Iş kazasiiiii

hiç üzülmeyin hemen polis veya jandarmaya gidip şikayetçi olun. olayın üzerinden 3 hafta geçmesinin bir önemi yok. şikayet hakkı 6 ay. raporlarla birlikte şikayetinizi yapın ve bekleyin. dosya uzlaştırma bürosuna gider haklarınızı talep edersiniz firma verirse verir vermezse haklarında dava açılır

hiç üzülmeyin hemen polis veya jandarmaya gidip şikayetçi olun. olayın üzerinden 3 hafta geçmesinin bir önemi yok. şikayet hakkı 6 ay. raporlarla birlikte şikayetinizi yapın ve bekleyin. dosya uzlaştırma bürosuna gider haklarınızı talep edersiniz firma verirse verir vermezse haklarında dava açılır
İşi gereği ne yapılması gerektiğini bilen üyelerden biri diye düşünüyorum avukat bulun yorumlarınada tüm yorumlarada katiliyorum bencede hemen harekete geçin çok geçmiş olsun sizede esinizede inşallah haklarinizi alırsınız.

Avukattan yardım alın. Yol, yordam biliyorlar. Yapacağınız hatalı bir şey size daha kötü dönebilir. Biz işten çıkarağız diye iftira atıyor diyebilirler.

Bu ilk doktora gidişinizde röntgen çekildi mi ?

Iyi günler esim 13 şubatta iş kazasi gecirdi. Ustaları hastaneye götürdü iş kazasi yerine merdivenden düştü demişler eşim iş yerini korumak amaciyla farkli birsey dememis. Gittiği devlet hastanesinden doktor yeni stajyer doktor olduğu için eşini muayene edince birşey yok deyip gönderdi. Eşim aksama fenalasinca ozel hastaneye götürdük ve kaburgasinda 2 kırık omzunda da yırtık olduğunu anladık 3 hafta rapor verdi . Rapor suresi dolmadan patronu işten çıkaracağım seni dedi. Bizde davacı olmak istiyoruz ama nerden başlamalıyız? Iş kazası diye cevirmemiz lazim çünkü başta eşim için düştü dediler lütfen yardımcı olun patron morning uyguluyor zor durumdayız
İş yerinde merdivenden düşmekte iş kazağıdır ama eşiniz bunu kaza olur olmaz 3 gün içinde işyerine yazılı olarak bildirmesi lazımdı.. Hastane raporlarınız varsa mahkeme yoluyla da kanıtlayabilirsiniz bence ama iş uzun sürer

X