Jostein Gaarder - Sofi'nin Dünyası

nevbahar

Herkes Olmuş Sahtekar
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
3.910
13
39
sofinindunyasing6.jpg

Jostein Gaarder’ın 1991 yılında yayınladığı, felsefe tarihini konu alan ünlü romanı. Roman 15 yaşına henüz girecek olan Sofie Amundsen ile onu esrarengiz mektuplarla felsefeye yönelten Alberto Knox arasında geçen yazışma ve diyalogları konu alır. Olay kurgusunun renkliliği ve kullanılan dilin yalınlığı romanı son derece sürükleyici ve kolay anlaşılır kılar. Roman orjinalde Norveççe yazılmış ve sonrasında 90′ı aşkın dile çevirilmiştir. Roman otuzbeş bölümden ve aşağı yukarı 590(Pan Yayınevi-573) sayfadan oluşmaktadır. Dünya çapında beklenmedik bir şekilde büyük satış grafiklerine ulaşmış, Norveç televizyonlarında yayınlanmak üzere sinema filmi yapılmış, Avustralya televizyonlarınca bir dizi film hazırlanmış ve son olarak Learn Interactive firması tarafından bir bilgisayar oyunu geliştirilmiştir.

Benzer insanların yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, “3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik insanlarıdan olmama yolunda ciddi bir adım.

15. yaşgünün kutlamaya hazırlanan Sofi, bir gün posta kutusunda Kimsin ” yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihindan sorulmuş soruları ve cevapları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaareder, Umberto Eco’nun ‘Gülün Adı’nda Ortacağ teolojisini romanlaştırma gücün bu kitabında felsefede gösteriyor.

Gaarder (1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.

Sofi’nin Dünyası yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir.

Format: pdf​

Okumak için tıklayınıza.s.

Oyun sitesi açılmıyor denedim, download yapacağınız site açılıyor.

Zamanında yıllar evvel bu kitabı almış,sonra internette hakkında birkaç olumsuz yorumlara denk gelince gidip değiştirip başka bir kitap almıştım.Çok pişmanım şimdi.Çünkü o aldığım bana bir şey katmayan kitap yerine bunu alsaydım şuan çok daha geniş bir bakış açım olabilirdi.Felsefe kitapları zihin açıyor.

e book indirdim, bu geceden okumaya başlayacağım. umarım öneren arkadaşımın dediği gibi olur, bitmesine üzülürüm...

X