İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayım

• Kadir Topbaş - AKP

OY: 231 32,5%
  • Mustafa Sarıgül - CHP

OY: 424 59,6%
  • Sırrı Süreyya Önder - HDP

OY: 28 3,9%
  • Rasim Acar - MHP

OY: 21 3,0%
  • Diğer / Bağımsız

OY: 7 1,0%

• Ankete Katılan
    711
  • Anket Kapalı .
adamlar denizin altından tüp geçit yaptılar , evet bak bi tek bu doğru

yeni köprüsünün üzerinden metro geçirdiler,
Tarihi İstanbul yarımadasının böğrüne o zevksiz kazıkları da sapladılar

başörtüsünün önündeki tüm kirleri gidererek mağduriyetleri yok ettiler,
buna gülüyorum sadece,son olayları hepimiz biliyoruz,hem bunun belediyecilikle ne ilgisi var?

metrobüs denen çağın icadını ülkemize de taşıdılar,
bunu da önceki mesajımda yazmıştım,ayrıca yoğunluktan dolayı yetersiz kalan bir icad

ilk tankı,uçağı,gemiyi ürettiler,
yerli tankla araştırma gemisi MİLGEM okey de uçak yok piyasada daha,yanlış bilgi olmasın

metrobüs denen çağın icadı beri dursun hadi o cümle yanlış olsun, evet metrobüs çağın icadı değil de diğerleri yapılmadı mı yada arkadaşın bahsetmediği daha pek çok projeyle ilgili adımlar atılmadı mı? Arkadaşa hak veriyorum, bu icraatleri yapanların karşısında çok daha iyi-güçlü vaatlerde bulunmak lazım. Bir tarafta yapılan iş var, diğer tarafta yapılan vaatler ama değil iş yapmak vaatler konusunda bile zayıf bir karşı taraf var...
.

arkadaşım tamam bütün partiler yaptıklarını açıklamalı keşke hepsi çok çok iyi projelerle ortaya çıksa
ben daha önce topbaşa oy da verdim bu arada
sarıgülü de beğenmiyorum mesela başka bi aday olsa daha iyidi benim için kararsızım o yüzden kime vereceğim konusunda her neyse

ama eleştirmekten bu kadar korkmayın
yapılanları çok yeterli görüyosunuz ama istanbul çok daha fazlasını hakediyo marka bi şehir haline gelmesi gerekiyo artık
doğal güzellikler bakımından dünyadaki en mükemmel şehirlerden biri avrupaki şehirler yanından bile geçemez bence
ama pek konuda hala yetersiz ve bu sebeplerden diğer şehirlerin gerisinde kalıyo
olimpiyatlarda bile alt yapımız yetersiz olduğu için geride kaldık
ulaşım hala büyük problem pek çok insan için yurt dışında bi süre yaşadığım için gözlemdiğim için daha net görebiliyorum avrupa ülkeleriyle aradaki farkı
mesela pariste öyle bi metro sistemi varki inanamazsın çok büyük bi şehir olmasına rağmen ulaşım konusunda çok iyi
tüp geçit yapıldı evet ben de olumlu karşılıyorum bunu yapılan güzel şeyleri de desteklerim
kendi teknolojimizi üretmeye başlamamız da güzel uçak helikopter vs ama bunun belediyecilikle bi ilgisi yok

diğer konularda da duble yollar yaptı diyip duruluyo
ama hizmet belediyecilik sadece bu değil ki
(ki köy vs yolları pekçok yerde kötü sadece şehirler arası yollara önem veriliyo)
devletin tek yapması gereken duble yol mu yani
sosyal devlet anlamında hiç sorumluluğu yok mu mesela
mesela engelliler için ne çalışmalar yapıldı
hepimiz birer engelli adayı değil miyiz

biz bile sokakta zor yürürken engelliler bu sebeplerden evden bile çıkamıyo
bi yurtdışına çıkarsanız görürsünüz her yer engelli insanlarla dolu şaşırıyosunuz çokluğuna ama aslında türkiyede de sayı çok fazla ama insanlar dışarı çıkamadıkları için biz görmüyoruz
istanbulun pek çok sorunu var ama dile getirince savunmaya geçiyosunuz
eleştirin ki daha da iyileri yapılsın

bunu parti fanatikliğine bağlayıp her yapılanı yeterli görmeyin daha iyisini isteyin
yine oyunu topbaşa verirsin ama eksikleri de eleştir ben bunu anlamıyorum işte
şu anki belediye başkanı topbaş olduğuna göre onu eleştiricez tabi

