Kadınlar Kulübü Atatürk Ziyaret Defteri

73 yıl oldu seni ebediyete uğurlayalı..seni göremesemde herzaman yaptıklarını,kurduğun cumhurıyeti,bize yaşattığın bu gunlerın değerini,seni,ideolojini anlayarak yaşayarak ömrümü geçirmekten onur duyuyorum..ömrüm boyunca seni okuyup seni düşünüp seni anlamaya çalışıp sana layık bır cumhurıyet kızı olmaya çalıştım çalışacağım..sonsuza dek bızımle olacaksın..biz ölüp gıtsekte sen asla ölmeyecek,bu vatan topraklarında hergun yenıden guneş gıbı doğan evlatların sayesınde yaşayacak,yaşatılacaksın..verdiğin bu ülkeyi bu cumhurıyeti,bize yaşama hakkı verdıgın kadın haklarını,bızı duşmandan kurtarışını,düşmanın elınde somurgeyken yoktan var ettıgın Turkıye Cumhurıyetıne sahıp çıkılacak herzaman..vatan ve uzerınde yaşayan yaşamış olan ve yaşayacak olanlar sana mınettardır...sen olmasaydın eğerki şuan bızım olmamız ımkansızdı..dedelerimiz olmayacaktı..Yuce Rabbım sana bu ulkeyı kurmanı nasıp ettı..ınanıyorum kı sen bıze ozel olarak gonderılmış dunyada kı en yuce lıdersın..ve herzaman oyle kalacaksın..ATAMIZ oldugun ıcın herzaman gururluyuz..uzerımızde herzaman ısmın golgen olacak..aklımızda herzaman fıkırlerın duşuncelerın olacak..kalbımızde herzaman bıtmek tukenmeyen sevgımız olacak..içimizde 73 yılın acısı olacak...sana dil uzatanların haddını bıldırecegız herzaman..yoluna kurban oluruz ATAM ! SONSUZA DEK YAŞAYACAKSIN !

$1.jpg $ATATRK~1.JPG $ataturk-un-bilinmeyen-fotograflari-41.jpg $mustafa-kemal-ataturk-resimleri.jpg $siluet21eh8msho2nd4.jpg $Ata_oturuyor.jpg

Seni çok seviyorum ATAM...SONSUZA DEK BİZİMLESİN......

Bu kısa anektotu sızle paylaşmak ıstedım arkadaşlar..

‎- Atatürk'ün öldüğü gün İstanbul Üniversitesinde ders okutan,
Alman Profesör derse girdiğinde öğrencilerin çok üzgün halini görünce,
yüreği parça parça olmuş üniversite rektörüne telefon ederek ;
- Bugün ders veremeyeceğim ne yapmalıyım? diye sordu.
- Sizin memleketinizde büyük bir adam ölünce ne yapılıyorsa onu yapın. dedi rektör.
Yabancı profesörün cevabı şu oldu :
- Sayın Rektör,Almanyada hiç bu kadar büyük bir adam ölmedi !!!!!

$imagesCAFGOTOS.jpg $l-mustafa-kemal-ataturk-8e246a84.jpg $800PX-~1.JPG

Bu sabah erkenden uyandım ve balkona çıktım. Bizim burda ki okulda ne güzel anıldın...

Gözlerim doldu.Yolda sana inanan,seni seven herkes saygı duruşundaydı... Bize bıraktığın bu esere sahip çıkamadık

Acaba çocuklarımıza ne bırakacağız?

Ne olursa oolsn.Şuna emin ol ki ben seni çocuklarıma her zaman anlatacağım...Bana öğretilenden daha fazlasını onlara öğreteceğim

Seni çok seviyorum canım benim:KK69:

seni unutturmaya çalışanlara inat öğrencilerime sürekli seni anlatıyorum. eminim şuan yaşasaydın milli mücadelede yanımda olan millet bu mu derdin? Ata'm bir derin uykudayız ki sorma. uyutulduk, uyuşturulduk.ama ne pahasına olursa olsun bu vatana, senin ilkelerine sahip çıkacağız.

maaşlarına bilemem % kaç zam yapan vekillere ithafen:

Atatürk'e " Ata'm milletvekili maaşlarına ne kadar zam yapalım" dendiğinde Atatürk " bir öğretmen maaşını geçmesin" demiştir. herşey aynı onun dediği gibi değil mi arkadaşlar? milletvekilleri öğretmenlerden daha az maaş alıyorlar :)))) yazıklar olsun!

Mustafa Kemal Atatürk;
benim ve dünyanın bütün mazlum halklarının kahramanı ve önderidir.
Vazgeçemeyeceğim tek adamdır..

Unutturulmaya çalışıyorsun Ata'm.19 mayısa göz diktiler seni unutturmak için,Gençliğe Hitabe'ne saldırdılar.Büstlerini yıktılar,gençlerin beynini yıkadılar.Her yer sana düşmanlarla dolmuş.Sanal alemlerde seninle açık açık dalga geçmeye utanmaz olmuşlar.Hem cumhuriyetin nimetlerinden yararlanıp cumhuriyete düşman olmuşlar.Dini sömürüp seni kullanmışlar,adını dinsize çıkartmışlar.İyi ki bir alkol almışsın Ata'm.Hesabını Allah'a değil de kendilerine vereceksin sanmışlar.

