İstanbul'da 2017 özel hastane doğum fiyatlarını derledim

greyLADY

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011
46
24
Merhaba bayanlar,

Uzun süredir doğum fiyatları ile alakalı bilgiler toplamaya çalışıyorum. Notlarımı çöpe atmadan önce sizlere de bildireyim istedim.

Anadolu yakasında oturduğum için Anadolu yakasındaki hastanelerin doğum fiyatlarını veriyorum:

1) Hisar Intercontinental: SGK geçmiyor, Allianz sigorta ile anlaşmaları var. Normal doğum 4000 TL, Epiduralli olsa da olmasa da fiyat değişmiyor. Fiyatın içine tüm testler dahil. Muayene normal fiyatı: 225 TL, allianz fiyatı 129 TL

2)Medipol Koşuyolu: Normal 1950 TL, epiduralli artı 750 TL, zorunlu sezeryan 2850 TL, epiduralli artı 750 TL, testler dahil değil. İşitme testi 65 TL. Aşı, tahlil, ağrı pompası vs ekstra ücretli.

3) Erdem Hastanesi Çamlıca:
Normal 750 TL, epidural yok. Zorunlu sezeryan 2000 TL. Topuk kanı testi 10 TL, Muayene ücreti 60 TL

4) Medicana Hastanesi Çamlıca:
SGK'lı normal: 3000 TL, epiduralli 3500 TL, Zorunlu sezeryan 4000 TL, epiduralli 4500 TL
Allianz sigortalı ücreti: normal 2500 epiduralli artı 500, sezeryan 3800, epiduralli artı 500. SGK'lı muayene ücreti 95 TL.

5) Erdem Hastanesi Çakmak:
Normal 1000 TL, epiduralli artı 400 TL (dr isterse epidural yapıyorlarmış, kişinin isteğine göre değil). Muayene 60 TL; NST 20 TL.

6)Yunus Emre HAstanesi Üsküdar:
Normal 1750 TL, Epidural artı 400, muayene 85, nst 20 TL

7)Atlas Hastanesi Ümraniye:
Normal 545 TL, gece olursa artı 690 TL, epiduralli artı 500 TL, Muayene 60, nst 20 TL

8) Sur Hastanesi Ümraniye
Normal: 950, epiduralli artı 550, gece olursa artı 650 TL, sezeryan 1200, muayene 65, nst 25 TL.

9) Afiyet Hastanesi Ümraniye:
Normal 850, epiduralli artı 350 TL.

10) Avicenna Ataşehir
Normal 1250 TL

11) Central Hospital Kozyatağı
Normal 2260 TL, epiduralli artı 550 TL, zorunlu sezeryan 3010, sezeryan 4200 TL, epiduralli sezeryan artı 800 TL.

12) Avicenna Esenler
Normal 1000 TL.

Harrika,.ellerinize saglikKeske artik birilwri de avripa yakasi icim yapsa soyle birsey son dort aydir.yuz kez konu actim bumla ilgili..ama kimsede tik yok

Ben tum muayenelerimi Liv hospitalda oldum. Calistigim kurumun anlasmasi oldugu icin. Cok uyguna geldi bize.ama karsilamadigi seker yukleme testi var mesela . 174 tl verdik ona.

Florance nightingale de yrd.yusuf olgac icin normal dogum 2750, normal epidural 2885, sezeryan 3468, epidural sezeryan 4050.
Muayene ucreti 110tl.

Merhaba bayanlar,

Uzun süredir doğum fiyatları ile alakalı bilgiler toplamaya çalışıyorum. Notlarımı çöpe atmadan önce sizlere de bildireyim istedim.

Anadolu yakasında oturduğum için Anadolu yakasındaki hastanelerin doğum fiyatlarını veriyorum:

1) Hisar Intercontinental: SGK geçmiyor, Allianz sigorta ile anlaşmaları var. Normal doğum 4000 TL, Epiduralli olsa da olmasa da fiyat değişmiyor. Fiyatın içine tüm testler dahil. Muayene normal fiyatı: 225 TL, allianz fiyatı 129 TL

2)Medipol Koşuyolu: Normal 1950 TL, epiduralli artı 750 TL, zorunlu sezeryan 2850 TL, epiduralli artı 750 TL, testler dahil değil. İşitme testi 65 TL. Aşı, tahlil, ağrı pompası vs ekstra ücretli.

Normal 750 TL, epidural yok. Zorunlu sezeryan 2000 TL. Topuk kanı testi 10 TL, Muayene ücreti 60 TL

SGK'lı normal: 3000 TL, epiduralli 3500 TL, Zorunlu sezeryan 4000 TL, epiduralli 4500 TL
Allianz sigortalı ücreti: normal 2500 epiduralli artı 500, sezeryan 3800, epiduralli artı 500. SGK'lı muayene ücreti 95 TL.

Normal 1000 TL, epiduralli artı 400 TL (dr isterse epidural yapıyorlarmış, kişinin isteğine göre değil). Muayene 60 TL; NST 20 TL.

Normal 545 TL, gece olursa artı 690 TL, epiduralli artı 500 TL, Muayene 60, nst 20 TL

Normal: 950, epiduralli artı 550, gece olursa artı 650 TL, sezeryan 1200, muayene 65, nst 25 TL.

10) Avicenna Ataşehir
Normal 1250 TL

Normal 2260 TL, epiduralli artı 550 TL, zorunlu sezeryan 3010, sezeryan 4200 TL, epiduralli sezeryan artı 800 TL.

12) Avicenna Esenler
Normal 1000 TL.

Süpersiniz gerçekten şuanda araştırmakta olduğum bi konuydu ve iyi geldi bide doktora karar verebilsem :110:

Merhaba bayanlar,

10) Avicenna Ataşehir
Normal 1250 TL

12) Avicenna Esenler
Normal 1000 TL.
Gayet güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş. Teşekkürler..