üstelik bazı durumları da sanki uzay teknolojisi getirip ilk biz kullanmışız gibi anlatınca insanlara da komik geliyo çünkü o icraatları metropol bi şehirde zaten yapmak zorunda
lütfetti de yaptı gibi konuşulunca hoş olmuyo yani

bi de başörtüsü konusunun belediye seçimleriyle alakası ne bunu anlamıyorum
bu size de antipatik gelmiyo mu
genel seçimlerde söyleseler anlarım söylesinler de belediye seçimleri ve başörtü ne alaka

Son düzenleme:
Kadir TOPBAŞ işini bilen çalışkan bir vekil. İstanbul'a sayısız katkıları oldu. Daha da geliştireceğine inanıyorum.
Ben İstanbul'da doğdum büyüdüm. Bizim mahallemizde 1 tane ağacımız vardı. Şeftali ağacı. Çok severdik onu. Bir gün belediye gelip o ağacı kesmişti. Sırf kaldırım yapımında zorlandılar diye. Tek ağacımızdı. parklarımızda bile ağaç yoktu bizim çocukluğumuzda. Sokaklar pislik içindeydi. Hele çöp toplama günü kapı pencere kapatırdık 2 gün. Biz yıkardık sokakları.
Şimdiki çocuklar çok şanslı. Bol yeşillik ağaçlık. Beton yok mu? Var. Ama yanında nefesle yapıyorlar. Yeşille. Sokağa çıkıyorum kızımla iki adımda bir filiz. Ağaç. Tabi İstanbul'un her yerinde böyle olması mümkün mü? Hayır. Çarpık yapılaşma var. Daracık sokakları var. Taksimin sokaklarını bilen bilir. 1 araba zorla geçer. Böyle bir yere ne yapabilirsin ki? Binaları yıkman gerekir. Onu da kentsel dönüşümle düzeltmeye çalışıyorlar. Ama biz ona da karşıyız ama değil mi?

Siyaset; konuşmak için tehlikeli bir konudur derler, genellikle kimse birbirine hak vermez, dialogun sonunda bazen tartışma bile çıkar. Ama yine de konuşmak gerekir. Ben de dayanamadım yazmak istedim. Üzüldüğüm nokta, tarihsel süreçte olumlu yönde değişim gösteren, yaşam standartları, teknoloji gibi önemli kavramların göz ardı ediliyor oluşu..daha iyi evlerde oturmak, daha iyi arabalara binmek, daha iyi arabaları ya da cep telefonlarını daha ucuza satın alabilmek bize teknolojinin sunduğu bir imkandır. Yüzyıllardır TEKNoLOJİ geliştikçe, üretim maliyeti düşer, bu da reel alım gücünü artırır. Yaşam standartlarını da iyileştiren yine teknolojidir. Bunu sağlayan en temel faktör sağlık alanındaki gelişimlerdir. Örneğin emar gibi görüntüleme teknikleri..dolayısıyla bunları sadece ülkemize özgü refah artırıcı faktörler olarak algılamamak gerekir. Belediye hizmetlerine gelince, bugün net bir şekilde biliyoruz ki marmaray projesi dsp-mhp iktidarınca hayata geçirilmiştir aslında. Çok daha öncesine gidersek, 19. Yüzyılın (1800'ler) teknoloji harikası ve medeniyet göstergesi olarak görülen demiryolu projeleri, bir mucize eseri olan cumhuriyetimizle birlikte çok büyük emeklerle kurulmaya başlanmıştır zaten. Savaş ekonomisi koşullarını 2000lerle kıyaslayıp chp ye gönderme yapan zihniyeti, beni affedin ama anlayabilmem mumkun diil bu yuzden..
Bir arkadaş üretimden bahsetmiş, çok da güzel söylemiş. Katma değeri olan ürünlerin üretimi olmadan, dünyada rekabet edebilir bir ekonomi haline gelmeden, ilerlemeden bahsedemeyiz. Yani sadece gıda ya da tekstil değil, cep telefonu da üretmek zorundayız. Bilgisayar, tablet, metrobüs üretmeli, kendi otomobil markamızı yaratmalıyız.
Ancak Herşeyi geçtim bence en önemlisi güzel ülkemizde huzur ve güven ortamı kalmadı. Bu yüzden hem yerel hem de genel seçimlerde iktidarın değişmesi gerektiğini düşünüyorum..anket sonuçları da umut verdi bana bu konuda, hakkımızda hayırlısı olsun..En Büyük TÜRKİYE

