İstanbul Anadolu'da Tüp Bebek Doktor Önerisi

Ben rapor almadm sgk anlasmalari var mi bilmiyorum.. genetik testi suan gerekli gormedi yaptrmadim.. bikac olumsuz denemeden sonra ya da genetik bi hastalik taşıyıcılik varsa yapiliyor diye biliyorum.. benm is yerinden arkadasim akdeniz anemisi taşıyıcısi cikti esi ve kendisi kartalda yaptrdi ucretsiz sanirim genetik testi.. medicalparkta yapiyorlar mi onu bilmiyorumm..
Tamamdır ben gittiğimde sorarım. En yakın zamanda Lütfi Kırdar ve Medikalparka randevu alacağım, süreci de daha yakından anlamış olurum böylelikle. Çok teşekkür ediyorum, her sorumu yanıtladınız. Sizin için en güzel en heyecanlı zamanlar. Umarım birkaç güne bebeğinizin haberini aldığınızda çok daha güzel olacak sizin için her şey 🌼 Mutlulukla büyütün inşallah 🤗

Tamamdır ben gittiğimde sorarım. En yakın zamanda Lütfi Kırdar ve Medikalparka randevu alacağım, süreci de daha yakından anlamış olurum böylelikle. Çok teşekkür ediyorum, her sorumu yanıtladınız. Sizin için en güzel en heyecanlı zamanlar. Umarım birkaç güne bebeğinizin haberini aldığınızda çok daha güzel olacak sizin için her şey 🌼 Mutlulukla büyütün inşallah 🤗
Hem aklınızdaki sorulari sorarsiniz hem guncel fiyat bilgisi alirsiniz.. yardimci olabildiysem ne mutlu bana.. evet heyecanli ve korkulu gunler guzel dilekleriniz icin teşekkürler 🙏😊

Sıkıntılı, zor günler geçti artık en tatlı zamanlarınıza geçtiniz bile 😊 ne güzel bir bekleyiş umarım hayırla devam edecek 😊🌼

merhaba canım bende de amh düşük benim 0.97 di 1 yıl önce ben istanbultıp fakültesi yani çapada tedaviye başladım aşılama yada tüp bebek olabilirmiş siz rapor için evrakları hazırlayın dendi ona koşturuyoruz şuan yalnız bilgin olsun heyet rapor için onay erse bile malesef sıra çok var dendi taa nisan ayında anca sıra gelirmiş tüp bebek için o yüzden ben rapor çıkartıp özelde yaptıracağım. Hiç asılama denemedim denemeyide düşünmüyorum zaman kaybı cünkü

Ben de Lütfi Kırdar'da başladım. Hemen başladı. Eğer çok uzak kalmıyorsun tavsiye edebilirim size.

Sgk raporuyla ilk tedavim benim 10.499 gibi bi ödeme yaptık. Tam ödeme yapacagımız günden bir gün önce zam gelmiş fiyatlara.
Çok iyiymiş, ilaçlara ne kadar ödediniz? Bir de genetik test falan yaptırdınız mı :)

ben çok erken özel merkezde raporlu olarak başladım ama çok indirmediler ilaçlarda çok büyük farkını gördüm sadece raporun.

Raporsuz gelenler ilaçlara 27bin civarı öderken ben sadece 10600 TL ödedim.
Tüp bebek de 30bin :) daha bir sürü islemler de var ekstra her gittiğimde e2 hormonuna progestan TSH hormonlarina bakıldı bunlar da çabuk olsun diye aynı hastahanede yaptırdım hep para.

Ama inşallah ugrasanlarin kucağı boş kalmaz 🤲

Çok iyiymiş, ilaçlara ne kadar ödediniz? Bir de genetik test falan yaptırdınız mı :)

ben çok erken özel merkezde raporlu olarak başladım ama çok indirmediler ilaçlarda çok büyük farkını gördüm sadece raporun.

