Kadın doğum doktorları varsa aranızda lütfen sorumu cevaplar mısınız?

Lütfen yardım edin çok zor durumdayım. Yaşım 20 sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik nasıl olacak derseniz sadece özel bölgelerimiz birbirine deydi ama boşalma olmadı. Aklıma takıldı ve zevk suyuyla hamile kalınır diye bilgiler okudum internetten hemen ertes72 ertesi gün hapını kullandım. Yumurtalama hünüme 1 gün gösteriyordu ilişkiyi yaşadığımda. Nolur yargılamadan cevap verin çok korkuyorum. Bu hapa rağmen böyle bir ihtimal varmı

O hafta olayı tahmini.ne zaman döllendigini tam bilemediklerini için ilk adet gecikmesi 1 ay olarak kabul ediliyor tıpta.eee eşiniz yanınızda değilse normal zamanlarda birlikte olduğunuz gün olduğu aşikar. Neden bu kadar basit bir ihtimali düşünemedi arkadaş anlayamadım.bu arada maşallah.benim gibiler sabah akşam yapıyor da tutana kadar yıllar geçiyor.
biliyorum tahmini oldugunu ama sadece olarak o zaman birliktekik olmuş dollenemsi kac gun sursede adetden hemen sinra hamile kalmisim hep

Adetin bittiği gün nasılsa hemen yumurtlama olmuyor, risk azdır bilgisiyle amaaaan dedim, korunmadık. (Bir de yanımızda prezervatif yoktu zaten, ani gelişen bir durumdu ahsjhdjd) Sonrasında her zamanki gibi prezervatif devam. Zaten şehir dışındaydım ben, fazla ilişki fırsatı da olmadı. Bir ay geçmeden öğrendim ki hamileyim. Olmaz olmaz deme hiç, olmaz deme sevdiğim. 😵‍💫
Mümkun değil demeyin arkadaşlar mümkun işte bende bir kez korunmadım adetime 10gun kalmıştı hamile kaldım banada diyorlar imkansiz.Yahu imkansizsa nerden geldi bu bebek?😁
Benim adet döngum uzun yumurtalamanin ne zaman oldugunu kestirmek zor bende yumurtlama olmuştur diye duşunuyordum 1kezle birşey olmaz dedik ama işte tam gününe denk gelmişiz.

Allah Allah.ben de şaşırdım dediğine gerçekten.o işler gelişme göstermedi mi? Eskiden öyleymiş.eskiden kazımaya yapılıyordu şimdi vakumla
Yapılış şekliyle alakalı değil çünkü sadece en sağlıklısı hap ile spontan düşük başlatmak onuda yapan çok az yer var. Mesela sağlıksız bir gebeliği vucut kendi atmak isteyip refleks gösteriyor bu tarz düşüklerde bir sonraki gebelik olasığı artarken sağlıklı gebeliğe edilen müdahale tam tersi etki yapıyor. Uzun vadede tekrar hamile kalırsan ve kürtaj düşünürsen iyi bir hekime git belki ileride anne olmak isteyeceksin ama sağlıklı bir rahmin kalmayacak

Kürtajı korunma yöntemi sanmıyorum.yıllarca hiçbir şey olmuyor.kırk yılda bir belki olur dediğim birşey içinde yan etkilere katlanmak ve konforumdan olmak istemiyorum.
Kurtaj zaten rahimin dengesin bozan bir yöntem eskisi gibi olamıyor bazen.Ilk iki çocugu doktor dinledim kurtaj etmeyi asla önermezler gelecekte hamilelik isteyen bir kadına.Dogurmamış kadına iki kez kurtajdan sonra rahimin duvarları baya inceliyor bebek tutunmasi için duvar kalın olması lazım tutunamadigi için hamilelikte olmuyor yada duşuklerle sonuçlaniyor.Her kadında böyle olmasada çogu kadın senin yaşadıgini yaşıyor hamile kalamıyor iki kurtajdan sonra tedaviyle oluyor.

Yapılış şekliyle alakalı değil çünkü sadece en sağlıklısı hap ile spontan düşük başlatmak onuda yapan çok az yer var. Mesela sağlıksız bir gebeliği vucut kendi atmak isteyip refleks gösteriyor bu tarz düşüklerde bir sonraki gebelik olasığı artarken sağlıklı gebeliğe edilen müdahale tam tersi etki yapıyor. Uzun vadede tekrar hamile kalırsan ve kürtaj düşünürsen iyi bir hekime git belki ileride anne olmak isteyeceksin ama sağlıklı bir rahmin kalmayacak
iki kuruş kapasitesi vardı o da gitsin.

