İşlem yaptırdığınız yerler sizden imza alıyor mu?

olympian

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2015
947
1.814
Evet arkadaşlar soru başlıkta aslında, ben bir yerle görüştüm lazer için buzlazer.com da bulup. Bir kağıda imza attım ama hani lazerle ilgili şeyler gibiydi çok da hatırlamıyorum okumuştum ama :’) bir de kimliğimi istediler neden diye sordum ama verdim, 2dk sonra geri verdiler. Sonrasında bi şüpheye düştüm avukat arkadaşa danıştım sıkıntılı olabilir, bi müvekkil bu şekilde evini kaptırdı dedi. Son zamanlarda çok dolandırıcılık haberi okuyorum takıntı mı oldu ne size de danışmak istedim, imza falan alıyorlar mı sizden de? Ya da imzaladığınız şeyin konusunun altında boşluk varsa oraya da bir şeyler doldurup yine imza vs alabilirler mi acaba?

İyice paranoyak oldum, seansa gittiğinde kapığı alıp yoketmeyi planlıyorum :d alım gücü vs her şey çok kötüleştiğinden artık hırsızlık, dolandırıcılık vs sayısında artış olacağını da düşünüyorum.

Ekleme: he bu arada bu merkez geçen sene açılmış, sitesi tuhaf biraz yabancı medikal şirketi gibi ama instagramda aratınca çıkmıyor, sitelerindeki link yanlış, isimleri xx clinic mi medicalgroup mu beauty bir şey mi tam anlamadım. İnstagramını ulaştığım telefondan whatsapplarındaki kullanıcı adından buldum. Yorum var görünüyor paylaşımlarda ama bakıyorum yok.

Evet arkadaşlar soru başlıkta aslında, ben bir yerle görüştüm lazer için buzlazer.com da bulup. Bir kağıda imza attım ama hani lazerle ilgili şeyler gibiydi çok da hatırlamıyorum okumuştum ama :’) bir de kimliğimi istediler neden diye sordum ama verdim, 2dk sonra geri verdiler. Sonrasında bi şüpheye düştüm avukat arkadaşa danıştım sıkıntılı olabilir, bi müvekkil bu şekilde evini kaptırdı dedi. Son zamanlarda çok dolandırıcılık haberi okuyorum takıntı mı oldu ne size de danışmak istedim, imza falan alıyorlar mı sizden de? Ya da imzaladığınız şeyin konusunun altında boşluk varsa oraya da bir şeyler doldurup yine imza vs alabilirler mi acaba?

İyice paranoyak oldum, seansa gittiğinde kapığı alıp yoketmeyi planlıyorum :d alım gücü vs her şey çok kötüleştiğinden artık hırsızlık, dolandırıcılık vs sayısında artış olacağını da düşünüyorum.

Ekleme: he bu arada bu merkez geçen sene açılmış, sitesi tuhaf biraz yabancı medikal şirketi gibi ama instagramda aratınca çıkmıyor, sitelerindeki link yanlış, isimleri xx clinic mi medicalgroup mu beauty bir şey mi tam anlamadım. İnstagramını ulaştığım telefondan whatsapplarındaki kullanıcı adından buldum. Yorum var görünüyor paylaşımlarda ama bakıyorum yok.

İşlem yaptıranın kimliğini ibraz etmesini istemelerinde ve hizmeti aldığına dair imza talep etmelerinde bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Aldığı hizmeti almadığını iddia eden; "ben gelmedim, çalışanınız yanlış kayıt almış vb" diyenler sebebiyle böyle bir uygulama ihtiyacı doğmuş olsa gerek.

Solaryumda bile alıyorla, kaldı ki lazer.
Almaları gerekir zaten, siz de ödeme karşılığı fatura kesmelerini isteyeceksiniz.
O zaman ak koyun kara koyun çıkar ortaya.

İmza alırlar evet bir nüshasını ya da fotokopisini de size verirler. Yoksa sonradan yazdıkları şeye imza atmadığınızı ispat edemezsiniz.

İmza attığınız şeyin imzalı kopyasını istemelisiniz mutlaka sizde de bulunsun.
2 gün sonra arayıp birşey söylerlerse nasıl ispat edeceksiniz ki kendi durumunuzu.
Ha bu konu özelinde değilde genel yazdım bunu,resmi kurumlar dışında özellikle tam anlamıyla güvenmediğiniz yerlerde böyle olmalı.

Bu konuda benim ağzım sütten bir kez yandı. Şahsen lazer için asla sözleşme ya da başka bir şey imzalamam. Belki memnun kalmayacağım seansı sonlandırmak isteyeceğim ya da farklı bir şey imzalatacaklar. Lazer makinadan makinaya farklılık gösteriyor. Sözleşme kağıt mağıt imzalamadan seans başı ücret alan yerler var onları tercih ederim.

Teşekkür ederim cevaplar için, evet kopya almamıştım ben iş sözleşmesi dışında pek imza durumu olmamıştı. Bu vesileyle herkes de ayık olsun alın kopyasını imzaladığınız şeylerin :’)

Hangi bölgelere kaç seans aldığıma dair bir belge imzaladım. Peşin odedigime dair de bilgiler yer alıyordu. Ama kimlik falan vermedim.

instagramda isimlerini son 90 günde 5 kez değiştirdikleri için güven oluşturmadı bende ve isim konusunda sıkıntılılar diye düşünüyorum. o yüzden vazgeçtim gittim imzamın üstünü karaladım ve kağıdı da yırttık. hiç içime sinmemişti, siz de dikkat edin bu konuya bence.

Lazerde sözleşme ya da onam formu olan bir yer ile çalışmam. Yanık ya da ödem olsa şikayet bile edemeyeceğin ya etkiler bunlar olabilir yazan yerler var.. Seans formunu verin yeterli, sözleşme kabul etmiyorum derim.

Müşteri kazanmak istiyorsa o kabul edecek yemişim kurumsalını..

Ben de cilt bakımı için bi yere gitmiştim 8-10 seans falan hatırlamıyorum şimdi. Seans başı ücret ödeyecektim. İmza attık senet oluyor herhalde. Sonra kafama taktım ben de. Hatta ödeme yaparken baktım hani borç miktarının yanı kapatılır ya tire ile onu bile yapmamışlar. Açık yani istediğin kadar sıfır at:KK43:
Ben kapattım onu. Sonra paranın tamamını ödedim. Bi de o kağıda borç ödenmiştir diye yazıp imzaladılar. Bana da da bir kopyasını verdiler de rahatladım ancak.

X