Raporsuz gelenler ilaçlara 27bin civarı öderken ben sadece 10600 TL ödedim.
Tüp bebek de 30bin :) daha bir sürü islemler de var ekstra her gittiğimde e2 hormonuna progestan TSH hormonlarina bakıldı bunlar da çabuk olsun diye aynı hastahanede yaptırdım hep para.

Ama inşallah ugrasanlarin kucağı boş kalmaz 🤲
Açıkcası ilaçlar konusunda net bişey diyemeyeceğim. Parça parça bir sürü ilaç aldım. Birde raporlu olsanız dahi bazı eczaneler size ilaçları sgkyla vermek istemeyebiliyor. Ama ilacı da hemen kullanmanız lazım. Bana bir kaç kere oldu mecburen kullanmam gerektiği için çok dolaşamadan sgksız sekilde aldım ilacı. Benim sgk ile aldıklarımda oldu ama alamadıklarımda oldu. Yine de rahat 10 bin civarı olmuştur diye düşünüyorum.
Şunu diyebilirim. Ben devlet hastanesinde eger adetim denk gelmeseydi özel bir yerle daha görüşmüştüm istanbul tüp bebekteki emre karatekelioğlu. Belki bilirsiniz. Normalde daha cok para alacaklar tavsiye vermemesi daha mantıklı fakat emre bey telefonda görüştüğümüzde sürecimizi biraz sordu biz sgk şartlarını tasıyorduk aşılama vs yaptırmıştık bana ilk dedigi sey bu kadar uğrasmışsınız aşılamalarla burayı düşünüyorsanız devlet hastanesinde raporunuzu çıkartıp gelin hem hastane masraflarında hem de ilaçlarda yarı yarıya indirim oluyor. Hastane fiyatı için normalde 45 bin civarı sgklı 25 binlerde, ilaçlar içinde raporsuz 25 leri bulur raporlu on bin civarı olur demişti doktorun kendisi. Sgk raporlu olunca biraz daha uygunlasıyor fiyat

Genetik test yaptırmadık. Bizde sebepsiz infertiliteydi tanı ve ilk denemediydi. Doktorlardan öneren olmadı desem daha dogru olur.

Açıkcası ilaçlar konusunda net bişey diyemeyeceğim. Parça parça bir sürü ilaç aldım. Birde raporlu olsanız dahi bazı eczaneler size ilaçları sgkyla vermek istemeyebiliyor. Ama ilacı da hemen kullanmanız lazım. Bana bir kaç kere oldu mecburen kullanmam gerektiği için çok dolaşamadan sgksız sekilde aldım ilacı. Benim sgk ile aldıklarımda oldu ama alamadıklarımda oldu. Yine de rahat 10 bin civarı olmuştur diye düşünüyorum.
Şunu diyebilirim. Ben devlet hastanesinde eger adetim denk gelmeseydi özel bir yerle daha görüşmüştüm istanbul tüp bebekteki emre karatekelioğlu. Belki bilirsiniz. Normalde daha cok para alacaklar tavsiye vermemesi daha mantıklı fakat emre bey telefonda görüştüğümüzde sürecimizi biraz sordu biz sgk şartlarını tasıyorduk aşılama vs yaptırmıştık bana ilk dedigi sey bu kadar uğrasmışsınız aşılamalarla burayı düşünüyorsanız devlet hastanesinde raporunuzu çıkartıp gelin hem hastane masraflarında hem de ilaçlarda yarı yarıya indirim oluyor. Hastane fiyatı için normalde 45 bin civarı sgklı 25 binlerde, ilaçlar içinde raporsuz 25 leri bulur raporlu on bin civarı olur demişti doktorun kendisi. Sgk raporlu olunca biraz daha uygunlasıyor fiyat

Genetik test yaptırmadık. Bizde sebepsiz infertiliteydi tanı ve ilk denemediydi. Doktorlardan öneren olmadı desem daha dogru olur.
Evet duymuştum Emre beyi , SGK anlaşmalı hastahanelerde daha farklı oluyor demek ki. Ben çok arastiramadim gorusemedim de direk bir yola girdim çok şükür karşılığını da aldım inşallah sağlıkla devam ederiz.
Benim daha önce 2 gebelik kaybim var çok küçükken oldu o yüzden sanırım genetik test önerdiler. 3 tane embriyo gönderdim tanesi 350 dolardan bir de o var...
Gebelik takibini nerede yaptircaksiniz araştırdınız mı ?