Kurtaj zaten rahimin dengesin bozan bir yöntem eskisi gibi olamıyor bazen.Ilk iki çocugu doktor dinledim kurtaj etmeyi asla önermezler gelecekte hamilelik isteyen bir kadına.Dogurmamış kadına iki kez kurtajdan sonra rahimin duvarları baya inceliyor bebek tutunmasi için duvar kalın olması lazım tutunamadigi için hamilelikte olmuyor yada duşuklerle sonuçlaniyor.Her kadında böyle olmasada çogu kadın senin yaşadıgini yaşıyor hamile kalamıyor iki kurtajdan sonra tedaviyle oluyor.
Evet bekar bir kadına üstüne basa basa bilgi vermeleri lazımdı belkide iyi bir yere gitmedi, sanırım A Aysenimi anne olmak istemiyor zaten yorumları o şekilde genelde o açıdan belki sorun etmiyodur bu durumu

Evet bekar bir kadına üstüne basa basa bilgi vermeleri lazımdı belkide iyi bir yere gitmedi, sanırım A Aysenimi anne olmak istemiyor zaten yorumları o şekilde genelde o açıdan belki sorun etmiyodur bu durumu
Hem istiyor hem istemiyor gibi kendiside kararsız.Olmadigi için bir tarafi üzgün bence böyle hiss etdim ama kabul etmeye bilir tabi.Hayırlısı neyse o olsun.🫤

Mümkun değil demeyin arkadaşlar mümkun işte bende bir kez korunmadım adetime 10gun kalmıştı hamile kaldım banada diyorlar imkansiz.Yahu imkansizsa nerden geldi bu bebek?😁
Benim adet döngum uzun yumurtalamanin ne zaman oldugunu kestirmek zor bende yumurtlama olmuştur diye duşunuyordum 1kezle birşey olmaz dedik ama işte tam gününe denk gelmişiz.
Eee adetim 10 gün kalmıştı diyorsun.bunun neresine imkansız diyorlar anlamadım.

Eee adetim 10 gün kalmıştı diyorsun.bunun neresine imkansız diyorlar anlamadım.
Evet benimle tartişanda oldu adete 9 10gun kaldıysa çoktan yumurtalama olmuştur imkansiz falan işte ama ben zaten günü gününe olan birisi degilim 33 35 gun arası adetim degişiyor.Hamilelik her an ola bilir aslında ama bazıları kendisinde olmayinca herkesde öyle saniyor.Bende ilk hamileligim hemen olmadi baya sürdü ama ikinci bir anda oldu.

Sizinki imkansız durmuyor. Adete on gün kala gayet verimli bir zaman. Yumurtlamanız düzensizmiş, ayın her günü risk var öyleyse sizde.

Benimle dalga geçmişler siz biliyorsunuz sanırım şöyle izah edeyim kendimi ilk başka iç çamaşırlar varken sürtünme oldu sonra ben ertesi hapı aldım. Ondan sonra tekrar bir ilişki oldu ama bu p*nisin benim içime çok az girmişliği olmuştu hani 3 santim falan diyim onun dışında sürtme ile oldu yine ertesi gün hapı içtim ya acaba tekrardan içmeme gerek var mı bunu demek istedim
Penis az da olsa girdi diyorsunuz, tabi ki hamile kalma ihtimaliniz var. Millet vajinismus haliyle bile hamile kalıyor. Her iliskiden sonra ert. Gün hapı icilmiyodur heralde. Gidin bi eczacıya sorun ona göre için.

Sizinki imkansız durmuyor. Adete on gün kala gayet verimli bir zaman. Yumurtlamanız düzensizmiş, ayın her günü risk var öyleyse sizde.
Bende imkansiz demiyorum işte ama burda bazi üyeler benimle tartıştı imkansiz diye.Herkes belirli zamanda yumurtlarmiş adete 10gun kala olmazmiş.🫤
Söyledim yani zaten düzensiz adet goren birisiyim yumurtlama evet tam bu gun oldu diyemem.Benim ilk bebegimi kucagima almam 3 yil sürdu olmuyordu.2ci hamileligimde bir kez korunmadim zaten yine olmaz dedik eşimde bende inanamadik ama şu an 32 haftadayım.😃
Doktora gidincede ultrasonda 8gun fark var geç dollenme oldugu için.

