İşin İçinden Çıkamadım (Konu Annem)

rasbag

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2023
349
344
37
Yazın boşandım bir tane çocuğum var anaokuluna gidiyor. Eski evden de taşındım yine yakın yerlerde ev tuttum hem okula yakın hem babasına yakın olsun haftasonları git gel yorulmasın çocuk diye düşündüm çünkü babasının arabası yok.
Çocuğa da annem bakıyor Allah razı olsun ben çalışıyorum. Ailemin evi başka ilçede ben başka ilçede annem bende kalıyor babam çalışıyor bekar kardeşim var onlarda evlerinde kalıyor. Ailemle beraber yaşama isteği yok ailemin oraya taşınırsam kiralar çol uçuk iş bulma şansı az hem bu iş yerime uzak.
Sorun şu; annem bende kaldığı için sıkılıp sorun yaratmaya başladı sürekli ben mi bakacağım biraz onlar baksın yoruldum diyor. Geçen ay kendi kendine karar vermiş eve gideceğim dedi hazırlandı gitti 1 haftalığına gitti 2 haftaya uzattı babannesine gönderdim baktılar haliyle. Sonra geldi 2 hafta sonra yine aynı sorun ben eve gideceğim dedi gitti kaldı 1 hafta, çocuk yine babanne baktı. Geleli 1 hafta oldu bu sabahta diyor haftaya ben gideceğim onlarında çocuğu onlarda baksın vs vs sonrası tartışma.
Beni düşünmüyorsan çocuğu düşün dedim düzen kalmaz sabah okula gidiyor babası eve geç geliyor o gelsin diye bekliyor haliyle babannede. Yeni geldin daha 2-3 ay olmadı hemen kaçma dersindesin dedim. Nasıl çözeceğim bu durumu bilmiyorum.

Sabah 6.30 da evden çıkıyorum akşam 6’da evdeyim. Babamla aynı evde yaşamayı sürdürmek istemiyorum tartışma oluyor. Hem babam hiçbir zaman yardım lazım mı diye sormadı? Maaşımın geç yattığı ay oldu söyledim bende maaş almadım dedi. Bunaltıyorlar. Yazıp rahatlamak istedim. Sizler nasıl yol izlediniz acaba?

Yazın boşandım bir tane çocuğum var anaokuluna gidiyor. Eski evden de taşındım yine yakın yerlerde ev tuttum hem okula yakın hem babasına yakın olsun haftasonları git gel yorulmasın çocuk diye düşündüm çünkü babasının arabası yok.
Çocuğa da annem bakıyor Allah razı olsun ben çalışıyorum. Ailemin evi başka ilçede ben başka ilçede annem bende kalıyor babam çalışıyor bekar kardeşim var onlarda evlerinde kalıyor. Ailemle beraber yaşama isteği yok ailemin oraya taşınırsam kiralar çol uçuk iş bulma şansı az hem bu iş yerime uzak.
Sorun şu; annem bende kaldığı için sıkılıp sorun yaratmaya başladı sürekli ben mi bakacağım biraz onlar baksın yoruldum diyor. Geçen ay kendi kendine karar vermiş eve gideceğim dedi hazırlandı gitti 1 haftalığına gitti 2 haftaya uzattı babannesine gönderdim baktılar haliyle. Sonra geldi 2 hafta sonra yine aynı sorun ben eve gideceğim dedi gitti kaldı 1 hafta, çocuk yine babanne baktı. Geleli 1 hafta oldu bu sabahta diyor haftaya ben gideceğim onlarında çocuğu onlarda baksın vs vs sonrası tartışma.
Beni düşünmüyorsan çocuğu düşün dedim düzen kalmaz sabah okula gidiyor babası eve geç geliyor o gelsin diye bekliyor haliyle babannede. Yeni geldin daha 2-3 ay olmadı hemen kaçma dersindesin dedim. Nasıl çözeceğim bu durumu bilmiyorum.

Sabah 6.30 da evden çıkıyorum akşam 6’da evdeyim. Babamla aynı evde yaşamayı sürdürmek istemiyorum tartışma oluyor. Hem babam hiçbir zaman yardım lazım mı diye sormadı? Maaşımın geç yattığı ay oldu söyledim bende maaş almadım dedi. Bunaltıyorlar. Yazıp rahatlamak istedim. Sizler nasıl yol izlediniz acaba?

Konu sahibi, kadın bunalmış, sıkılmış olabilir, torunu canıdır ama sürekli bakmayı bir yerden sonra kafası kaldırmıyor olabilir. Belki arkadaşlarıyla oturup rahatça kahvesin içmek istiyor, bu kadın da hayata bir kez geliyor. Zaten yorulduğunu söylemiş. En mantıklısı bakıcı bulman.

Evet zor durumunuz. Hayatınız değişmiş. Ama anneniz de hayatını değiştirmek zorunda değil ki... Torununu canından çok sevse de bakmak ve sizle yaşamak istemeyebilir. Hepsi farklı şeyler. Bakıcı bulmaya çalışın.
Bakıcı tutacak kadar kazancım yok maalesef

Kendinizce haklısınız ama anneniz de bakmak zorunda değil.ilk başta soz mu vermisti ? Bir bakıcı arayışına girseniz iyi olacak.

