olarak atarmisiniz bakayim

Bende işte aynı durumdan müzdaribim.
Elimde ürünler var, ama tabii piyasası çok, herkes kendince örüyor dikiyor satmaya çalışıyor bir şekilde.
Herkes kendine göre bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Bazen bakıyorum sosyal medyada ciddi takipçileri olan, gerçekten satış potansiyeli olanlar bile, 3-5 satış oluyor diyor.

Bende işte aynı durumdan müzdaribim.
Elimde ürünler var, ama tabii piyasası çok, herkes kendince örüyor dikiyor satmaya çalışıyor bir şekilde.
Herkes kendine göre bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Bazen bakıyorum sosyal medyada ciddi takipçileri olan, gerçekten satış potansiyeli olanlar bile, 3-5 satış oluyor diyor.
Aynen kesinlikle katılıyorum.
Keşke bunun için bayanlara destek verilse özellikle el emeği ürünleri olanlar..
Bide bizim ülkemizde el emeği ürünler hiç önem verilmiyor ABD de başka ülkelerde çok kıymetli böyle şeyler .

Aynen kesinlikle katılıyorum.
Keşke bunun için bayanlara destek verilse özellikle el emeği ürünleri olanlar..
Bide bizim ülkemizde el emeği ürünler hiç önem verilmiyor ABD de başka ülkelerde çok kıymetli böyle şeyler .

Kesinlikle öyle, keşke bu tarz ürünleri satış yapabileceğimiz bir platform olsa, sadece ev hanımlarına yönelik.

X