İş değişimi kararsızlığı

acanthusmollis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2024
1
0
26
Hanımlar merhaba,

Şu an bir ofiste 1,5 yıldır çalışıyorum. İşlerin durgunluğu ve maaş yetersizliği sebebiyle yeni bir şirkete başvurdum ve %50 zamlı teklif aldım ek birkaç yan hakkı da mevcut.

Başvurduğum firma kurumsal ancak son dönemde benim pozisyonumdaki insanlar hızlı bir sirkülasyonla çıkınca merak ettim ve bir önce çalışan kişiyle iletişime geçtim. Yöneticinin teknik yetkinliğinin olmadığını o yüzden işte mutlu olmadığını iletti. Şu an şantiyelere gitmiyorken orada şantiyelerim de yoğunlaşacak gibi duruyor.

İstifa görüşmesi yapmak için yöneticimle konuştuğumda işler konusunda endişe etmemem gerektiğini söyleyip diğer teklife yakın bir zam yaptı. Düşünmemi benimle devam etmek istediklerini söyledi.

Yeni firmanın kurumsallığı aklımı çeliyor, cv de iyi bir izlenim oluşturacağını düşünüyorum ancak maaş iyileştirmesi defalarca talep etmeme rağmen yapmadılar üstelik önceki çalışanları da çok olumlu konuşmuyor.

Sizler olsaydınız ne yapardınız merak ediyorum.

Hanımlar merhaba,

Şu an bir ofiste 1,5 yıldır çalışıyorum. İşlerin durgunluğu ve maaş yetersizliği sebebiyle yeni bir şirkete başvurdum ve %50 zamlı teklif aldım ek birkaç yan hakkı da mevcut.

Başvurduğum firma kurumsal ancak son dönemde benim pozisyonumdaki insanlar hızlı bir sirkülasyonla çıkınca merak ettim ve bir önce çalışan kişiyle iletişime geçtim. Yöneticinin teknik yetkinliğinin olmadığını o yüzden işte mutlu olmadığını iletti. Şu an şantiyelere gitmiyorken orada şantiyelerim de yoğunlaşacak gibi duruyor.

İstifa görüşmesi yapmak için yöneticimle konuştuğumda işler konusunda endişe etmemem gerektiğini söyleyip diğer teklife yakın bir zam yaptı. Düşünmemi benimle devam etmek istediklerini söyledi.

Yeni firmanın kurumsallığı aklımı çeliyor, cv de iyi bir izlenim oluşturacağını düşünüyorum ancak maaş iyileştirmesi defalarca talep etmeme rağmen yapmadılar üstelik önceki çalışanları da çok olumlu konuşmuyor.

Sizler olsaydınız ne yapardınız merak ediyorum.
Yeni yerdeki insanlar ordan ayrilmis muhakkak tarafsiz konusacaktir cunku bi insan isten ayrilirken orayi kafasindan bitirmis olmali diye dusunuyorum.
Diger yandan alistigin bir ortam benzer parayı da alacaksan risk almaya gerek yok.
Terfi etme gibi bir durum da yok mevcuttaki iste diyebir cikarim yaptim.
Ama yeni bir ortam belki 8-10ay sonra yonetici gider terfi alırım yada kariyerime birseyler katar cv için olumlu olur diyorsaniz da gecis yapin derim

Bir de mesafe de onemli ozellikle istanbul icin ulasim konusu ve mesai konusuna da dikkat edin derim cunku ozel sektor mesai odemez istisnalaer haric.
Siz de mesela buradan ayrilsaniz sizinle de buraya girmek isteyenler iletisime gecse ne kadar tarafli olursunuz onu dusunerek de yeni yerle ilgili fikirlerinizi daha da netlestirebilirsiniz.
Bu arada iletisime gectiginiz cikis yapan kisi de umarim guvenilir bir karakterdir cunku sizin onunla temasa gectiginiz ik ile paylasabilir..

X