İşyerindeki evli arkadaşım bana yürüyor olabilir mi?

isisya

☆☆☆☆★☆☆☆☆
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
2.418
2.074
Kızların uzun bir aradan sonra Merhaba... Evli ve 2 çocuk annesiyim. Gecen sene sonuna doğru yeni bir yerde işe başladım. Aynı işyerinde ama başka bir bölümde olan bir adam var. O da evli ve çocuk sahibi. O dönemler yeni başladığım için zaten ofiste sürekli yeni kişilerle tanisiyordum ya da kendileri tanışmaya geliyolardi. O da onlardan biriydi ama daha sıcakkanlı birisi kendisi. Neyse arada normal iş konularinda konusuyorduk vs. Anormal hicbir durum yoktu.
Yaklaşık 1 ay önce başka bir birime geçtim ve bu bahsettiğim kişi ile bölümüm daha yakın oldu. Konuşurken canım'lar eklendi önce onda.. sonra işte yaptığın işler sana yakışıyorlar, sonra ofisin en guzel mühendisi sensin demeye başladı. Ben açıkçası flört islerinden vs cok anlayan biri değilim ama bir soru işareti olmaya başladı noluyor diye?
Geçen gün kurumda oturuyorduk önce saçlarımin rengini sordu kendi rengin mi diye? Çok guzel vs dedi... sonra laf arasinda boyun posun maşallahı var diye başladı. Senin gülüşün bile yeter vs oldu.eşim ile nasıl tanıştığımı kaç yıldır evli olduğumu sordu ve ekledi cok erken evlenmissin belki de sonra karsilassaydiniz onunla olmazdin seçeneklerin farklı olurdu dedi.. açıkçası başta bir soru isaretim vardı ama bu konusmadan suphelenmeye basladim. Adami da tersleyemedim kendi kendime triplere girip komik duruma düşmemek için. Yanlış anlasilma olmasin benden herhangi bir duygu vs yok. Ama arkadas olarak gördüğüm biriydi napacagimi bilemedim.Sizin fikirlerinize ihtiyacim var. Uzak durmaya başladım kendimce ama yani napacagimi da bilmiyorum.

Kızların uzun bir aradan sonra Merhaba... Evli ve 2 çocuk annesiyim. Gecen sene sonuna doğru yeni bir yerde işe başladım. Aynı işyerinde ama başka bir bölümde olan bir adam var. O da evli ve çocuk sahibi. O dönemler yeni başladığım için zaten ofiste sürekli yeni kişilerle tanisiyordum ya da kendileri tanışmaya geliyolardi. O da onlardan biriydi ama daha sıcakkanlı birisi kendisi. Neyse arada normal iş konularinda konusuyorduk vs. Anormal hicbir durum yoktu.
Yaklaşık 1 ay önce başka bir birime geçtim ve bu bahsettiğim kişi ile bölümüm daha yakın oldu. Konuşurken canım'lar eklendi önce onda.. sonra işte yaptığın işler sana yakışıyorlar, sonra ofisin en guzel mühendisi sensin demeye başladı. Ben açıkçası flört islerinden vs cok anlayan biri değilim ama bir soru işareti olmaya başladı noluyor diye?
Geçen gün kurumda oturuyorduk önce saçlarımin rengini sordu kendi rengin mi diye? Çok guzel vs dedi... sonra laf arasinda boyun posun maşallahı var diye başladı. Senin gülüşün bile yeter vs oldu.eşim ile nasıl tanıştığımı kaç yıldır evli olduğumu sordu ve ekledi cok erken evlenmissin belki de sonra karsilassaydiniz onunla olmazdin seçeneklerin farklı olurdu dedi.. açıkçası başta bir soru isaretim vardı ama bu konusmadan suphelenmeye basladim. Adami da tersleyemedim kendi kendime triplere girip komik duruma düşmemek için. Yanlış anlasilma olmasin benden herhangi bir duygu vs yok. Ama arkadas olarak gördüğüm biriydi napacagimi bilemedim.Sizin fikirlerinize ihtiyacim var. Uzak durmaya başladım kendimce ama yani napacagimi da bilmiyorum.

