İşten Çıkmak Hakkında

patateslipeynirli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2024
14
1
38
Merhaba, müdürüm yumuşak huylu, umursamaz, işler yürüsün de nasıl yürürse yürüsün diyen biri. Bana mobbing uygulamış olduğunu fark ettim. İşten çıkmayı düşünüyorum. Bana çok haksızlık yapıldı müdürüm tarafından. Art niyetli olduğunu düşünmüyorum, ben çok sessiz sakin olduğum için beni önemsemedi, sorunlarımı dinlemedi, değersiz hissetmemi sağladı. Benim işten çıkacak olma nedenim keyfi değil. Artık yok sayılmaktan çok yoruldum. Çıkarken tüm alacaktarımı tazminat dahil almak istiyorum. Ama yine de müdürümle aram kötü olsun, tadımız kaçsın istemiyorum. Çünkü kötü, sert bir müdür değil ama diğer elemanlarına verdiği değeri bana vermiyor. Mobbinge girebilecek başka şeyler de var.

İstifamda neden belirtmek istemiyorum. Tüm alacaklarımı almak istediğimi belirtecek şekilde nasıl istifa yazabilirim, yardımcı olur musunuz bana?

Müdürümle tazminat alabilmek için gerekirse kavgamı edip konuyu tüm yönetime taşımalı mıyım?
1 yıl ya da 5 yıllık olsun tazminat miktarının önemi fark etmeksizin yorum yapmanızı rica ederim.

İstifaya zorlayan bir durum varsa bu durumdan ötürü hak talep edebilirsin.
Örneğin eşim başka bir şehirde çalışıyordu, eş durumundan tayin talep etti. Olduğumuz şehirde şubesi olmasına rağmen talebi reddedildi. Aile bütünlüğünü sağlamak için istifa etmek zorunda kaldığını bildirerek tazminat talep etti. O döneme göre 2 maaş kadar para almıştı.
Ama sizin durumunda bunun gibi somut bir veriye ihtiyacımız var hak talep etmek için.
Bahsettiğiniz şeylerle ilgili kanıtınız mevcut mu?

İş yerine göre değişiyor. Daha bir kaç ay önce istifa eden arkadaşın tazminatını aldı çıktı. İşveren vericez demiş aradaşım ısrar bile etmeden. Şans işte ben evlenerek ayrıldım zorla almıştım tazminatı.

İstifaya zorlayan bir durum varsa bu durumdan ötürü hak talep edebilirsin.
Örneğin eşim başka bir şehirde çalışıyordu, eş durumundan tayin talep etti. Olduğumuz şehirde şubesi olmasına rağmen talebi reddedildi. Aile bütünlüğünü sağlamak için istifa etmek zorunda kaldığını bildirerek tazminat talep etti. O döneme göre 2 maaş kadar para almıştı.
Ama sizin durumunda bunun gibi somut bir veriye ihtiyacımız var hak talep etmek için.
Bahsettiğiniz şeylerle ilgili kanıtınız mevcut mu?
evet kanıtlarım var ve şahitlerim de.

mobbinge uyğruyorum ama. haklı neden sayılmaz mı?

Mobbing konusu biraz çetrefilli, hoşnut olmadığınız her davranış bu kavrama girmiyor, fazla sakin kendini ifade etmeyen biriyseniz müdürünüz sizin duygularınızı düşünmez aslında müdürler kimsenin duygularını düşünmez işin yürümesidir aslolan. O yüzden mobbing oluğunu düşündüğünüz davranışları bize yazarsanız belki bir fikir verebiliriz
Sebep belirtmediğiniz istifadan tazminat alamazsınız, bir şey demiyorum ama istifa ediyorum tazminatımı verin derseniz vermezler.

kendi isteğiniz ile çıktığınızda bir hak talep edemezsiniz. mobing yapmalarının sebebi de zaten bu, kendi rızanızla çıkın diye tazminat talep etmeyin diye.

X