Iş kazasiiiii

ahu34

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2022
61
108
27
Iyi günler esim 13 şubatta iş kazasi gecirdi. Ustaları hastaneye götürdü iş kazasi yerine merdivenden düştü demişler eşim iş yerini korumak amaciyla farkli birsey dememis. Gittiği devlet hastanesinden doktor yeni stajyer doktor olduğu için eşini muayene edince birşey yok deyip gönderdi. Eşim aksama fenalasinca ozel hastaneye götürdük ve kaburgasinda 2 kırık omzunda da yırtık olduğunu anladık 3 hafta rapor verdi . Rapor suresi dolmadan patronu işten çıkaracağım seni dedi. Bizde davacı olmak istiyoruz ama nerden başlamalıyız? Iş kazası diye cevirmemiz lazim çünkü başta eşim için düştü dediler lütfen yardımcı olun patron morning uyguluyor zor durumdayız

Hemen gidin ifade verin, şahitlerin bilgilerini verin, hatta olayı gören kamera noktalarını bildirin .
Daha önceki isimde trafik kazası geçirip tutanak tutmayip hastaneye gidip genel adlı muayene raporu tutturmayan bir adam vardı. Önce iyiymiş çok sonradan fenalasmis ve kazaya bağlı ağır şeyler yaşamış. Bizim iş yerinin yönlendirmesiyle gitti ifade verdi, bir şekilde görüntülere ulaşıldı falan adam karşı tarafın sigortasından para aldı.
Ama şirketin avukatı vardır. Size de avukat lazım. Bazı firmalar hiç para almıyor, kârdan pay alıyorlar. Umarım öyle bir yer bulursunuz. Çok geçmiş olsun

Olayın üstünden 3 hafta geçti ifadeyi değişebilir mıyım peki . Sonuçta iş kazasi geçirdim ama merdivenden düştüm dedim

Elimizde rapor var ama rapor hastalık diye işlendi özel hastanede . Ve elimizde fotoğraflarda var eşimin baya gozu sorardı kaburgasinin üstü morardı kan tuttu resmen hepsini çektik olay anında hastaneye gittikten sonra eşimin yanına 2 arkadaşı gitti ustaları da oradaydı. Ustaları şahitlik yapmaz ama kendi 2 arkadaşı şahitlik yapar

Avukatımiz var ama öncelikle sgk da iş raporu olarak ifade degistirmemiz gerekiyormus. Ama değiştirir mi 3 hafta oldu onu bilemiyoruz

Olay yeni olsaydi rapor aldığınız hastaneye gidin doktorla görüşün kaydi degistirmeyi talep edin derdim ama aradan 3 hafta geçmiş. Rapor bitimi calisir mi kontrol mü verildi ? Eger tekrar rapor verilecekse is kazasi olarak cevirmelerini talep edin hastane calisanlarjndan bilgi alabilirsiniz ya da Alo 170i arayarak bilgi alin

Olayın üstünden 3 hafta geçti ifadeyi değişebilir mıyım peki . Sonuçta iş kazasi geçirdim ama merdivenden düştüm dedim
İfadeyi değiştirir mi dediginiz adamın ifadesi var mıydı? Yoksa sıfırdan gidip ifade mı verecek?
Benim bahsettigim örnekte kazanın ustunden bir süre geçtikten sonra gidip ifade vermişti adam. Gayet de vermişti yani. Ne diyecekler, "üç hafta geçmiş,unut" mu diyecek polis:)
Avukatınız da varmış, o sizi daha iyi yönlendirir. Ama ne yapacaksaniz yapın bir an önce aksiyon alin

eşim iş yerini korumak amaciyla farkli birsey dememis
Yani yalan söylemiş. İş yeri denetlenmesin, ceza almasın, hatta başka bir işçi daha ağır ölümcül kaza geçirsin. İş yeri eşinizi korumamış değil mi? 3 hafta raporu duyunca basıvermişler tekmeyi. Stajyer doktorda suç bulmayın. Orası ağrımıyor burası ağrımıyor bir şeyim yok iyiyim dediyse doktor ne yapacak? İş kazası geçirdiğini, ciddi şekilde düştüğünü söyleseydi belki her tetkiki yaparlardı. Sgk nın yerinde olsam sadece firmaya değil, eşinize de yalan beyanda bulunma davası açardım. Bana ciddi bir şey olmadı ama olabilirdi veya iş arkadaşlarımdan biri daha ağır kaza geçirebilirdi demeyip yalan söylemeyi tercih etmiş.

Cok olur boyle is kazasi olup da basta farkli ifafe verip sonra pişman olup degistiren. Surecini bilmiyorum ama değiştirebilir esiniz ifadesini. Hatta gittiginiz ozel hasyaneye us kazasi deseydiniz onlar baslatirlatdi is kazasi prosedurunu, ilk hastaneye ne soulediginizin ondmi olmazdi.

Esiniz diyecek ben is kazasi geçirdim bana is kazasi deme dediler ama ben is kazasi geçirdim... şimdi de patronum mobbing uyguluyor nasil geçirdiğini anlatsin mutlaka kameralar vardır onlar İncelenir şahitlik yapan cikarmi bilmem pek sanmam herkes ekmeginin peşinde ama polise gidip ifadesini degistirsin

Hastaneye gidiş saati bellidir o saatlerin çalışma saati olduğu ve iş yerinde olduğu belirtilirse olayın da iş yerinde gerçekleştiği ortaya çıkar

Patronun tavrına şaşırdım açıkçası. Bu sebepten işten çıkanı hiç duymamıştım, bir de böyle gerçeği söylememişken

X