Başkent'e giden muayene ve doğum ücretini yazarsa bu liste benim için tam olacak gerçekten...

Süpersiniz gerçekten şuanda araştırmakta olduğum bi konuydu ve iyi geldi bide doktora karar verebilsem :110:

Doktor da önereyim, Koşuyolu Acıbadem hastanesinde Habibe Seyisoğlu. Ama muayene için randevu saatinde bir kez olsun giremedim. Çok bekletildim her seferinde. Ama Habibe hanım için değer beklemeye.

Sur hastanesini düşünürsen, jinekolog dr bir tane zaten. Dr. Umut Tiryaki Özyurt. Umut hanım dört dörtlük diyebilirim. Hasta sayısı yoğun olmadığı için hiç beklemiyorsun da. Kesinlikle tavsiye ederim.

Doktor seçerken tavsiyem, çok ünlü olup, çok tercih edilir olması değil; bilakis hasta sayısının az olması, hastaya daha fazla vakit ayırabilmesi. Hamile haliyle insanın beklemesi o kadar zor oluyor ki..

https://www.google.com.tr/amp/www.c...-genci-doktor-hatasi-mi-oldurdu?client=safari
Sancaktepe via hospital ile alakalı okuduğum haber beni çok üzdü, 23 yaşındaki gencin ölümünden sonra o hastanaye bir daha gitmedim

ya evet bu haber beni de çok üzdü düşündürdü ve gerdi açıkcası zaten takibinde olduğum doktorum da ordan ayrılmış ona da ayrı üzüldüm şimdi sıfırdan doktor arayışı içindeyim. her gelen gidince bir de böyle olayları duyunca hastane adına ben de soğudum kimseye de tavsiye edemiyorum kendim gönül rahatlığıyla gidemediğim için :/

Ben de dr olarak Tevfik Berk Bildacı'dan memnunum baskent univ hast. Altunizade...üsteluk sezeryan sonrasi normal dogum yaptiracak kadar da normak dogumcu yani sezeryan karari cikariyorsa hakikaten care olmadigindan...pozitif anlayisli her soruya icten uzunca cevap veriyor benim icin bunlar onemliydi he egitimine bakarsak da cidden cok iyi cv...

Ben de dr olarak Tevfik Berk Bildacı'dan memnunum baskent univ hast. Altunizade...üsteluk sezeryan sonrasi normal dogum yaptiracak kadar da normak dogumcu yani sezeryan karari cikariyorsa hakikaten care olmadigindan...pozitif anlayisli her soruya icten uzunca cevap veriyor benim icin bunlar onemliydi he egitimine bakarsak da cidden cok iyi cv...

ay o zaman size denk gelmiş olmam çok iyi oldu. iş arkadaşım da orayı önerdi bana doğum için kendisi normal doğum yapmış ve çok da memnun kalmış ikinciyi de orda yaparım diyordu. Doğum fiyatlarıyla ilgili bilginiz var mı?

Forumda baskent altunizade basligina bakarsaniz bi arkadas fiyat yazdi bende henuz 3.ayda oldugumdan fiyat almadim martta gidince alacagim ama 1500-1700 civari sgk ile sanirim ve epidural farki yokmus

kızlaaar bana yardımcı olun kafam çok karıştııı... ben şimdi özel sağlık sigortam yarın bekleme sürem dolacak bundan sonra doğum masrafları falan her şey sigortamdan kullanacağım. sigortam geçerli olana kadar nisa hastanesine gideyim sonra medical parka geçerim diye düşünüyordum. ama doktorumdan çok memnunum şuanda. diyorum ki 7. aya kadar tüm takiplerimi burda yaptırsam testler falan her şey, en son 7. ayda iki üç muayene medical parktaki doktoruma gidip son kontrollerimi yaptırıp doğumu da orda yaptırayım diyorum. sonuçta hastane kalitesi de önemli odaları ameliyathanesi anestezisti falan..
nisanın test fiyatları falan da daha uygun olduğu için limitim de rahat rahat yeter böylece bana ne dersiniz?
mantıklı mı düşünüyorum?

kızlaaar bana yardımcı olun kafam çok karıştııı... ben şimdi özel sağlık sigortam yarın bekleme sürem dolacak bundan sonra doğum masrafları falan her şey sigortamdan kullanacağım. sigortam geçerli olana kadar nisa hastanesine gideyim sonra medical parka geçerim diye düşünüyordum. ama doktorumdan çok memnunum şuanda. diyorum ki 7. aya kadar tüm takiplerimi burda yaptırsam testler falan her şey, en son 7. ayda iki üç muayene medical parktaki doktoruma gidip son kontrollerimi yaptırıp doğumu da orda yaptırayım diyorum. sonuçta hastane kalitesi de önemli odaları ameliyathanesi anestezisti falan..
nisanın test fiyatları falan da daha uygun olduğu için limitim de rahat rahat yeter böylece bana ne dersiniz?
mantıklı mı düşünüyorum?
Canım ben son iki haftada değiştirdim hastanemi ve doktorumu, önce muayene oldum doktorun yaklaşımını ve hastaneyi tanıdım. İçime sindikten sonra kararımı verdim ve pişman olmadım. İyiki öyle yapmışım diyorum şimdi. Kadın doğum doktoru bir tane değil sonuçta, memnun kalacakların elbette olacaktır, git dene içine sinerse değiştirirsin. İlla birinde başladın diye onunla bitirmek zorunda değilsin.

mantıklı mı düşünüyorum?
Doktorunuzdan memnunsanız değiştirmeseniz daha iyi olur bence

X