İş yerinden bir erkek bana, ofisin en güzel kızı dese rahatsız hissederdim. Hele boyun posun maşallah çok çirkin bir ifade.

Mesafeli, gerekirse soğuk durmalı ve gereksiz iltifatlara girdiğinde sakince ağzının payını vermelisin, bence.
Niyeti flört olmasa da densiz ve münasebetsiz biri belli ki.
Ya sorunum aslında bu birazda. Ne diyebilirim. Gerçekten bilmiyorum. Fikir verin lütfen. Ofise konu olmakta istemiyorum.

Mesafenizi koruyun bence ..onu hiç alakadar etmeyen şeyler erken evlendiginiz onunla olmasaydın baska seçeneklerin olurdu falan..tamam arkadaşta bana biraz fazla geldi..hem yeni basladiginiz bir işyerinde bu kadar samiyet gereksiz gibi
Ben kendimce zaten artık molalarda vs cikmamaya başladım. Ne biliyim onun olmadigi yerlerde takılıyorum artik.

Olabilir mi derken 😂 adam yürümüyor uçuyor bildiğiniz saf mısınız ya mesafe koymalısınız. Ses çıkartmadıkça veya iltifatları kabul edip teşekkür ettikçe yüz bulup ileriye götürebilir bu durumu haberiniz olsun.
Ya adam evli kac tane çocuğu var. Yani bunu ben mi kuruntu yapiyirum diye bir suphelendim. Ne biliyim arkadaşlar. Ben biraz şeyim sanırım...

Tum bunlari diyene kadar neden sessiz kaldınız. Cok yuz vermişsiniz acikcasi.

Ya sorunum aslında bu birazda. Ne diyebilirim. Gerçekten bilmiyorum. Fikir verin lütfen. Ofise konu olmakta istemiyorum.
Yani o anda gelişecek bi şey bu ve biraz da yapısal. Sessiz ve kibar bi yapıdaysan üstüne daha çok gelmesi kaçınılmaz. Ben de kibar biriyim ama tersim de kötüdür.
Ben olsam halimle tavrımla belli ederim mesela zaten, buz gibi bi enerji yayarım o niyeti hissettiğim an, yılışık bi iltifat ettiğinde de çemkirmeden, sakince "ben hoşlanmam böyle konuşmalardan" derim net şekilde, sonra da işle alakalı bi şey uydurur kalkar giderim veya işe yönelirim direkt.

Tum bunlari diyene kadar neden sessiz kaldınız. Cok yuz vermişsiniz acikcasi.
Yani başta sadece yardimci olan arada konuştuğum biriydi. Şuan ki bölümüm biraz daha meşakkatli. Bu yüzden önce moral verdiğini düşündüm. Yani öyle yorumladim kendimce. Yüz vermek değildi açıkçası

Ya adam evli kac tane çocuğu var. Yani bunu ben mi kuruntu yapiyirum diye bir suphelendim. Ne biliyim arkadaşlar. Ben biraz şeyim sanırım...
Evli olması engel mi sizce neler duyuyoruz artık. Biri sizin eşinize “erken evlenmişsin yoksa karını tercih etmezdin” dese eşiniz de pek ses etmese ne hissederdiniz? Bir an önce mesafenizi koymalısınız gerekirse sert çıkın.

Yüz vermişsiniz manasında demiyorum ama bu laflara nasıl tepki verilmiyor, benim aklım almıyor açıkçası. Elalemin adamı boyunun posunun maşallahı var,gülüşün yeter diyecek de öyle duracaksınız. Mantığım almıyor bazı konuları.
Yüz vermek kelimesi gerçekten çok itham eden bir kelime. Bu adamla yeni tanışmiyorum 1 yil olmak uzere ama bunlar yeni yeni olmaya başladı. Yeni tanistigim biri olsa şu dediklerinizi yaparim zaten. Yani ben de kendimce eşimi nasil sevdiğimi vs soylerek savunmaya mesaj vermeye çalıştım.

İş yerinde özel hayatınızın detaylarını öğrenmeye çalışan elin adamına haddini bil demek kendi kendine tribe girmek değil. Sınırlarınızı belli edin. Canım ne yahu..

X