İstanbul'dan kaçmak

cıks 19 sun hala benim gözümde😅
ben o 21 i bile görmemişim 19 a odaklıyım öyle tanıdım ben seni🤷‍♀️

ya ben yanlış anladım o zaman hazırlık sınavını geçip 1.sınıftan başladın sandım. 1.5 senedir burdasın o zaman. alışmak için yeterli bir süre oysaki. arkadaş mı edinemedin? her yeri güzelleştiren insandır çevren olduğu sürece heryere alışır bence insan.
Nasıl da geçti zaman, daha dün küçücüktüm bugün sadece küçüğüm 😌

Arkadaş konusunda da şöyle sınıfta arkadaşlarım var, en yakın iki arkadaşımla da beraber yazdık burayı zaten. Dışarıdan da çevrem var. Sosyallik açısından hiç sorunum yok ama bu sene yakın arkadaşlarım da çok ağır şeyler atlatmaya çalışıyor sana özelden yazarım son yaşadığım iki olayı onlar psikolojimin ciddi anlamda bozulmasında etkili oldu.

İş bulurken okul ismi önemli oluyor. Hele ki özel sektörse arayacağınız daha önemli. Çalıştığım yerde mühendis araken itü,odtü öncelikliydi mesela yada başka pozisyona ararken.

Kuzum, okuduğun okul köklü bir okulsa dişini sıkmalısın. Okul ismi iş ararken çok önem taşıyor. Mezun olduktan sonra İstanbul’da yaşamak zorunda değilsin. İngilizce de zorlanıyorsan bu yaz dil kursuna git. Malta’da fiyatlar nispeten uygunmuş diye duydum. Şu an hayatının en kritik dönemlerini yaşıyorsun. Yaptığın seçimler hayatının geri kalanını belirleyecek. Sonradan pişman olacağın kararlar alma. 🙏🏻

X