Kadınlar Kulübü Atatürk Ziyaret Defteri

ATA'm bugün 29 Ekim 2016 Cumhuriyetin ilanının 93. yılı.
Senin sayende ATA'm En Büyük TÜRKİYE
Sana hep minnettardım, minnettar kalacağım, güzel ülkemde sen ve şehitlerimiz sayesinde bağımsızız, bayrağımız dalgalanıyor, Cumhuriyetle yönetiliyoruz.

Tarihe adını kazıyan ATA'm izindeyiz...

Canım Atam, televizyonda 10 Kasım'ı hatırlatan siren sesini duydum, yine geldi mi ölüm yıldönümün:KK43: görmeden sevdiğim lider, mavi gözlü kahraman.

Ne kelimeler yeter seni anlatmaya, ne kurmaya çalıştığım cümleler, hep yüreğimdesin, açıpta gösterebilsem kalbimdeki sevgini:KK43:

Koca yürekli büyük kahraman, yerinde rahat uyu.

"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın."
M. Kemal ATATÜRK

Sevgili Atam, Ey yüce insan..
Bir kadın olarak en çok sana borçluyum haklarımı. Hakkın emeğin bizde çok..
Bu ülkede emeğin çok.Ama daha çok anar olduk seni, daha çok da arar olduk..
Daha kötü bir koşullarda bir ulus, bir ülke yarattınız..Bu vatan size ve aziz şehitlerimize minnettardır..
Ruhunuz şah olsun..
Özlem ve saygıyla...

git gide umudum tükeniyor Ata'm, mezarından kalksan kendi adıma hala izindeyim ama arap faşisti ülkemizi görmen lazım. iyi ki burda yoksun görmüyorsun diyorum zaman zaman. bu haysiyetsizler yüzünden vatan haini oldum çıktım, sana ve çanakkale'de can veren askerlerimiz dışında kimseye borçlu hissetmiyorum kendimi. çağdaşlaşacağımız yerde hızlıca yozlaşıyoruz ve bunu çok başarılı bir şekilde yapıyorlar. herkes kuranı kitabı yeni hükümetten öğrenmiş gibi, şaşırıyorum çoğu zaman. keşke elimden birşey gelse.

Silinse de silüetin dünyadan,
Asla unutturmasın seni Yaradan.

IMG_0494.JPG

IMG_0495.JPG

Yıllar sonra seni ANLAMAK.. Bir kez daha ne kadar ileri görüşlü olduğunu ANLAMAK.
Fikirlerini, ideolojilerini, sevgini, bize armağan ettiğin Cumhuriyetimizin kıymetini bir kez daha ANLAMAK..
Sana öyle ihtiyacımız var ki...
Biliyorum "sana ihtiyacımız olmasın" diye emanet etmiştin Nutuk'u bize.
Anlayın demiştin, Okuyun demiştin..
Hatta bir gün seni, fikirlerini unutturmak isteyenler olacağını söylemiştin..
Emanet ettiğin değerleri elimizden teker teker almak istiyorlar şimdi.
Sen hep Türk milletine güvenmiştin oysa..
Sen bize güvenmeye devam et ATAM
Sana söz!
Asla ideolojilerinden vazgeçmeyeceğim.
Asla emanet ettiğin vatana ihanet edenlerle olmayacağım !
Sana SÖZ !
Seni ilelebet zihnimde, ruhumda, fikrimde yaşatacağım !
Seni, Cumhuriyetini asla bırakmayacağım !

19 Mayıs'a az kaldı, Samsun'dan çıktığın Kurtuluş Savaşı mücadelesinde hep seninle olan halk yine seninle.
Seni hiç unutmadık ATA'm.

IMG_1129.JPG

Ben “Bandırma Vapuru”
Karadeniz’de küçük, köhne bir tekne
Yağma yağmur, esme rüzgar
Yolumu bekler Anadolu

Yarin yine 10 kasim. Ne soguk bir gun. Insanin ici bir tuhaf oluyor. Keske hep bizimle olsaydin mavi gozlu adam. Keske bizi birakmasaydin. Seni cok ozledik. Hemde cok. Yasadikca nefes aldikca bu can unutmayacagim unutturmayacagim. Nurlar icinde uyu. . .

X