Iyice korkmaya başladım! Kan sulandırıcı iğne kullanan anneler yardım

nerimma

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2017
32
24
36
Hanımlar merhaba 33 haftalik hamileyim ve kan sulandirici iğne kullanıyorum. Normal dogum yapmak istiyorum ama internette okuduğum şeyler beni iyice korkuttu. Kan sulandırıcı iğne kullanıp dogum yapan arkadaşlar tecrübelerinizi benimle paylasabilirmisiniz. Bu arada doktorum sezeryan hakkında hiç bir görüş belirtmedi aksine normal doğum istediğini söylüyor..

Ben kullandım. İğne oldum herrgun. Normal doğum yaptım. Doğum olmadan 2 gün önce iğneyi bıraktık. Hiçbir sorun yaşamadım.

Merhaba.
Bnde aylar önce deli gibi buralarda bunun cevabını aradım sonunda bı kaç doktor gorusuyle normal doğuma karar verdim..
38+2de nste de düzenli sancim çıkınca iğneyi kestik sancılar 38+5aksam başladı ama doğum 39+0da oldu yani bn 5 gün önceden kesmiş oldum iğneyi çok şükür bı sorun olmadan doğumum oldu . :)

Hastaneye ilk gittiğimde kan alınırken kan aşırı sıvı dediler bnde ignenin etkisi olabileceğini soyledm . Oradaki baş ebe en son kac gün önce vurdugumu sordu bn 3 gün önce diyince tamam dedi ignenin etkisi 24 saat sorun olmaz (birhematoloji uzmani ve iki kadin dogum doktoru da ayni seyi soylemisti) ama genede bakalm kanda PLT ye demisti .

Karar sizin:)

Cevabin için teşekkürler. Ayın 21'inde doktora gideceğim o zaman dogum şeklim belli olacak galiba. Internette okuduğum şeylerden dolayı çok korktum. Pek çok kişi iğne kullananların kanamasının durmadığını yazmış. Inşallah bi sorun yaşamadan dogumumu yaparim

Cevabin için teşekkürler. Ayın 21'inde doktora gideceğim o zaman dogum şeklim belli olacak galiba. Internette okuduğum şeylerden dolayı çok korktum. Pek çok kişi iğne kullananların kanamasının durmadığını yazmış. Inşallah bi sorun yaşamadan dogumumu yaparim
Hayırlısı olsun hakkında canım . Rahimde kanama riski her dogumda vardr demişti bna hematoloji doktoru. Dediğim gibi iğne etkisi 24 saat olduğu için günde bı kere vuruyoruz zaten 24 saat sonra etki gidiyormus . Aynı korkuları bnde yasadm doğum anında daha fazla oluyo bu korku . Hayırlı sağlıklı dogumlar :))

X