Seni sevenleri dinsiz görenlere inat kulağımda ezan sesiyle hem dinimi yaşayıp namazımı kılıyorum,orucumu tutuyorum hem de yazdığın Nutuk'u baş ucumdan ayırmıyorum.Bir gün evim olunca resmin evimin duvarını süsleyecek,Gençliğe Hitabe'yi salonuma asacağım.Çocuğumun adı Kemal olacak,kulağına ninni diye İstiklal Marşı'nı,10. yıl marşını okuyacağım.Bunların lafta kalmayacağına söz verdim kendime.İçimde cumhuriyetin ateşi var çünkü,herkes sussa beni ve yetiştireceğim evlatlarımı susturamayacaklar En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE Bu güç damarlarımdaki asil kanda mevcut çünkü En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Bugün devletin ileri gelenleri(!) seni ve ilkelerini unutturmaya çalışsalarda...
Bize armağan ettiğin bayramları yasaklasalar da...
Gençlerin ve Türk milletinin zihinlerinden Mustafa Kemal Atatürk'ü silmeye çalışsalar da....
İnadına sen,yine sen, hep sen olacaksın kalbimizde ve aklımızda...
Türk milleti ve Türk gençliği senin izinde ve daima izinde olacak...
Biliyorum kemiklerin sızlıyor yattığın yerde,yukarıdan bakıp da Türkiye'nin halini bu şekilde görünce...
İçin rahat olsun,rahat uyu Ata'm ne yaparlarsa yapsınlar kalbimizden silemeyecekler ne seni ne de eserlerini!

Son düzenleme:
Milli kazanımlarımızdan biri olan bayramlarımızı da elimizden almaya çalışıyorlar ATAM!

Senin ve silah arkadaşlarının ne denli zorluklarla kazandığı bu ülkeyi parsel parsel satıyorlar ATAM!

Dünya ülkelerinin gıptayla baktığı milli bayramlarımız şimdi mahkemelik ATAM!

İlke ve inkilapların hiç bir zaman yok olmayacak,senin de dediğin gibi"Türkiye Cumhuriyeti asla,şeyhler,müritler,dervişler,meczuplar memleketi olmayacak ATAM! olmayacak!!!!!!

Bizlere bu güzelliklerin tümünü yaşattığın için sana minnettarız ATAM!

Ruhun Şad Olsun Ulu Önderimiz............

Ne olursa olsun senin yolundan ayrılmayacağız ATAM. Kendisi olmazsa bu halkın hiçbir şeyden haberinin olmayacağını sananlar var

Onlara hak vereceğim aklıma gelmezdi. Gerçekten bu halkın hiçbir şeyden haberi yok

Ne senden ne de senin devrimlerinden...

Ne senden vazgeçeriz nede bize bıraktığın eserinden ! Sen bizim babamızsın, sen daha biz yokken bize sahip çıktın ! Sen Atamız,Canımızsın..

Sen ne güzel insansın ki , bu ülkeyi askere , polise , siyasilere teslim etmedinde , gençlere ettin.
Ufkunun ne kadar geniş olduğunu öldükten 74 yıl sonra bile tekrar anlıyoruz.
Allah'a şükür ki sen bize nasip oldun güzel adam ..

Son düzenleme:
[video=youtube;Q0AEi1ssYqU]http://www.youtube.com/watch?v=Q0AEi1ssYqU[/video]

Senin askerlerine müebbet veriyorlar bugünlerde Paşam,yüreğim dayanmıyor.
Ağlamak isyan etmek istiyorum ama güçlü durmak zorundayım ben senin gencinim sen Cumhuriyeti bana emanet ettin dik durmam gerek benim...
Bu şarkıyı her duyduğumda her dinlediğimde çok duygulanıyorum kardeşlerimiz ilerideki çocuklarımız senin emanetine sahip çıkmaya devam edecekler inanıyorum sonsuza dek yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti !

Deniz gözlüm,güzel yüzlüm canımdan çok sevdiğim Atam;
Hiçbir zaman unutmadık seni unutturmaya çalışsalarda..
Sen hep varsın Atam dön be Atam dön cennet özlesin seni birazda ..
Seni hep maviye benzettim Atam ..Gözlerinin mavisine, denizden daha mavi olan gözlerine ..
Çünkü sen sonsuzsun,hep varsın ve var olacaksın...

Son düzenleme:
Kimsenin gücü yetmedi bugüne kadar ve bundan sonrada yetmeyecek seni unutturmaya Atam... Gençlerin senin izinde senin yolunda gururla, şerefle yürümeye devam edecek bu bozuk düzene inat... Vatan sana minnettar nur içinde yat... En Büyük TÜRKİYE

X