Kadın doğum doktorları varsa aranızda lütfen sorumu cevaplar mısınız?

Merhabalar çok fazla uzatmak istemiyorum
Bugün sevgilimle sürtüşmeyle cinsel birliktelik yaşadım. İlk başta kilot ile devam ediyorduk sonra ben ertesi gün hapı aldım. Hapı aldıktan sonra bu sefer prezervatif ile devam ettik ama o da yırtılmış biz farketmedik ama içime boşalması gibi durum olmadı. Belkide zevk suyu gelmiştir bilemicem bir de reglim bittikten 1-2 gün sonra ilişkiye girdim sizce benim hamile kalma ihtimalim var mı?
Imkansiz kardeşim ya . Yazık kendinize yaptiklariniz haplar vs ...

Hiç inandırıcı değil.

Adetten bir gün sonra seks yapıp bir ay boyunca uykuya yattınız heralde ki o gün hamile kaldığınızı biliyosunuz. Hem de üç kere.

Vay annasını.. Sürtünmeyle hamile kalmaktan daha efsane..

inandirici olsun diye soylemedim bi suru insan var oyle hamile kalan. eşimin isi geregi hep oyle deng geldi. kac haftalik olduguda doktor soyluyo ben diyil. mucize diyil yani.

Vardır bunun da bilimsel bir açıklaması mutlaka. Ondan önce takvim yöntemiyle korunanları duyuyordum, burada okuyordum. Ona güvendim biraz da. Millet böyle korunuyor, bana bir kereden bir şey olmaz herhalde dedim ama oldu. Kusura bakma sen de, hamile kaldık ama… 😁
Yorumlara denk gelince yazayım dedim 😊
Genellikle belki öğretildiği gibidir ancak herkes için aynısı geçerli olmaya bilir. Adet bitiminden hemen sorna yumurtlama gerçekleşebilir, ben benim de bazen bu şekilde olduğunu düşünüyorum belirtilerim o yönde.

Bu yüzden ne gebe kalmak isteyen adetin sadece 14.gününü vs beklemelidir ne de korunmak isteyen adet bitiminde rahat rahat ilişkiye girmelidir. Bir kadının adeti biter bitmez yumurtlayacağı gibi aynı ay birden fazla yumurtlama ihtimali de vardır. Bu sebebtendir ki çoğu kez adet biter bitmez düzenli ilişki tavsiye edilir.

Birisi yorumda yazmış sperm uzun yaşadığı için de mümkün olmuş olabilir diye, elbette ancak adeti biter bitmez ovulasyon testine başlayıp iki gün içinde yumurtlama gören binlerce kadın var. Testler ve ultrasonlar da bunun ısbatı.

İşin inanç kısmına gelirsek, burada bir çoğumuz aynı inanca sahibiz bu yüzden sadece Hz Meryem anamızın kıssasını hatırlamak yeterlidir diye düşünüyorum.

Yorumlara denk gelince yazayım dedim 😊
Genellikle belki öğretildiği gibidir ancak herkes için aynısı geçerli olmaya bilir. Adet bitiminden hemen sorna yumurtlama gerçekleşebilir, ben benim de bazen bu şekilde olduğunu düşünüyorum belirtilerim o yönde.

Bu yüzden ne gebe kalmak isteyen adetin sadece 14.gününü vs beklemelidir ne de korunmak isteyen adet bitiminde rahat rahat ilişkiye girmelidir. Bir kadının adeti biter bitmez yumurtlayacağı gibi aynı ay birden fazla yumurtlama ihtimali de vardır. Bu sebebtendir ki çoğu kez adet biter bitmez düzenli ilişki tavsiye edilir.

Birisi yorumda yazmış sperm uzun yaşadığı için de mümkün olmuş olabilir diye, elbette ancak adeti biter bitmez ovulasyon testine başlayıp iki gün içinde yumurtlama gören binlerce kadın var. Testler ve ultrasonlar da bunun ısbatı.

İşin inanç kısmına gelirsek, burada bir çoğumuz aynı inanca sahibiz bu yüzden sadece Hz Meryem anamızın kıssasını hatırlamak yeterlidir diye düşünüyorum.

İlk mesajımda neyin inandırıcı olmadığını gayet net yazdım oysa ki.
Üç kez hamile kalmış regl den ertesi günü seks yapmış, bir daha da o ay hiç ilişki yaşanmamış. (ertesi gün hamile kaldığına emin olduğuna göre yaşanmamıştır)

Buna da eşimin işi sebebi vs demiş. Ona da inanmadım.

Ben inanmadım yani, konu sahibini korkutmaya yönelik yazdığını düşünüyorum.

Son paragraftaki din kısmına girmicem keza hem yasak hem çok yersiz bir örnek bana göre.

Ben inanmadım yani, konu sahibini korkutmaya yönelik yazdığını düşünüyorum.
Olabilir tabi bu da mümkün korkutmak için yazmış olabilir o başka.

Son paragraftaki din kısmına girmicem keza hem yasak hem çok yersiz bir örnek bana göre.
İnancınızı bilemem zaten dini bir konu açmadım, ben genel olarak yerinde bir örnek verdiğimi düşünüyorum. Hz Meryem'in bırakın yumurtlama konusunu ilişki dahi olmadan evlat sahibi olması muzicesinden hatırlatma yaparak "Allah isterse olur" demeye getirdim. Bunu da bu konuda "herşeyi ona buna bağlayanlar.... şeklinde bir yorum gördüğüm için ona yönelik yazmıştım.

Merhabalar çok fazla uzatmak istemiyorum
Bugün sevgilimle sürtüşmeyle cinsel birliktelik yaşadım. İlk başta kilot ile devam ediyorduk sonra ben ertesi gün hapı aldım. Hapı aldıktan sonra bu sefer prezervatif ile devam ettik ama o da yırtılmış biz farketmedik ama içime boşalması gibi durum olmadı. Belkide zevk suyu gelmiştir bilemicem bir de reglim bittikten 1-2 gün sonra ilişkiye girdim sizce benim hamile kalma ihtimalim var mı?
Sizi bilmem ama partneriniz kesin hamile, çünkü siz kilotla başlamışsınız, kilot kutsal ya o korumuştur sizi. 🤭🤭

X