Evet duymuştum Emre beyi , SGK anlaşmalı hastahanelerde daha farklı oluyor demek ki. Ben çok arastiramadim gorusemedim de direk bir yola girdim çok şükür karşılığını da aldım inşallah sağlıkla devam ederiz.
Benim daha önce 2 gebelik kaybim var çok küçükken oldu o yüzden sanırım genetik test önerdiler. 3 tane embriyo gönderdim tanesi 350 dolardan bir de o var...
Gebelik takibini nerede yaptircaksiniz araştırdınız mı ?
Evet bende kendim biraz bakınmıştım genetik testi birden fazla kayıpları olanlara öneriliyormuş hatta bazı doktorlar direk üç kaybı olunca arastırmaya göndertiyor.
Biz üç yıldır hiç gebelik elde edemedik o yüzden herhangi bi kaybımız vs yoktu. Söylememelerini biraz da buna bağlamıştım.

Açıkcası hala bakınıyorum takip için şuan bi yerde kesin karar kılmadım arkadaşlarımdan falan gidip memnun kaldıkları yerlerden öneride bulunanlar oldu ama bana mesafe olarak uzak oldugu için oraları düşünemiyorum özel aracımız yok toplu tasımayla veya taksiyle bile olsa kolay ulaşabileceğim bir yer olsun istiyorum. Atasehirde medar hastanesinde betül yıldız hanım var sanırım ilk kontrol için ona gideceğim. İnstagramda takip ettigim bir ebe var arkadaşımın biri bu ebeyle doğum yapmıştı onun önerisiyle takip etmeye başlamıştım, sayfasında bu doktorla birlikte gerçekleştirdikleri dogumları vs gördüm, yeri de yakın olunca önce oradan başlayayım dedim.
Siz ne zaman transfer olmuştunuz daha ilk muayeneyemi gideceksiniz sizde?

Merhabalar. Yakın zamanda Lütfi Kırdar Şehir hastanesinde infertilite kliniğine başvurdum ve gereken tetkikleri yaptırdım. Kan sonucumda amh değerim çok düşük çıktı:0, 32. Panikle eşimin sonucunu beklemeden hastaneden yeniden randevu aldım ama hekim önce eşimin sonucunu getirmem gerektiğini söyledi. Beni hiç bir şekilde rahatlatacak tek cümle etmedi ve ilgisizce başından atmaya çalıştı. Sonuçların hepsi çıkınca tüp bebek merkezine gidersiniz dedi ama sanıyorum Lütfi Kırdar'ın bir tüp bebek merkezi yokmuş ve Zeynep Kamil'e gitmem gerekiyormuş. Bunu da başka bir yerden öğrendim ve doğru olup olmadığını bilmiyorum.

Açıkçası bu süreç bir çok insan gibi benim için de zor ve halden anlamayan bu muamele ile devam etmek istemiyorum. İstanbul Anadolu yakasında bu süreci yaşayanların deneyimlerine ihtiyacım var. Devlet hastanesinde mi sürdürmeliyim yoksa özelde mi? Bir de özel hastaneler dışında tüp bebek merkezleri oluyor sanırım ve onların farkını bilmiyorum. 34 yaşındayım, amh değerimin de düşük olması sebebiyle sanırım devlette ilk tüp bebek tedavim ücretsiz karşılaşıyormuş. Bunların hepsi kulaktan dolma bilgiler çünkü tane tane bana süreci anlatacak bir muhatap bulamıyorum.