Kentsel dönüşüm,tarihi binaları yıkmak demek değildir siz çok yanlış anlamışsınız olayı.

Yeşil alan kalmadığı için İstanbul'a yağmur bulutu gelmiyor.Böyle giderse susuzluktan kırılacak İstanbul.

Bir de herkes çöplerden bahsediyor da eskiden çöpçüler rahattı,grev yapabiliyordu,şimdi temizlik işlerine taşeron firmalar bakıyor,grevin g'sini ağzına alan ertesi gün kapının önünde bulur kendini,mecbur çalışıyorlar

Son düzenleme:
akp seçmeninin büyük çoğunluğu sadece tv izleyerek gündemi ve siyaseti takip ediyor o nedenle bu anketin gereçeği yansıtma realitesi düşük

Tarihi binaları yıkmaktan bahseden olmadı sanırım. Kentsel dönüşüm zaten tarihi yarımada da mümkün değil. Bence siz okuduklarınızı yanlış anlamışsınız.
Eskiden çöpçüler gerçekten rahattı, ama grev yaptığından değil işlerini düzgün yapmadıklarından leş gibi olurdu sokaklar. Şimdiki hizmetten oldukça memnunum. Herkes görev sorumluluğunun bilincinde. Çöpçülerde mutsuz gözükmüyor.

Son düzenleme:
Ben oyumu Kadır Topbasa vermeyi düşünüyorum. Çünkü memnunum. Allah razı olsun. Doğma buyume istanbulluyum ve gerçekten ulaşım sorununda baya işler yaptığını düşünüyorum. Bence kimse bu seçimi ak parti , chp , mhp diye ayırarak seçim yapmasın. Gerçekten çalıyosa adam ve sizde bunu goruyosanız dusunmeden hak edene verin oyunuzu derim. Kadir Topbaş eminim ki emeklerinin karşılığını gorecektir. inşallah istanbul onunla bikaç yıl daha da buyuyecektir. :KK3:En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE Ayrıca Kadir topbaşın tek bi kötü tarafını bile gormedim şimdiye kadar , mukemmel bi insan, adam gibi adam. Ama birileri daha şimdiden en ufak bi eleştiriye kaldıramayıp insanları yumrukluyosa, ben o adama ölsemde oy vermem ve istanbulumu oyle bi insana emanet edemem hiç kimse kusura bakmasın. :KK19::KK20::KK20:

Kadir Topbaşın şahsı ile ilgili herhangi bir olumsuzluğa rastlamadım ancak partisinden dolayı tercihimi ondan yana kullanmayacağım.
içime çok sinmesede seçimlerde Sarıgülden yana oyumu kullanacağım. Hakkımızda hayırlısı kimse o olsun :KK70:

Oyum sarıgüle olacak çünkü. Büyükşehir belediyesi oy alabileceği yerlere hizmet götürüyor. Ayrımcılık yapması benim için yeter artar bile oy vermemek için.