Bende imkansiz demiyorum işte ama burda bazi üyeler benimle tartıştı imkansiz diye.Herkes belirli zamanda yumurtlarmiş adete 10gun kala olmazmiş.🫤
Söyledim yani zaten düzensiz adet goren birisiyim yumurtlama evet tam bu gun oldu diyemem.Benim ilk bebegimi kucagima almam 3 yil sürdu olmuyordu.2ci hamileligimde bir kez korunmadim zaten yine olmaz dedik eşimde bende inanamadik ama şu an 32 haftadayım.😃
Doktora gidincede ultrasonda 8gun fark var geç dollenme oldugu için.
Regl döneminde hamile kalanları bile duyduk, okuduk biz buralarda. İster adete bir gün kalsın ister on gün, olacaği varsa oluyor bir şekilde.

Hem istiyor hem istemiyor gibi kendiside kararsız.Olmadigi için bir tarafi üzgün bence böyle hiss etdim ama kabul etmeye bilir tabi.Hayırlısı neyse o olsun.🫤
Benim işler biraz karışık.sadece istemek ve istememek değil meselem.benim hayatla kavgam bir türlü bitmiyor nedense.her şeyi düşünüyorum her şeyi eleşiriyorum, hiçbir şeyden memnun olmuyorum.sürekli tedirgin ve tetikteyim.sürekli sorguluyorum beynimi susturamıyorum.eee hâl böyle olunca da kendi işime bile bakamıyorum, gereksiz gereksiz çıkarırlar yapıyorum, felsefeye dalıyorum.üremeli miyiz? Ürememeli miyiz? Ben dünyaya geldim ama keşke gelmese miydim? Ben birini getirirsem nasıl yaşacak? Çok mu mutsuz olur? Gerekli mi gereksiz mi? Ben istiyorum ya da istemiyorum diyemeyecek kadar çok düşünüyorum. Ee bu kavga kendime de dönüyor doğal olarak.haa bir de sana ait olan bir vücut sistemini istediğin zamanda istediğin şekilde kullanamıyor olmak da sinir ediyor beni.herkesin midesi, dalağı, akciğeri aynı çalışıyor da üreme sistemleri niye farklı farklı? Amaç ne yani? Bırak isteyen istediği zaman yapsın, istemeyen yapmasın.dalga mi geçiyorlar bizimle.isteyene hiç yok.çöpe atana 8, 10 tane.bu bezimle dalga geçmek değil de nedir? Yaratiliş sustemiyle bile derdim var Gördüğün üzere böyleyim 🤣🤣

Son düzenleme:
Benim işler biraz karışık.sadece istemek ve istememek değil meselem.benim hayatla kavgam bir türlü bitmiyor nedense.her şeyi düşünüyorum her şeyi eleşiriyorum, hiçbir şeyden memnun olmuyorum.sürekli tedirgin ve tetikteyim.sürekli sorguluyorum beynimi susturamıyorum.eee hâl böyle olunca da kendi işime bile bakamıyorum, gereksiz gereksiz çıkarırlar yapıyorum, felsefeye dalıyorum.üremeli miyiz? Ürememeli miyiz? Ben dünyaya geldim ama keşke gelmese miydim? Ben birini getirirsem nasıl yaşacak? Çok mu mutsuz olur? Gerekli mi gereksiz mi? Ben istiyorum ya da istemiyorum diyemeyecek kadar çok düşünüyorum. Ee bu kavga kendime de dönüyor doğal olarak.haa bir de sana ait olan bir vücut sistemini istediğin zamanda istediğin şekilde kullanamıyor olmak da sinir ediyor beni.herkesin midesi, dalağı, akciğeri aynı çalışıyor da üreme sistemleri niye farklı farklı? Amaç ne yani? Bırak isteyen istediği zaman yapsın, istemeyen yapmasın.dalga mi geçiyorlar bizimle.isteyene hiç yok.çöpe atana 8, 10 tane.bu bezimle dalga geçmek değil de nedir? Yaratiliş sustemiyle bile derdim var Gördüğün üzere böyleyim 🤣🤣
Kendi beynini yaktın bizimkinide yakacaksın.🤣🤣
Her şeyi sorgularksak yaşamak çok zor olur bazen oluruna birakmak duşunmemek lazım.O neden boyle bu şoyle şu boyle sadece kendini yipratirsin böyle yaparak.Ve üstesinden gele bilecegin kararlar ver istemiyorsan istemiyorsundur sonra pişman olucaksan ne bebegin nede kendinin başını yakmaya gerek yok.Üremek isteyen üresin yaratılışımızda var istemeyende üremesin bu kadar.

Son düzenleme:
Penetrasyon oldu mu olmadı mı ben anlamadım sorudan ama ? Penetrasyon olduysa ertesi gün hapı alsanız da regliniz geciktiğinde test yapmalısınız.
Bu kizce penetrasyondan anlamaz şimdi açık açık soktuysa demek lazım .

X