Konu sahibi, kadın bunalmış, sıkılmış olabilir, torunu canıdır ama sürekli bakmayı bir yerden sonra kafası kaldırmıyor olabilir. Belki arkadaşlarıyla oturup rahatça kahvesin içmek istiyor, bu kadın da hayata bir kez geliyor. Zaten yorulduğunu söylemiş. En mantıklısı bakıcı bulman.
Bakıcı tutarsam bana para kalmaz geçinemem

Boşanırken söz verdi mi anneniz bakacağına dair?

Onlar için de çok zor, kadın evde kocasını ve çocuğunu bırakıp size geliyor, insanın evi gibisi yok ki. Ayda 2 hafta babaanne 2 hafta anneniz baksa? Evet çocuğun düzeni değişecek ama annenizin de pek niyeti yok bakmaya zaten

İyi de kadın bu yaştan sonra daha da bakmak istemiyor, dile de getirmiş zorla mı yani. bunca baktığına teşekkür edip bir çözüm bulmalısınız .hadi bugün baktı, bu ay bakti, Eylül'de baktı Kasım'da baktı. Yine bırakmak isteyecek, yine tüm emeklerini görmezden gelip gönül koyacaksınız şimdiki gibi. Kadın ne yapsın??

Kaç saat yalnız kalıyor ki okuldan sonra? siz ne iş yapıyorsunuz? Yaninıza gelsin?
Tekstil firmasında ön muhasebe. Ben evden 6.30 çıkıyorum yani bakıcı tutsam 12 saat evde olacak. Sabah 8.30 okul öğlen 12.30 çıkış. Akşama kadar bakacak yani. Yanıma gelme şansı yok

İyi de kadın bu yaştan sonra daha da bakmak istemişlyor, dile de getirmiş zorla mı yani. bunca baktığına teşekkür edip bir çözüm bulmalısınız .hadi bugün baktı, bu ay vakti, Eylül'de baktı Kasım'da baktı. Yine bırakmak isteyecek, yine tüm emeklerini görmezden gelip gönül koyacaksınız şimdiki gibi. Kadın ne yapsın??
Bunca baktığı dediğiniz daha 1 sene bile olmadı bakalı. Ben Haziran ayında işe girdim öncesi çalışmadım ben baktım çocuğa zaten. Boşanma olduktan sonra geldi bana

Eski eşiniz ailesinden ayrımı yaşıyor yani babaannenin evi size uzakmi 6 da cikiyormussunuz işten çıkınca gidip babaanneden siz alacaksiniz o zaman mecburen babası geç geliyor diye orda beklemek zorunda kalmaz başka çare kalmıyor bakıcı seçeneğini eleyince

Tekstil firmasında ön muhasebe. Ben evden 6.30 çıkıyorum yani bakıcı tutsam 12 saat evde olacak. Sabah 8.30 okul öğlen 12.30 çıkış. Akşama kadar bakacak yani. Yanıma gelme şansı yok
Nafaka filan almadınız mı? Bakıcıyı babası karşılasın çocuğun düzeni için gerekli sonuçta.

Babaniz ve kardeşiniz de varken annenizin sizinle yaşayacaği şekilde bir düzen kurmanız sürdürülebilir değil ki.
Baştan bakarım demiş olsa bile bunun bir yerde tıkanacağı açıkmış aslında.
Madem babasına yakın olsun diye evi yaşadığınız yerde tuttunuz, babaanneyle yarı yarıya baksınlar. Bence gayet normal annenizin isteği. Biraz düzen şaşmasi olacaksa da yapılacak bir şey yok şu şartlarda.

Son düzenleme:
İste bakıcı tutsan yarım gün en az 10-15 bin vereceğin işi annen aylardır bedava yapıyor. Kolay mı?? Hiç değil
Üstelik yatılı bakıcılık yapıyor. Yine de "amaaan ne olacak ki, ne var sanki" modundasiniz
Bunca baktığı dediğiniz daha 1 sene bile olmadı bakalı. Ben Haziran ayında işe girdim öncesi çalışmadım ben baktım çocuğa zaten. Boşanma olduktan sonra geldi bana
Bir senede elin kadınına kazandıginizin tamamını verecektiniz. Anneniz olunca aman bir sene diye küçümsuyorsunuz emeğini

Eski eşiniz ailesinden ayrımı yaşıyor yani babaannenin evi size uzakmi 6 da cikiyormussunuz işten çıkınca gidip babaanneden siz alacaksiniz o zaman mecburen babası geç geliyor diye orda beklemek zorunda kalmaz başka çare kalmıyor bakıcı seçeneğini eleyince
Ailesi ile yaşıyor. Evi yalın bana. Böyle durumda babaannesi sabah bana gelmesi gerekiyor. O da gönülsüz. Aslında bende pek istemiyorum babaanne seçeneğini

X