Bu süreçle ilgili bilgi verebilecek veya özel hastane/doktor/merkez önerebilecek insanlar varsa inanın çok mutlu olurum. Çok teşekkürler 🌼
Öncelikle umarım en kısa zamanda yavrunuzu yavrularımızı kucaklarımıza alırız. Ben Kocaeli tüp bebek bölümünde emek hocaya gitmiştim. 5 yıllık evliyim 30 yaşındayım amh değerim 0.34 kendiliğinden olan bir gebeliğim var ancak düşükle sonuçlandı. 3 yıl geçti olmadı doktor doktor dolaştık en son koü ye gittik. Amh değerim düşük ve 3 yılı geçkin evliligim olduğu için direk tüp bebek dediler. Başladık 6 aylık bir rapor çıktı ama iğneler falan ilk opu da 2084 TL ücret odedik 1 yumurtam oluştu sonraki gün dejenere oldu bu arada raporla birlikte 5 bine yakın ilaç parası verdik doktora özel muayane aldık 250 TL anesteziye randevu bulamadık devlette özel doktora aldık 280 TL gibi bir ucretti bu opu da yumurta oluşmadığı için tekrardan ignelere başladık ancak önceden iğneleri aldığım için rapor karşılamıyordu 2 iğnem tek eksikti ikisine 5 bin TL verdim. -indirimli aldım normalde 6400 tl- bu opu da ücret ödemedim çünkü önceki opuda embriyom yoktu sonrasinda bunda 3 yumurta toplandı biri dejenere oldu ikisinin durumu iyiydi. Salı günü gibi yumurtam toplandı cuma günü transferim oldu taze transferdi. Ayrıca hiç cocugum yok ve ilk denemem olduğu için transfer için ücret ödemedim embriyom kalmadığı için dondurma için de ücret vermedik. Ancak gidip gelmeler hastane doktor opu işlemleri için 30 bin ya da daha fazla gibi bir ücret gitti. Tabi bizim uzun sürdü Şubat'tan beri gidip geliyorduk. Transfer sonrası Hergun Kan sulandırıcı iğne duphaston prednol folik asit climara forte bant kullandım. 12 gün boyunca yattım ancak sonucum geçen hafta malesef ki negatif yalnız ordaki bir bayanın pozitifti benim negatif oldu doktor bunun için herhangi birşey söylemedi. Çok uzun oldu kusura bakmayın ancak devlette ki serüvenim böyle oldu benim biz 1 yıl oldu uğraşıyoruz devlette bizde artık özele geçme kararı aldık ve doktor arayışındayiz bu arada Kocaeli Darıca'da oturuyoruz.

Öncelikle umarım en kısa zamanda yavrunuzu yavrularımızı kucaklarımıza alırız. Ben Kocaeli tüp bebek bölümünde emek hocaya gitmiştim. 5 yıllık evliyim 30 yaşındayım amh değerim 0.34 kendiliğinden olan bir gebeliğim var ancak düşükle sonuçlandı. 3 yıl geçti olmadı doktor doktor dolaştık en son koü ye gittik. Amh değerim düşük ve 3 yılı geçkin evliligim olduğu için direk tüp bebek dediler. Başladık 6 aylık bir rapor çıktı ama iğneler falan ilk opu da 2084 TL ücret odedik 1 yumurtam oluştu sonraki gün dejenere oldu bu arada raporla birlikte 5 bine yakın ilaç parası verdik doktora özel muayane aldık 250 TL anesteziye randevu bulamadık devlette özel doktora aldık 280 TL gibi bir ucretti bu opu da yumurta oluşmadığı için tekrardan ignelere başladık ancak önceden iğneleri aldığım için rapor karşılamıyordu 2 iğnem tek eksikti ikisine 5 bin TL verdim. -indirimli aldım normalde 6400 tl- bu opu da ücret ödemedim çünkü önceki opuda embriyom yoktu sonrasinda bunda 3 yumurta toplandı biri dejenere oldu ikisinin durumu iyiydi. Salı günü gibi yumurtam toplandı cuma günü transferim oldu taze transferdi. Ayrıca hiç cocugum yok ve ilk denemem olduğu için transfer için ücret ödemedim embriyom kalmadığı için dondurma için de ücret vermedik. Ancak gidip gelmeler hastane doktor opu işlemleri için 30 bin ya da daha fazla gibi bir ücret gitti. Tabi bizim uzun sürdü Şubat'tan beri gidip geliyorduk. Transfer sonrası Hergun Kan sulandırıcı iğne duphaston prednol folik asit climara forte bant kullandım. 12 gün boyunca yattım ancak sonucum geçen hafta malesef ki negatif yalnız ordaki bir bayanın pozitifti benim negatif oldu doktor bunun için herhangi birşey söylemedi. Çok uzun oldu kusura bakmayın ancak devlette ki serüvenim böyle oldu benim biz 1 yıl oldu uğraşıyoruz devlette bizde artık özele geçme kararı aldık ve doktor arayışındayiz bu arada Kocaeli Darıca'da oturuyoruz.
Merhabalar. Süreciniz zorlayıcı geçmiş umarım ikinci denemenizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Ben de Lütfi kırdarda sürece başladım. Forumlarda okuduğum kadarıyla Gebze anadolu sağlık merkezi tayfun kutlu diye notlarıma kaydetmişim. Tanımıyorum bilgim yok ama belki araştırır düşünürsünüz diye yazmak istedim. Ben pendik Medikalpark'ta Semra Esenkaya ile görüşmüştüm. Size de yakın sayılabir İstanbul düşünüyorsanız. Hem çok Bilgisi derin, hem de yaklaşımı tavrıyla şefkatli, ilgili bir hekim. Ben çok istemiştim ama sgkdan faydalandığımı öğrenince öncelikle devlette denemeye karar vermiştim. Ancak özel düşünüyorsanız öneririm mutlaka. Yorumları da çok iyiydi.

