İstanbul devlet hastanesinde yaşadığım enteresanlık

Sanırım bende öyle yapacağım doktorumu ayarladıktan sonra
Devletteki doktorların önerdiği takviye ilaçalr vs özeldekilerden çok daha farklı oluyor tiroit baktırdım sağlık ocagıda devletteki doktorda sonuçların iyi dedi özele gittim doktorum dediki hemen git bir daha kan ver aynı değer çıkarsa ilaç tedavisine başlayacağız.

Devlette muayene suresi 5 dk. Birde bazen randevusuz ya da mhrsnjn yedek actigi hastalarla ya da randevusuz kontrollerle 3 dkya düşüyor süre. Doktor bu 5 dk icinde hem sizi dinleyecek, hem muayene edip bilgilerinizi sisteme isleyecek, recetenizi yazacak, sizi bilgilendirecek. Yetiştirmek icin içeriye 2 kisi alinabiliyor, biri hazirlanirken birinin sistemdeki isi hallediliyor gibi. Erkekleri de genelde almiyorlar mahremiyet açısından.

Devletteki doktorların önerdiği takviye ilaçalr vs özeldekilerden çok daha farklı oluyor tiroit baktırdım sağlık ocagıda devletteki doktorda sonuçların iyi dedi özele gittim doktorum dediki hemen git bir daha kan ver aynı değer çıkarsa ilaç tedavisine başlayacağız.
Geçen bi doktoru dinledim. Sağlık ocağında yapılan tiroid testleri hatalı sonuç verebilir demişti. Tiroid bakılacak kanın beklemeden laboratuvarda işleme koyulması gerekiyormuş doğru sonuç için ama sağlık ocakları kanı kan merkezlerine gönderdikleri için bekleyen kanda sonuç farklı çıkabiliyormuş. Ben de hamilelikte ilk sağlık ocağında vermiştim tahlil, tiroid yüksek çıkmıştı ama hastanede yapılan testlerde hep normal çıktı çok şükür. Doktorunuz da o yüzden öyle demiştir

X