İstanbul'da HPV Testi ve Tedavisi Yapan Devlet Hastaneleri

hepmibenibulur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2023
2
0
30
Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda muayene olmak için ve genital siğillerin de çıkması nedeniyle HPV testi yaptırmak istedim. Bunun için İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüne gittim. Sadece smear testi yapıldı. HPV testi kitinin hastanede olmadığını söyledi doktor. Ben bütün hastanelerde bu test vardır diye düşünüyordum. Meğer yokmuş.

İstanbul'da hangi hastanelerde HPV ve hatta HİV testinin olduğunu bilenler yazarsa çok sevinirim. Bir de HPV ve HİV testlerini ve tedavilerini SGK karşılıyor mu? Evli ya da bekar olmak fark ediyor mu? Ben bekarım. Maalesef özel hastanelere, kliniklere ayıracak maddi gücüm yok. Devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde sorunumu halletmeye çalışacağım eğer mümkünse.

HIV testi için sağlık ocağında kan verebilirsin. HPV için genelde ücretli oluyor fakat KETEM yapıyor diye biliyorum ama galiba evlilere sadece.emin değilim. KETEM in nosunu bulup sorabilirsin randevuya gerek olmuyor.

Merhaba ben hpv testinde inflamasyon bulgular nedemek oldugunu bilmiyorum bilen varmi

Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda muayene olmak için ve genital siğillerin de çıkması nedeniyle HPV testi yaptırmak istedim. Bunun için İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüne gittim. Sadece smear testi yapıldı. HPV testi kitinin hastanede olmadığını söyledi doktor. Ben bütün hastanelerde bu test vardır diye düşünüyordum. Meğer yokmuş.

İstanbul'da hangi hastanelerde HPV ve hatta HİV testinin olduğunu bilenler yazarsa çok sevinirim. Bir de HPV ve HİV testlerini ve tedavilerini SGK karşılıyor mu? Evli ya da bekar olmak fark ediyor mu? Ben bekarım. Maalesef özel hastanelere, kliniklere ayıracak maddi gücüm yok. Devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde sorunumu halletmeye çalışacağım eğer mümkünse.
hastanelerin bu testleri kit ile yaptığını ilk kez sizden öğrendim, ben hamileliğimde hasekiye gitmiştim doktor kan testi ile yapmıştı bu testleri rutin kontrol çerçevesinde. ayrıca Süleymaniye tüp bebek merkezinde de yapmışlardı tedavi öncesi yine rutin olarak kan testi ile. Hasekiye randevu alıp yaptırın ve evet SGK karşılıyor. Evli olup olmamanız sorun olmaz bence onları ilgilendirmez sonuçta. Siğilleri de yakıyorlardı sanırım yine SGK dahilinde. Geçmiş olsun bu süreçte jilet kullanmaktan kaçının

X