İş sorunsalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nimbus2bin

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2022
398
137
Kızlaar merhaba. Ben çook uzun zamandır işsizim. Kuzenimle bir iş kuracağız. Bir yerden para geldi ve bu ikimizinde son şansı gibi bişey. Bu yüzden aslında biraz daha sorunsuz sıkıntısız garanti gibi olan bir iş kurmamız lazım. Sizden fikir almak istedim. 500-600 bin tl bütçemiz var. Aslında güzellik merkezi düşünüyoruz ama çok rakip var ve insanlarla bu kadar yakından iletişim kurmak beni biraz korkutuyo. Onun dışında benim çocuk gelişimi diplomam var kreş olabilir diye düşünüyorum. Birde bebek spası ve yenidoğan fotoğraf stüdyosuda olabilir diyorum. Her türlü fikre açığım siz olsanız ne yapardınız Ankara'da yaşıyoruz bu arada

Kreş de güzellik salonu da meşakkatli işler insanla uğraşmak zor. Batıran çok.

Spa olabilir fotoğrafçılık da.

Ama ben sizin yerinizde olsam hazır diplomanız var atanmaya çalışırdım. Özel sektörde çok kazanıla da bilir hiç kazanılmaya da bilir.

İyi de bu istedikleriniz 500-600.000₺ den çok daha fazla paralar istiyor
Yok aslında çok büyük düşünmüyoruz kreş olursa bina altı dükkanda olucak az öğrencili. Spa zaten en az maliyetlisi. Güzellik merkezide lazer falan olmıycak protez tırnak kalıcı makyaj cilt bakımı. Asıl para lazer cihazında o işte. Başka ne olabilir bilmiyoruz açıkçası aklımıza bunlar geldi

Yok aslında çok büyük düşünmüyoruz kreş olursa bina altı dükkanda olucak az öğrencili. Spa zaten en az maliyetlisi. Güzellik merkezide lazer falan olmıycak protez tırnak kalıcı makyaj cilt bakımı. Asıl para lazer cihazında o işte. Başka ne olabilir bilmiyoruz açıkçası aklımıza bunlar geldi
kuzeniniz erkekse tekel açın asıl para orada

Kızlaar merhaba. Ben çook uzun zamandır işsizim. Kuzenimle bir iş kuracağız. Bir yerden para geldi ve bu ikimizinde son şansı gibi bişey. Bu yüzden aslında biraz daha sorunsuz sıkıntısız garanti gibi olan bir iş kurmamız lazım. Sizden fikir almak istedim. 500-600 bin tl bütçemiz var. Aslında güzellik merkezi düşünüyoruz ama çok rakip var ve insanlarla bu kadar yakından iletişim kurmak beni biraz korkutuyo. Onun dışında benim çocuk gelişimi diplomam var kreş olabilir diye düşünüyorum. Birde bebek spası ve yenidoğan fotoğraf stüdyosuda olabilir diyorum. Her türlü fikre açığım siz olsanız ne yapardınız Ankara'da yaşıyoruz bu arada

Ben de ankaradayim düşünüyorum ne acarsaniz gelirim. Ya da oglumu getiririm ya da yakınlarıma tavsiye ederim

Kres yeni açıklan bir yer tercih etmem cocugumu birakacagim sonuçta

Güzellik merkezi de aynı şekilde bildiğim bir kaç yer var güvendiğim oraya giderim

Foto çekimi için deneyebilirdim

benim iş yerinde bir arkadaşım var. memur olmadan önce protez tirnak yapıyormuş. 1 hafta mi ne eğitim almış. Kasım 2022 de memur oldu. o zamanın parası tırnak başı 500 600 alıyordum diyor. (birinin dükkanında yapiomus yarı yarıya) sizde kendiniz öğrenip tüm parayı kendiniz alabilirsiniz. seker yapıp satabilirsiniz. Su instada doğum günleri partilwr için yapılan sekerler var ya onlardan. ablam iyi bir firmada müdür. benden iyi maaşı yemek yol parası kıyafet parası vs vs bir sürü şeyi var seker yapma işine girdi istifa edicem diyor. bunları arastirabilirsiniz. bu şekerler sağlığa zararsız izomalt diye bir malzemeden yapılıyor. bir avm ile anlassaniz ya da bir kaç avm cocuk oyun alanı vs bi dünya gelir olur.

hatta iyice öğrenip anne çocuk eğlence günleri vs yaparsınız, orada seker yapma, atıyorum waffle yapma gibi gibi şeyler.

Şu an hiç tavsiye etmem. Tecrübeniz veya özel bir spesifik uzmanlığınız olmadan balıklama dalmaya çalışıyorsunuz ama ekonomi hiç müsait değil bu riski almaya. Sizi çiğ çiğ yer elinizdeki paradan olursunuz. Zaten sermayeniz de yetersiz. Siz riske girmeyin. Bir süre girin işe çalışın maaşla, o sırada sertifika eğitim araştırma vs arka planınızı güçlendirip bir şey kurarsınız

Bu ekonomide ben cesaret edemezdim açıkçası. Bir de şu mu olsun bu mu olsun diye ihtimaller üzerinden konuşuyorsunuz. Benim hayalim şu yaparım ya da ben şu alanda iyiyim demiyorsunuz. Birbirinden alakasız işler hepsi bana göre. İllaysa spa derim. Bebek fotoğrafçılığı da çok zor. Uyutuyorsun sarıyorsun vs vs

Parayi altina koysaniz daha karli cikarsiniz gibi🤣 Şaka bi kenara su an icin is kurmak icin uygun zaman degil sanki kuafor takma tirnak tarzi yerler cok var anaokulu icinde para yetersiz gibi bebek spa fotografcilik felan olabilir.Ayrica dogum gunu dogum gibi kucuk organizasyon tarzi seyler olabilir belki ama cok iyi dusunmeniz lazim paranizda cop olmasin

Ben eşimi istifa edip isteme evi açalım diye darliyorum. Bana çok mantıklı geldi bir bakın siz de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X