Bağcılarda oturanlar bilir Medipol Hastenesinin önü devlet imkanları kullanılarak yol getirildi.
Yine Güneşli gibi bir yer dururken Kirazlı metro aktarma noktası yapıldı niye Çünkü güneşli'den oy çıkmıyor AKP'ye.

topbaşın tuzla viaport marin projesini okudum az önce
hoşuma gitti açıkçası

Tabiiki Kadir Topbaş.Ben Anadolu yakasında esnafım ve mal almaya karşıya geçmem gerekiyor.Önceden toptancılarıma 2.5 saatte gidiyordum fakat marmaray geldikten sonra bu süre 1 saate düştü.Ben lafa değil icraata bakarım :KK34:

Sarigül benim icin cok önemli olan projelerinden bahsetmis. CHP gelirse, yesilligin geri dönecegine eminim ben zaten. :)

- İstanbul’daki sevgisizlik dönemini bitirmek için, ‘benim doğrularım’ değil; ‘kentin doğruları’ dönemini başlatacağız.

- İstanbul’un çevre değerlerine sahip çıkacağız; Kuzey Ormanları’na, memba sularına, su havzalarına sahip çıkacağız.

- Gelecek kuşakların kentte sağlıklı biçimde yaşamaları için 'EKOLOJİK KORİDOR’ korunacaktır!

- Kentsel Dönüşüm’ değil; ‘Kentsel Gelişim’ olacak! Tepeden inmeci değil; 'insanın' öne alındığı bir anlayış olacak...

- 30 Mart sonrası ilk icraatlarımızdan birisi ‘Planlı Gelişim’i başlatmak olacak.

- İstanbul'un doğal yapısı korunacak; demokratik, katılımcı ve şeffaf bir yönetim modeline bizle birlikte geçilecektir.

- İstanbul artık İstanbul’dan yönetilerek, Tapu ve 2B sorunları ‘kentsel gelişim’ çerçevesinde çözülecektir.

- İstanbul'da, ‘İstanbul Ortaklığı’ oluşturacak ve 'parsel' bazında değil 'ada' bazında imar planları yapılacaktır.

- Ulaşım, tek elden yönetilecek ve ulaşım ana planı güncellenecektir.

- Raylı sistemin toplu ulaşımdaki payı, yüzde 50’ye çıkarılacak.

- Yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik verilerek İBB’nin tüm faaliyetlerindeki elektrik maliyeti %50 azalacaktır.

- İstanbul'a, Dünya ölçeğinde 2 büyük şehir parkı yapılacaktır: Golf Kulubü Arazisi ve İçerenköy'deki Hal Arazisi'ne... İstanbul'un 39 ilçesine 39 park yapılacak ve aktif park anlayışı ile bu parklar, ‘müze park’ değil; yaşayan, 'aktif parklar' olacaktır.

- Eminönü'nden başlayıp Harbiye'ye kadar sürecek olan kesintisiz bisiklet ve yaya yolu yapılacaktır.

- İstanbul, Turizm’de şahlanacaktır! İstanbul için tüm Dünya’da etkin bir tanıtım seferberliği yapılacaktır.

- Tarihi Yarımada, ‘Açık Müze Kent’ olacaktır.

- İstanbul’daki tarihi hanlar, han özelliklerini koruyarak restore edilecek, depreme dayanıklı hale getirilecek ve turizme kazandırılacaktır.

- İstanbul'un 6 büyük kent meydanı olacak: 1. Taksim; 2. Kadıköy; 3. Üsküdar; 4. Aksaray; 5. Beyazıt; 6. Beşiktaş

Bir de su depreme dayanikli binalarin gercek anlamda kontrollerinden bahsetse, malum 10 yildir Kadir Bey ile deprem ha geldi ha gelecek diye sadece beklemekteyiz. Bir de Kadir Bey`in sayilarini kat be kat arttirdigi AVM`leri ne yapacak Sarigül onlari da anlatsa cok sevinecegim.

Istanbul`un her yerinde AVM görmekten biktim diye mail atayim ben en iyisi, onu da söylesin. :KK31:

X