İsabella'nın Mutfağı

Gece gece neler gördüm neler gece yemek yemeyi seven biri olarak olsada yesek😶‍🌫️🥰 Ellerinize sağlık💞

Öyle bi iştahımı açtınız ki, gece yarısı sütlaç yaptım ve yedim, Allah affetsin 😃
Ama şu yüzlerce tarif arasında, geleneksel sütlaç tarifi olmamasına da bir miktar kırıldım 😂

Konuyla alakasız ama geçen hafta Gaziantepe gittim kahvaltı ettiğimiz bir mekanda resmin başında görünen pişiler vardı ben hayatım da böyle bişey yemedim tarifi istedik tabi vermediler :KK43: bilen var mı bu pişi yi üstüne pudra şekeri dökmüşlerdi içi pamuk gibiydi

Eklentiler

• PİŞİ.jpg
    PİŞİ.jpg
    178,2 KB · Görüntüleme: 108
Sunumlar, tarifler, tabaklar fotoğraflar harika elinize sağlık 👏

Aynen bende yemek yarışmasında oy kullanmaya tok gitmeyi öğrendim😄Sonu fena oluyor dediğin gibi 🤪
Sağol Mune Mune 'm🥰❤️😘
He valla canımın içi, ne zaman yemek bölümüne girsem ölüyorum 🤣 hele tatlı tariflerine ruhumu teslim ediyorum :ruh:
Senin tariflerde beni mahveden tatlılar var, aç gelsem dayanamam:kk77: çok marifetli eli lezzetli biri olduğunu da bildiğimden bakarken tatlarını alıyorum fena oluyorum :)))

Ayyyy yalnız turşu kavurman beni eskiye götürdü, senden iyi olmasın Karadenizli bir arkadaşım vardı, onda toplandığımızda muhlama ve turşu kavurma fiksimizdi.

He valla canımın içi, ne zaman yemek bölümüne girsem ölüyorum 🤣 hele tatlı tariflerine ruhumu teslim ediyorum :ruh:
Senin tariflerde beni mahveden tatlılar var, aç gelsem dayanamam:kk77: çok marifetli eli lezzetli biri olduğunu da bildiğimden bakarken tatlarını alıyorum fena oluyorum :)))

Ayyyy yalnız turşu kavurman beni eskiye götürdü, senden iyi olmasın Karadenizli bir arkadaşım vardı, onda toplandığımızda muhlama ve turşu kavurma fiksimizdi.
Mesela şuan açım ya senin mesajı okurken bile ağzımın suyu akıyor yeminle 😄Turşu kavurması, muhlama ,birde mısır ekmeği ne güzel olurdu. Olsada yesek 🤪🥰

Konuyla alakasız ama geçen hafta Gaziantepe gittim kahvaltı ettiğimiz bir mekanda resmin başında görünen pişiler vardı ben hayatım da böyle bişey yemedim tarifi istedik tabi vermediler :KK43: bilen var mı bu pişi yi üstüne pudra şekeri dökmüşlerdi içi pamuk gibiydi

Mayalı değilde bildiğim kadarıyla kabartma tozlu hatta karbonatlı oluyor.
İsabel'in tam böyle bir tarifi var🤗
Üzerine tarçın ve pudra şekeri serpiliyor.
Ya da sadece pudra şekeri🤗
Servis tabağına koyduktan sonra pudra şekeri serpiliyor.

Mesela şuan açım ya senin mesajı okurken bile ağzımın suyu akıyor yeminle 😄Turşu kavurması, muhlama ,birde mısır ekmeği ne güzel olurdu. Olsada yesek 🤪🥰
Hahahahaha valla şu an bende açım, kızım ekmek yaptı adam mutfağa koştu ekmek yemek için, sana yazarken mutfaktan sesleniyor gel de ekmekleri gömelim diye:KK70:
Ben gidiyorum bacım, benimkinin yemek davetine direnemiyorum 😂

Son düzenleme:
X