Merhabalar. Süreciniz zorlayıcı geçmiş umarım ikinci denemenizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Ben de Lütfi kırdarda sürece başladım. Forumlarda okuduğum kadarıyla Gebze anadolu sağlık merkezi tayfun kutlu diye notlarıma kaydetmişim. Tanımıyorum bilgim yok ama belki araştırır düşünürsünüz diye yazmak istedim. Ben pendik Medikalpark'ta Semra Esenkaya ile görüşmüştüm. Size de yakın sayılabir İstanbul düşünüyorsanız. Hem çok Bilgisi derin, hem de yaklaşımı tavrıyla şefkatli, ilgili bir hekim. Ben çok istemiştim ama sgkdan faydalandığımı öğrenince öncelikle devlette denemeye karar vermiştim. Ancak özel düşünüyorsanız öneririm mutlaka. Yorumları da çok iyiydi.
Çok teşekkür ederim bu yolda anne olmak için çabalayan herkes umarım istediği yavrularına kavuşur. Doktor Tayfun Kutluyu bizde yakın diye görüşmeye gideceğiz aynı şekilde bahçeci ile de görüşeceğiz ancak bahçeci hakkında olumlu olumsuz bir sürü yorum okuyunca ister istemez bir geri çekiliyorum.

Canım Anadolu yakasında Marmara ünv tüp bebek merkezi var bildiğim. Lütfi kırdar da tüp bebek bölümü yarı özel olarak açıldı diye duydum. Evet zeynep kamil tüp bebek bölümü var. Ben oraya gidiyorum. Lakin eğer maddi olarak zorluk çekmem dersen devlete bulaşma... Bu devlet kötü diye değil süreç uzun diye söylüyorum. Amh değerin düşük ve elini çabuk tutman gerekiyor. Ve mesela yumurta dondurmak istesen 3lü tanklara koyuyorlar açıldıkça 3ü birden çözülüyormuş. ancak özelde embriyo dondurma yaparsan istediğin kadar kullanırsın. Tabi kaç embriyo çıkacağına da bağlı. Sana önerim kalben diyorum özel ama güvenilir bir yer. Anadolu yakasında iyi doktorlar ve iyi merkezlerdre var. Bahçeci iyi, ulun uluğ iyi. Acıbadem iyi.
Merhaba üçlü tank ne demek biraz daha açıklar misiniz ben de orada yumurta dondurmaya başladım da

X